Sandalkar Sandalkar komentáře u knih

Sám kolem světa svérázně Sám kolem světa svérázně Martin Doleček

Obdivuhodna cesta. Malo financi, smula (ikdyz, vite jak se to rika, kdovi, co by...), ztroskotání, otrava rybou tesne pred cilem (co to vlastne bylo?). Vyvazeno odhodlanim, pevnou vuli, zrucnosti.
Musim se ale trochu pridat k predchozimu. Za me by pomohlo vice cestopisu a trochu mene "odbornych" casti.

03.03.2022 4 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Mile, vonave a krupave cteni jako cerstva italska bagetka.
Pribehy v hlave dlouho nezustanou, ale pohodu kniha udelat umi.

21.02.2022 4 z 5

Sláma v botách Sláma v botách Veronika Kyčera Kučerová

Uz podruhe. A podruhe se tlemim od ucha k uchu. A nebojim se tvrdit, ze Veronika by mohla byt ceskou Betty McDonald.
Vtipne, ze zivota, motivujici taky hrabnout do rodne hroudy a okusit chut vlastnich redkvicek.

14.02.2022 5 z 5

Zaslaná pošta Zaslaná pošta Terry Pratchett

Mam Pratchetta moc rada, vim, ze s nim nesahnu vedle. Mnohem radeji mam ale jeho zenske hlavni hrdinky (Tonicku, Babi Zlopocasnou,...) nebo Smrte. Pribeh Vlahose byl dobry, ale brzy ho asi zapomenu. Presto muzu doporucit.

14.02.2022 3 z 5

Recept na dokonalou manželku Recept na dokonalou manželku Karma Brown

Zivot Nellie byl smutny a tragicky, Alice lezla na nervy. Nefunkcni vztahy, nulova komunikace, lhani, nasili....Za usmevavou vintage obalkou a slibem receptu (za me nepouzitelnych - opravdu nekdo dela tunakovy nakyp z drcenych chipsu, nebo se prekladatel upsal a melo jit o brambory??) jsem proste cekala neco jineho. Sve ctenarky si ale dle ostatnich reakci najde.

21.01.2022 4 z 5

Anna zachraňuje svět Anna zachraňuje svět Michaela Štěchová

Pribeh, ktery zazilo mnoho dobrovolnic...vystřízlivění, zda nase pomoc vubec pomoc je, "prekvapiva" existence dobrych i spatnych lidi v rozvojovych zemich, laska do prince, ktery ma jinou vychovu, naturu i zivotni zkusenosti. Jeho testovani z pohledu bile zeny bylo trochu moc.
Kniha ale neni spatna. Jen je to proste takove kratounke a cernobile.

15.01.2022 3 z 5

Rodičovština -  Jak mluvíme s dětmi a jak s nimi mluvit lépe Rodičovština - Jak mluvíme s dětmi a jak s nimi mluvit lépe Jennifer Lehr

Cetla jsem knihu dlouho, jak jsem se soubezne snazila pozorovat okoli i sebe pri vsech nasich "rodicovskych poklescich". Tema bylo velmi zajimave, ale ztotoznit se s hlavni radou - vysvetlovat, milovat, ikdyz vam dite zrovna skace po hlave a zase trpelive vysvetlovat, to je fakt vyssi divci. Ale jsme lidi a jde asi o to hlavne zacit.
Nebyl to ztraceny cas, ale znam i mnohem zabavneji napsane knihy pro rodice, co chteji neco delat jinak.

12.01.2022 4 z 5

Dolmen Dolmen Nicole Jamet

Velmi dobre, trochu mi to pripominalo popisem drsne prirody trilogii Petera Maye z Ostrova Skye. Jen ten vysledek byl tusit drive.

03.01.2022 4 z 5

Magický náramek Magický náramek Natalja Ščerba

Hezke, jen to jak zpocatku extremne naivni Tanu furt dokola nekdo vodil za nos mi uz ke konci lezlo krkem.

30.12.2021 4 z 5

Karpatský kníže Karpatský kníže Natalja Ščerba

Za me nejsilnejsi cast trilogie. Cesty Kave, Alexeje i novych sympatickych postav dava smysl a jede. Zajimavy mi prisel i uvod knihy, ktery zdanlive nedaval smysl a pak...velke finale.

