simca9342 simca9342 komentáře u knih

Jako v pohádce Jako v pohádce Danielle Steel

Přečtená před lety.
Další kniha od mé oblíbené spisovatelky. Zjistíme, že sám život si s námi někdy krutě zahrává...
Camilla má s rodiči na starost jejich slavnou a prosperující vinici. Vše funguje jak má, ale osud zasáhne a jeden den dokáže změnit celý život. Camille zemře mamka a od té chvíle žije jen s otcem. Oba matčina smrt zasáhne tak , že nikdo z nich nevychází z domu.
Po nějaké době, když ten největší smutek odezní otec Christopher se seznámí s mladou francouzskou Maxine.
Říkáte si, že by se název knihy dal změnit na Jako v Popelce? Souhlasím s vámi. Chudak Popelka...teda Camilla :)

14.07.2023 5 z 5

Zvířátka a Petrovští Zvířátka a Petrovští Václav Říha (p)

Přečtená před lety.

Ne nějak dlouhý, ale krásný a poučný příběh o tom, že i zvířata mají srdce. Někdy ho snad umí použít více než lidé.
K příběhu: Malá, ale zvířata odešla ze statku protože statkáři a jeho malé dcerce hrozilo vystěhování a prodej všeho, co měli včetně zvířat.
Po cestě najdou chatu, ve které sedí loupežníci. Petrovští... Zvířátka ale nejsou hloupá a nedají se nikým vystrašit spíš pořádně postraší ty druhé. Příběh nejen o odvaze, ale hlavně o tom, že krást se nevyplácí.

13.07.2023

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Přečtená před lety .

Finch: sympatický mladík, hraje na kytaru. Neustále myslí na sebevraždu- má "bipolárku."
Violet: Mladá maturantka,která při autonehodě přišla o sestru, pomocí terapií a sezení se a učí a snaží se překonat strach z jízdy autem, společenský život a hlavně samu sebe.
Oba mají vážný psychický problém, když se ale setkají v ten nejvíce vyhrocený okamžik a později spolu začnou pracovat na projektu zjistí, že k sobě mají hodně blízko, i když je každý povahově jiný. Součástí knihy je včetně kontaktů na Linky bezpečí také poznámka autorky, ve které se svěřuje čtenářům s dost tragickým a osobním zážitkem.

29.06.2023 5 z 5

Tajemství mezi námi Tajemství mezi námi Laura Madeleine

Přečtená loni.
Naděje je někdy to jediné, co pomáhá přežít v časech války.
1943, Francie : Mladá dcera pekaře Ceci se zamiluje do pronásledované osoby.
1993, Anglie : O 50 let později vnučka zjišťuje podrobnosti o své babičce, kterou si pamatuje teď už jen mlhavě To , co zjistí změní vše. To , co si myslela, že ví.

24.06.2023 5 z 5

Anička a flétnička Anička a flétnička Eduard Petiška

Hodnocení série čtené " v pravěku"

Anička je malá holka s blonďatým mikádem zkoumající svět kolem sebe. Malým čtenářům ho pomáhají představit i její kamarádi ze všech dílů Mikša, Vašík, ale nejvíce se mohou děti těšit na kočku v barvě slunce Zlatušku.
Veselé, krátké povídání je doplněno ilustracemi slavné ilustrátorky Heleny Zmatlíkové.

21.06.2023 5 z 5

Rusovláska z Osvětimi Rusovláska z Osvětimi Nechama Birnbaum

Autorka nás vtáhne do příběhu jakoby ho sama zažila. Spisovatelka sice sepsala paměti, ale svoji babičky Rosie, která měla rudé vlasy. Nejen kvůli nim se později cítila jako prokletá.
je r. 1944 a šestnáctiletá Rosie se svou svou rodinou je stejne jako ostatní Židé vyhnaná z domova a o pár dní později je z cihelny odvážejí vagóny směřující do Osvětimi, kde se dají použít snad všechna slova kromě slov souvisejících s radostí, životem a zpěvem. Tím posledním mladá zrzka žila doslova . V dětství ráda tancovala, užívala si rodinných tradic a setkání, kterých nebylo málo, proto se na ně upíná, aby zapomněla na to, co právě prožívá...
Na celém příběhu se mi líbil rejstřík/slovník vysvětlující slova používaná v hebrejštině a sladké rohlíčky z těsta s čokoladou a vanilkou - rugelach - jako bych měla na talíři.
Silný příběh

