Samira Samira komentáře u knih

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Výjimečný kus je jedinečný v tom, že už po chvilce víte, že v ruce držíte něco, co se málokomu povede. A že se vám pravděbodobně bude líbit i za několik let.
Nadčasové postřehy z hereckého prostředí, jsou okořeněny nevšedním humorem, otevřeností, která dnes nemá obdoby a laskavostí ze srdce. Velkého, ztřeštěného, chytrého a také originálního.
Všechno je pak doplněno skvělými ilustracemi od Honzy Hofmana a dotvořeno jedna radost.
Čas s "Kafe a cigárkem" nebyl ztracený, naopak to byl ten nejlepší relax ze všech.
Nádhera, doporučuji!

Recenze v záložkách

18.03.2016 5 z 5

Rebelka - Filmový příběh Rebelka - Filmový příběh Walt Disney

Hodně netradiční disneyovská hrdinka, která okouzlí nejednu malou rebelku. Není úplně vhodná pro menší děti, ale zbytku se bude moc líbit. Knižní zpracování se povedlo a zpříjemní jeden večer.
Rády se k němu s dcerou brzy vrátíme!

16.03.2016 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Jak se z na první pohled nenápadné a zdálnivě jednoduché knihy stane nadčasový skvost, který se bude číst, i když už tady nebudeme a každá generace si v něm najde to svoje?
Právě jeho podprahovost a práce doslova s archetypy, které se nemohou vytratit z lidského života, ale také jednoduchý ničím dobově nepřikrášlený způsob vyprávění, který je dobře srozumitelný. Pokud bychom však chtěli, mohli bychom najít spoustu dalších nečekaných vrstev a hlubin, které nejsou na první pohled patrné. Stejně jako u dokonalého uměleckého díla.
Není to jen výjimečný příběh lásky, ale i půvabná studie krásných postav, se všemi jejich klady i zápory.
Krásná klasika, která může jen málokoho zklamat.

15.03.2016 5 z 5

Zkrocení bouřliváka Zkrocení bouřliváka Samantha Towle

Krásné pokračování, které nabízelo něco navíc, ačkoli bylo dějově chudší než díl první, líbilo se mi celkově víc. Lví podíl na tom měl Jakeakův pohled, ale i fakt, že už mi dvojice stihla přírůst k srdci. Autorka nám nachystala hodně drsné chvilky v závěru , ze kterého mrazilo, ale i dojemný epilog.
Na Toma Cartera jsem hodně zvědavá, předpokládám, že jeho díl bude hodně šťavnatý a stejnou měrou zábavný.
Těším se!

14.03.2016 5 z 5

Tajemné touhy Tajemné touhy Jennifer L. Armentrout

Autorka má mou přízeň již hodně dlouho a její první u nás vydaný nadpřirozený kousek si mě získal beze zbytku. Originální svět, sympatické postavy, charismatická ústřední dvojice a kouzelný skřítek Cink. Kniha mne vtáhla a už nepustila, konec byl mnou očekávaný, přesto utnutý v náležitě infarktové části. A tak to má být, jen kdo to má vydržet, doufám, že nás nakladatel nenechá trpět dlouho.
Knihu samozřejmě doporučuji!

13.03.2016 5 z 5

Topíme se v sobě Topíme se v sobě Jasinda Wilder

Knihu jsem vnímala především jako doplněk k prvnímu dílu. Vzhledem k tomu, že oba pohledy hlavní dvojice byly použity, tady náhled na jejich společnou historii zprostředkovával pár jejich přátel. Oni sami prožívali i svůj vlastní příběh. I ten měl veliký potenciál, ale zase ho vyváděly z rytmu sexuální scény, ne že by byly špatné, ale bylo jich na takový typ knihy zbytečně moc.
Celkově si, ale stejně velkou část knihy ukradla dvojice z první knihy. Čtenáři, který by první díl nečetl, by nedávaly některé scény smysl, ale fanoušky bonusové scény, které v prvním díle chyběly potěší.

