rafan65 rafan65 komentáře u knih

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Klapzubovu jedenáctu jsem četl jako malý kluk. Je to odpočinková kniha, která se mi už tehdy moc líbila. Humorná a krásně napsaná kniha s úsměvem na rtech.

12.11.2023 5 z 5

Zakladatelka rodu Zakladatelka rodu Cynthia Harrod-Eagles

První díl této série je celkem zajímavé čtení. V příběhu se střídají pasáže které jsou skutečně hodně zajímavé ty popisují příběh rodiny Morlandů, ovšem pasáže které popisují boj o královský trůn jsou obsáhlé a docela nudné. Je to škoda v obrovském množství postav jsem se celkem ztrácel. Jinak jsem vcelku spokojen a určitě dám další knihu, jsem zvědavý jak bude příběh pokračovat po smrti Eleanor.

03.10.2023 4 z 5

Pramen života Pramen života Thomas Thiemeyer

Konečně jsem sehnal poslední díl této série. Musím říct že jsem celkem spokojený i když tento díl je asi nejslabší a nějak to nemá ten šmrnc jako první dva díly. Celá série je ale dobré čtení a určitě stojí za přečtení.

17.09.2023 4 z 5

Žena v černém Žena v černém Susan Hill

Tato kniha pro mě byla zklamáním čtení mi přišlo nekonečné a nezáživné. Doporučuji se podívat raději na stejnojmenný film ten mě připadá mnohem lepší. První jsem viděl film a byl jsem nadšený při čtení knihy mě nadšení hned přešlo.

01.09.2023 2 z 5

Bezhlavý jezdec Bezhlavý jezdec Thomas Mayne-Reid

Četl jsem už několikrát a pokaždé si příběh užívám. Děj knihy je jednodušší, kniha je určena spíše pro mládež ale i tak určitě baví čtenáře v pokročilém věku kteří mají rádi dobrodružství. Nechybí kladní hrdinové ani padouch který je schopen všeho aby dosáhl svého. Pěkná odpočinková četba.

22.08.2023 4 z 5

Besídka zvláštní školy Besídka zvláštní školy Miloslav Šimek

Krásná kniha ala Grossmann-Šimek. Moje oblíbené čtení které člověka dokáže pokaždé rozesmát. Není co dodat, prostě nádhera.

14.08.2023 5 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Hodně čtivá kniha která je velmi dobře napsaná. Děj má spád a rozuzlení je smutné a děsivé zároveň. Tento příběh je uvěřitelný a určitě nepatří k věcem na které může být náš národ hrdý. Autor mě mile překvapil a určitě se podívám po jeho další knize.

05.07.2023 5 z 5

Muž, který vycházel z hrobu Muž, který vycházel z hrobu Viktorín Šulc

Další případ majora Bohuslava je opět poklidná a pěkná detektivka. Kdysi jsem viděl filmovou verzi ale nemohl jsem si uvědomit jaké je rozuzlení případu. Takže jsem si knihu užíval až do samotného konce. Tyto knihy mám moc rád, čtou se krásně, prostě stará dobrá česká detektivka.

14.06.2023 4 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Docela mě to bavilo i přes autorův drsný styl. Některé pasáže jsou opravdu hodně humorné a zábavné. Takže zase něco jiného a nového než klasické knihy. No uvidím co bude v další příbězích Tomáše Koska.

05.06.2023 4 z 5

Klasická kniha pana Vlastimila Vondrušky. Jeho historické krimi jsou zajímavé čtení které čtenáře prostě baví. Kniha se skládá ze tří příběhů a všechny jsou moc pěkné čtení. Od tohoto autora jsem už přečetl pár knih a nikdy se mě nestalo že bych měl nějaké výhrady. Pokud máte rádi historické krimi určitě doporučuji.

24.04.2023 5 z 5

Zahalte jí tvář Zahalte jí tvář P. D. James (p)

První kniha série z inspektorem Adamem Dalglieshem. Klasická anglická detektivka která řeší v sídle Martingale vyšetřování vraždy Sally Juppove. Velmi pěkné čtení z nádechem staré Anglie.

19.02.2023 5 z 5

Kniha se mi četla lehce, neměl jsem problém se do ní začíst, a i když jsem již rozuzlení znal přesto jsem byl až do poslední strany napnutý. Výborná jednohubka.

05.02.2023 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Tahle kniha mě absolutně nebavila a dočetl jsem ji po velkém přemáhání. Zvolil jsem ji do čtenářské výzvy, jinak tento druh knih nečtu. Netvrdím že je úplně špatná, určitě je spousta lidí kteří tyto knihy čtou a mají z toho pěkné zážitky. To je na knihách nejlepší že má čtenář spoustu možností a volnou ruku v názoru co bude číst.

28.12.2022 2 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Napínavý příběh o brutálním a bezohledném chování lidí pro které jsou peníze vždy na prvním místě. Tyto knihy nemám moc rád protože sí člověk uvědomí jaké bestie žijí mezi námi.

02.10.2022 4 z 5

Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert Jan Drda

Další nádherná pohádka Jana Drdy který mě dokázal upoutat už v dětství. Jeho pohádky se dají čist pořád dokola a v každém věku.

03.09.2022 5 z 5

Zabiják Zabiják Ed McBain

McBaina a jeho 87. revír mam rád. Je to nenáročné čtení a člověka pobaví. Ač je zápletka slabší tak děj doslova pádí za svým cílem. Jednoznačně doporučuji přečíst. Mám dokonce pocit, jestli zrovna tento příběh jsem neviděl kdysi zfilmovaný.

02.09.2022 5 z 5

Jatka Jatka Lee Child

Tato kniha mě urputně zaujala hned na začátku a už nepustila. Výborně jsem se bavil. Skvěle napsáno, ani chvilku nenudí, skoro se nedá odložit. Zkušeně napsaný thriller, promyšlený, s úspornou stavbou vět, dobrou prací s napětím. Doufám, že i další díly budou taky takové.

18.08.2022 5 z 5

Vinnetou III Vinnetou III Karel May

Tento příběh není tak dobrý jak předchozí díly ale stejně dám pět hvězdiček, protože Vinnetou je prostě klasika a nemohu jinak. Tyto knihy mě provází celý život. Je to asi nostalgie ale při čtení těchto knih se pokaždé vracím do svého dětství a je mi krásně.

30.07.2022

Vinnetou 2 Vinnetou 2 Karel May

Pokračování příběhu který se rozvíjí o nové postavy a perfektně popisuje boj dobra že zlem. Příběh je mnohem propracovanější a výpravnější než filmové zpracování. Netvrdím že filmové zpracování je špatné ale knižní zpracování je dějově docela jiné.

11.07.2022 5 z 5

Smrt nosí rudé škorně Smrt nosí rudé škorně Pavel Hrdlička

Podle mého názoru je to zábavné čtení. Autor pěkně popisuje Prahu i s myšlenkou jak se lidi v té době chovali. Detektivní zápletka není nijak extra zamotaná a hlavní hrdina řeší coby podrychtář případů více; autor se hodně věnuje samotnému životu ve středověku. Pěkná kniha, jež čtenáře přenese v čase na exkurzi do 14. století.

14.05.2022 5 z 5