Shanib Shanib komentáře u knih

Stíny úsvitu Stíny úsvitu Linda S. Howington

Příjemné čtení. Příběh mě bavil a postavy taky, ale zkrátila bych tu část "před deseti lety" a prodloužila tu, kdy byl Webb zpátky. Mladá Roanna byla zajímavá a bavila, ta starší už tolik ne. Vraha jsem vůbec neodkázala uhádnout. Celkově jsem byla s knížkou spokojená, ale od autorky jsem četla i lepší.

26.06.2020 4 z 5

Poslední vdova Poslední vdova Karin Slaughter

U série s Willem Trentem vždycky doufám, že konečně dám těch pět hvězdiček, protože vím, že si je zaslouží, jenže ono to je zase na čtyři. Zkrátka mi tam vždycky chybí to něco, co by z knížky udělalo wow dojem. V tomto díle jsem měla v první polovině potíže zvyknout si na to, že jsme se stále vraceli do stejného času, který už byl jednou odvyprávěn, ale jinou osobou. Ze všech hlavních postav u mě opět nejméně bodovala Sára. Už je s námi hezkých pár dílů, jenže se s ní pořád nemůžu "sžít". A ten dovětek po epilogu bych přesunula na úplný začátek. Takhle na konci nemá moc smysl.
Ačkoliv mám sérii moc ráda, myslím si, že v nejlepším se má přestat. Už teď mi přijde, že devět knížek je na sérii až dost, a to už je napsaný desátý díl.

25.05.2020 4 z 5

Sexy hoteliér Sexy hoteliér Alice Clayton

O hodně lepší než Sexy mlékař, ale ne lepší než Sexy farmář. Líbilo se mi hašteření Clary a Archieho a nejvíc jsem se smála v těch dvou případech, kdy ho Clara honila. Bohužel zde však byla i místa, kdy bych hlavní hrdinku nejraději propleskla. Nikdo však není dokonalý a pozitiva převažují. Krásná oddechovka.

04.05.2020 3 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Hračkáře jsem po Šelmě dlouho oddalovala, protože ačkoliv byla Šelma dobrá, zas tak moc mě neuchvátila. O to větší překvapení přišlo s Hračkářem, protože ten mě bavil od začátku do konce a autor vychytal přesně to, co mi v první knize vadilo. Nemluvě o tom, že Theo už nebyl takový moula, ale zase je pravda, že nazývat se lovcem sériových vrahů a to jeho "MMA" číslo bylo hodně přitažené na uši. No a být v Americe policistou a číst už druhý díl o tom, jak jsou strážci zákona neschopní, tak se asi hodně urazím. Ale je to jenom thriller, nikoli kniha podle skutečné události, takže proč ne. Mně se to moc líbilo a těším se na třetí díl.

15.04.2020 5 z 5

Ruckus: Šílená láska Ruckus: Šílená láska L. J. Shen

Z Four Hot Holes byl Dean vždycky můj nejmenší oblíbenec. Nějak jsem mu nemohla přijít na chuť, a tak mě ani příliš nechytl příběh samotný. Nicméně mám pocit, že ať už L. J. Shen napíše cokoliv, stejně to budu mít ráda, takže i když mě Ruckus příliš nebral, pořád se mi ten příběh líbil.
Hvězdičky dávám v rámci celé série. Kdybych to měla hodnotit v žánru, bylo by jich víc.

26.03.2020 3 z 5

Má ji rád, nemá ji rád Má ji rád, nemá ji rád Sharon J. Bolton

Ze série Lacey Flint jsem byla nadšená, a tak jsem od této knihy měla vysoké očekávání, které se nakonec bohužel nenaplnilo. Do čtení jsem se kolikrát musela nutit a už dlouho se mi nestalo, že by mi kniha zabrala tolik času. Hodně jsem se nudila, přišlo mi, že děj nebyl příliš vygradovaný a když už se konečně mohlo něco dít, tak to bylo rychle ukončeno. Závěr přišel zničeho nic, až to vypadalo, jako by si autorka řekla, že už je kniha moc dlouhá a potřebuje to teď hned na dvaceti stránkách ukončit...stejně tak to mohla ukončit o sto stránek dříve a nic by se nestalo.

05.01.2020 3 z 5

Oheň a voda Oheň a voda Simona Ahrnstedt

První díl naprosto zbožňuju a už jsem ho přečetla dvakrát. Nemám mu vůbec co vytknout. Na příběh Alexandera jsem se moc těšila, protože měl velký potenciál. Ten ale nakonec nebyl vůbec využit. Z rebela se stal nudný týpek a k Isobel jsem si vůbec nedokázala najít cestu. Občas mi byla až nesympatická. To jestli spolu skončí nebo ne mi bylo jedno. Příběh byl často překombinovaný a občas jsem si říkala, proč to tam proboha ta spisovatelka dává? Div že se tam neřešily všechny možné problémy světa.