11.03.2016 4 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

Kniha vybočující z řady, nijak dobře mi s ní tedy nebylo, ale četla se sama a závěr byl skvělý a více než překvapivý. A teď honem na nějaký pozitivní kousek, protože tohle byla síla.
Která však za přečtení určitě stojí, jen na ni musíte mít dost sil.

07.03.2016 4 z 5

Povídky Povídky Zdeněk Svěrák

Ačkoli pro mne představuje styl a nevšední humor Zdeňka Svěráka sázku na jistotu, která nikdy nezklame. Přece jen musím říct, že mě tato starší sbírka povídek neoslovila tolik jako skoro všechna jeho ostatní tvorba. Kvalita jí určitě nechybí, ale přece jen humoru a spádu je v nich méně. Nemohu se navíc ubránit srovnání s Novými povídkami, které si mě získaly beze zbytku.
Za přečtení však určitě stojí!

06.03.2016 3 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Dokonale napsané dílo se pozná mimo jiné tak, že nepotřebuje velké množství stran a přesto je v něm obsaženo všechno. A vždy, když na knihu vzpomínám, což se stává poměrně často, přemýšlím o ní jako o dlouhém, uceleném příběhu skutečných lidí, který ve mně zanechal nesmazatelnou stopu.
Ačkoli se filmové zpracování povedlo, kvality originálu ani zdaleka nedosahuje a má i celkově jiné vyznění. Překrásné popisy syrového prostředí, krásné nezaměnitelné postavy a závěr, který byste ve filmu hledali marně.
Protože tahle Hanule byla a bude Jozova.
Překrásná kniha, která nepochybně neztratí nic ze své výjimečnosti ani za mnoho let.

06.03.2016 5 z 5

Podle pravidel Podle pravidel Joanna Bolouri

Autorčiny knihy jsou hodně jiné, ale díky hovorovějšímu stylu a hrdinům, kteří si rozhodně nehlídají spisovnou mluvu, nemusí sedět každému.
Mě si však její svěží styl a vtip získal. Její druhá kniha je výrazně romatičtější a s minimem sexuálních scén. O to je však vtipnější a já už se moc těším, co si na nás autorka přichystá příště.
Skvělé čtení na oddych a pobavení, ke kterému se ještě určitě vrátím.

05.03.2016 5 z 5

Chagall Chagall neznámý - neuveden

Netradičně pojatá edice světového umění je vizuálně dokonalá a musím říct, že právě menší formát je její hlavní devizou. Dá se vzít i sebou a v knihovně udělá radost.
Co se týče obsahu je přece jen stručnější. Vadilo mi také, že text časově a tématicky neodpovídá jednotlivým obrazům, ale je na nich nezávislý. Pokud chcete mít doma velmi pěknou kapesní sbírku obrazů, pak vás knihy potěší, pokud však chcete dílo daného autora prostudovat hlouběji volila bych jiné zpracování.

05.03.2016 4 z 5

Poslední výkřik Poslední výkřik Alice Clayton

Anotace hlásá: Vyvrcholení příběhu Nabíječe a Roštěnky... ANO, jednoznačně!!!
Všechna pokračování byla sice dobrá, ale na Nabíječe neměla ani zdaleka. Poslední výkřik nejenže na něj má, ale ještě nabízí pomyslný vrchol a pár třešinek navíc. Zatracená škoda, že kniha není delší.
Super vtipná Sophie a Neil, Nabíječ a Košilka v plné formě a samozřejmě kocourek Clive. Tenhle útlý kousek je lahůdkou pro fandy všech autorčiných knih, ale dal by se přečíst i těsně po Nabíječi.
Tahle jednohubka bude mít u mne v knihovně hodně pěkné místečko.
Úžasná, doporučuji!!!

02.03.2016 5 z 5

Leova šance Leova šance Mia Sheridan

Kniha by se určitě dala číst i samostatně, ale já ji vnímala jako doplnění krásného příběhu. Ocenila jsem objasnění některých věcí a vztahů, především děsivou Lauren a krásný epilog. Leův pohled byl hodně sympatický, ale přece jen chybělo tajemství, na kterém byl původní příběh postaven.
Jako bonus je však výborná!