14.06.2023 5 z 5

Volání divočiny (adaptace) Volání divočiny (adaptace) Jack London

Přečtená před lety

Edice : rodokaps

Příběh na pokračování pro mládež o dlouhé a namáhavé cestě psa Bucka z teplého pohodlí domova do severské zimy a nehostinných končin. Soudcova laskavost a volnost po celém domě se jednoho dne změnila na otroctví, boj o život, hladovění a hlavně touhu a odhodlání vydat se na dlouhou cestu a opět najít domov. Pokračování Bílého tesáka. Kniha obsahuje také krátké povídky ze zamrzlých krajů konkrétně Aljašky.

13.06.2023 5 z 5

Tri sestry Tri sestry Táňa Keleová-Vasilková

Přečtená před lety.
Jak napovídá název další knihy od slavné autorky rodinných a vztahových románů příběh je o třech příslušnících jedné rodiny. Jsou ženského pohlaví a je samozřejmé, že je každá jiná, má svou rodinu a životní problémy, které musí zvládnout. Ale jedna věc, která všem chybí je sounáležitost, to,že jsou všichni spolu jako rodina. Jedna tragedie je ale jednou ročně spojuje - úmrtí otce. Po další a mnohonásobné tragédii začíná sesterské trio spolupracovat...

13.06.2023 5 z 5

Touhy Touhy Táňa Keleová-Vasilková

Přečtená před lety.
Život někdy není vůbec jednoduchý. Svobodná Lucka s tím bez námitek souhlasí. Sama s dítětem v jednom málem bytě, který je ve velitelství despotické matky má náročný život. Ale nestěžuje si, v práci má kamarádky a malého syna miluje. Zlá slova na její osobu a příkazy matky a hlavně její život nabere směr na jinou kolej , když pojede s Martinkem na lyžovačku s otcem a jeho ženou, která se k Lucce chová líp než její vlastní matka. Ale ani ta v bytě podle jejich opileckých slov nebude věčně...

09.06.2023 5 z 5

Slib Slib Táňa Keleová-Vasilková

Přečtená před lety.
"Člověk nemůže vědět, kdy přijde konec a právě proto by si ho měl každý den užít. "
Alice a Iva - dvě nerozlučné kamarádky od doby, kdy se potkaly. Mají něco společného. No dobře kromě toho, že oběma zemřel jeden z rodičů tak nic, ale každá má rodinu a s ní spojené už dobře známé starosti. Obě tak řeší problémy hádky mezi svými, vzpomínají jak jedna z nich spor s manželem vyřešila klasickým způsobem: vzala ho po hlavě pánvičkou :D
Do doby než Iva potká muže svých snů a Alice o pár týdnů později už nikdy neuvidí svoje děti...

09.06.2023 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Jak jsem psala v recenzi u předchozí knihy této autorky Poslední výročí , že dám spisovatelce ještě šanci stalo se a nelitovala jsem.

Paměť někdy umí člověku pořádně zavařit. Hlavně postupně stárnoucí ženě, která zapomene na to, kdo je.
Alice se vzbudí po pádu v posilovně a na nic si nevzpomíná. Ale to by nebylo tak zarážející . Nejen, že neví, kde je , ale může znít jako návštěvník z jiné dimenze. Má oslavit čtyřicátiny, ale žije v domnění, že bude mít třicet a v břiše má dvounohý poklad. Okolnosti a kalendář sice ukazují jiným směrem, ale Alice si myslí své. Aspoň ze začátku. Něco se stalo a Alice musí zjistit pravdu za každou cenu.

08.06.2023 5 z 5

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Tento příběh o současné tragédii a zároveň popis toho, jak všechny postavy prošly něčím traumatickým, když byly malé mi přijde trochu zvláštní.
Příběh jsem přečetla před lety , ale nějak mě nezaujal.

08.06.2023 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

První kniha od autorky přečtená před lety .
Jeden příběh, tři ženy. Každá z nich je jiná jak povahově tak vztahově.
Celeste a Madeline mají na chlapy a děti štěstí a smůlu v jednom, ale Jane až na dítě nemá nic.
Nehoda, náhoda nebo úmysl? Co a koho vedlo k události, která vyústila v tragický večer?

