Samira Samira komentáře u knih

V moci lásky V moci lásky Suzanne Enoch

Skvělá! Historické romance čtu většinou kvůli přeslazeným přebalům hlavně na doporučení. Po této jsem však sáhla intuitivně a dobře jsem udělala. V opačném případě bych litovala. Obálka pravda neodpovídá době uvnitř popsané a to ani přibližně, ale jinak až na neohrabanosti na počátku, je kniha nesmírně milá, vtipná, ale také propracovaná.
Ačkoli se jedná o oddechovku, nechybí jí důvtip, úžasné slovní přestřelky, celkově příjemná atmosféra, ale i inteligentní intriky.
Povedla se nadočekávání a já ji mohu jen doporučit!

24.09.2016 5 z 5

Kde bydlí sluníčko Kde bydlí sluníčko Jana Ruthová

Překrásné, srdcové, barevné skvosty Marie Brožové už hodně dlouho patří k našemu domovu. My v nich vidíme jen to krásné a obdivujeme každý drobný detail. Ilustrace této půvabné knížky proto nemohly zklamat.
Kniha však není jen jejich sbírkou.
Autorka Jana Ruthová hodně mile překvapila a její poetické nadčasové pohádky a básničky jsou prostě úžasné. Každý z jednotlivých příběhů měl své osobité kouzlo, ale zároveň tvořily harmonický celek.
Krásný kousek , který bude mít čestné místo u nás v knihovně, si užijí děti i dospělí.

22.09.2016 5 z 5

Alfa Alfa Jasinda Wilder

Od knihy jsem očekávala oddychovou žánrovku od autorky, jejíž Topím se v tobě uchvátilo poetikou i hloubkou. Bohužel ačkoli se kniha četla dobře, obsahovala takové nesmysly a nereálnosti i v žánru nevídané. Ale také klišé a sex střídající sex. Špatný určitě nebyl, ale také byl někdy dost naturalistický.
Přitom postavy samotné jsou zajímavé, nebýt té zbytečně dramatické omáčky okolo.
Číst se určitě dala, ale místo vedle mých oblíbených eroticky laděných knih si nezaslouží.
Každý to však vnímáme jinak!

21.09.2016 3 z 5

Křišťálový meč Křišťálový meč Victoria Aveyard

Jsem nadšená, ale také stejnou měrou otřesená. Rozhodně nejde o čtení pro slabší povahy. Naopak jste spolu s hrdiny vrženi do bitvy, její odvrácené strany a vše je popsáno tak dobře, že je to někdy nad čtenářovi síly.
Už v prvním díle nebyly postavy žádní andělé, ale hodně chybující jedinci, kterým ale nechybělo charisma a z přebytku moci mnohdy ztratili hlavu.
Válka lidi mění, každá smrt se na duši podepíše a není divu, že může dojít i na šílenství. Ale také na lásku, odvahu a naději, kterou i já stále mám a pokračování netrpělivě vyhlížím.
Opravdu doufám, že se povede a autorce se bude dařit jako doposud.
Celkově výborné, avšak drsné čtení.

19.09.2016 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Dokonalost, ať se propadnu jestli mně u čtení prvního dílu došlo, že bude mít série takový rozsah, vytvoří dokonalý svět, plný tolika dýchacích postav všech barev a podob.
Třetí kniha se nese v jiném duchu, než dvě předcházející. Hrdinové jdou více do sebe, pomocí nových postav, ale i bohatých flashbacků, se dozvíme mnoho nečekaných souvislostí, i když první část knihy může mnohým připadat až příliš klidná, druhá část a především závěr však poskytnou tolik adrenalinu, že se mi ruce klepou ještě teď.
Nechápu jak to dělá, ale autorka ke dvou úžasným mužským postavám, které jsou v životě hrdinky důležité, přidala další a jedna je lepší než druhá.
Celkově úžasné čtení, na jehož další pokračování se už hrozně těším.

14.09.2016 5 z 5

Není rozkošná? Není rozkošná? Susan Elizabeth Phillips

Půvabný, vtipný a maximálně povedený romantický kousek od mé oblíbené autorky. Mnoho krásných a barevných postav, okouzlující dialogy plné humoru a celkově originální vyprávění plné lásky.
Pravda na konci byl znát autorčin podpis a zase nás nechala čekat a její hrdinové opět váhali, čekali a nakonec sladce skončili. Možná až moc, ale to k žánrové literatuře patří, takže nemám proč si na tak krásný konec stěžovat.
Doporučuji a těším se na další knihy autorky, které doufám u nás zase budou vycházet.

