schuplik schuplik komentáře u knih

Strašidelný dům Strašidelný dům Virginia Woolf

Moje první setkání s tvorbou Virginie Woolfové. Některé povídky se mi líbily a pár jsem jich naopak vůbec nepochopila. :D Ale můžu říct, že mě přece jenom její psaní zaujalo a asi se časem zkusím pustit do nějakého jejího románu. :)

31.05.2016 3 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Od Greena se mi tahle kniha asi líbila nejvíc. :) Netrčelo to na místě jako ostatní, nebyla tam nějaká 'srdcervoucí' scéna, jaká se u greenovek většinou objevuje. :) Bylo to takové pozitivní, lehké čtení na jeden večer. :)

03.02.2016 3 z 5

Rozdělení Rozdělení Richard A. Knaak

Trilogie se mi celkově líbila.Tyhle tři knihy jsou nezbytné k doplnění příběhů Warcraftu. Historie elfů, příběh Illidana a Malfuriona, Aspekti, Sargeras... Znovu se tu objevují postavy z knihy Den draka. Nejslabší kniha z trilogie byla Duše démona, protože se tam hodně řešily taktiky na bojišti. Jinak první i třetí kniha byly super.

Nejlepší postava podle mě byl Brox. Vždycky jsem si myslela, že orky nebudu mít ráda, ale po Vládci klanů a Válce prastarých si říkám, že to je jedna z nejčestnějších ras ve Warcraftu. Vždycky se mi na knihách Warcraftu líbí, jak je znát pohrdání ras na sebe navzájem.

15.08.2015

Elita Elita Kiera Cass

Ze začátku mě kniha nebavila, ale nakonec jsem se začetla a čtení jsem si užila. Nicméně Selekce se mi líbila víc.

Co mě na knize vadilo ze všeho nejvíc byla hlavní hrdinka. Je to snad nejnerozhodnější postava vůbec. Chvíli chce jednoho za pár stránek druhého, vůbec jsem to nechápala, nejradši bych Americu profackovala, aby se probrala a začala přemýšlet. Jako vážně.

Naopak, co se mi líbilo bylo řešení politiky v Illey. Doufám, že se to v posledním díle nějak rozvede a vyřeší, protože to mě u knih baví víc, než nějaký milostný trojúhelník. Nejvíc mě ovšem dostal 'soud' (ti co četli ví). Celá tahle část mě šokovala, no prostě v téhle sérii bych to nečekala.

08.08.2015 3 z 5

Sága Sága Brian K. Vaughan

Nejsem zrovna nějaký komiksový nadšenec a odborník, ale stejně si neodpustím komentář.

Nejvíce se mi líbila kresba, opravdu jsem se u některých stránek kochala. Další věcí, co se mi hodně líbila byl úplně nový svět, nebo spíše galaxie. Moc se mi líbí, jak si od základu autoři vybudovali originální svět, postavy atd.

Ze začátku to na mě bylo hodně zmatené, protože se prolínalo hodně různých pohledů na věc. Příběh je teprve na začátku, takže k němu tak nějak nemám, co říct, ale těším se na další volume.

18.07.2015 4 z 5

Dlouhá cesta dolů Dlouhá cesta dolů Nick Hornby

Začátek knihy se mi líbil. Hlavně proto, že tam jde o seznámení se s osudy postav, aneb, co je na střechu přivedlo (anotaci, co je napsaná tady na databázi jsem nečetla a jsem celkem ráda, protože to vyzrazuje půlku toho, co je na knize důležité).

Po konfrontaci postav na střeše příběh upadá. Zbytek knihy mi přišel tak nějak o ničem, zbytečně natahovaný a ještě k tomu s neuzavřeným koncem. Bylo tu pár světlých chvilek, náznak vývoje postav, pár vtipných situací a čtyři nehorázně otravné postavy. Některé byly horší než druhé (Jess to s otravností vyhrála na plné čáře).

Líbila se mi myšlenka knihy, ale nepřišla mi dotažená. Takže vcelku takový průměr.

17.07.2015 3 z 5

Vzdor Vzdor Sarah Crossan

První díl mě bavil sice víc, ale je možné, že to bylo jenom kvůli tomu, že jsem si moc dobře nepamatovala postavy. Přece jenom jsem první díl četla rok zpátky. :) První půlku knihy jsem se nemohla začíst, protože jsem stále snažila si vybavit detaily Dechu, ale druhá polovina knihy byla tak napínavá, že jsem četla jedním dechem - doslova. :D Nakonec jsem knihu zvládla během jednoho dopoledne. :) A líbila se mi, na konci to bylo opravdu napjaté. :)

26.05.2015 3 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Fangirl mě bavila číst, opravdu hodně. Tak nějak jsem v Cath viděla sama sebe před pár lety, potterhead jak blázen. :D To bylo na téhle knize to nejlepší. Autorka dokázala popsat kulturu fandomů a fan-fiction. Vlastně napsala v jedné knize 2 příběhy. Je tedy pravda, že někdy mě nebavilo číst delší části se Snowem, ale taky to k tomu patřilo. Oceňuji to, že prostě nepsala o fanynce Harryho Pottera, ale že si vymyslela vlastního kouzelníka. :) (Jeden by si pak chtěl přečíst i sérii Simona Snowa. :D)

Co mi na knize vadilo, bylo to, že některé postavy ze života Cath z ničeho nic zmizely a pak se najednou objevily o půl knihy dál, byly tam občas takové divné skoky. Jakoby se v každé části knihy Cath věnovala jedné osobě.

