PetraBery PetraBery komentáře u knih

Osm zajímavých rozhovorů se samotáři žijícími na Šumavě doplněné krásnými fotografiemi. Nahlédnutí pod pokličku jejich života, myšlenek a prožitků nejen v této nádherné části země. Rozhodně kniha k zamyšlení, každému může přinést nový a jiný pohled na život. 4,5 *

08.06.2019 4 z 5

Sestup Sestup Tim Johnston

Thrillerem bych tuto knihu asi nenazvala, spíše psychologickým románem střihlým detektivkou. Sourozenci Caitlin a Sean se v horách vydávají na trénink, ze kterého se však Caitlin nevrátí a Sean je zraněný. Co se na odlehlém místě odehrálo a přežila Caitlin? Pocity a myšlenky rodičů i bratra a jejich následný život po této události je hlavní linkou této knihy. Pro mě byla kniha rozvláčná a zdlouhavá, proto hodnotím průměrně.

08.06.2019 3 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Výpravný historický román z doby 16.století převážně z Benátek. Chudý chlapec, židovský „lékař“ a jeho dcera jsou hlavními postavami této knihy. Autor stejně jako v ostatních knihách dokáže popsat všechny radosti a strasti té doby, takže kniha je opravdu čtivá, nikde nedrhne a stále se něco děje. Jen se mi druhé dvě knihy líbily o něco víc, takže tentokrát za 4*.

08.06.2019 4 z 5

Člověk bez osudu Člověk bez osudu Imre Kertész

Další z děsivých svědectví o zvěrstvech páchaných v koncentračních táborech. Autor popisnou formou líčí život dospívajícího židovského chlapce odvezeného do lágru. Téměř nezúčastněné pozorovací a vypravovací schopnosti hlavního hrdiny činí z knihy syrovou osobní výpověď. Neobvyklý doslov tuto opravdovou knihu završil. Získané ocenění si tato kniha právem zaslouží.

13.05.2019 5 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

Psychothriller o rodině, která přišla o dceru – o jednu z dvojčat. Opravdu zemřela Lydia nebo došlo k omylu a byla to Kirstie? A co tragické události předcházelo? Dobře napsané, výborně vykreslená ponurá atmosféra ostrova, kam se rodina vydala začít nový život. Nepochopení, tajnosti i lži rodičů a zmatenost druhé dcerky. Ledové čtení, stejně jako název knihy.

Cesta pustinou Cesta pustinou Emmy Laybourne

Poslední díl série Monumentu byl stejně jako předchozí díly čtivý, občas překvapivý a odpovídající žánru. Za mě ano, konec byl sice typicky americký, ale to dalo čekat. Takže 4 hvězdy, mě se to líbilo.

Mořská modlitba Mořská modlitba Khaled Hosseini

Krátká dojemná pětiminutová modlitba s nádhernými ilustracemi a textem s přesahem. Smutná knížka o osudu jednoho uprchlického otce, syna a ostatních, kteří se vydávají na nejistou cestu ze své země.

13.05.2019 5 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Už dávno nejsem cílová skupina, pro kterou jsou psané knihy této autorky. Ale i přesto po jejích knížkách někdy ráda sáhnu. A i tentokrát spokojenost. Hezký příběh Lily a jejího neznámého dopisovatele se čte opravu lehce, autorka nezklamala.

Zpěv velryb Zpěv velryb Wally Lamb

Hodně dobře napsaný psychologický příběh dívky/ženy Dolores a její životní pouti. Osud jí nebyl vždy dobře nakloněn, naloženo toho měla někdy až opravdu dost. Kniha o hledání sebe sama a toho podstatného v životě. Rozhodně čtivé dílo, celkem mě překvapuje relativně nízký počet čtenářů… Kniha si přečtení určitě zaslouží.

29.04.2019 5 z 5

Pohřbená pravda Pohřbená pravda Angela Marsons

Další případ Kim a jejího týmu, tentokrát v součinnosti s policií z vedlejšího okresu. Odkrývání starých vražd i zločiny z nenávisti ze současnosti mě stejně jako ostatní knihy ze série bavily.