07.09.2016 5 z 5

Dobrý v posteli Dobrý v posteli Jennifer Weiner

Kniha, která byla zcela jiná, než jsem čekala, se četla i přes zbytečně dlouhou stopáž rychle a dobře. A to i přesto, že mi hlavní hrdinové nepřirostli k srdci. I jejich činy a myšlenkové pochody mi byly hodně vzdálené. Ačkoli se konec povedl, do dalšího dílu se již nepustím.

03.09.2016 3 z 5

Ona Ona Carey Heywood

Naše knihovna má pouze díl Ona, takže jsem knihu mohla číst pouze z jeho pohledu. Nejsem tak schopna díly mezi sebou porovnat. Ale ač se rozhodně jednotlivě číst dal, byl na něm ten doplňkový způsob znát.
Příběh je milý, stejně jako postavy, ale nijak výrazně silný. Navíc bohužel hodně jednoduše až místy mechanicky vyprávěný s minimem dialogů, které by ho nepochybně pozvedly výš.
Nebylo to špatné, ale v žánru jsou výrazně lepší.

02.09.2016 3 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Nádhera, která je pomyslnou třešničkou pro obdivovatele série. Jsem opravdu šťastná, že se této výjimečné pohádce u nás dařilo a že to zatím vypadá, že vyjde kompletní. Tento bonusový kousek by mi opravdu chyběl.
Čtyři povídky, které poskytují nečekané vhledy, příběh rozšiřují a dávají víc než jsem doufala.
Dva jiné pohledy - Celestin a Lucy, osudy zbytku Elity, úžasný epilog k První a ilustrace, které strčí do kapsy i ty dokonalé obálky série.

Jsem nadšená a vřele jako ten nejlepší doplňek doporučuji!

Recenze v záložkách!

02.09.2016 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

V případě Harryho Holea jsem nenapravitelná, vždy propadnu doslova šílenství a jsem tak zasažena a pohlcena, že alespoň čtením mu pomáhám a je to tak usilovné, že bohužel zapomínám na čas a po necelých dvou dnech čtení připomínám zombie. Ale jinak to prostě nešlo...
Ano Nesbo má svůj specifický rukopis, ostatně jako každý autor, ale sama za sebe na sérii obdivuji právě to, že ačkoli je dějem propojená, každý díl je v něčem originální a má trošku jiné vyznění.
Levhart se po Sněhulákovi četl asi nejlépe, ale také byl místy až moc akční. Nějakou velkou kritiku ode mne však nečekejte, jsem již dlouho nekritickou fanynkou.
Jako obvykle se mi můj tip vyplnil, ale že bych dala dohromady souvislosti, natož takový rozsah to ani náhodou. Nesbo prostě umí.
Moje předsevzetí sérii si šetřit, už asi bohužel padlo za vlast a já bych se nejraději hned pustila do další knihy, jen by se ze mne asi také stal přízrak:).

30.08.2016 5 z 5

Šance na lásku Šance na lásku M. J. Summers (p)

Jak jsem byla z prvního dílu lehce rozpačitá, tak druhý mile překvapil a splnil odpočinková a nenáročná očekávání knihy na léto. Klasická pohádka, tentokrát s erotickou, která do děje zapadala, sympatickou, i když někdy pěkně nerozhodnou hlavní dvojicí a až lehce telenovelovým koncem.
Celkově příjemné čtení, i když závěrečné otálení potrápilo i mne, takže 3,5.

27.08.2016 4 z 5

Sladké odpuštění Sladké odpuštění Lori Nelson Spielman

Autorka umí psát o tom není pochyb, postavy již její druhé knihy vyvolávají spoustu emocí a nenechají nikoho chladným. Jejich motivy a životní postoje jsou také poměrně specifické. Věřím, že se budou mnohým líbit a stylem učarují. Já však asi mezi ně patřit nebudu. Nějak se s autorkou míjím a nikdy na mě nemají takový účinek, jaký by mít měly. Ale je to jen moje osobní preference, jinak jsou náměty knih zajímavé a dobré, stejně jako zpracování. Třešničkou je, že vše vždy až pohádkově zapadne do sebe.
Určitě stojí za zkoušku!

25.08.2016 3 z 5

Sladké nic Sladké nic Jamie McGuire

Zajímavá a jiná, ale velmi pěkná knížka, jejíž anotace zbytečně moc prozradí. Já nic raději prozrazovat nechci, snad jen poděkovat Pei za přiložený odkaz, pro objasnění konce knihy. Já bych to tedy nepotřebovala, došlo mi to díky jednotlivostem a celku i tak. Ale ráda jsem si ho potvrdila.
Musím však říci, že s autorkou nesouhlasím a sama epilog za přebytečný nepovažuji. Naopak by mi na knize přišel úplně nejzajímavější.