01.03.2016 4 z 5

Navždy s tebou Navždy s tebou J. Lynn (p)

Neuvěřitelné, že se autorce po tolika úžasných dílech stále daří držet sérii živoucí a prostě krásnou. Tenhle díl byl hodně ze života, jako obvykle možná až s moc velkým zatížením hrdinů, hořkosladký, trochu jiný a maximálně povedený.
Nějaký ten epilog bych rozhodně ještě snesla, ale vím, že se následného vývoje dočkáme později. Tedy doufám.
Milovníky Cama a Avery potěší nádherný závěrečný bonus.
A všem ostatním se dostane úžasného čtení, protože autorka pořád umí!

29.02.2016 5 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Krásná, milá a nesmírně vtipná žánrová oddechovka. Sympatické postavy, svěží přístup a normální, lidské zpracování z knihy dělají maximálně příjemný kousek. Živé postavy a jiskrný humor, doplněný pěknými erotickými scénami, ale i nadčasovou hlubší tématikou.
Autorka nezklamala a už teď vyhlížím její další kousek, který by měl být o Loganovi. Doufám, že se u nás dočkáme celé série, protože nepochybuji, že i další díly budou skvělé.

Recenze v záložkách

27.02.2016 5 z 5

Mechanický anděl Mechanický anděl Cassandra Clare (p)

Nádhera!!! Autorka si mě získala již dávno, takže jsem měla velká očekávání, přesto jsem okouzlena.
Především maximálně zdařilým přesunem děje do jiné doby, samotné zápletky, tajemství okolo jednotlivých postav a svěžím přístupem.
Nechci předjímat, ale možná mi bude bližší než sérii původní. Minimálně proto, že nedokáži odhadnout nadcházející děj.
Další díl budu vyhlížet opravdu netrpělivě.

26.02.2016 5 z 5

Nebezpečí číhá všude Nebezpečí číhá všude David O'Doherty

Kniha vypadá hodně lákavě a má velmi zdařilé zpracování i ilustrace. Obsah mě však překvapil. Ano něco bylo opravdu vtipné, ale jiné věci byly hodně absurdní a jejich smysl mi malinko unikal.
Věřím však, že je to individuální a budou tací, kteří si tento bizardní kousek užijí stranu po straně. Já si užila jen některé.

25.02.2016 3 z 5

Na půl cesty do hrobu Na půl cesty do hrobu Jeaniene Frost

Výborný, svěží, ale taky pořádně drsný začátek série. Kdo však říká, že by toto téma mělo být zpracováno lehce. Rozhodně je v žánru něčím jiná a to i díky charismatické a dosti neotřelé hlavní hrdince, která si nenechá jen tak něco líbit. Hlavní hrdina však určitě nezaostává, to ani v nejmenším.
Celkově stojí za to!

23.02.2016 5 z 5

Mimoni Mimoni Brian Lynch

Mimoni v samotném filmu mě uchvátili a byl to jeden z mála filmů, na který jsme vyrazily s dcerou a já si ho užila skoro víc. Úžasně vtipný příběh má spád a netradiční kouzlo.
Kniha obsah filmu mechanicky přepisuje a ne moc zdařile zkracuje. Z příběhu se tak vytrácí nejen vtip, mnohdy však i smysl.
Film před knihou jednoznačně vede.

23.02.2016 3 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Skvostné dílo legendární královny detektivky. Mistrné vykreslení jednotlivých postav a jejich charakterů, i samotného mrazivého a přitom bezchybně uceleného děje, který vás žene sebou dokud nejste na konci knihy. Můj tip byl správný, (jakkoli se mi zdál surreálný), ale ani to mi dojem z knihy nijak nezkalilo, ten nemůže zkazit vůbec nic. Nadčasová dokonalost, která bude ohromovat ještě dlouho.

22.02.2016 5 z 5