roman9276 roman9276 komentáře u knih

Zjizvený král Zjizvený král Leigh Bardugo

Ty vole, tady se zase ždíme něco, kde už toho na ždímání moc nezbylo. Grišu jsem nečetl, jen Šešt vran, ale příběh Nikolaje byl asi 380 stran velice nudnej a na to, že to má být kniha o něm, tak nebejt mojí oblíbený Niny, tak knížka jde do bazaru a nedočtená. Bardugo už bohužel nezopakovala svůj úspěch s vránama a bohužel se mi osvědčuje i po Válkonošce, že to možná už nikdy nepřijde. Samozřejmě takovej průser to nebyl, na konci si trošku autorka nahonila bodíky, ale jsem z toho pořád takovej rozpolcenej. Rád jsem se vrátil do tohohle světa, ale knížka byla velice průměrná a po dočtení jsem zjistil, že to má být počátek nový série. Takže doufám, že ty vole Bardugo to trošku zlepší a další díl bude napínavější a čtivější. Aspoň, že ty její knížky lahoděj oku a v knihovně se krásně vyjímaj.

21.07.2020 3 z 5

Kůže plná stínů Kůže plná stínů Frances Hardinge

No ty kráso, to byl teda matroš. Z celkových 300 stran bylo prvních 200 totální utrpení, že jsem si myslel, že to fakt nedočtu, ale říkal jsem si, že když jsem hecnul i Třeštíkovou a dočetl jsem jí, tak to musim prostě dát. A hle docela se to i vyplatilo, páč posledních 100 stran bylo fakt dobrejch, dokonce to bylo i napínavý. Nápad slušnej, ale to zpracování? Ty vole! Konec to fakt vytáhnul, ale začátek hrůza, nuda, nuda, nuda, pak to bylo takový zmatený, nesmyslný, spousta věcí blbě nebo vůbec nevysvětlených. No… K týhle autorce se už asi nevrátim.

27.05.2020 3 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Jak se mi krásně četly první dva díly, tak tady mi trvalo skoro 100 stran, než jsem se začetl. Musim říct, že jsem dost zklamanej. Po skvělym prvním dílu a úžasnym druhym, tak Teorie vraždy teda nic moc. Už mi to přišlo hooodně přitažený za vlasy, tohle už snad ani není detektivka, ale sci-fi. Zápletka mi taky bohužel nepřišla tolik zajímavá jako v předchozích dílech. Konec mě zase navnadil na pokračování. Ale doufám, že se autor poučí ze svých chyb a udrží vyšetřování ve větší reálnosti.

17.02.2020 3 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Seriálovej zaklínač mě očividně nalákal na knižní sérii, a když jsem zjistil, že některý díly už nejsou skoro k dostání, tak mi v hlavě začne blikat červená kontrolka, že to prostě okamžitě potřebuju ve svý knihovně (strašnej zlozvyk), ale naštěstí Ježíšek na mě myslel a celýho Zaklínače mi donesl. Nemá smysl rozebírat sérii díl po díle, protože například povídky byly totálně po piči boží. Když se konečně Geralt a Ciri potkali, to byl obrovskej srdceryvnej moment, kterej nedokázali tvůrci seroše přenést na plátno tak dokonale, jak byl napsanej v knize. Epilog ty vole, to sem byl úplně u vytržení, jak to bylo skvělý, vtipný, dokonalý!. Bohužel pak románový zpracování, který se odehrávalo po povídkách a před epilogem, už tak skvělý nebylo. Možná by bylo lepší, kdyby Sapkowski zůstal jen u povídek. Děj zbytečně natahovanej a s přibývajícími díly se hluchý místa množily jak houby po dešti. Tisíc zbytečnejch postav, který se objevily na pár stránkách a jejichž osudy mě absolutně nezajímaly. Dál nudný politikaření, který bylo celkem zbytečný. Prostě proč??? Ocenil bych víc Geralta, víc Ciri, víc Yennefer, než nějaký čarodějnický krávy, co se pořád dokola dohadujou mezi sebou o vládě nad královstvími, kdo s kym bude píchat, aby se narodili vhodní dědicové atd. Další věcí, co mi drásalo nervy, bylo skákání v časech, prostorech a postavách. Šílenym způsobem chaotický, že jsem se v tom někdy ztrácel a nechápal jsem, proč to autor takhle dělal. Právě proto jsem byl v posledním díle Paní jezera dost zmatenej i ohledně návaznosti na epilog. Co musim vyzdvihnout je překlad mluvy trpaslíků, nad jejich nářečím jsem se několikrát výborně pobavil. Jakmile se příběh točil okolo hlavních postav, tak jsem otáčel stránky jak posedlej, to bylo hodně skvělý. Konec byl tak zvláštně otevřenej a nejasnej, a to nesnášim. Sapkowski vytvořil pro mně úžasnej svět, kterej mě pohltil a bavil mě, ale spíš se těšim na další seriálový pokračování.

