simca9342 simca9342 komentáře u knih

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

První kniha od autorky přečtená před lety .
Jeden příběh, tři ženy. Každá z nich je jiná jak povahově tak vztahově.
Celeste a Madeline mají na chlapy a děti štěstí a smůlu v jednom, ale Jane až na dítě nemá nic.
Nehoda, náhoda nebo úmysl? Co a koho vedlo k události, která vyústila v tragický večer?

05.06.2023 4 z 5

Návnada Návnada Kent Messum

Právě jste dočetli mix Vernea a Hunger games.
Parta několika lidí se probudí na jiném místě než jsou zvyklí bez svých osobních věcí a hlavně "návykových látek." Není možnost návratu, další dávka fetu je čeká o kus dál a taky jim hrozí smrt. Buď přežijí a vyhrají nebo skončí v moři a zemřou ne na podchlazení, ale jako rybí návnada.
Sázky o životy se uzavírají za 3,2,1...

03.06.2023 5 z 5

Listonoš vítr Listonoš vítr Radek Malý

Přečtená v knihovně: 1/6
Poezie pro děti o jednom z ročních období.
Krásné ilustrace a vtipné krátké básničky o tom, co nese pošťák dávají najevo krásy a pomalý běh přírody.

29.05.2023 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

"Z pravěku "

Pohádkový příběh o námaze,  vytrvalosti a dosažení svého životního cíle. To je putování španělského pastýře. Zajímavé myšlenky, nutí čtenáře více přemýšlet,  do hloubky. Osud nebo snad znameni ? :)

28.05.2023 5 z 5

Dívka jménem Patience Dívka jménem Patience Daniel Clowes

"víkendovka"
Příběh ze současnosti, minulosti, ale i budoucnosti.
Patience se se svým přítelem těší na dítě. Oba však něco tají. Jack skutečnou práci a Patience? To její přítel uvidí. teda vlastně neuvidí. Doma nikdo není, na podlaze leží někdo, kdo chtěl být mámou, ale zároveň z toho měl strach. Patience umřela, Jack je z toho na prášky, ale začne o své milované zjišťovat a pátrá, kde to jen jde. Kdyby dnes existoval stroj času, kdo by do něj nastoupil? Jack to udělal, ale ne tak rychle, aby byl příběh ukončený...
každého z nás pronásleduje minulost a u komiksových hrdinů to není výjimka.
Spolu s Jackem se vydáváme na cestu skrz roky a století, poznáme Patience, když byla ještě na škole nebo Jacka jako muže v roce 2029, kdy události nenechá být ani na minutu a zjistí o stroji času.
Jízda plná adrenalinu za odhalením toho, co se tehdy skutečně stalo.
Ilustrace jako živé, komiks jak má být.

21.05.2023 5 z 5

Faleš Faleš Sibel Hodge

Manželství Maxe a Alissy bylo jako z filmu až na šťastný konec. Manžel Max po vpádu zloděje zemřel a Alissa, aby mohla policii vyprávět, jaký Max byl musí zajít hluboko do minulosti. V dětství to neměla jednoduché, byla svědkem toho, jak táta zabil matku a sama končila zavřená v tmavé místnosti domu, ve které se vlivem událostí brzy cítila bezpečně. Ve škole o tom, co se děje za zavřenými dveřmi nesměla nikomu říct. Orgány se tak dozví spoustu cenných informací pomocí kterých snad dopadnou vraha.

15.05.2023 5 z 5

A na nebi čekají hvězdy A na nebi čekají hvězdy Lori Nelson Spielman

Erika, Anne a Kristen. Tři ženy sdílejí spolu běžný život. Ale když je život až moc krásný, musí se stát něco, co ho zboří jak kostičky domina. Stačí vteřina a Erika si vyčítá, že jako matka úplně selhala. O Anne platí to samé - neměla Kirsten dovolit jet sama. Teď je pozdě. Vlak, kterým ségra jela, měl nehodu a Kirsten zemřela. Obě ženy se kvůli zvláštním pocitům viny hodně odcizí. Každá začne pátrat na vlastní pěst. Poutavý příběh o rodičovství a velké ztrátě je psaný z pohledu matky.

