petraj30 petraj30 komentáře u knih

Být tvou vyvolenou Být tvou vyvolenou Jo Goodman

Ze začátku jsem se musela hodně nutit do čtení. Bylo to pro mě strašně nudné a zdlouhavé. Kromě čtveřice mladých lordů mi tam nebyl nikdo sympatický a nejméně hlavní hrdinka. Tušila jsem, kdo stojí za těmi krádežemi a jak to zasahuje do životů ostatních, ale i přesto jsem to málem vzdala. Ale v půlce nastal zlom. Bylo to akčnější, záživnější a napínavější. Později se dovídáme o utrpení hlavní hrdinky, i o jejím chování a jednání a potom už je příběh jedna radost.
Šlo to pozvolna, ale vyklubal se z toho celkem obstojný román se zajímavou zápletkou (na kterou jsem ale musela chvilku čekat:-))

05.07.2021 3 z 5

Dobrodružství veverky Zrzečky Dobrodružství veverky Zrzečky Josef Zeman

Jak jsem jen na ni mohla zapomenout? Snad mě omlouvá jen to, že jsem v dětství měla tolik nádherných knížek a ta jedna se mezi nimi vždycky ztratí:-) Našla jsem ji zavalenou pod tunou dalších knih, ale bohužel už v nečitelném stavu.
Jsem ráda, že jsem ji našla alespoň jako e-knihu a s dětmi si ji opět připomenu, protože jsem zjistila, že jsem zapomněla i ten obsah:-)

04.07.2021 5 z 5

Nalezený milenec Nalezený milenec J. R. Ward (p)

Tento díl se mi líbil nejvíc. Butch si to svoje štěstí opravdu zasloužil a čekal na něj tak dlouho. Sice mi nějakou dobu trvalo, než jsem úplně překousla chování Marissy, ale stále pořád ve mě hlodá ten červíček pochybností, jestli opravdu patří k sobě. Dle knihy zřejmě ano, ale můj závěr je trochu jiný. Podle mně bylo Marisse všechno naservírováno na stříbrném podnose a ona nemusela ani hnout prstem. Vůbec nebojovala, jen se vezla.
Ale Butche jsem měla moc ráda od prvního dílu a strašně jsem se těšila na tento díl a jemu to všechno obzvláště přeju. Ale tohle je jen názor. Moc se těším na další díl.

02.07.2021 5 z 5

Potřeba zabíjet Potřeba zabíjet John Lutz

I když to bylo velice napínavé a ten konec hodně překvapivý, tak mě to nenadchlo tolik, jako minulé díly. Je to tím, jak už je tu psáno, že romány Lutze jsou naprosto totožné, jen se od sebe liší ve způsobu vraždy. Návrat do minulosti, současnost a překvapivé odhalení vraha, samozřejmě nesmím zapomenout na vedlejší dějové linky, které na konci nehrají téměř žádnou roli (škoda)
Doporučuji číst knihy s větším časovým rozestupem. Alespoň tuto sérii.
Série mě moc baví, ale dám si na chvíli pauzu

01.07.2021 4 z 5

Zrazená dáma Zrazená dáma Nicole Byrd

Popravdě jsem moc ráda, že mám celou sérii za sebou a už nikdy víc. Bylo to nudné, nudné, nudné a ještě jednou nudné. Jestli ta detektivní zápletka měla nějak ozvláštnit děj, nevím, ale ať už s ní nebo bez ní, byla to nuda. Nejhorší díl. Táhlo se to jako sopel. Omlouvám se jestli jsem urazila něčí jemnocit:-), ale jinak se to opravdu nazvat nedá.
Ani se zápletkou bych netvrdila, že to bylo napínavé nebo to mělo nějaký děj.
Bylo to až moc nereálné a ten konec strašně kýčovitý.
Bohužel ani jeden z hrdinů se mi nezamlouval a ten konec s jejich otcem byl na mě už moc.

30.06.2021 1 z 5

Nestoudná Nestoudná Nicole Byrd

Moc se mi líbilo, že to tam hlavní roli hrálo divadlo. Byl to velmi nevšední příběh, ale nijak mě nenadchl. Bylo to stejné jako u prvního dílu. Jen stěží si jej po pár dnech vybavím a myslím, že s tímto dílem (ač tu bylo pár zajímavých chvilek ) to dopadne stejně. Bohužel ta napínavá část mi nepřišla napínavá. Chvílemi mi přišlo, že si s tím i sama autorka neví rady.
I když to bylo o dvojčatech, tak jsem dvojnásobek romantiky nezaznamenala.
Přečtu si i třetí díl, ale už dopředu vím, že se k těmto knihám nevrátím. Není to tak poutavě psané jako od konkurence.

29.06.2021 3 z 5

Šero a hedvábí Šero a hedvábí Ann Maxwell (p)

Nedočteno. Tohle mě vůbec nechytlo. Byla jsem ráda, že jsem došla alespoň do poloviny. Děj byl pro mě nezáživný až mdlý a totéž platilo i o hrdinech této knihy. Bohužel o proti prvnímu dílu nuda a zbytečná ztráta času.

