radusak9806 radusak9806 komentáře u knih

Jan Werich za oponou Jan Werich za oponou Jiří Janoušek

Malá aktualizace k audioknize.
Načtení Dušanem Sitkem je výborná volba, kdo jiný je na pohled tak werichovskym hercem.
Ale stále si stojím za tím, že kniha je recyklace Rozhovorů s Janem Werichem.

23.01.2022 2 z 5

Jdu s hlavou vztyčenou Jdu s hlavou vztyčenou Daniel Anýž

Audiokniha neuvěřitelně dobře obdazena.
Více netřeba, silný příběh, velmi dobře zaznamenán. Až jisté věci, které se opakují v popisu a následně ve vzpomínkách.
Při poslechu dopisů sečlověk až diví, že je režim držel pod zámkem a nepředal je rodině.

23.01.2022 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Audiokniha v podání Jana Zadražila a Vondráčka je skvělá.
Příběh je velmi napínavý a vyloženě vtáhne do děje.

20.01.2022 5 z 5

(Studio) Balet Praha: Nová vlna československé choreografie (Studio) Balet Praha: Nová vlna československé choreografie Lucie Kocourková

Jak koukat na dobu tanečního umění z které máme nejčastěji fotografie, než přes dobové recenze a vzpomínky pamětníků.

16.01.2022

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Poslechnuto jako audiokniha.
Předem říkám, že tohle byla první kniha, u které jsem věděla, že pokud ne jako audio tak nijak. Celá série má pro mne vzrůstající tendenci, ale i tak lze říci, že je to dlouhé, úmorné a konec úplně nekonečný a vlastně k čemu.
Kladné postavy sice zažívají hoře, ale vždy je situace v jejich prospěch. Z tohoto hlediska je mi stále nejvíce sympatický Roran a Murtag.
No dočetla/doposlechla jsem, sbohem a šáteček :)

15.01.2022 3 z 5

Praha mosty spojená Praha mosty spojená Vladislav Dudák

Kniha je krásně udělaná a to jako pro lajka tak pro technika.

Jen si tedy neodpustím jednu hnidopiškou poznámku pramenící z toho, že se živým mostním inženýrstvím.

Je to TA PILOTA! Takže pokud je něco vyztuženo, uděláno,... větším množstvím pilot. Nejedná o vyztužení piloty (asi jako hrady, protože jinak chudáci piloti), ale PILOTAMI (jako ženami). Omlouvám se, celou dobu mne to neuvěřitelně vytáčelo xD

01.01.2022

Lovci Půlnoce Lovci Půlnoce Richard Zimler

NEDOCTENO, po půl roce znovu odloženo.
Zcela souhlasím s příspěvkem Lucopatka, to je tak všechno co k tomu můžu říct.

17.12.2021

Sedmikráska Sedmikráska Eduard Petiška

Němci se s tím někdy skutečně necrcaj.

17.11.2021 4 z 5

Skvěle zpracovaná kniha.

17.11.2021 4 z 5

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Hodně často jsem knihu musela na delší čas odložit, čtení se pro mne stalo zápasem o každou další kapitolu, někdy i stránku.
Neříkám příběh je to vlastně působivý, ale s touto knihou jsem se prostě nepotkala.

07.11.2021 3 z 5

Jan Werich zblízka Jan Werich zblízka Vladimír Thiele

Chci zůstat objektivní.
1) Jako první kniha o Janu Werichovi to poslouží skvěle, čím více jich budete mít za sebou tím méně zdařilá se knihy bude zdát.
2) Kniha je poměrně hezky členěna do oddílů. Příliš moc se z oddílů nepřeskakuje. Což hodnotím jako pozitivní.
3) Byť je to v principu to samé, co dělá třeba Ondřej Suchý, tato kniha mi přijde lepší v systematičnosti a uspořádání. Ano, jsou to je utříděné střípky z knih a vyprávění, jen tady mi přijde, že se s tím autor dal jakousi takousi snahu. (Vida už nejsem objektivní)
4) Prostě mne neuráží, že kniha existuje, ale ve své knihovně ji nutně mít nepotřebuji. Což nic nemění na faktu, že jsem si ji musela přečíst. Četla jsem už lepší, ano! Četla jsem horší, rozhodně!

Vzhledem k tomu, že Rozhovory s JW mají 4*, nemohu jít výše než 3*.

22.10.2021 3 z 5

Brisingr Brisingr Christopher Paolini

Knihy mají vzestupnou tendenci, ale stejně mi jejich přelouskání trvá déle, než bych čekala.

17.10.2021 4 z 5

Kniha mne zatím příliš nezaujala svým zpracováním. Ano, příběh Černobylu je silný a hodně pomůže, ale pro mne tu knihu nezachrání.
Nejvíce silný je pro mne pořád příběh Ignatěnkové. Zbytek by bylo vhodné učesat, protože je to buď zmatek a přeskakování z jednoho na druhé a nebo se to po x stránkách sleje v jeden veliký zmatek, kdy si vyloženě užíváte, když ten či onen příběh psát souvisle, případně když čtete něco co jste nečetli v 5 předešlých výpovědí.
Třetí část knihu výrazně zvedá. A ano je to ukázka kontrastu, lidí v oblasti a dá se říci "střední až vyšší" třídy.
Zatím 3*, uvidím jak to budu cítit po dočtení knihy Černobyl. Historie jaderné katastrofy.

18.09.2021 3 z 5

Stříbrný lipan Stříbrný lipan Jaromír Tomeček

Autor je zcela jistě nadšený rybář, kniha je a bude mnohem lépe přehledná pro rybáře. Já se občas ztrácela, ale příběh to není špatný.

05.09.2021 3 z 5

Kolja Kolja Zdeněk Svěrák

Přemýšlím, jestli by mi kniha přišla tak dobrá, bez podkladu filmu, který miluji. Jak to tak analyzuji tak myslím, že nepřišla.

31.08.2021 3 z 5

Klobouk ve křoví Klobouk ve křoví Jiří Voskovec (p)

Tou hlavní devizou je doprovodný text J. Voskovce.

28.08.2021 4 z 5

Stručné dějiny Prahy Stručné dějiny Prahy František Palacký

Velmi stručné a pan Palacký promine víc cením ty vložené rytiny a obrazy. Ty dělají z knihy opravdovou perlu.

19.08.2021 4 z 5

Skandální aféra Josefa Holouška / Podivuhodné sny redaktora Koubka Skandální aféra Josefa Holouška / Podivuhodné sny redaktora Koubka Karel Čapek

Velmi zajímavé poselství na tak malé ploše.

16.08.2021 4 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Nevím co napsat, nevím co říci. Po dočtení mám husí kůži.

15.08.2021 5 z 5

Místo pro Jonathana! Místo pro Jonathana! Karel Čapek

Ne jednou jsem se musela dívat na rok vydání článků, protože jsem měla pocit jako by reagoval na současnost.
Z čehož plynou dva možné závěry: točíme se v kruhu a nebo jsme jako národ stále stejně zabednění.
Odpověď co je horší nechám na každém.

15.08.2021 4 z 5