29.04.2023 5 z 5

Sestra Sestra Louise Jensen

Grace žije se svým přítelem a chlupatou čtyřnožkou Mittens, má práci učitelky.
Zní to jakoby byla spokojená se svým životem, ale chybí k tomu hodně. Pár měsíců zpět ji zemřela její nejka Charlie. Její slova před posledním výdechem byla, že udělala cosi zlého. Co? To se Grace a Dan vydají zjistit. Místo nálezu (a možných odpovědí na všechny otázky) mají přímo před očima. Několik metrů pod zemí je časová schránka, kterou tam daly holky v době svého dospívání. Grace se tehdy Charlie ptala proč je nahoře krabičky růžová obálka. Už se nic nedozvěděla. Začne pátrat a najde ženu, která tvrdí, že je Charlieina sestra. Změny spolu s odhalením přijdou časem...

15.04.2023 5 z 5

Anne Franková – komiksový životopis Anne Franková – komiksový životopis Sid Jacobson

"Z pravěku"
Příběh holky, kterou zná většina lidí v souvislosti s holocaustem.
Příběh děvčátka, které stačily dva roky a mohla být ještě mezi námi, ale okolnosti rozhodly jinak a gestapo vtrhlo do úkrytu....
Anne tím děvčátkem zůstane napořád.
Příběh podle skutečných událostí zpracovaný ve formě pro děti do komiksu.

02.04.2023 5 z 5

Devatenáct dopisů Devatenáct dopisů Jodi Perry

Jedno číslo, láska na celý život rozděluje lidi od sebe. Dny, které jsou pro Jemmu a Braxtona hodně důležité, ale tragické v jednom, jsou nenápadně označeny číslicí devatenáct. Tolik let se spolu kamarádí, od doby, co jednomu z nich zemřel rodič a zastoupil ho rodič druhého a zároveň tolik dní mají před sebou, ale ten devatenáctý by oba vymazali ze života...
Jemma se jen sehla, aby vytáhla zvonící mobil, za pár okamžiků slyší zvuk třeštícího skla, pak všechno zahalí tma...

Braxton volá své ženě, hned nato se dozvídá, že se na cestě do práce stala vážná nehoda a jeho novomanželka je jejím účastníkem. Teď leží v nemocnici a bojuje o život. Romantický příběh o hledání vlastního já, ale hlavně o znovunavázaní vztahu s milujícím manželem. Přes jeho dopisy, aby si k sobě Braxton a Jemma dokázali najít cestu.

13.03.2023 5 z 5

Malý princ (komiks) Malý princ (komiks) Antoine de Saint-Exupéry

Tak i na něj se dostalo! Viz můj komentář u Malého prince- Konečně jsem ho dočetla. Po celém dní to byla úleva:D Ne, že bych se u čtení ještě navíc komiksu nudila , ale stejně jako u klasického vydání jsem měla dost otázek kolem děje (a mám je doteď:)) . Příběh vypravěče havarujícího s letadlem v neznámých končinách, tajemné setkání s malým princem a jeho zvláštní požadavek mi je doteď velkou neznámou. Ale právě na tomto příběhu jsme si ve škole vysvětlovali, že z jakékoliv knihy si jak dítě tak dospělý něco vezme.
příklad Malý princ dospělý- filosofické myšlenky
dítě: dobrodružství, zvláštní obyvatelé planet

07.03.2023 5 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Táňa Keleová-Vasilková

"Čas se ztrácet nesmí, čas musíš držet pevně v rukou , jinak ti uteče. "

Nebyl to jen čas, ale manžel jedné z postav dalšího románu. Setkání u zubaře (manžela Táni) se stane snad osudovým pro tři ženy, budoucí kamarádky. Táňa, Marta a Hana. Jsou ve věku, kdy by si měly užívat života, ale okolnosti to chtějí jinak a každá si projde těžkou životní vztahovou zkouškou.

04.03.2023 5 z 5

Okénko do snů Okénko do snů Táňa Keleová-Vasilková

Hana chce mít úplně jiný život než její rodina a je rozhodnuta udělat pro to všechno. I to nemožné. Jenže někdy, když člověk jedná z náhlého popudu si neuvědomuje, že místo dobřeho výkonu a klidnehi života může nadělat spoustu chyb, které nemusí už vrátit zpět.

