pocketka pocketka komentáře u knih

Králova přízeň Králova přízeň Philippa Gregory

Kniha je úžasně napsaná, autorka píše velmi čtivě. Královu přízeň určitě doporučuju i pro ty, kteří historii rádi nemají, protože se díky této knize dozví něco víc naprosto nenásilnou formou, bude jim jasné, kdo je kdo a bude je toto "učení" bavit. Určitě to nebyla poslední kniha od této autorky.

25.01.2014 5 z 5

Nepřítel mého nepřítele Nepřítel mého nepřítele Kateřina Petrusová

Bála jsem se zklamání, že Nepřítel nebude tak dobrý jako Nebezpečná láska. Zbytečně. Katka nezklamala, opět jsem se dost nasmála, místy byla i dojatá. Odpočinkové čtení, svižně napsané, čte se velmi dobře.

02.01.2014 5 z 5

Milenec jen můj Milenec jen můj J. R. Ward (p)

Na Johna jsem se těšila, příběh se mi líbil, kniha opět nezklamala. Jen mě trošku mrzelo, že si už John konečně "nevzpomněl" na to, kým doopravdy je.

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Katka opět nezklamala. Knižku jsem zhltla za pár hodin a bylo mi líto, že už je konec. Marvina jsem si zamilovala, příběh byl velmi vtipný, svižně napsaný. Určtiě se ke knize budu vracet.

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Ne tak skvělá jako Lovec draků, ale stále velmi čtivá. Zajímavý silný příběh, vyvolával opakovaně plno vzteku a dojetí nad tím, že i v dnešní době se popisované věci dějí a jsou v některých zemích v pořádku.

29.12.2013 5 z 5

Na knihu jsem se těšila a dlouho jsem se chystala si ji přečíst. Když jsem ji konečně vzala do ruky, byla jsem velmi zklamaná hned v úvodu. Ničím mě nezaujala, ani jednou jsem se ani nepousmála, natož abych zažívala výbuchy smíchu, kteří někteří při čtení této knihy prožívají. Knihu jsem nedočetla, v nejbližší době se k ní určitě vracet nebudu. Takže za mě jedno z největších knižních zklamání.

27.10.2013 2 z 5

V rytmu charlestonu V rytmu charlestonu Sophie Kinsella (p)

Kniha je čtivá, ze začátku mě docela nudila, nečekala jsem u Kinselly žádné duchy, překvapilo mé téma. Zhruba od poloviny jsem se začala dobře bavit a myslím, že nakonec V rytmu charlestonu patří mezi ty lepší od Kinselly.

10.09.2013 4 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Knihy o historii určitě nevyhledávám, ale Ranhojič mě vtáhl do děje, velmi mě bavil, líbí se mi styl psaní, určitě to nebude jediná kniha od autora, u které zůstanu. Krásný příběh.

30.08.2013 5 z 5

Milion malých střípků Milion malých střípků James Frey

Začátek knihy mě velmi zaujal, byla jsem z ní nadšená i když se knihám, kde se vyskytuje téma drog, vyhýbám. Bohužel styl psaní mě brzy odradil a zhruba po čtvrtině knihy jsem to už vzdala a dál jsem se číst nepřiměla. Možná se k ní někdy zase vrátím, ale zatím to beru jako ztrátu času.

30.08.2013 2 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Na začátku této knihy jsem měla trošku problémy se čtením, protože mi opravdu nesedla povaha Vlasty. Pokud bych měla hodnotit právě doktorku a nebo knihu, tak by mé hodnocení byly naprosto rozdílné. Příběh nenásilně sděluje atmosféru války a čte se velmi dobře. Určitě se ke knížce ještě jednou vrátím.

01.08.2013 4 z 5

Pomstěný milenec Pomstěný milenec J. R. Ward (p)

Kniha se četla dobře, jako všechny ostatní díly Bratrstva, jen už mě docela nebaví číst o bezduchých... klidně bych je nějak vypustila.

14.07.2013 4 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Naprosto úžasná kniha, četla jsem již několikrát a vždy se k ní ráda vracím.

04.07.2013 5 z 5

Láska na zavolanou Láska na zavolanou Madeleine Wickham

KNiha se velmi dobře četla. Patří mezi ty lepší od Kinselly. Vtipná, oddechová, docela dobře vymyšlený příběh - ideální dovolenkové čtení. Jen škoda toho "příliš kýčovitého" konce....

03.07.2013 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Druhý díl o poznání zajímavější než první. Měl alespoň nějaký děj, Christian je v něm trošku sympatičtější, když vyjde najevo proč je takový, jaký je. Bohužel se mi velmi nelíbí styl, jakým autorka píše, četla jsem v originále a stále se opakující výrazy a věty mi lezly dost na nervy. Třetí díl přečtu jen ze zvědavosti, ale vracet se Odstínům asi nebudu.

29.06.2013 4 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

úžasná, úžasná kniha. definitivně se zařadila mezi mé stálice, které si určitě přečtu víckrát. super příběh, vtipně a poutavě napsaný. také to je asi jediná kniha ze žánru love story, u které jsem si pořádně pobrečela. doporučuji.

25.06.2013 5 z 5

Shopaholik za hranicemi Shopaholik za hranicemi Sophie Kinsella (p)

asi nejlepší z knih Shopaholiků. Becky je bohužel naivní a docela hloupá, ale tato kniha byla poutavě napsaná. klasické lehké letní čtení

25.06.2013 4 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Nádherná kniha. Velmi emotivní, poutaný příběh, nechá ve Vás pocit, že na ni musíte pořád dokola myslet. Určitě se k ní opět vrátím.

11.06.2013 5 z 5

Dokážete udržet tajemství? Dokážete udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

čte se velmi dobře, vtipná, dobrá zápletka, určitě se nebudete nudit

27.05.2013 4 z 5

Deník matky na pokraji šílenství Deník matky na pokraji šílenství Niamh Greene

touhle knihou jsem byla trošku sklamaná. očekávala jsem - dle recenzí - opravdu skvělou knihu, u které budu brečet smíchy, ale nestalo se. kniha se čte velmi dobře, velká oddychovka, ale opravdu jsem čekala něco, k čemu se budu hodněkrát ráda vracet. no alespoň jedno velké pozitivum - došlo mi, že moje děti nejsou až tak nesnesitelné. že by mohlo být i hůř :-)

27.05.2013 3 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Velmi krutý příběh, člověk nechce věřit, že je podle skutečné události. Kniha se četla dobře, pokoušela jsem se i o další díl, ale ten už není tak poutavě napsaný, takže jsem skončila někde v polovině. Květy z půdy ale určitě stojí za přečtení.

22.05.2013 5 z 5