18.12.2019 3 z 5

Vysvobozená Vysvobozená Kathryn Taylor

Hlavní hrdinové mi chyběli, a tak bylo hezké se k nim alespoň na chvilku vrátit. Nicméně zápletka mohla být o trochu lepší a bylo to takové letem světem.

18.12.2019 3 z 5

Hudson Hudson Laurelin Paige

Už z popisu je jasné, že se nebude jednat o nic nového, přeci jen jde pouze o jiný úhel pohledu. Místy mě Hudsonovo vyprávění bavilo více než to Alaynino, ale přišlo mi to takové letem světem. Ono jinak by se asi všechny tři předchozí díly nevměstnaly do jednoho, ale kdybych pár dní před čtením akorát neskončila se třetím dílem, měla bych problém se do této knihy začíst, protože by mi spousta souvislostí unikala, respektive nepamatovala bych si je. Co se mi líbilo nejvíce byl určitě epilog, o který jsme byli předtím ochuzeni.

11.12.2019 3 z 5

Oddaná tobě Oddaná tobě Laurelin Paige

Čtyři hvězdičky z nějakého vnitřního neznámého popudu. Z Alayny jsem místy opravdu šílela. Na její žárlivé výlevy jsem byla zvyklá z předešlých dílů a "tolerovala" jsem je, ale tentokrát se překonala a já si říkala, jaká je to hysterka. Bylo to pořád o tom samém.
Alayna plakala Hudsonovi na rameno, že měl románek s touhle a pak zase s tamtou, přitom ji nedával jakýkoliv důvod k tomu, aby ho podezřívala z nevěry nebo že ji nemiluje. Měl s ní svatou trpělivost. Jestli to byl jen následek její psychické nemoci, kdo ví, ale na mě toho bylo občas moc.
Sexuální scény jsem už začala také přeskakovat. Nebyli ničím novým a po předchozích dílech mě omrzely.
Jsem zvědavá na knihu o Celii a Edwardovi (Slay), která je zatím jen v angličtině, ale asi se do ní pustím. Myslím, že číst o takové potvoře a jejím romantickém příběhu bude stát za to.

29.11.2019

Defy: Nebezpečná láska Defy: Nebezpečná láska L. J. Shen

Jee tak konečně přeložili první díl Sinners of Saint! Všechny díly už jsem přečetla v originále, ale myslím, že se do nich klidně znovu pustím. Obzvlášť až bude na řadě Vicious, můj oblíbenec z Four Hot Holes.
Na L. J. Shen nedám dopustit a doufám, že přeloží i další její knížky (Dirty Headlines, The Kiss Thief,...)

28.08.2019 4 z 5

Sexy farmář Sexy farmář Alice Clayton

A tak proč ne :) Zápletka byla hodně jednoduchá a Nabíječ nastavil tak strašně vysokou laťku, že ji jen tak něco nepřekoná. Ale stejně mě to bavilo a občas jsem se nahlas zasmála. Hlavní hrdinka měla své mouchy, ale tak je to taky jen člověk. No a Leo byl...ach Leo. Možná o víkendu skočím na farmářský trh :D

01.07.2019 4 z 5

Odmítnutá Odmítnutá Jodi Ellen Malpas

Opět se to krásně četlo. Od první poloviny jsem se nemohla odtrhnout, ale pak...no zkrátka to bylo pořád o jednom a tom samým. Dávám ale čtyři hvězdičky, protože mě příběh stále zajímá, nic mě neiritovalo, postavy mám ráda a těším se na poslední díl.

18.06.2019 4 z 5

Kontrakt Kontrakt Melanie Moreland

Začátek super, líbilo se mi, jak byl Richard drsný a nebral si s ničím servítky. Jenže pak to šlo hodně dolů. Ty tři kapitoly z pohledu Katherine byly úplně zbytečné. Samotná Katherine byla tak strašně kladnou nesobeckou postavou bez jediné morální chybičky, až mi tím byla její postava nesympatická. Navíc jsem po dočtení zjistila, že ve mě kniha vlastně nevyvolala vůbec žádné emoce.
Nedávno jsem dočetla Hrdinu od Samanthy Young, která si je s Kontraktem v lecčem podobná, ale přitom je ve všech ohledech lepší.