04.03.2023 5 z 5

Slepá bába Slepá bába Jarmila Pospíšilová

Sledování a výhrůžky mohou mít někdy překvapivý dopad.
Tereza je zkušená osoba pracující v soudním prostředí. Několik let je ale rozvedená a s bývalým mužem řeší mimo jiné svůj osobní vztah s dcerou, který se vlivem rodinné tragédie a vážného onemocnění rozpadl. Po vážné autonehodě , kdy dcera Simona naštěstí není viníkem, ale odskákala si to, to vypadá s budováním vztahů matky a dcery opět po letech nadějně.
Další rána do Terezinina už tak nabitého života v oblasti plánování schůzek a soudních jednání přijde v docela obyčejný den. Den, který ji změní život, protože ji někdo sleduje...

27.02.2023 5 z 5

Kluci, holky a Stodůlky 2 Kluci, holky a Stodůlky 2 Eva Bernardinová

"Z pravěku"
Hodnocení duologie: Různá vtipná i smutná dobrodružství pro kluky a holky z malé vesnice jménem Stodůlky.
Dospívání, láska kamarádství,
ve dvou knihách každý najdeme lajdáctví a to, co nás baví.

24.02.2023 5 z 5

Addamsova rodina Addamsova rodina Calliope Glass

Jedna zvláštní rodinka nesmrtelných a jedna lidská, která žije za branou. Dvě rodiny a jeden tragikomický příběh , který se dostal aj do filmu. Film byl skvělý a kniha taky, ale jestli to má být pro děti proč je tam jenom pár stránek z animáku a ne dokreslené nějaké dobové ilustrace? Jinak doporučuji malým i velkým.

23.02.2023 5 z 5

Pan Theodor Mundstock Pan Theodor Mundstock Ladislav Fuks

(SPOILER) "Povinná četba na maturitu"
Hlavní postava je Žid a čeká ji transport do koncentračního tábora.
Chce být na všechno připravený, ale neví, že to bohužel nejde, protože nikdo moc dobře nevěděl, kam jedou a co se tam s nima stane. Konec příběhu je hodně podobný smrti autora taky židovského původu Jiřího Ortena, kterého srazil dopravní prostředek.

23.02.2023 5 z 5

Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Veronika Válková

Přečtená před lety.

Co je ghetto, žlutá hvězda nebo árijec? A co je špatného na tom být žid? To se dozví Bára, když jí kouzelný atlas donese do Terezína. Potká tam Petra Ginze a jiné děti, které mají odjet na Východ a Bára chce jet s nimi. Ale nakonec se stane změna a Bára u sebe doma na půdě zjistí hrozný konec skoro všech kluků... dojemný příběh. Nezapomeneme

20.02.2023 5 z 5

Neobyčejný kluk Neobyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Příběh kluka , který se narodí s genetickou vadu. Ukazuje, jak někdy dokážou být děti hnusné. Jak se s tím vším vyrovná malý Auggie a přesvědčí své spolužáky, že na tom, jak někdo vypadá vůbec nezáleží?

20.02.2023

Kluk z kostek Kluk z kostek Keith Stuart

Knihy o autismu jsem nikdy nějak nevyhledávala a když jsem si nějakou půjčila, nebylo to úmyslně. Zaujala mě většinou obálka. Jako u následujících čtyř knih. Tady je první z nich:

Nádherná kniha o autismu syna hlavní postavy. Samovi je osm a rád hraje Minecraft. Hře se jinak říká kostkový svět. V tom jediném světě se Sam cítí bezpečně. Dokáže hra spojit otce a syna včetně vztahů v rozvedené rodině? Přečtěte si nádherný a poučný příběh o autismu, jeho pravidlech a o komunikaci, která je pro autisty velmi důležitá.
Sama mám s autismem zkušenosti. Chodila jsem na Zš a na Sš, kde bylo hodně dětí a žáků s různými poruchami a skamaradila jsem se s některýma holkama s autismem. Každá měla jiné projevy, ale z každé jsem cítila genialitu v různých oblastech .

18.02.2023 5 z 5