30.12.2021 5 z 5

Ztracené město Ztracené město Natalja Ščerba

Prijemna trilogie s hezky vystavenym svetem. Milostna linka se stalym opakovanim ano-ne-ano, hadka-libacka uz trochu nudila, ale fandila jsem jim az do konce. Jen porad nechapu, proc autorka nazyva Alexe i ve 22 letech "chlapcem". To jsem se vzdycky pekne sklebila. Poloduch Rik u ktereho clovek dokonce nevi, co ma za lubem ten bavil. Carodol by ale ctenarum fantasy rozhodne uniknout nemel.

30.12.2021 4 z 5

Střípky hvězd Střípky hvězd Tereza Janišová

Latka hoodne vysoko, ale druhy dil s rebelkou Zio a Simeonem je mi stale nejmilejsi. Presto mic hezky vykresleno, zajimave napady (letvedi), prijemne cteni.

Moc se mi libil napad, věnovat kazdy dil jedne generaci, ti jsem zatim v tadne fantasy serii necetla...tak co ten novorozeny bratr, pani autorko? :-)

17.12.2021 4 z 5

Kouzla na obzoru Kouzla na obzoru Tereza Janišová

Mnohem vyzralejsi nez prvni dil. Pribeh slapal od sameho zacatku, Zia byla bezva a hlavne uveritelna (revolta vuci rodicum, drzkatost, jit do vseho naplno) a Simeon ji byl skvelym partakem nejen do do slovnich prestrelek.
Moc hezke, tesim se na zaverecny dil.

16.12.2021 5 z 5

Město čarodějů Město čarodějů Tereza Janišová

Paradni fantasy pohadka, kterou si s chuti precte i dospely. Velmi kvituji, ze cely pribeh Kiary se vlezl do jedne knihy. Jen kroky postav nekdy az prilis jednoduche, rychle a bez velkych zaludnosti, ale pro cilovku 12-13 let asi to prave orechove.

15.12.2021 4 z 5

Studie jedu Studie jedu Maria V. Snyder

Zajimavy a napinavy pribeh, ale knizce ke konci dochazel dech. Fantasy svet je docela obycejny, ale vlastne to nevadi. Podivne urychlena romanticka linka vsak jo, nedovysvetlena trans vsuvka mi taky nejde na rozum. A tak me chybejici chut okamzite a strelbite cist dalsi dil neprekvapuje.

26.11.2021 3 z 5

Cteni me moc bavilo a prineslo spoustu novych informaci. Jen prenest je do praxe bude fuska...

22.11.2021 5 z 5

Pod španělským sluncem Pod španělským sluncem Jenny Oliver

Překvapivě žádná slaďárna, jak by se zdálo z názvu série (Srdcovky) i přebalu knihy. Velmi jemný a jednoduchý příběh na víkendové odpočinkové čtení.

13.11.2021 4 z 5

Než natáhnu brka Než natáhnu brka Antti Tuomainen

Pribeh plny cerneho humoru. Obdivuju svezi, minimalisticky styl autora a necekane (byt trochu suche) rozuzleni.

11.11.2021 3 z 5

Péct, milovat a žít Péct, milovat a žít Josef Maršálek

Pribeh, ktery ukazuje cestu nekoho, kdo sel za svym. Postupne, krucek po krucku a jde porad dal. Moc se mi libilo, jaky duraz klade na rodinu a pratele. Udrzovani vztahu. A taky, ze umi ukoncit jednu vec a zacit neco dalsiho. Noveho. Jineho.

"Vsechno krasne vsak musi pomalu, ale jiste skoncit. Dobre v zivote je, ze kdyz neco konci, je to nahrazeno necim, co zacina a je nebo ma byt mnohem krasnejsi. To je duvod, proc by lide meli delat zmeny. Proc by meli byt zvedavi."

02.11.2021 4 z 5

Válka umění Válka umění Steven Pressfield

Posledni komentare me dost odradily, ale byla to uzitecna kniha. Odpor zname vsichni z kazdodenniho zivota az moc dobre. Prvni cast top, druha nudna alegorie predstav, treti dobra, ale chapu, ze to neni pro kazdeho. Muzy, andele a Buh.
Za me jedna ze seberozvojovych knih, diky ktere byste mohli opravdu neco udelat.

29.10.2021 4 z 5