28.05.2019 2 z 5

Klid před bouří Klid před bouří Linda S. Howington

Knížka se mi líbila. Hlavní hrdinové byli moc sympatičtí a na konci mě mrzelo, že se s nimi už musím rozloučit. Některé pasáže tam byly sice zbytečné, ale chápu, že se příběh musel nějakým způsobem více natáhnout. Konec konců, nejedná se o žádnou vážnou literaturu.
Pohled medvěda mi přišel úplně mimo a nechápala jsem, co a proč proboha? Jelikož se poslední rok učím jezdit na koni, tak se mi líbily momenty, kde se autorka rozepsala o jejich rozdílných povahách a tom, jak k nim člověk musí přistupovat. Zasazení příběhu se mi také velmi zamlouvalo.
Tuhle knížku od L. Howard řadím mezi její povedené.

10.05.2019 4 z 5

Sál smrti Sál smrti Peter May

Alespoň k jednomu dílu bych někdy ráda dala plné ohodnocení, protože si to příběh zaslouží, jenže ona to vždycky zkazí ta vztahová linka Li Jena a Margaret...ach jo.
Detektivní zápletky jsou díl od dílu lepší, více propracované, mrazivé a nečekané.
Pak tu máme opět milostný trojúhelník, tentokrát obrácený, a nesmyslné chování postav. Přemýšlím, jestli více rozepsat ty frustrující pasáže, ale snad raději ne, bylo by to na dlouho.

11.04.2019 4 z 5

Čas čarodějnic Čas čarodějnic Deborah Harkness

První polovinu jsem naprosto hltala a byla jsem z knížky nadšená. Jenže pak tam začalo být čím dál víc vaty a vývoj hlavních postav pro mě ztratil dynamiku. Diana a Matthew se dali strašně rychle dohromady. Hned po prvním "miluji tě" se z nich stali manželé a jeden bez druhého nemůže být...a já mám najednou pocit, že jsem si jejich vztahem strašně jistá, přestala jsem být nervózní z dalšího vývoje a ani se o ně nebojím. Jejich společné chvíle dostali určitý vzorec, který mě po chvíli dost ukolébal. Vím z doslechu, o čem bude další díl a doufám, že jejich příběh získá zpátky pořádnou energii.
Námět i jeho pojetí se mi jinak moc líbí. Okamžiky, kde se na scénu dostaví Kongregace, jsou napínavé a stejně tak Dianiny magické kousky.
Jako mnoho jiných čtenářů jsem ke knize přišla díky působivému seriálu, kde jediné, co mi vadí, je výběr herce pro roli Matthewa.

17.02.2019 3 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Špatné to nebylo, četlo se to lehce, ale pro mě až příliš jednoduchý děj a postavy. K přečtení mě přiměla moje mamka, která Aristokratku naprosto miluje a nahlas se u ní směje.

10.01.2019 3 z 5

Polámaná loutka Polámaná loutka Amo Jones

Lepší než první díl. Sice tam pořád některé věci tak úplně nesedí, ale dokážu nad tím přivřít oči.
Nechápu, proč po tom, co odejdou na vysokou, přijde na střední nová generace králů. Kde je jako vezmou? Rovněž mi vadí, jak Madison nemá problém vrhnout se na jiného (většinou z nějakého dětinského emocionálního výkyvu). A pak role jejího otce stojí až příliš v pozadí a je tam jen aby se neřeklo. Zkrátka je tu spousta věcí, které by si zasloužily větší rozbor, aby čtenář neměl potřebu myšlenkově se ošívat.
Napsala jsem dost záporů, ale přesto dávám 5 hvězdiček, protože mě knížka chytla a když jsem ji odložila, těšila jsem se, až se k ní zase vrátím. Příběh si mě dokázal získat a ačkoliv by to ve skutečném životě tak nefungovalo, Bishop je prostě má nejoblíbenější postava a já (snad ne naivně) doufám v happy end.

08.12.2018 5 z 5

Stříbrná labuť Stříbrná labuť Amo Jones

Kniha se mi líbila. Sice mi tam několik detailů vadilo, ale i tak mě to chytlo. Například postavám bych určitě přidala pár let a příběh zasadila spíš na vysokou než na střední. Pak bych snížila počet vztyčených prostředníčků a postavy bych více vykreslila. Ty hry, se kterými občas "králové" přišli, si zasloužily větší propracování a více následků. A taky tam bylo až příliš moc krásný lidí. Co se týče chování hrdinů, tak tuším, že se nám dostane více objasnění v následujících dílech. Drsnější sexuální scény děj okořenily a patří to ke kompletní charakteristice postav, dát tam něco decentního by tam nesedělo.

06.12.2018 5 z 5