Selinute Selinute komentáře u knih

Divoké kameny Divoké kameny Fernand Pouillon

Tento drsný příběh, psaný formou osobních zápisků samotného stavitele, popisuje velké úsilí několika desítek cisterciáckých mnichů, kteří na odlehlém místě za tvrdých podmínek budovali jeden z nejpozoruhodnějších románských klášterů ve Francii.
Moc by se mi líbila návštěva tohoto románského skvostu.

03.05.2016 5 z 5

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

Byla jsem mile překvapena, objevila jsem dalšího spisovatele, který mně prostě sedí. Zábavné dialogy, výstižný popis reálií, svižný a dynamický děj, napětí a dobrodružství, to všechno tato kniha má. Hlavní postava Hynek Tas z Boru je sympaťák, který si mě získal od první stránky. A já už teď vím, že jsme se rozhodně nesetkali naposledy...

01.05.2016

Chřiby záhadné a mytické 3 Chřiby záhadné a mytické 3 Michal Baščan

Ani tentokrát se nebudete s knížkou nudit. Vydejte se po cestách necestách do centra Velkomoravské říše na Velehrad, na hrad Buchlov, zámek v Buchlovicích nebo na návrší se zbytky valů tajemného hradu v lesích Ranšperku. Při toulkách naším krajem narazíte na mnoho zajímavých míst jako jsou slovanská pohřebiště, zámek pro hraběnku z Kolovrat v Koryčanech nebo zbytky středověkého hradu s otazníkem, kde bylo možná sídlo jednoho z potomků moravské větve Landštejnů. Jejich hrad nebyl nikdy lokalizován, a tak vyvstává otázka, kde vlastně Landštejnové na Moravě sídlili. Bylo to v chřibských lesích?

29.04.2016 5 z 5

Dvanáctá karta Dvanáctá karta Jeffery Deaver

Moje sedmá kniha od Deavera a jak jinak než skvělá volba.

28.04.2016 5 z 5

Labyrintem smrti Labyrintem smrti Ariana Franklin (p)

Opět výborná historická detektivka od mé oblíbené autorky.

25.04.2016 5 z 5

Chřiby záhadné a mytické 2 Chřiby záhadné a mytické 2 Michal Baščan

Líbilo se mi povídání o hradu Cimburk, chráněném území Hošťálka, přírodní památce Losky, Modle - vrchu lidově nazývaném Barborka a Ježovském lomu. Je ale těžké vybrat nebo upřednostnit některé z popisovaných míst. Všechno jsou to zajímavá, záhadná, mystická místa nebo čarokrásné přírodní lokality.
Ježovský lom, nazývaný také Ježovská Provence, je dnes jakousi malou zoologickou i botanickou zahradou. Bělavý písek je zde rozpálený sluníčkem, vzduch se tetelí a nese příjemnou vůni tymiánu. Slyšíte vrzání cvrčků, sarančí, a máte-li štěstí, dokonce i jemné cvrčení cikády chlumní.
Je to ráj vzácných živočišných druhů i teplomilné a stepní květeny. Už se těším na jeho návštěvu.

24.04.2016 5 z 5

Mrtvý posel Mrtvý posel Vlastimil Vondruška

Mám ráda Vondruškovy oddechovky. Tato však, přestože byla opět čtivá, byla pro mě hodně krátká a navíc s velmi rychlým zakončením příběhu a to mě trochu vadilo.

21.04.2016 4 z 5

Vrahova modlitba Vrahova modlitba Ariana Franklin (p)

Celá série byla vynikající počteníčko.
Jak to skutečně s hlavními hrdiny nakonec dopadlo, se bohužel už nedovíme. Nechme proto pracovat naši fantazii ...

20.04.2016 5 z 5

Slepá hrozba Slepá hrozba Stephen Booth

Líbilo se mi v kraji mokřin, blat, tmavých skal, opuštěných farem a chátrajících vísek. Tak málo násilí, promyšlený příběh a klidné tempo, které však neubralo nic z napětí. Po dlouhé době zase jedna současná detektivka, která mi udělala radost. Prostě pohodové čtení.

18.04.2016 5 z 5

Chřiby záhadné a mytické Chřiby záhadné a mytické Jiří Jilík

Super inspirace k výletům do míst, které dosud neznám. Časem si přečtu všechny díly.