31.01.2020 3 z 5

Boží hrob Boží hrob Jay Kristoff

„Nic nesmrdí tak jako mrtvola.“ Takhle začíná pokračování Nikdynoci a na tuhle krasavici jsem se musel vrhnout hned, protože chápeš, neutuchající zvědavost, jak to bude s Miou pokračovat. Naštěstí počet poznámek pod čarou autor zkrátil na minimum, což jsem velice ocenil. Mia se dostává do gladiátorskýho prostředí, to mě docela bavilo, ale první díl se mi líbil o něco víc. Ten konec už byl ale trochu moc i na mě, bacha SPOILER, prostě všichni, kdo maj bejt po smrti tak najednou ty vole ožívaj, to je to, co jsem vlastně čekal celou dobu a dost mě to zklamalo, tak uvidíme, co nám přinese pokračování.

29.11.2019 5 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Když lidi zemřou, tak se většinou po*erou. Tohle je úvodní věta týhle knížky a já si řikám, sakra YESS tohle bude boží. No tak to sem se dost přepočítal. Každá druhá stránka poznámka pod čarou, která je i přes polovinu strany, věčný hledání tý debilní hvězdičky, kterou nikdy v tom textu nevidim, takže nevim, k čemu ta poznámka patří. Takhle to šlo 200 stran a já si řikám, že je to v háji, protože mě to fakt nebaví a přestávám chápat ty nadšený komentáře místních knihomolů, který jsou vodvařený z Nikdynoci. Chápu mladá holka, který vyvraždili rodinu, chce se pomstít tak nastoupí takovej kurz jak se stát zabijákem snadno a rychle. No dobře, snadný to nebylo vůbec, ale aj tak, prostě to tak nějak nebylo extra o ničem. Ale najednou jsem se přehoupl přes 200 stran a HLE ty vole začalo to bejt mňam do p*či. Konečně mě to chytlo a rozjelo se to, někam sme se dostávali v ději, kdy akolyté (tedy „studenti“) mezi sebou bojují, zabíjejí se, lidi umíraj a začalo to bejt mega hustý. Konec jsem zhltnul a samozřejmě, když to má pokračování, tak ho musim mít.

05.11.2019 4 z 5

Iko sama sebou Iko sama sebou Marissa Meyer

Iko je prostě nejlepší. Nejvíc vtipnej android, se kterym jsem se za mejch čtecích let setkal a tady mě bavila úplně mega. Měsíční kroniky mi přirostly hodně k srdci. Iko je jedna z mejch nejvíc nejoblíběnějších postav a těší mě, že jsem se dozvěděl i něco víc o jejím vzniku a proč je taková jaká vlastně je. Tenhle komiks byl rozhodně lepší než ten předchozí a jsem dost nadšenej, že autorka se rozhodla zakončit sérii právě takhle i se zaměřením na Iko. Always in my heart.