28.06.2021

O víle Amálce a žabce Márince O víle Amálce a žabce Márince Václav Čtvrtek (p)

Nejsou to klasické pohádky, na které jsou děti zvyklé, ale špatné rozhodně nejsou. Jen jsou psané složitějším stylem a některé pojmy jsem musela dětem vysvětlovat.
No, rozhodně existují lepší pohádkové knihy, ale tato taky nebyla špatná.
P.S.: Obrázky jsou nádherné

27.06.2021 4 z 5

Probuzený milenec Probuzený milenec J. R. Ward (p)

Tento díl se mi moc líbil, ale nejlepší byl pro mě zatím druhý díl.
Zsadist prožil hodně zlého, ale nevím proč se pořád tak trestal, když nic špatného neudělal. Tím sobě ubližoval ještě víc a ostatním taky. Nicméně po dlouhých letech sebe týrání a sebe ubližování potkal svůj protějšek a vše se změnilo. Zsadist se choval ještě hůř, protože se všemu dobrému bránil, ale stejně mu to nebylo nic platné:-)
Bylo to krásné, ale zbytečně zdlouhavé. Někdy bylo toho sebe týrání až dost. Přišlo mi, že nám to autorka neustále připomíná, abychom na to náhodou nezapomněli.
V tomto díle se stalo mnoho událostí, které nějak poznamenaly celé Bratrstvo. Proto se na další díl těším víc než obvykle.

25.06.2021 4 z 5

Svádění sira Olivera Svádění sira Olivera Nicole Byrd

Nebyla to špatná kniha, ale byla nedotažená.
Ten začátek působit jaksi kostrbatě, ale budiž. Ty scénky s hlavními hrdiny by nebyly špatné, ale některé působily spíš nepřirozeně. Vlastně tak působil skoro celý příběh.
Juliana se mi moc líbila, ale na to v jakém vyrůstala prostředí, mi přišla až přehnaně inteligentní a vnímavá, a Oliver mi přišel dokonalý v tom že nebyl dokonalý:-).
Ta detektivní zápletka ( jestli to tak mohu nazvat ) byla jen umělé prodloužení děje. Nebylo to tak výstižně popsané.
Byl to takový rádoby vtipný příběh. Myšlenka rozhodně nebyla špatná, ale bohužel, tady to nevyšlo.

24.06.2021 3 z 5

Maggie Maggie Kay Hooper

Další povedený příběh plný napětí a paranormálních schopností.
Moc se mi líbilo, že příběh zasahoval do dávné minulosti. Sice mi tam z počátku chyběla trocha té romantiky, ale taky jsem se jí až skoro na konci dočkala:-)
Bishop opět zaujal své místo coby pozorovatel z povzdálí, ale jsem zvědavá, jestli si v budoucích dílech ještě střihne nějakou významnější a specifičtější roli.
Skvělé. Mně se to líbilo.

23.06.2021 4 z 5

Rubín Rubín Ann Maxwell (p)

Moc se mi to líbilo. Řekla bych, že ty knihy z moderní doby jdou spisovatelce přece jen o něco lépe.
Oba hrdinové byli skvělí, jen se báli začít žít nový život. Cruzovu osobnost bych víc rozepsala, ani postava Laurel nebyla kdoví jak popsaná, ale Cruz mi přišel vzdálenější. Děj knihy byl velmi rozmanitý, proto se to netočí jen kolem hlavních hrdinů, ale i těch ostatních.
Ta zápletka byla úžasně zajímavá, takže se člověk nenudí ani chvilku. Jsem zvědavá na další díl.

22.06.2021 4 z 5

Ruské národní pohádky (převyprávění) Ruské národní pohádky (převyprávění) Božena Holečková - Seidlová (p)

Je pravda, že pohádky z Ruska jsou moc pěkné a originální, ale hodně hodně drsné. Z některých příběhů jsem měla strach i já a spíš než pohádky bych to nazvala hororové příběhy. Jestli tohle čtou maminky dětem před spaním v Rusku, tak raději nechci vědět, co si čtou ruské děti ve škole:-):-)

20.06.2021 4 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Jako první jsem viděla film, který mě uchvátil. Čekala jsem, že kniha bude na podobné bázi, ale nedošla jsem ani do poloviny a knihu odložila.
Teď po mnoha a mnoha letech jsem tuto knihu opět vzala do ruky. Očekávala jsem, že mě kniha bude bavit víc, protože to je asi 15 let a já se za tu dobu změnila...nicméně můj úsudek nikoli.
První polovina se ještě dala čít, ale ten zvrat přišel v té polovině. Byla to absolutně zbytečná část. Je to jen velmi krátký román a něčím se ten děj zkrátka musí nafouknout. Jen s těží a silou vůle jsem knihu přečetla až do konce. Podle filmu bych čekala druhou polovinu akčnější a napínavější, ale nic z toho se nekonalo.
Nebyla tu téměř žádná přímá řeč. Myslím, že veškerá konverzace v knize, by se vešla s bídou na jednu stránku. Byl to jen popis informací, i ta výroba parfémů mi přišla psaná jako učební látka.
Omlouvám se, pokud jsem někoho svým výrokem urazila.
Film je rozhodně lepší. Knihu už do ruky nevezmu.