15.04.2016 5 z 5

Relikvie mrtvých Relikvie mrtvých Ariana Franklin (p)

Knížka se moc krásně četla, byla poutavá a plná napětí. Líbilo se mi, a byla to skvělá volba, zasazení příběhu do Glastonbury, které svým mysticko-magickým kouzlem přitahuje návštěvníky a poutníky dodnes.

12.04.2016 5 z 5

Ztracené stříbro Ztracené stříbro Lindsey Davis

První příběh trochu smolařského detektiva Marcuse Didiuse Falca odehrávající se převážně ve starověkém Římě mě nijak zvlášť neupoutal. Knížka nesplnila moje očekávání ani jako odpočinková, natož jako detektivka. Byla průměrná, a proto i moje hodnocení je takové. Přesto Falca úplně nezatracuji, dám mu ještě časem šanci, protože tituly, jako jsou Saturnálie či Poslední dějství v Palmýře, mě docela lákají.

11.04.2016 3 z 5

Zlomená pečeť Zlomená pečeť František Neužil

Kniha mě hodně překvapila. Úplně jiný úhel pohledu na Záviše z Falkenštejna, než jak jej znám v podání paní Vaňkové. Dovídáme se zde, že Záviš nebyl dobrý člověk, ale nebezpečný nepřítel království. Prostřednictvím rytíře Bohuše z Kysku jsme vtaženi do děje, který je plný zvratů a mocenských zápasů.
Přijměte tedy i vy pozvání do doby, kdy intriky habsburského dvora ovlivnily český trůn natolik, že první velmož země, nejmocnější Vítkovec, před jehož mocí se třáslo království, končí svůj život potupnou smrtí, stětím mečem, pod hradem Hluboká. Krásná kniha se smutným koncem, která si i po čtyřiceti letech od svého prvního vydání zaslouží vaši pozornost.

09.04.2016 5 z 5

Tajemství královnina zpovědníka Tajemství královnina zpovědníka Jan Bauer

Je mi líto, ale i tato kniha patří k těm slabším. Série s rychářem Jakubem Protivou a mnichem Blasiem se mi líbila o hodně víc.

03.04.2016 3 z 5

Záhada kamene mudrců Záhada kamene mudrců Jan Bauer

Hodně slabá kniha. Série s rychářem Jakubem Protivou a mnichem Blasiem se mi líbila víc.

03.04.2016 3 z 5

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

I když nerada, musím se rozloučit s přáteli (Vallonem, Waylandem, Herem, Richardem, Syth..), kteří mě po několik dnů dělali společnost na úžasně dobrodružné cestě. Bylo to moc pěkné čtení, srovnatelné snad jen s knihami J. Verna, které mě dokázaly stejně ohromit a zaujmout v mládí.
Velké plus této knihy je také to, že je tak krásně tlusťoučká. Mám ráda knihy, které jen tak hned nekončí, stále se v nich děje něco nového, jsou plné napětí, romantiky, vášní.
Je to příběh, který vás přitáhne vypravěčským talentem autora a nepustí, dokud nepřečtete poslední stránku. Alespoň u mě tomu tak bylo. Úžasným pomocníkem byla i mapka, která názorně cestu doplňovala. Škoda, že za toto nádherné vyprávění nemůžu dát víc než 5*!

02.04.2016 5 z 5

Smrt si říká Engelchen Smrt si říká Engelchen Ladislav Mňačko

Ani film, který jsem shlédla v ničem nezaostává za naprosto strhující knihou.
Hodně silný příběh, o to víc, že reálný.

30.03.2016 5 z 5

Rozbité okno Rozbité okno Jeffery Deaver

Deaver je pro mě záruka dobrého čtení.

28.03.2016 4 z 5

Číše jedu pro krále Číše jedu pro krále Jan Bauer

Výborný relax - pohodová a nenáročná detektivka, která mě bavila.

23.03.2016 4 z 5

Žebrákova pomsta Žebrákova pomsta Pavel Hrdlička

Příjemná oddechovka s detektivní zápletkou se odehrává ve středověké Praze a je čtením na jedno odpoledne. Mně se moc líbily i autorovy originální dobové ilustrace, které knihu vtipně doplňují. Ano, bylo to super!

22.03.2016 5 z 5