Samira Samira komentáře u knih

Rockové sólo Rockové sólo Kylie Scott

Po skvělém prvním díle jsem čekala hodně, přesto jsem hodně mile překvapena. Autorka je skutečnou mistryní a ze svého stylu udělala takový vlastní formát. Lehký, vtipný, zábavný, ale rozhodně ne plochý. Kniha je hned pryč, protože čtěte a čtěte. Rockový bouřlivák Mall mě chytil za srdce a jeho super vtipná a originální mysl mě doslova fascinovala, absolutně jsem netušila, jaká další perla z něho vypadne a že jich bylo :).
Ještě víc jsem si zamilovala zbytek postav a dalších dílů se již nemůžu dočkat, budou sázkou na jistotu.
Jen konec mi přišel příliš rychlý, pár stránek navíc bych ocenila. Zvolený přebal od Baronetu tuhle skvělou knihu poměrně sráží, veliká škoda, že nepřevzali originální.
Celkově však výborné, doporučuji!

11.06.2016 5 z 5

Láska mezi písmenky Láska mezi písmenky Jodi Picoult

Jak v závěru říká jedna z hlavních postav " Každý má příběh ". Tenhle dojemný, místy bláznivý, hořkosladký, promyšlený a barevný příběh mi připomíná můj vysněný životní vlastní, kdy jsem si jako dítě představovala, že vysvobodím měsíčního muže, pravda ne z knižních stránek, ale reálie byly podobné. Protože jsem nikdy na příběhy nepřestala věřit, povedlo se mi to svým osobitým způsobem i v životě reálném.
Tato kniha je určena snílkům, ale i všem milovníkům dobrých a originálních vyprávění.
Ke knize nemám nejmenší výtku, jen nerozumím českému nakladateli, proč knihu vydal až od druhého dílu. Dojem to značně kazí, protože jste již rovnou hozeni do vody s předpokladem, že již postavy a jejich život a osudy důvěrně znáte.

Celkově však jde o výjimečně půvabné čtení, které mohu jen doporučit!

09.06.2016 5 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Obdivuhodné, jak je každá kniha série jiná. Na počátku se zdálo nemožné zorientovat se v obrovském množství postav, ale nakonec to šlo překvapivě snadno a vše dávalo dokonalý smysl. Trochu jsem tento díl vnímala jako připravný na díl následující, od kterého hodně očekávám. To však nic nemění na faktu, že Spasitel jako celek stojí za to a vyniká především rozvětveností děje, která s nesmírnou lehkostí zapadne přesně kam má.
Výborné, doporučuji!

05.06.2016 5 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

První díl byl prostě úžasný, jako svěží vzduch, který do žánru zavál a přinesl, lehkost, nenucenost a přitom hrdinům nechyběla opravdovost. I druhý díl je psán ve stejném duchu a rozhodně mu stejně jako prvnímu neschází vtip. Loganovi bych nic nevytýkala, Grace však mnohdy řešila nesmysly a tak některé pasáže nebyly tak dynamické, jak jsme od autorky zvyklí.
Celkově to však bylo i tak výborné čtení a moc se těším na další díl, tomu zřejmě nebude chybět pořádná dávka chilli, když bude o Deanovi a Allie. Očekávám pořádně výbušnou směs.

30.05.2016 5 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Jako vždy skvěle napsané a dočteno bez dechu. Jiná doba a její kouzlo i tajemno s ním spojené sérii nesmírně svědčí, hraje však na rozdíl od série předcházející na melancholičtější strunu. A také poprvé fandím týmu, který zřejmě nebude vítězný.
Celkově však zážitek!

28.05.2016 5 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Půvabné vyprávění o více než jednom neobvyklém přátelství. Nejen tučňák byl výborným pozorovatelem, autor příběh zachytil natolik realisticky, ale přitom jednoduše, že máte pocit, že i vy jste měli možnost pobýt v tučňákově výjimečné společnosti. Zachycuje však i pozadí doby a události, které utvářely jeho život, zde si vede někdy trošku rozvláčně. Přesto se jako celek tato hořkosladká kniha čte úžasně.