Jinak se mi to moc líbilo a těším se na Eleanor & Park, i když se bojím, že po Fangirl se mi to nebude tolik líbit, ale uvidíme. :)

21.05.2015 4 z 5

Solitaire Solitaire Alice Oseman

Tahle kniha má svá pro i proti. Spousta věcí se mi líbila, ale naproti tomu dost věcí se mi nelíbilo.

Takže k těm pro. Bylo to hodně čtivé. Některé poznámky vypravěčky mi přišly dost vtipné a hlavně výstižné, třeba rozdělení holek na střední do tří kategorií. A hodně jsem si oblíbila Michaela, mám obecně ráda takové zvláštní povahy, co se vymykají normálu.

Toho, co se mi nelíbilo bude asi víc. Většina postav nestála charakterově za nic, obzvlášť Tori. V podstatě měla na všechno tisíce keců, ale sama neudělala nic kromě toho, že se ke všem chovala pitomě. Kromě ní mě v knize ještě dost štvala její matka, která mi svým chováním přišla taky dost nereálná. Z celé knihy jsem usoudila, že oba rodiče totálně ignorovali fakt, že mají dvě děti, které jsou jaksi psychicky mimo normu...

No nakonec možná ještě zmíním to, že strůjce Solitairu mi byl jasný hodně velký kus před rozuzlením a žádné velké překvapení se tudíž na konci nekonalo. Pro mě kniha docela zklamáním.

19.05.2015 3 z 5

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Kniha mě nutila číst dál a dál. V téhle knize sice nejsou žádné nadpřirozené jevy apod. ale stejně vás zaručeně bude děsit. Děsit vás totiž budou lidská monstra. Od začátku jsem nechápala, jak je to možné, jak to někoho mohlo napadnout, jak to vůbec může být podle skutečné události.

Kniha je napsaná čtivě a napínavě, některé části mi přišly zvláštní, ale celkově to byla moc dobrá kniha, rozhodně se pustím do dalšího dílu, protože to jinak ani nejde.

30.01.2015 5 z 5

Netvor Netvor Alex Flinn

Kniha se mi docela hodně líbila, ale postrádalo to originalitu. Byl to jenom předělaný příběh Krásky a zvířete, což mi jako nějaké umění nepřijde. :) Proto dávám 3 hvězdičky. :)

Každopádně to bylo psané čtivě a hezky. :) Prostě mi jenom vadí, jak je ta 'inspirace' autorky zřejmá. :)

19.01.2015 3 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Tak tenhle díl jednoznačně nejlepší ze série! :) Knížku jsem přečetla za 2 dny a to je u mě, u 600 stránek docela výkon. Po knize jsem sahala každou volnou chvíli a nikdy se u ní nenudila. :) Nedovedu si představit jak přežiji tu dobu než vyjde další díl!

Kniha je velmi čtivá, jako předchozí díly a Cress se stala asi mou nejoblíbenější postavou této série. :) Cinder je taky moc fajn, ze všech dívek má asi největší rozum, Scarlet absolutně nemusím a Cress je tak úžasně naivní, ale zároveň se mi moc líbí, jak jí každá věc uchvátí.

Nemůžu si pomoct, ale autorka měla úžasný nápad a velmi originálně ho zpracovala. :)

19.01.2015 5 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Tak nějak jsem se do toho nemohla pořádně začíst. Nemůžu ovšem říci, že se mi to nelíbilo. Podle mě byl nejlepší začátek a konec, ale ten prostor mezi tím nebyl nic moc. Možná právě proto mi série moc nesedla, každá kniha je zaměřena na pár dní a vlastně se zaobírá jenom jedním úkolem. První - dostat se z labyrintu a v téhle- překonat Spáleniště.

Celý popis toho jak pokračují dál atd., mi přišel moc zdlouhavý. Opravdu se mi nápad celé knihy líbí, ale to zpracování mi prostě nevyhovuje. :/ Jsem z toho taková mrzutá, že jsem se knihou musela ze všech sil prokousávat a přitom začátek se četl velmi dobře. Tak i konec. No pořád nevím, jsem zvědavá na poslední knihu, jestli to změní můj názor.

