simona5843 simona5843 komentáře u knih

Dokonalá ilúzia Dokonalá ilúzia Winter Renshaw

Ja viem že toto je jedno veľké,obrovské klíše a už od začiatku tušíte ako to všetko skončí ale keď to bolo také super.Na konci som sa škerila ako slniečko na hnoji :D takže ak chcete oddychovku toto si prečítajte. Hudson aj Mari boli skvelý,on bol blbec prvej triedy a ona si nedala skákať po hlave. Lenže potom...si prečítajte :)

25.07.2018 5 z 5

Zlomení anjeli Zlomení anjeli Gemma Liviero

Pôvodne som si túto knihu nechcela prečítať no som rada že som knihe dala šancu lebo je úžasná.S postavami prežijeme niekoľko rokov čo mám v knihách veľmi rada.Príbeh ktorý ukrýva tato kniha je silný a doteraz nad postavami premýšľam.Kniha ma dostala a bude vo mne doznievať ešte dlho.

25.07.2018 5 z 5

Bezduché mesto Bezduché mesto Ransom Riggs

Tak toto bolo niečo perfektne aj keď ten začiatok bol taký..hmm radšej som robila milión iných veci ako čítať túto knihu ale potom to už šlo a ja som knihu nemohla odložiť.Dej bol napínavý a nepredvídateľný a ten záver..och ten vás donúti bežať do kníhkupectva to mi verte.Ešteže som vzala z knižnice aj tretí diel lebo teraz by som si búchala hlavu o stenu. :D

02.06.2018 5 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Opäť to bol príbeh ktorý sa vás dotkne a dostane sa vám pod kožu.Autorka píše úžasne príbehy no nečakajte ľahké čítanie. Jodi sa rada šprtá v pocitoch a myšlienkových pochodoch postáv na niekoľko strán.Toto nie je kniha na jeden večer no dá vám toľko toho.Ako Vypravečka tak aj tato kniha stojí za prečítanie a ja sa teším na ďalšiu,doma mám zatiaľ Je to i muj život ale na tú musím nabrať odvahu.

20.05.2018 4 z 5

Stálo to za to Stálo to za to Miroslava Varáčková

Ťažko hľadám na túto knihu slová.Záver ma rozplakal a rozbil.Možno sa vám bude tento príbeh zdať ako ďalší tuctový príbeh o láske no to by musela napísať iná autorka a nie Mirka Varáčková.To čo sa ukrýva v tejto knihe...deje sa aj toto,možno hádka susedov je pravé o tomto.Možno vaša smutná spolužiačka prežíva práve toto,lebo moja kamoška to mala doma podobne ako Baška.Príbeh sa vám dostane pod kožu aj keď to nebudete chcieť,možno niekomu tato kniha otvorí oči.Všetkým by som to dala prečítať pretože to čo autorka vkladá do svojich kníh sa naozaj deje a musí sa o tom hovoriť a musí sa konať aby nebol záver jednej rodiny taký čierny ako listy v tejto knihe.Stálo to za to.

19.04.2018 5 z 5

Hra na lásku a nenávisť Hra na lásku a nenávisť Sally Thorne

Po knihe TO som nutne potrebovala niečo oddychové a tato kniha mi tu ležala už dlho.Zo začiatku som mala s knihy zmiešane pocty a ta ich nenávisť a uštipačne poznámky mi prišli detinské a správala si ako 5 ročne deti.No postupne som sa do príbehu tak ponorila že ma tento príbeh jednoducho bavil.Bolo to veľmi vtipne a Lucy mi pripomínala Lou z knihy Predtým ako som ťa spoznala.Takže ja som spokojná a nevylučujem že si knihu v budúcnosti znova neprečítam. :)

30.03.2018 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Chápem prečo je okolo tejto knihy taký veľký boom pretože tato kniha je super.Od začiatku je príbeh napínavý a autor sa s nami po celý čas tak trochu zahráva. Záver ma prekvapil,tipovala som úplne niekoho iného.Určite si prečítam aj ostatné knihy. :)

21.02.2018 4 z 5

Volanie Kukučky Volanie Kukučky Robert Galbraith (p)

Nebolo to až také zlé.Zo začiatku som mala podozrenie kto to spravil lenže postupne ako prichádzali do príbehu nové postavy ktoré zamotali dej ešte viac tak som bola na pochybách či to naozaj urobila ta osoba.Takže ja som nakoniec z knihy milo prekvapená a teším sa na druhý diel :)

22.10.2017 4 z 5

Všetko príšerné aj krásne Všetko príšerné aj krásne Bryn Greenwood

Uf dočítala som to no ale čo napísať tak to vôbec netuším. Stále som totiž som na vážkach či sa mi príbeh páčil alebo to bolo zvrátene. Príbeh je drsni a autorka ho napísala tak ako sa to určite deje aj v skutočnosti aj keď tato kniha bola fikcia.V hlave mám asi milión myšlienok a v sebe mám takí istý počet pocitov.Musím porozmýšľať...