24.05.2016 5 z 5

Manžel na objednávku Manžel na objednávku Catherine McKenzie

Veliké a hodně milé překvapení. Zaujmou nejen skvělé postavy, ale především originální námět, který se podařilo maximálně využít. Kniha je výborně napsaná a navíc nemá jen jednu vrstvu a mnohé překvapí. Hned po dočtení jsem si pro ni běžela do obchodu, rozhodně jsem ji totiž nečetla naposledy.
Vřele doporučuji!

23.05.2016 5 z 5

Láska & lítost Láska & lítost S. H. Kolee

Ačkoli kniha není rozhodně špatně napsaná a příběh je čtivý, hrdinové mi k srdci nepřirostli. Nejprve se nepřirozeně dlouho obviňovali, aby pak opakovali stejné chyby. Je to věc individuálního vkusu, ale já se již do dalšího dílu nepustím. Za mne 2,5.

21.05.2016 3 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Velmi dobře chápu oblíbenost této skvělé a nesmírně čtivé série. Ano některé věci tam úplně nesedí, ale to nic nemění na faktu, že si vás děj a charismatické postavy získají tak, že ani nepostřehnete, že je jedna hodina ranní.
Celaena je hrdinka, která se vám hned dostane pod kůži a spojuje tvrdost, jemnost, chytrost a vtip. Co si přát víc.
Je mi jasné, že první díl je počinem rozjezdovým, přesto jsem maximálně spokojená a těším se, kam nás autorka zavede příště.

19.05.2016 5 z 5

Božský milenec Božský milenec Christina Lauren

Kniha, která nezapadá ani do jedné ze sérií, je jednoznačně jiná. Ale mně se ten lehce psychologický, pozvolný a milý způsob líbil. Rozumněla jsem tomu a hezky se mi to četlo. O hvězdičku méně, ale nakonec dávám, protože mi závěr přišel hodně useknutý a za to dlouhé čekání jsem chtěla být odměněna mnohem víc, i oni si to zasloužili.
Za přečtení však určitě stojí!

14.05.2016 4 z 5

Růžový pohádkový svět Růžový pohádkový svět Walt Disney

Velmi povedená knížka složená s několika kratších, ale moc pěkných příběhů oblíbených hrdinek menších holčiček. Vhodná pro večerní i denní předčítání, zaručeně udrží dětskou pozornost.
Určitě se k ní ještě vrátíme!

11.05.2016 5 z 5

Vzpomínky a kouzla Vzpomínky a kouzla Erica David

Příjemný kousek pro milovníky a hlavně milovnice Anny a Elsy. Samostatný příběh je doplněn hezkými ilustracemi, ale pouze doplňkově. Moc chválím formát, který je nejen hezký, ale i vhodný na cesty a také do menších rukou.

11.05.2016 4 z 5

Tajemství Tajemství Anna Todd

Po několika dnech čtení se mi nedostává slov a ani spánku. Když jsem totiž podobně jako u prvního dílu v ranních hodinách dočetla, byla jsem natolik v šoku z rozsahu a dopadu tajemství, že spánek ne a ne přijít. Ale kdo by toho byl po takové emocionální explozi schopen. Ač mi to tak po dočtení druhého dílu nepřipadalo, byl vlastně odpočinkový a připravoval nás na to, co teprve mělo přijít.
Ačkoli si Tessa s Hardinem na počátku hádají, konečně se posouvají vpřed a čtení to bylo více než příjemné, i když nás čekala nejedna vyhrocená scéna a překvapení.
To však bylo nic proti samotnému konci, jehož dopad a souvislosti v závěrečném díle rozloží nejednoho čtenáře. Hned bych se začetla do posledního. Ale bohužel je třeba zatnout zuby a vydržet, bude to nelidské.

Recenze v záložkách

11.05.2016 5 z 5

Rocková hvězda Rocková hvězda Kylie Scott

Každý někdy potřebuje oddych a ne vždy se to s knihou podaří. První díl série Stage Dive splnil má velká očekávání na jedničku a oddechla jsem si užasně. Pravda neroztočila jsem to tak jako hrdinové románu na jeho začátku, ale probuzení ve Vegas s prstýnkem a výpadkem paměti může trumfnout jen málokdo:). My si to můžeme užít jen jejím prostřednictvím.
Členi skupiny se mi pomalu ale jistě dostávají pod kůži a už odpočítávám do dílu mého velikého oblíbence Mala.