26.08.2019 5 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Tahle série je určena spíš pro mladší ročníky, ale nevadí. Další z pomalejších fantasy, ale líbí se mi, že je to pořádně propracovaný, vymyšlenej jazyk, všechno do hloubky popsaný a vysvětlený. Konečně jsme se dostali kousek dál než ve filmu, kterej teda po přečtení prvního dílu stál totálně za starou bačkoru. Hlavně tady není nic zadarmo, jak v některejch dílech, kde se veškerej trénink smrskne do jedný kapitoly, ale tady to bylo probraný odshora odspoda, což mě velice potěšilo. Konec byl teda docela nečekanej, avšak dobrej a mega mě nalákal na další díl.

31.07.2019 5 z 5

Víkend v Londýně Víkend v Londýně Jan Folný (p)

Tady jsem byl teda trošku jak na houpačce. Parta tří čtyřicátníků alkáč, gay a chlápek, kterej má nedostatek orálního sexu se po X letech sejdou v Londýně a jdou kalit. Někdy jsem se neskutečně tlemil a někdy mě to uhodilo do takový deprese, že až mi bude čtyřicet, tak si to snad půjdu hodit. Škoda, že se autor trošku víc nerozepsal, jak to s postavama bylo dál, ale to už je holt jeho styl a po Buzíčkách mě to vlastně ani nepřekvapuje. Četlo se to dost rychle a závěr mě teda dost překvapil.

09.07.2019 4 z 5

Tyhle kratičký poezie mám fakt rád. Autorka umí krásně do pár řádků vecpat velkou a hlubokou myšlenku. Někdy smutný, někdy veselý, prostě o životě. Mě se to líbilo, ale protože už mám za sebou nějakou tu knihu od Rupi Kaur, které jsou doplněny jejími osobitými ilustracemi, tak strhávám bodík dolů. Pěkná jednohubka na půl hodinky, ale donutí vás se zamyslet :)

01.07.2019 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Když už jsem byl za půlkou, tak jsem vlastně nevěděl, co si mám myslet. Četlo se to jednoduše a celkem i rychle, jen děj je takovej nemastnej neslanej, pořád jsem čekal, co se bude dít a v podstatě nic moc většinu knihy. Ale jelikož je to světovej fenomén a tak populární a spousta lidí mi to doporučovalo, tak jsem byl napnutej, kdy se to zlomí. Až teda v poslední třetině se to konečně rozjelo, ale nedalo se říct, že by mě to nějak extra chytlo. A samozřejmě až poslední stránky začaly bejt sakra zajímavý. Doprdele tak tohle jsem teda nečekal, takovej mega zvrat na závěr?!! Masakr. Hodně mě to nalákalo na pokračování.

29.05.2019 4 z 5

Ztracen v džungli Ztracen v džungli Yossi Ghinsberg

Popravdě tohle byl mazec. Skutečný příběh Izraelce Yossiho, který s partou kamarádů přecenil svoje síly a chtěl zažít dobrodružství ve skutečné džungli. A povedlo se mu to, protože skončil úplně sám na několik týdnů. Skvěle popsanej boj o přežití, Yossi se prostě nevzdal a vyplatilo se mu to. Člověk si řekne, že byli kluci fakt lehkovážný, ale kdo ve dvaceti není že? Bavilo mě to, kniha lepší než film a co se doopravdy stalo, to zůstane záhadou asi navždycky.

24.03.2019 4 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Renegáti jsou vlastně už tolikrát omílaný téma superhrdinů a superpadouchů. Postavu Nightmare, tu od prvních stránek milujete, nejde to jinak. Alespoň, že nemá tak úžasný superschopnosti, aby nebyla až tak dokonalá. S Adrianem, je to trošku horší, takovej vyumělkovanej chlapeček, ten mě až tak moc nebavil. Skvělá ukázka toho, že svět není černobílej a že i nepřítel nemusí být takový, jak se na první pohled zdá. V něčem originální, v něčem neoriginální a ten konec jsem vlastně tušil už od půlky knížky, tak uvidíme, co přinese další díl.