23.08.2017 4 z 5

Rockový sen Rockový sen Monika Wurm

Na Rockový sen som sa veľmi tešila a nebola som sklamaná.Skôr naopak,tento diel sa mi dokonca páčil viac ako prvý diel.Varujem dopredu,Melody je úplne opak Sunshine a nie každému môže byť po chuti jej správanie.

20.08.2017 5 z 5

Údolí rozhodnutí Údolí rozhodnutí Marcia Davenport

Skvelá kniha pri ktorej som sa vôbec nenudila.Autorka píše pútavo a rozhodne túto knihu odporúčam :)

20.08.2017 5 z 5

Siréna Siréna Tiffany Reisz

Do tejto knihy som išla s vedomím že to bude niečo iné a že ma to šokuje a pobúri a že zistím že mám knižné hranice.Zistila som že mám knižné hranice pretože na jednej strane som tak trochu poburená tým aké povolanie pre jednu osobu autorká vybrala na druhej strane oceňujem jej odvahu ísť do niečoho takého.Kniha rozhodne nesadne každému a na rovinu tu napíšem že absolútne netuším komu by som knihu odporučila. Svokra by ma dala na čiernu listinu a ani zárubňa by sa so mnou nebavila :D takže s touto knihou opatrne. Do momentu kým vám niekto nepovie: Vieš čo, 50 odtieňov je nuda nepoznáš s tohto sveta niečo iné. Poznám ale pripravte sa žiadne telenovela to nebude.

S postavami mám taký neutrálny vzťah. Nora je svojska a tu jej optiku lásky som jednoducho nepochopila.Mužské postavy sú charakterovo zaujímavé Wesley bol fajn a boli momenty keď som ho tiež nechápala ale to správanie patrí asi k jeho veku. A editor Zachary? v pohode ale neomdlela som s neho.

Siréna je zaujímavé čítanie a som veľmi zvedavá aký bude druhý diel

25.04.2023 4 z 5

Zrodení z mágie Zrodení z mágie Natali Fox

(SPOILER) Som nesmierne rada že na Slovenskú máme takúto talentovanú autorku pretože to čo si pre čitateľa vymyslela Natali Fox vo vás vyvolá mnoho emócii. Kniha má vyše 500 strán na ktorých sa deje toho neskutočne veľa. Do deju prichádzajú nové postavy, veci sa zamotávajú a odmotávajú.Počas čítania som vnímala posun autorkinho štýlu oproti prvému dielu. Cítiť že autorka to nezbúchala za 5 minút 12 ako sa hovorí ale svoj svet si vymyslela do posledných detailov a všetko dávalo zmysel. Chcela som si pred touto častou znova prečítať prvý pretože som sa bála či si niečo s neho budem pamätať no nebol čas ale moje obavy boli zbytočné postupne som si spomenula na všetko dôležite. Menšie upozornenie,romantická linka je skôr v úzadii ale prekvapivo mi to vôbec nevadilo. Odporúčam.

31.03.2023 4 z 5

Ti, co vidí Ti, co vidí J.R. Erickson

Ako prvé musím pochváliť obálku tá je naozaj nádherná a určite vám na ňu padne zrak v kníhkupectve.A ak sa pre ňu rozhodnete určite nebudete ľutovať .Ti co vidí nie je ducharina pri ktorej sa vám postavia aj vlasy dupkom (takže ak začínate s týmto žánrom toto bude dobrá voľba ) ale má v sebe niečo co má zaujalo a príbeh má bavil.Počas čítania na vás vdýchne tajomno a nadprirodzeno.Oceňujem že autorka v príbehu poukázala prostredníctvom Sophie na dobu kedy sa toto naozaj dialo.Som človek ktorý verí na takéto veci a veľa ľudí ktorý majú dar ako Sophie a jej dcéra Hattie nie sú v spoločnosti prijatý ako ty normálni.
Niektoré postavy vám budú sympatické iné zase nie.Sú opísané tak aký sú ľudia aj v skutočnosti. Jedni bažia po moci a úspechu.Iný sú zavretý za bránami budov(neprávom).Kniha je plná tajomstiev a duchov .Atmosfera v príbehu je opísaná realistický.Je tu plná škála emocii rôzneho druhu od hnevu až po šťastie.
Nemôžem si pomôcť ale hrozne mi to pripomenulo seriál Stratené duše.Takže ak vás serial bavil dávam do pozornosti túto knihu a ak máte chuť na príbeh s nádychom tajomná skúste.