Recenze v záložkách

06.05.2016 5 z 5

Kázání ohně Kázání ohně Francesca Haig

Nádhera, čekala jsem hodně, ale nakonec mne tento nadčasový boj za svobodu, rovnost a důstojnost dostal. Počátek to byl úžasný a maximálně zdařilý, byla však nastavena tak vysoká laťka, že trnu jak se bude autorce dařit dál. Pokuď by pouze udržela stejnou úroveň věřím, že to bude čtení, na které jen tak nezapomenu.
Je třeba říci, že její fascinace holocaustem je v knize jasně patrná, téma dokázala zapracovat do scifi příběhu lehce, jednoduše, bez příkras a hlavně dobře.
Ač je psána čtivě, nejde o oddechové čtení, i když zde jsou lehčí pasáže, protože přemíra těch tvrdých by knihu zadusila. Jejímu ohni ani přesahu to však nehrozí.

Skvělý počátek série, doporučuji!

06.05.2016 5 z 5

Zakletá Zakletá Orson Scott Card

Kniha mne doslova zaklela krásnou obálkou a upoutala anotací i chválou kritiky, jsem však velice ráda, že jsem si ji pouze vypůjčila. Kdyby měly všechny knihy být takové, tak snad přestanu číst. Nic tak bizardního jsem již dlouho a možná nikdy nečetla. Námět to byl výborný, ale zpracování a osobnost autora, která je v knize doslova jako živý organizmus byli pro mne těžce nestravitelné. Části z pohledu Jagy pokaždé překvapily novou šíleností. Za sebe bych knihu nedoporučila, práce však musela dát dost a minimálně originalita se jí nedá upřít.

30.04.2016 2 z 5

Láska na druhý pokus Láska na druhý pokus M. J. Summers (p)

Autorka zvolila prostředí i téma, ve kterém nemohla v romantickém vyprávění sáhnout vedle. Chválím jí za zajímavé postavy, méně však za způsob vyprávění. Některé situace a problémy byly opravdu dlouze omílány a děj tak ztrácel dynamiku. Samostatnou kapitolou je pak sex, kterého je tolik, že se v něm děj doslova utopil. Vzhledem k tomu, že nejde o klasický erotický román, působil jen jako hodně omáčky. Přitom jádro příběhu není špatné, například jako oddechovka na dovolenou.

30.04.2016 3 z 5

Armagedon ve slevě Armagedon ve slevě Seanan McGuire

Akční oddechovka se zajímavou hlavní hrdinkou. Byla dobrá, ale do dalšího dílu se již nepustím, na můj vkus obsahovala přemrštěné množství akce, prakticky jedna potyčka střídala druhou. Dost jsem přemýšlela, jakému čtenářstvu je vlastně určena. Ženy může znudil jednotvárná akce, muže zase ženský způsob vyprávění.
Příjemný je ale vtip knihy a některé milé a originální detaily.

30.04.2016 3 z 5

Odpusť mi. Megan Odpusť mi. Megan Abbie Rushton

Kniha, která upoutá nádhernou obálkou, skrývá nejedno tajemství a je napínavou oddechovkou na jeden večer. Pokud od ní čtenář nebude čekat něco víc, moc si ji užije. Napsaná je dobře a měla i potenciál stát se něčím víc, ale na to jí chybí větší propracování postav i jednotlivých pasáží a především závěru.
Za přečtení však určitě stojí!

27.04.2016 4 z 5

Pařížanka Pařížanka Sophie Bardot

Trošku jako vstup do mysli posedlé šílenstvím - bizardní, zvrácené, nelogické, jdoucí do extrémů a nezdravé. Nelíbila se mi, ale dovedu si představit, že právě proto, že je tak nestravitelná a jiná, stala se bestsellerem.
Za vzbuzené emoce a také že si mne udržela až do konce dávám dvě, i když jsem zvažovala i méně.

25.04.2016 2 z 5