19.02.2019 4 z 5

Váš kluk prostitut? Váš kluk prostitut? Cyril Valšík

Vyprávění o život mladých a hlavně nezletilých gay prostitutů byl teda mazec. Tady je další z důkazů, že někteří lidi by neměli mít děti, když se o ně nedokážou postarat a jako rodiče obrovsky selhávaj, nedokážou vydělávat peníze, aby děti zajistili, zneužívaj je, mlátěj, a někteří se chovaj fakt odporně. Kniha je plná zklamání, sexu, drog, úchylností a na to, že to vyšlo před deseti lety a psané to bylo mnohem dřív, to je fakt masakr.

21.12.2018 5 z 5

Fantastická zvířata a kde je najít (ilustrované vydání) Fantastická zvířata a kde je najít (ilustrované vydání) Mlok Scamander (p)

Fantastická zvířata je absolutní must have pro každýho potterheada!! Nádherný ilustrace doplněný povídáním o kouzelných zvířatech. Naprostá pecka!

11.12.2018

Každej vejlet do kouzelnickýho světa stojí za to! Tohle je prostě láska na celej život.

06.10.2018 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Prvních 200 stran takový ty vole nemastný neslaný, člověk ani neví, co si má myslet. Moc postav, příběhy nedávaj moc smysl. Pak se to nějak překlenulo a v druhý půlce už to do sebe začalo konečně zapadat, ale oproti dívce ve vlaku o dost slabší. Postavy absolutně nesympatický, závěr relativně dobrej, ale žádnej trhák to neni.

03.05.2018 2 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Půlku knížky jsem hlavní hrdinku nenáviděl, byla taková dětská, tupá, úplně vymletá … Až nějak v půlce, kdy se dostává do týnejdžrovskejch problémů s první láskou, víc se rozpovídá o smrti svojí sestry, tak to do sebe nějak zapadlo a mělo to ten nádech Johna Greena, takovej ten smutnej, co se táhne celym dějem a v tu chvíli mě to začalo bavit. Spíše pro mladší ročníky okolo patnácti let.

11.04.2018 4 z 5

Šťastně až do smrti Šťastně až do smrti Julia Quinn

Jsem mega rád, že si autorka vzala k srdci všechny otázky, které trápily čtenáře po dočtení jejích knih a tady na ně odpověděla. Děkuju za to. Autorčiny knihy jsou pohlazení pro duši, protože většina z nás má (alespoň občas) ráda feelgood romance a bonusová kapitola o Violet završila naprosto nádherně sérii Bridgertonů.

20.06.2024 5 z 5

Nečekaná láska Nečekaná láska Julia Quinn

(SPOILER) Konečně jsem se propracoval k záhadné Francesce, jejíž příběh byl opředen největším tajemstvím. Když jsem četl třetí díl, tak jsem najednou zjistil, že už vstoupili do manželství ne tři Bridgertonovi, ale čtyři, tudíž jsem se nejdřív lekl, že jsem přeskočil nějaký díl. Její příběh je po Benedictovi můj nejoblíbenější. Podle její matky byla vždycky trochu jiná než ostatní sourozenci a více se stranila, proto se i vdala do Skotska, ale velmi brzy ovdověla. Nečekaná láska je smutným, ale zároveň hezkým příběhem o tom, co se může stát, když překonáte bolest ze ztráty někoho blízkého. Trochu jsem byl zmatený z časových linií, protože tato a předchozí dvě knihy se všechny zároveň prolínají. Teď už mi zbývají poslední dva nejmladší sourozenci a jsem zvědavý, jaké budou jejich příběhy.

10.05.2024 5 z 5