pocketka pocketka komentáře u knih

Dopisy z ostrova Skye Dopisy z ostrova Skye Jessica Brockmole

Ach, to byla krása. Zrovna jsem knihu dočetla, jsem plná dojmů. Jak ji jen popsat? První, co mě napadá je slovo "čistá". Určitě jedna z nej knih, co jsem kdy četla. Tak krásně a poutavě napsaná, velmi romantická (a to opravdu romantiku ráda nemám), je v ní zachyceno spoustu pocitů, nenásilným způsobem se v ní popisuje i tragédie války... Posledních pár stránek už jsem četla se slzami v očích. Určitě knihu doporučuji a patří mezi mé "top".

01.01.2015 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Jako každá kniha od Katky Petrusové i tato se četla sama. Přesně to pravé k povánočnímu odpočinku, kdy potřebujete něco lehčího, vtipného, něco, co zvládnete přečíst za den-dva... A tak, jako u každé knihy od Katky si na konci povzdychnete - škoda, že je to tak krátké.

28.12.2014 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Ale jooo. Proč ne. Věděla jsem, co od knihy očekávat, sáhla jsem po ní z důvodu odpočinku a to bylo splněno. Čte se dobře, není tak otravně napsaná jako Odstíny, žádná zbytečně dlouhá bichle. Časem jen začnou lézt na nervy ty roztrhané kalhotky, kdyby nebyly, četlo by se to ještě líp.

16.09.2014 4 z 5

Jak se zbavit Matthewa Jak se zbavit Matthewa Jane Fallon

Aj aj aj... co napsat... Dlouho jsem této knize odolávala a to hlavně z důvodu ošklivé obálky. Už jen kvůli ní bych asi nedala plný počet bodů. Kladné reakce a taky výprodejová cena mě nakonec přesvědčily a knihu jsem si pořídila. V knize je až příliš málo přímé řeči, některé pasáže jsou tak nudné, že je nutné je přeskočit a nebo jen projet rychle očima. Nelíbí se mi ani styl, jakým autorka píše, vlastně jsem čekala i od příběhu mnohem více. Jedinou sympatickou osobou byla asi jen Sophie. No shrnutí - nuda, zbytečně věnovaný čas, příšerný styl psaní. Už tuto knihu asi znova neotevřu.

11.09.2014 1 z 5

Mizerná karma Mizerná karma David Safier

Knihu jsem přečetla během dvou dní, četla se opravdu snadno, zaujala hned od začátku stylem psaní, některé úseky byly opravdu velmi zábavné. Příběh byl zajímavý, neotřelý... Určitě můžu s klidným svědomím knihu dále doporučit.

20.08.2014 4 z 5

Víkend s přáteli Víkend s přáteli Sophie Kinsella (p)

Ach, taková - s prominutím - blbost. Dočetla jsem rychločtením a jen proto, že jsem doufala, že se příběh nějak rozjede a prostě z důvodu, že Kinsella bývala mou oblíbenou odpočinkovou autorkou. Kniha je již staršího data, kdy Sophia ještě psala pod svým jménem, ale jen to prokázalo fakt, že jen ty novější knihy stojí za přečtení. Nudný začátek, nudný příběh, opravdová ztráta času.

13.08.2014 1 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

Perfektní kniha, skvělá na letní oddychové čtení, zaujme hned od začátku. Škoda jen obrovských časových skoků na ostrově. Párkrát jsem se přistihla, že se při čtení přihlouple usmívám. Určitě si ji přečtu někdy znova.

31.07.2014 4 z 5

Manželka 22 Manželka 22 Melanie Gideon

Tuto knihu jsem měla téměř rok na wish listu. Těšila jsem se na super příběh... aj aj... polovina knihy naprosto zbytečná, nelíbil se mi styl psaní pomocí facebookových zpráv, pomocí otázek tazatele... některé pasáže jsem jen rychločetla. Dvě hvězdičky dávám jen kvůli konci, který již byl čitelnější, ale i tak přesládlý. Škoda - nápad byl docela zdařilý.

08.07.2014 2 z 5

Manželka, která utekla Manželka, která utekla Tess Stimson

Sáhla jsem po této knize v době, kdy jsem potřebovala něco jednoduchého, co můžu číst na etapy dle časových možností. Začátek se četl velmi dobře, ta tchýně mi teda pořádně žrala nervy :-) Ke konci už mě kniha přestala bavit, bylo to opravdu docela dost nereálné. Kdyby zůstala autorka při zemi, mohla být kniha o mnoho lepší. Každopádně se ale čte dobře, velká oddychovka, nijak extra velký dojem ve mě nezanechala, ale svůj účel splnila.

02.05.2014 3 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Co jiného napsat, než že kniha naprosto splnila mé očekávání, která byla velká. Katka píše velmi čtivě a vtipně. Úžasná kniha na odreagování a odpočinek. Skvělé! Už aby vyšla další kniha od tého spisovatelky

26.03.2014 5 z 5

Překlad a překládání Překlad a překládání Dagmar Knittlová

srozumitelně napsaná kniha, soustředí se hlavně na porovnání anglického a českého jazyka.

