rafan65 rafan65 komentáře u knih

Poklad na ostrově Poklad na ostrově Robert Louis Stevenson

Nejlepší pirátský příběh, na který jsem kdy narazil. Kniha mě bavila od začátku do konce a o těch jedinečných postavách budu přemýšlet ještě dlouho. Tuto klasiku by si měl přečíst každý. Pro mě krásné čtení.

16.04.2022 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Druhá kniha série ostrov Lewis je opravdu skvělé čtení. Příběh je nádherně napsaný, čtenář dějem proplouvá a má pocit že je součástí všeho co se zrovna v knize odehrává. Autor dokázal balancovat mezi časovými linkami několika generací tak bravurně že jsem neměl ani na chvíli problém s orientací v příběhu. Moc se těším na poslední knihu této série.

27.11.2023 5 z 5

Osada Havranů Osada Havranů Eduard Štorch

Četl jsem už několikrát a pokaždé jsem hodně spokojený. Tato kniha je plná dobrodružství a zároveň čtenáři osvětlí těžký život našich předků z doby vzniku lidstva. Moc pěkné čtení.

27.10.2023 5 z 5

Vražda na faře Vražda na faře Agatha Christie

Parádní kniha ve které Slečna Marplová opět řeší další vraždu po svém, bravurně jako vždycky. Zbožňuju tyto detektivky jsou prostě úžasné, zdobí je lehkost a noblesně popsaná atmosféra anglického venkova.

25.09.2023 5 z 5

Syn lovce medvědů Syn lovce medvědů Karel May

Tak tuto knihu jsem četl někdy v dětském věku a už jsem si děj moc nepamatoval. No nevadí nastal čas na návrat ke knihám tohoto autora a zažít cesty plné dobrodružství. Karel May je zárukou kvality a jeho knihy jsou pěkný relax. Syn lovce medvědů je kniha plná napětí a zvratů, autor pěkně vykreslí krásnou přírodu. Budu pokračovat knihou Duch Llana Estacada.

16.07.2023 5 z 5

Vrazi bez tváře Vrazi bez tváře Henning Mankell

Kniha je určitě lepší než jsem čekal. Zaznamenal jsem v televizi pár dílů seriálu komisaře Wallandera a moc mě to nezaujalo. Kniha mě připadá mnohem lepší, děj mě docela vtáhl do příběhu. Není to samozřejmě klasická severská detektivka, děj je poklidnější a není tu tolik násilí a potoky krve. Mě to ovšem vůbec nevadí, knihu jsem si opravdu užíval.

09.06.2023 4 z 5

Kronika města Kocourkova Kronika města Kocourkova Ondřej Sekora

Další skvělá knížka od Ondřeje Sekory. Kocourkovští jsou skvělí páni. Srší optimismem, nápady a nikdy nic nevzdávají. A taky si konečně uvědomuji kde se berou všichni naši vládní činitelé.

10.12.2022 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Třetí díl detektivek s Josefem Bergmanem je opět moc pěkné čtení. Příběh autorka rozvedla do několika dějových linek a zapracovala spoustu postav které příběh krásně doladily.

06.02.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Protože jsem čekal detektivku, které autorka moc dobře umí napsat, tak jsem trochu zklamaný. Za pár dní už si ani nebudu pamatovat, o čem to bylo. Protentokrát je to takové rozporuplné hodnocení, ale nemohu si pomoct.

12.01.2022 3 z 5

Moc pěkná kniha, četla se pěkně a každá povídka měla svoje kouzlo. Některé jsem viděl zfilmované a herecké obsazení je luxusní. Prostě krásná klasika.

31.08.2021 4 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Agatha Christie je opravdu královna detektivky. Smrt na Nilu je skvěle napsaný příběh který čtenáře doslova pohltí. Zápletka je úžasně vymyšlená a konec příběhu čtenář doslova hltá. Kniha je opravdu skvělé čtení které mě osobně vyhovuje. Jsem hodně spokojený a knihu doporučuji.

21.01.2024 5 z 5

Vlak z Paddingtonu Vlak z Paddingtonu Agatha Christie

Ještě jednou Slečna Marplová, nemůžu si pomoct ale musel jsem dát další knihu od této autorky. Krásně napsaná kniha která nepostrádá absolutně nic. Nádherné chvíle strávené u těchto úžasných příběhů mě pokaždé hodně baví.

27.09.2023 5 z 5

Duch Llana Estacada Duch Llana Estacada Karel May

Moc pěkné pokračování knihy Syn lovce medvědů. Spousta známých hrdinů z dalších románů Karla Maye bojuje v napínavém příběhu z bandou Supů. Podle mého názoru jedna z nejlepších knih tohoto autora.

17.08.2023 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Docela pěkně napsaná kniha která nepostrádá napětí a svižný děj. Jediné co podle mě trochu snižuje kvalitu této knihy je závěr. Theo jako nesmrtelný hrdina z kterého tečou potoky krve mě připadá docela ujetý. Jinak jsem docela spokojený kniha mě zaujala a četla se pěkně.

22.05.2023 4 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Je pravda že jsem do poloviny knihy měl docela problém z orientací v ději. Některé pasáže mě docela zamotaly hlavu. Potom se děj úžasně rozjede a závěrečné rozuzlení je neskutečné. Tato kniha je určitě dobré čtení pro milovníky napětí a zamotaných zápletek. Je pravda že hlavní hrdina je chvílemi až nesmrtelný, měl jsem dojem že pokud spadne do černé díry tak stejně nebezpečí unikne ale to do knihy tohoto žánru asi patří.

09.04.2023 5 z 5

O letadélku Káněti O letadélku Káněti Bohumil Říha

Knihu jsem našel v knihovně založenou mezi knihami z mého dětství. Vnoučatům se docela líbila a já si připomněl svoje dětská léta. Bože jak ten čas letí, ach jo.

22.03.2023 5 z 5

Případ pro exorcistu Případ pro exorcistu Michal Sýkora

Parádní česká kriminálka. Filmové pojetí této knihy jsem viděl před několika lety a děj filmu jsem docela zapomněl. Při čtení mi některé sekce příběhu naskočili ale i tak jsme neznal vraha skoro až do konce. Má to ovšem výhodu že člověk nemůže srovnávat knihu a filmovou verzi a nemusí řešit co je lepší. Uvidíme jaká bude další kniha ale tuto určitě doporučuji čte se hezky.

12.02.2023 5 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

Tak tahle knížka mi dala vše co jsem od ní očekával. Nenáročná, prostě oddechová knížka. Největší grády jí ovšem dává hlavní postava Josefína, která je vtipná a rázná. Jako odpočinkovou knihu musím určitě doporučit a těším se na další díly.

16.12.2022 5 z 5

Kouřová clona Kouřová clona Sandra Brown

Takže zase jednou pěkně zamotaný příběh který jsem nemohl rozlousknout. Tato kniha mě opravdu hodně barvila a měla všechny atributy které obnáší dobré čtení. Autorka se snaží o spojení krimi zápletky a trochy romantiky což se ji skvěle podařilo. Takže jsem spokojený a určitě dám další knihu této autorky.

12.06.2023 4 z 5

Inspektor Prevít Inspektor Prevít František Niedl

Bez váhání za pět. Krásně strávený víkend s touto príma detektivkou. František Niedl je muž mnoha tváří. Tento spisovatel ať sáhne do jakéhokoli žánru, vždy je to skvělé čtení. Odlehčený styl Niedlova psaní je něco, co v detektivkách obvykle postrádám. U knihy jsem se dobře bavil a určitě si přečtu i pokračování.

15.01.2023 5 z 5