25.03.2023 4 z 5

Road trip Road trip Beth O’Leary

Myslela som si že túto knihu budem hodnotiť ako priemer ale nakoniec ma isté udalosti presvedčili že táto kniha priemerná nie je. Obyčajná cesta na svadbu sa premení na sériu bláznivých situácii ktoré sú tragikomické. V jednom aute s bývalým priateľom? Tak to bude veľmi zaujímavé. Počas čítania sa bude prelínať minulosť a súčasnosť a neraz som mala nervy pretože jedna postava vie ako brnkať na nervy. Menšie upozornenie na záver, nečkajte od príbehu letný oddychový príbeh. Hlavne slovo tu budú mať zamotané vzťahy a tajomstva.

02.03.2023 4 z 5

Ešte! (mi daj šancu) Ešte! (mi daj šancu) Teagan Hunter

Ak máte chuť na vtipné oddychovky tak sériu Texting dávam do pozornosti je tu však jedno ale. Posledný diel bol podľa mňa najslabší. Zo začiatku to vyzeralo veľmi fajn a mala som pocit že sa to bude niesť v rovnakom duchu ako predošlé diely no nestalo sa tak. Veľký problém som mala aj s hlavným hrdinom.To čo spravil v minulosti mi prišlo nedospelé a sebecké.Chápem jeho obavy a dôvody ale rozhodne to mohol spraviť inak. Knihy od autorky sú veľmi vtipne ale tu mi to hlavne na konci prišlo už trochu kŕčovité až trošku trápne. Aj keď som sa trošku s knihou potrápila neľutujem že som si ju prečítala.

15.01.2023 3 z 5

Berlínske hviezdy Berlínske hviezdy Michaela Ella Hajduková

Táto kniha mi zlomila srdce na niekoľko kúskov.To asi hovorí za všetko.Autorka opäť napísala skvelý a napínavý príbeh ktorý vás nepustí kým neprídete na koniec a ten koniec...Teším sa na ďalšiu knihu od autorky.

07.12.2020 5 z 5

Gabrielův slib Gabrielův slib Sylvain Reynard

S touto sériou mám tak trochu komplikovaný vzťah.Z predošlých dielov som nepadla na zadok no bolo to fajn čítanie.Táto časť už podľa mňa nebola potrebná.Čítalo sa to rýchlo ale dokopy sa tam nič nedialo.To ich sladké až presladené hrkútanie mi niekedy už vadilo.Koniec bol takí nijaký a vyzerá to na ďalšiu časť,o čom tam chce autor písať tak to netuším.Možno sa vráti k udalosti ktorá sa tu udiala a skončila tak ako sa to dalo čakať.Fajn časť ale stačilo aj prvé tri diely.

07.12.2020 3 z 5

Navždy mojou Navždy mojou Emily D. Beňová (p)

Od Emily som už čítala dve knihy takže som vedela čo môžem očkavať.Po ducharine som mala chuť na niečo oddychové a tak som siahla po knihe Navždy mojou a zostalo som milo prekvapená.Príbeh ma bavil od začiatku do konca,ani raz som sa nenudila a pár krát som mala už aj slzy na krajčiku.Pačilo sa mi že autorka vložila do príbehu aj tému ktorá sa bohužiaľ deje a veľa žien s ňou má skúsenosti.Mierna predvídateľnosť deja mi vôbec nevadila.Príbeh o priateľstve, láske,dôvere,odpustení a neposlednom rade o rodine.Tak toto všetko nájdete v tejto knihe.Navždy mojou patrí u mňa medzi top knihy tohto roku :)

16.03.2019 5 z 5

Náhradník Náhradník Nicole Lundrigan

Táto kniha mala potencial,podľa anotácie to vyzeralo na fakt super psychothriller no nebolo to zlé ale ani úplne úžasne z čoho by som padla na zadok. Miestami prekombinovane a neviem či som všetkému pochopila tak ako to myslela autorka.Možno by knihe neuškodilo viac strán,niektoré veci a udalosti viac rozvinut.

16.03.2019 3 z 5