18.06.2021 2 z 5

Nepoddajná touha Nepoddajná touha Julie Garwood

Nebylo to úplně 100%ní, ale od JG jsem četla i horší knihy.
Caroline se mi líbila, i když byla uplakanější víc než jiné hrdinky. Nicméně Bradford byl typ muže, o kterém nevím, co si mám myslet. Vůbec jsem se v něm nevyznala.
Ale jinak nemám nic, co bych příběhu vytkla. Ta detektivní zápletka se mi líbila, občas jsem se i zasmála, a to hlavně s Milfordovými dialogy.
Vůbec by mi nevadilo, kdyby to bylo o nějakou tu stránku delší.
Mě se to líbilo, ale trochu mi to kazil hlavní hrdina:-). Ke knize se v budoucnu vrátím

17.06.2021 4 z 5

Noční vraždy Noční vraždy John Lutz

Aniž bych to tušila, tak tato kniha patří k repertoáru knih, které jsem četla ještě na střední škole. Ale už je to tak dávno, že jsem si to ani nevybavovala.
Bylo to skvělé. Těch případů tam bylo víc, takže se člověk nenudil ani jedinou vteřinu. Osamělí lidé zavražděni tak zvráceným způsobem. Brrr! Myslím, že vyšetřovatelé by tápali ještě teď, kdyby se jim jedna potencionální oběť nepřihlásila sama.
Ten konec byl velmi rychlý a v lecčem i zmatený, ale tak to končí vždycky:-).
Já jsem byla moc spokojená a těším se na další díl.

16.06.2021 5 z 5

Útěk ze stínů Útěk ze stínů Kay Hooper

Po minulém díle jsem se bála, jestli nebudu zklamaná z těch budoucích dílů, co mě ještě čekají. Tento příběh byl sice místy zdlouhavý, ale moc pěkný a napínavý.
Taky jsem moc ráda, že Bishop tu vystupoval více než v minulých dílech a dokonce tu měl i důležitou úlohu a konečně jsem se dozvěděla i něco málo z jeho minulosti.
Byl to velmi zajímavý příběh, ale vraha jsem neodhalila. Spíš mě zajímal ten Bishopův příběh.
Moc se mi to líbilo a jsem moc zvědavá na další díl.

15.06.2021 4 z 5

Zlá kouzla Zlá kouzla Jayel Wylie

Podle některých komentářů pode mnou jsem čekala něco záživnějšího. Ne že by to byl přímo nejhorší díl, ale ani nejlepší. Nějak jsem se nemohla začíst.
Willie/Aiden se mi moc líbil už v minulém díle. Tady bych ho chvílemi uškrtila. Evelyn mi byla ze začátku hodně nesympatická. Ale všechno se změnilo až poslední čtvrtině knihy. Příběh mě najednou začal hodně bavit, i ty postavy mi začaly být sympatické a ten konec byl učiněná pohádka. To bylo na celé trilogii nejlepší. I když tato kniha nezačala úplně nejlépe, ten konec předčil má očekávání.
Celá trilogie nebyla špatná. Sice tu bylo pár hluchých míst, ale přečíst se to určitě dalo. Časem se k tomu jistě vrátím.

14.06.2021 4 z 5

Krása nesmírná Krása nesmírná Irina Karnauchovová (p)

Na tuto knihu jsem narazila až teď v dospělosti, ale měla jsem Veselé pohádky a říkadla od M. A. Bulatova a ještě Knihu pohádek od J. Š. Kubína, takže jsem ty nejznámější a nejkrásnější pohádky znala. Ale musím napsat, že ty ruské pohádky jsou mnohem krvavější a drsnější než ty naše. V některých pohádkách hraje smrt velmi důležitou roli. Tohle si děti přečtou samy, ale jsou to krásné pohádky. Neodolala jsem a tuto knihu si koupila. Je to krása nesmírná.
P.S.: Jediné co mě mrzí, je, že mám nejnovější vydání, které má jen 17 pohádek. V těch starších vydáních bylo 23 pohádek:-( proto jsem si nechala knihu ještě v e-formě, kde je i ten zbytek:-)

13.06.2021 5 z 5

Nebezpečné kouzlo Nebezpečné kouzlo Jayel Wylie

Ten začátek se mi moc líbil. Jsem ráda, že tu byli i hrdinové z prvního dílu, jen o dvě desítky let starší a o několik o několik potomků bohatší. Těch kouzel tu bylo víc, ale nevadily mi tolik, jako minule.
Malinda mi přišla jako rozmazlená princeznička, ale byla pravou dcerou své matky. Tarquin se mi naopak moc líbil.
Začátek se hlavně nesl ve stejném duchu jako první díl, ale hned v polovině přišel velký zlom a já se v tom všem zmatku ztrácela. Nad něčím mi zůstával rozum stát a já už jsem se těšila na konec. Ten epilog byl ze všeho nejlepší.
Sice to nedosahovalo kvalit prvního dílu, ale celkem dobře se to četlo.

11.06.2021 3 z 5