05.06.2023 4 z 5

Návnada Návnada Kent Messum

Právě jste dočetli mix Vernea a Hunger games.
Parta několika lidí se probudí na jiném místě než jsou zvyklí bez svých osobních věcí a hlavně "návykových látek." Není možnost návratu, další dávka fetu je čeká o kus dál a taky jim hrozí smrt. Buď přežijí a vyhrají nebo skončí v moři a zemřou ne na podchlazení, ale jako rybí návnada.
Sázky o životy se uzavírají za 3,2,1...

03.06.2023 5 z 5

Listonoš vítr Listonoš vítr Radek Malý

Přečtená v knihovně: 1/6
Poezie pro děti o jednom z ročních období.
Krásné ilustrace a vtipné krátké básničky o tom, co nese pošťák dávají najevo krásy a pomalý běh přírody.

29.05.2023 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

"Z pravěku "

Pohádkový příběh o námaze,  vytrvalosti a dosažení svého životního cíle. To je putování španělského pastýře. Zajímavé myšlenky, nutí čtenáře více přemýšlet,  do hloubky. Osud nebo snad znameni ? :)

28.05.2023 5 z 5

Dívka jménem Patience Dívka jménem Patience Daniel Clowes

"víkendovka"
Příběh ze současnosti , minulosti, ale i budoucnosti.
Patience se se svým přítelem těší na dítě. Oba však něco tají. Jack skutečnou práci a Patience? To její přítel uvidí. teda vlastně neuvidí . Doma nikdo není, na podlaze leží někdo, kdo chtěl být mámou, ale zároveň z toho měl strach. Patience umřela, Jack je z toho na prášky , ale začne o své milované zjišťovat a pátrá, kde to jen jde. Kdyby dnes existoval stroj času, kdo by do něj nastoupil? Jack to udělal, ale ne tak rychle , aby byl příběh ukončený...
každého z nás pronásleduje minulost a u komiksových hrdinů to není výjimka .
Spolu s Jackem se vydáváme na cestu skrz roky a století , poznáme Patience, když byla ještě na škole nebo Jacka jako muže v roce 2029, kdy události nenechá být ani na minutu a zjistí o stroji času.
Jízda plna adrenalinu za odhalením toho, co se tehdy skutečně stalo.
ilustrace jako živé, komiks jak má být.

21.05.2023 5 z 5

Faleš Faleš Sibel Hodge

Manželství Maxe a Alissy bylo jako z filmu až na šťastný konec. Manžel Max po vpádu zloděje zemřel a Alissa, aby mohla policii vyprávět, jaký Max byl musí zajít hluboko do minulosti. V dětství to neměla jednoduché, byla svědkem toho, jak táta zabil matku a sama končila zavřená v tmavé místnosti domu, ve které se vlivem událostí brzy cítila bezpečně. Ve škole o tom, co se děje za zavřenými dveřmi nesměla nikomu říct. Orgány se tak dozví spoustu cenných informací pomocí kterých snad dopadnou vraha.

15.05.2023 5 z 5

A na nebi čekají hvězdy A na nebi čekají hvězdy Lori Nelson Spielman

Erika, Anne a Kristen. Tři ženy sdílejí spolu běžný život. Ale když je život až moc krásný, musí se stát něco, co ho zboří jak kostičky domina. Stačí vteřina a Erika si vyčítá, že jako matka úplně selhala. O Anne platí to samé - neměla Kirsten dovolit jet sama. Teď je pozdě. Vlak, kterým ségra jela, měl nehodu a Kirsten zemřela. Obě ženy se kvůli zvláštním pocitům viny hodně odcizí. Každá začne pátrat na vlastní pěst. Poutavý příběh o rodičovství a velké ztrátě je psaný z pohledu matky.

29.04.2023 5 z 5

Můj medvěd Flóra Můj medvěd Flóra Daisy Mrázková

Malý medvěd nalezený bez šatů, bez rodiny se ocitne v rodině lidské, kde ho přijmou a starají se o něj jako o vlastního. Neublíží jim, je totiž plyšový :)

20.04.2023 5 z 5