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Dvojčata Eva a Miriam byla společně s dalšími vybranými dvojčaty pokusnými objekty Anděla smrti – doktora Mengeleho. Jak bylo těžké přežít jeho experimenty, jak holocaust vnímala desetiletá dívenka? To je příběh Evy, dítěte, které přežilo Mengeleho. Útlá knížka s velkou výpovědní hodnotou, psaná jednoduše, srozumitelně a opravdově.

Prozřetelnost ohně Prozřetelnost ohně Brian Staveley

Skvělé výpravné pokračování sourozenců Kadena, Valyna a Adare, jejich životní osudy a zkoušky. Stejně jako předchozí díl nesmírně čtivé, překvapivé, akční a často nečekané. Nové zvraty a dobrodružství budou bavit každého, kdo má tento žánr rád. Moc se těším na poslední díl.

29.04.2019 5 z 5

Ve víru rocku Ve víru rocku Katy Evans

Jak kniha dopadne je u tohoto žánru celkem jasné, přesto alespoň trochu překvapení v podobě Pandořina tajemství. Oddechová knížka, pěkný závěr série.

29.04.2019 3 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Moje první setkání s autorem a určitě ne poslední. Ano, příběh z podivné knihovny je zvláštní, přesto neskutečně čtivý a podbarvený povedenými ilustracemi. Je to prostě jiný příběh, kdy se autorova fantazie přenesla na papír. Já hodnotím kladně.

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Další případ pro tým okolo Eriky Fosterové. Opět brutální vraždy, psychopatický vrah a napínavé vyšetřování. Za mne stále stejně dobré jako předchozí díly.

Nové začátky Nové začátky Victoria Schwab

Aby Aria získala andělská křídla, musí pomoci lidské dívce Gabby Torresové. Krásný příběh o přátelství, důležitosti každého v rodině i hledání sebe sama. Příběh je psán pro mladší dívky a myslím, že věkově odpovídá. Je dostatečně srozumitelný, díky nemoci bratra Gabby není vždy veselý, ale rozhodně vyznívá pozitivně. Za mě určitě palec nahoru.

Schindlerův seznam Schindlerův seznam Thomas Michael Keneally

Silný příběh zachránce Oskara Schindlera je poutavým příběhem o nezměrné lidské odvaze v době válečného běsnění. Spíše literatura faktu, podložená svědectvím přeživších. Kniha se nečte snadno, jako žádná jiná kniha z této doby. Přesto je nutné si toto období připomínat. Aby se nikdy neopakovalo.

09.04.2019 5 z 5

Noční klub. Díl první Noční klub. Díl první Jiří Kulhánek

Překvapivě čtivé a vtipné. Knihu jsem půjčovala pro manžela nečtenáře na doporučení a než jsem jí vrátila do knihovny, přečetla jsem ji i sama. A těším se na další díl, bylo to zase něco jiného a neokoukaného. Tobiáš je skvělý hlavní hrdina, příběh u kterého nemusíte moc přemýšlet a jehož četbou jen proplouváte.

Lidé, kteří mě znali Lidé, kteří mě znali Kim Hooper

Emily/Connie se vlivem událostí 11.září rozhodne od základů změnit svůj život. Proč utekla do Kalifornie? Přítomnost se prolíná s minulostí a hlavní hrdinka stojí před zásadním rozhodnutím. Odhalí své dceři tíživé životní tajemství? Čtivá, smutná, ale přesto opravdu vydařená prvotina. Otevřený konec mi nevadil, do knihy si naopak hodil, protože nic není jednoznačné.

30.03.2019 4 z 5

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Nová sociální síť NEED nabízí studentům střední školy splnění jejich přání. Keylee si přeje ledvinu pro svého nemocného bratra. Jenže nic není zadarmo a kam až jsou lidé ochotni zajít, je někdy až neuvěřitelné. Výborně napsaný příběh, střídající se postavy mi nevadily. Určitá podobnost s knihou Erebos je, nicméně můj zážitek ze čtení to nezkazilo. Dle mého potěší nejen mládež.

30.03.2019 4 z 5