26.03.2014 4 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Po knize jsem sáhla ve chvíli, kdy jsem potřebovala něco jednoduchého, zábavného. Toto splnila zhruba první polovina knihy, bavila mě, rozesmála mě. Díky tomu dávám hvězdičky tři. Od chvíle, kdy byli hlavní postavy ve Španělsku jsem se nudila, různé pasáže jsem přeskakovala. Důvod, proč se Simon vrátil dříve, byl víc než trapný. Příliš časté zmiňování "Óčka" už snad ani nestojí za komentář.

19.03.2014 3 z 5

Báječný svět shopaholiků Báječný svět shopaholiků Sophie Kinsella (p)

Vtipná, čtivá kniha. Na odpočinek ideální. Potřebovala jsem knihu, u které můžu "vypnout" a jako všechny další od Kinselly, i tato tento účel splnila.

13.03.2014 3 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Zvláštní kniha. Jako by ji psali dva spisovatelé. Byla jsem na ni zvědavá, protože Hvězdami jsem nebyla nadšená. Kniha je rozdělená na "předtím" a "potom". Část předtím je naprosto úžasná. Perfektní smysl pro humor, dlouho jsem se tak nezasmála a vůbec mi nevadilo, že je to o náctiletých. Čím víc se blížil den D, tak je Vám asi jasné, co to "potom" bude. Takže překvapení to není. Ale ejhle - jakoby tu druhou část psal někdo jiný. Úplně zbytečná, dala by se vcucnout na pár stran, nudná, bez emocí, prostě blbost. Kdyby tam nebyla, bez pochyb by tato kniha dostala hvězdiček 5. Dala jsem 3 jen kvůli té první části. Tímto je mi ale jasné, že další knihu od Johna Greena číst nebudu.

09.03.2014 3 z 5

Doktorka Samantha Doktorka Samantha Barbara Wood

Krásná oddechovka. Velmi čtivě napsaná, pohladí po duši. Trošku mi připomínala Ranhojiče a Doktorku z domu Trubačů (jen Samantha je mnohem příjemnější a sympatičtější než Vlasta :-) )
Určitě si přečtu více knih od této autorky.

02.03.2014 5 z 5

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Tuto knihu jsem si zakoupila jen na doporučení někoho jiného a jsem tomu ráda. Něco tak krásného jsem již dlouho nečetla. Autorka píše skvěle, velmi čtivě, nemůžete přestat číst, pořád chcete vědět, jak to bude dál. Až téměř do úplného konce knihy nevíte, jak to skončí a v hlavě máte tak 3 a víc "scénářů" co by se asi mohlo stát. Kniha vlastně ani nemá záporného a kladného hrdinu, nevíte, na kterou stranu se přiklonit... No je prostě úžasná a i když jsem si trochu pobrečela, budu se k ní určitě vracet.

24.02.2014 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Dle recenzí a hodnocení zde na Databázi jsem zřejmě měla příliš vysoké očekávání. Ano, tato kniha i mě rozbrečela, ale to je asi to jediné, co si o tom budu pamatovat. Části knihy (hlavně pobyt v Holandsku a celá ta aféra ohledně knihy) mi přišly velmi nudné, že jsem měla nutkání knihu odložit. K pozitivům bych dala docela překvapivý zlom, sem tam vtipné poznámky, ale tuším, že toto bude případ, kdy film bude lepší než kniha.

18.02.2014 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Nemohla jsem přestat číst. Krásná kniha. Od poloviny tušíte, jak by to mohlo dopadnout, ale vlastně až do poslední chvíle to nevíte na sto procent. Kniha je velmi čtivě napsaná, opravdu jsem ji "zhltla" na posezení, takže se k ní - navzdory tolika emocím, co ve mě vyvolala - budu vracet a tentokrát si ji více vychutnám. (Jen mohu vytknout jediné a to, že jsem po ní sáhla ve chvíli, kdy jsem potřebovala klasickou love story. Tohle je vše, jen ne klasický zamilovaný příběh, u kterého Vám vlastně ani mozek nemusí zapnout - právě naopak)

17.02.2014 5 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Veliké zklamání. Knihu jsem si, po přečtení několika výborných recenzí, rovnou koupila. Ne a ne se do ní začíst. Čekala jsem výbuchy smíchu, ale snad ani lehké pousmání se nedostavilo. Zatím jsem ji odložila, určitě ji ještě jednu šanci dám, třeba za pár měsíců se k ní vrátím. Každopádně - překlad je naprostá špička a opravdu klobouk dolů před panem Přidalem. Ten vlastně nepřekládal, ten vymýšlel novou knihu.

06.02.2014 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Krásný příběh. Začátek trošku hůře čitelný, ale tak od čtvrtiny knihy už nemůžete přestat číst. Určitě se ke knize ještě někdy vrátím.

06.02.2014 5 z 5