17.01.2015 3 z 5

Delirium Delirium Lauren Oliver

Líbilo se mi jak je knížka propracovaná, nebo spíš ten svět v ní, krátké úryvky a věty na začátku každé kapitoly tomu dávaly správný šmrnc. :)

08.12.2014 4 z 5

Watsonovi Watsonovi Jane Austen

Kniha měla dobrý začátek, ale žádná z postav nebyla příliš propracovaná a bylo to celé takové ploché. Konec byl hodně uspěchaný, myslím, že ten, kdo dílo dokončoval si na tom mohl dát daleko více záležet. Shrnout do poslední kapitoly osudy všech postav mi přijde dost hloupě zakončené. Nepřišlo mi, že se dokončující autorka nějak snažila. Myslím, že Austenová počítala s rozsáhlým dílem ne se 150 stránkovou knížkou na jedno odpoledne.

Myšlenka tam rozhodně byla, ale je prostě škoda, že autorka dílo nestihla dokončit, myslím že by byla o mnoho lepší než tahle kniha. :)

29.11.2014 2 z 5

Vládce klanů Vládce klanů Christie Golden

Tak příběh o Thrallovi mě vážně dostal. První kapitola se mi nelíbila, ale pak už to bylo čím dál tím lepší a lepší! :) Nejlepší postava byl seržant. Takový ten chlapík, který bere všechny stejným metrem. :)

V knize je hodně poznat, že spousta věcí je ovlivněna předsudky lidí vůči orkům. Nikdy mě orkové jako rasa nelákali a ani knížka mě moc nelákala, ale kdybych si jí nepřečetla, tak bych hodně prohloupila. :)

27.11.2014 5 z 5

Esej o tragédii Esej o tragédii Elizabeth LaBan

Nejsem zrovna fanoušek romantických knih, ale tohle je asi nejlepší romantická knížka, co jsem zatím četla. Nebyla to nějaká přeslazená romantika, přišlo mi to, jako by to bylo jenom vedlejší téma. Protože hlavním tématem byla přece tragédie. :)

Líbila se mi hlavní postava (Tim), líbil se mi námět a i styl psaní mi sedl. Naopak (to byl zřejmě účel) tu byl trochu vztek na ostatní charaktery (Vanessa a Patrick), proto jak se někdy k Timovi chovali.

Nečekala jsem něco extra úžasného, a právě proto mě to ohromilo a oslovilo. :)

21.10.2014 5 z 5

Počátek Počátek Jessica Khoury

Začátek knihy mě moc nebavil. Ani ne tak ten námět, ten je moc dobrý, ale spíše mě odrazovala hlavní postava. Pia mi přišla neskutečně namyšlená a nesympatická. Naštěstí tahle kniha zahrnuje i rozvoj osobnosti, takže v přibližně v polovině knihy je Pia už vcelku v pohodě, i když jsem si jí stejně moc neoblíbila. A možná by neuškodil nějaký bližší popis vzhledu Pii. :)

Naopak co se mi moc líbilo, tak to byla džungle. Je to zase trochu něco jiného, neznám tolik knih z tohohle prostředí. :) Další věcí je také pojetí nesmrtelnosti, je fajn, že tu nesmrtelnost nezahrnuje i obrovské nadpřirozené schopnosti apod., i když něco málo z nelidskosti se tu také samozřejmě najde. :)

Konec se mi taky líbil, bylo to překvapivě domyšlené logickým způsobem. :) Rozhodně si chci přečíst i další knihu autorky Vitro, pokud vyjde v češtině. :) Vypadá to na podobný motiv, jako má Počátek, což je fajn. :)

18.07.2014 4 z 5

Dech Dech Sarah Crossan

Líbilo se mi to. Mezi dystopickými romány není dějem zas tak daleko od současnosti. Přece jenom kácení deštných pralesů, znečištění ovzduší a zástavba zelených ploch je realitou, až třeba jednou zjistíme, že nám kyslík vážně přestává stačit. :) Jediná část, která mi moc nešla do hlavy je ta, proč tam vůbec byl Abel a jak to s ním tedy bylo, jestli to mělo mít hlubší význam, tak jsem ho asi nepochytila, ale třeba se to ještě vyjasní v dalším díle. :) Četlo se to jedna radost, žádné zamotané a složité texty, prostě taková oddychová knížka. :) Těším se na druhý díl. :)

14.07.2014 4 z 5

Krkavčí brána Krkavčí brána Anthony Horowitz

Knížka mě hodně překvapila, nečekala jsem, že mě bude tolik bavit. Podcenila jsem ji asi proto, že byla půjčena z dětského oddělení v knihovně, a autora jsem vůbec neznala. Navíc spíš než fantasy, mi to přijde jako thriller. :) Když jsem si jí teď po doporučení přečetla, byla jsem nadšená. Je to napsané vážně napínavě a není to tak předvídatelná kniha, jako některé ostatní. Jsem zvědavá na druhý díl. :)

21.06.2014 4 z 5