radus radus komentáře u knih

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Autorka mě zase potěšila, knížka se mi moc líbila, i když v porovnání s Hanou byla malinko slabší. Všechny tři hlavní hrdinky byli něčím zajímavé, nejméně mě bavila Anežka, protože byla taková "neslaná nemastná", ale u ní byl ten konec nejvíce překvapivý. Už se těším na další knížku, mám přichystaný Hotýlek a pevně věřím, že nebudu zklamaná.

05.06.2019 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Ze začátku jsem měla obavy, že se do příběhu pěkně zamotám, protože co kapitola - to nová postava. Ale knížka byla napínavá, zajímavá, i když tomu v závěru něco malinko chybělo. A ti blázniví fáterníci mi tam přišli celkem zbyteční. Jinak super a těším se na další pokračování Munche.

11.08.2016 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Krásný milostný příběh, který přečtete jedním dechem. Od začátku je jasné jak to dopadne, mám radši happyendy, ale je to knížka, která ve vás něco zanechá a donutí vás chvíli přemýšlet. Na její závěr si připravte pár kapesníků :-)

01.12.2013 5 z 5

Dokonalé městečko Dokonalé městečko Kateřina Karolová

Nebýt toho useknutého konce, dala bych plný počet hvězdiček. I tak to byla dobrá knížka, dobré téma a dobře napsaná. Příště prosím o pár stran navíc, abych nemusela zdlouhavě přemýšlet jak to vlastně dopadlo

28.09.2024 4 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Povídky se mi líbily, byly čtivé, nejvíce se mi líbila povídka Londýn a Odpad.

21.08.2024 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Pěkná knížka, na které mě nejvíce bavili dva hlavní hrdinové, kteří byli úplně odlišní. George se o svého retardovaného kamaráda stará jak může, občas mu leze na nervy, ale má ho ve své podstatě rád. Lennie je takové přerostlé dítě, kterému se bohužel jeho síla stane osudnou.

18.06.2024 4 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

Knížka se mi líbila, dobře se četla a bylo zajímavé sledovat stejnou situaci z pohledu matky i dcery. Všichni mi byli sympatičtí, chvíli mě štvali, pak zase pobavili a občas i dojali. Doporučuji přečíst, je to takové nenáročné, trochu předvídatelné, ale zajímavě napsané čtení.

10.11.2021 4 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Dávám dvě hvězdičky, ale jenom pro to, že vím, že Třeštíková píše dobře. Po přečtení jedné třetiny končím, myslela jsem si, že se to nějak pohne, ale je to stále stejný chaos...

31.08.2021 2 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Musím přiznat, že to bylo dobré, což jsem ani nečekala, protože autorku vůbec neznám. A jak tak koukám, napsala toho už dost, takže se směle můžu vrhnout na další díla :-D

17.03.2021 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

První knížka od Hartla, která se mi celkem líbila. Naštěstí není tady tolik zbytečných vulgarit ani sexuálních výplodů hodných puberťáka, které mi vždy vadily. Tak jsem zvědavá, jak dopadne film.

24.11.2020 4 z 5

Fáma Fáma Lesley Kara

Začátek se mi trochu vlekl, bylo tam docela hodně ženských jmen, takže jsem v nich měla zmatek. Pak se kniha pěkně rozjela, dostala spád. Nelze se divit dítěti, které spáchá násilí, když za celý život nic pěkného nepoznalo. Závěrečných pár vět nemělo chybu...

17.11.2020 4 z 5

Tri sestry Tri sestry Táňa Keleová-Vasilková

Příjemná oddechová knížka, která se dobře četla. Klidně by mohla mít i pokračování...

04.09.2020 4 z 5

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

Nevím, jestli jsem četla nepozorně, asi mi něco uniklo, ale nevím, jak se ty ženy seznámily a daly dohromady plán na odstranění manželů. Byla to taková průměrná kniha.

15.06.2020 3 z 5

Běh života s úsměvem Běh života s úsměvem Zuzana Součková

Tahle knížka mě pobavila, je skvělá. Autorka popisovala svého muže nebo zná toho mého? :-) "Nemohou za to, jsou takto naprogramovaní, a pokud chcete prožít šťastný partnerský život, tuto skutečnost přijměte, neberte si to osobně a ke svému muži se chovejte jako k domácímu mazlíčkovi."
Málokdy se mi stane, abych vysloveně u knížky vyprskla smíchy, ale v některých okamžicích vidím sama sebe a některé hlášky mě dostaly - Slané buráky - "Hned po příchodu domů pytlík třesoucí se rukou trhám, stejně jako feťák aplikuje drogu." Líbí se mi, že je to prostě knížka plná příhod ze života bez nějakých příkras (u kadeřnice, u očního lékaře, v tanečních), všichni ty trapasy známe...

14.04.2020 5 z 5

Ďábelská zubařka Ďábelská zubařka David Walliams

Čtení jsem odkládala, byla jsem k dětskému hororu trochu skeptická. Dcera mě přesvědčila. No, nemyslela jsem si, že to někdy řeknu, ale bylo to dobrý. Asi by neměly číst děti, které se bojí zubaře :-)

11.01.2020 4 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Minier dokáže úplně strhnout, že se nedokážete od knížky odpoutat. Nelíbil se mi pouze konec s "fanouškem" ve stodole, přišlo mi to zbytečné. Dávám čtyři hvězdičky, protože se mi Tma líbila o malinko víc.

11.01.2020 4 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Tak tahle knížka vás nenechá ani na chvíli vydechnout. Přečetla jsem ji na dva zátahy a myslím, že mě v hlavě nějakou dobu zůstane. Děj se řítí závratným tempem a nenajdou se tady žádné nudné pasáže. Kdo má rád napětí, tajemství, rád tipuje, kdo je oním "zloduchem", tak pro něj je tato kniha dobrá volba.

08.12.2019 5 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Obdivuji životní nadhled Anne, až se mi chvílemi zdálo, že knihu nemohla psát tak mladá dívka. Je zajímavé, jakým duševním vývojem Anne během doby, kdy psala deník, prošla. Jen je mi celé rodiny líto, že když už v úkrytu byli tak dlouho, že to nevydrželo do konce války a někdo je takhle zradil. Knížku určitě doporučuji přečíst, je velice zvláštní.

25.10.2018 5 z 5

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Knížka se mi líbila, dobře se četla, nic náročného na přemýšlení a přesto zajímavá. Konec mě docela překvapil.

29.03.2018 4 z 5

Jak jsem se zbláznila Jak jsem se zbláznila Ivanka Devátá

Autorku mám ráda, a i když už je to "dáma v letech", dokáže mě pobavit a rozesmát. Tato kniha patří k nejlepším jakou jsem od ní četla. Líbí se mi, že ač zažívala krušné chvíle, dokázala je s odstupem času popsat humorem sobě vlastním.

07.02.2018 5 z 5