Může obsahovat spoiler :
Ale je to hlavně proto, že mi vzhledem k anotaci a vůbec celkovým náznakům, došlo vše už na začátku a na knihu jsem se koukala ze zcela jiné perspektivy. A pořád vyhlížela, co to s nimi na konci udělá.
Můžu však jen domýšlet :).
Ale je vlastně jedno jestli si vám to dojde nebo ne, užijte si ji i tak. Jen se možná najde pár takových, kterým, tak prudký konec bude vysloveně vadit.

25.08.2016 4 z 5

Rockový risk Rockový risk Kylie Scott

Jednoznačně nejlepší díl velmi milé, čtivé a zábavné série. Autorka ovládá svůj specifický styl, vybrousila hrany a chybičky budete hledat marně. Rozhodně se dá díky silnému kompaktnímu příběhu číst i samostatně bez znalosti dílů předchozích.
Byla jiskrná, nabitá vtipem a skvělými slovními výměnami, které maximálně pobavily, ale také emocemi a lidskostí.
Určitě se k ní ještě vrátím a moc se těším na díl následující.

Recenze v záložkách

20.08.2016 5 z 5

Nedostižní Nedostižní Alyson Noël

Povedený kousek z hodně prohnilého prostředí, kde nikdo a nic není takové, jak se jeví na první pohled. Hrdinové nejsou žádní velcí sympaťáci, přesto nebo právě proto mě pohled skrz jejich oči tolik strhnul. Detektivní zápletka navíc nutila číst a číst a pak přišel šok. Dle prezentace na našem knižním trhu jsem knihu pokládala za samostatný knižní román, přitom je to pouze první díl budoucí knižní trilogie. Pokud u nás celá vyjde, v pořádku. Samostatně však ne, protože nic není dořešené a kniha končí v infarktové situaci.
Doufám, že se v budoucnu rozuzlení dočkám, opravdu by mě zajímalo.

19.08.2016 4 z 5

Elixír Elixír Alma Katsu

Zajímavá historicko-současná fantasy. Čtivost se jí nedá upřít, za pozornost stojí také netradiční postavy, které mi však stejně jako jejich motivy a činy nebyly příliš sympatické. Celkové ladění románu je také poměrně chmurné. Do druhého dílu se již nepustím, ale nebylo to špatné čtení, nikdy jsem nic podobného nečetla.

15.08.2016 3 z 5

Nečekej slitování Nečekej slitování Linda S. Howington

Na každou knihu od Lindy se velice těším a skoro všechny byly skvělé. I tahle nezklamala v obsahu a má všechny správné ingredience, ale taky je až směšně krátká, což tomuto typu vyprávění příliš nesvědčí. Než jsem jsem se stihla rozkoukat bylo všechno vyřešeno, od padouchů, po proměnu hrdinů až k sexu.
Oddechovka přečtená za chvilku, za mne 3,5.

15.08.2016 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Geniální a také první kniha ze série, kterou jsem přečetla prakticky bez jediného nadechnutí. Nejsem si však tak úplně jistá, zda se ještě někdy podívám na sněhuláka stejnýma očima...Čemu však velmi dobře rozumím, je fakt, proč si zrovna tento díl vybrali filmaři ke zpracování.
Je kompaktní, propojuje děje předchozí a mrazí až na dřeň.
Číst se dá díky odkazům na děje přecházející i samostatně, těm co však díly nečtou ve správném pořadí, mnohé prozradí.
Skvělé čtení, které nutí okamžitě otevřít díl další, ale v rámci duševního zdraví ho raději preventivně proložím něčím lehčím.

12.08.2016 5 z 5

Pád Pád Rogelio J. Pineiro

Anotace se mi zdála hodně slibná a na knihu přirovnanou k Marťanovi jsem se těšila. Ale v mých očích byla prakticky nečitelná. Nechci ji hanit, budou tací, kterým tento styl sedne, já mezi ně však určitě nepatřím. Přiznávám, že jsem knihu sotva dočetla.

10.08.2016 2 z 5

Rozený svůdce Rozený svůdce Susan Elizabeth Phillips

Vždy mám radost, když narazím na nečekaný žánrový skvost. A přesně jím tento barevný, romantický, neskutečně vtipný, lidský a originální kousek je.
Miluju rozmanitá vyprávění, která nepracují jen s jednou postavou, a přesto tvoří dokonalý celek. Všechny tyto klady tahle půvabná knížka snoubí, aniž by se v ději někde zadrhla či nás zahltila přemírou odboček.
Bylo to moje seznámení s autorka a znamenalo lásku na první pohled. Moc se těším na její další knihy, i když si říkám, že nikdo už nemůže být tak kouzelný a vřele humorný jako Blue a Dean.

10.08.2016 5 z 5