šipek šipek komentáře u knih

Dobrá dcéra Dobrá dcéra Karin Slaughter

Tak pročítám komentáře k této knize, ale mě se kniha líbila. Každopádně poslední knihy které jsem četl od mé oblíbené autorky nedosahují kvality série s Willwm Trentem a Ground County. Střídání kapitol ze života sester mi nevadilo, jediné co bych knize vytkl, že byla dost zdlouhavá.

20.03.2020 4 z 5

Karambol Karambol Håkan Nesser

Velice slušná detektivka, která nutí čtenáře k zamyšlení co vše se může přihodit s alkoholem za volantem. Děj je propracovaný a čtenář se nenudí.

18.11.2019 4 z 5

Pohřbení Pohřbení Graham Masterton

Tak na pět hvězdiček to nebylo, ale čtyři jsou zasloužené. Opět se prolínají dvě dějové linie i když ta linie s obětmi v dělnickém domku se mi zdá zbytečná. Kniha se čte dobře a má spád. Komisařka Katie a její soukromý život s jejími vztahy mi moc nesedí.

20.08.2019 4 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Velice čtivá a dobře napsaná detektivka. Prostředí psychiatrické kliniky mě vyloženě bavilo. Jediné na co jsem si musel chvilku zvykat bylo oslovování jednou jménem podruhé příjmením, trošku se mi to motalo.

06.08.2019 5 z 5

Krvavé sestry Krvavé sestry Graham Masterton

Tak mé první setkání s tímto autore a nedopadlo vůbec špatně. Je znát na provedení vražd (dost brutální), že je to autor hororových příběhů. Kniha má spád a čte se velice dobře. Trošku mi vadil osobní život komisařky. Udělal jsem ale chybu chce to číst knihy postupně.

16.07.2019 4 z 5

Pokoj stínů Pokoj stínů Jan-Erik Fjell

Mě se tato série moc líbí a kontraverzní detektiv Anton Brekke také. Doporučuji všem mým oblíbeným uživatelům po této sérii sáhnout.

20.06.2019 5 z 5

Dva druhy pravdy Dva druhy pravdy Michael Connelly

Jednou za čas sáhnu po knize od Michaela Connellyho s mým oblíbeným detektivem. Opět mě příběh nezklamal a na čtení jsem si pochutnal. Knihou se protínají dva příběhy, ale příběh kde se Harry brání že zfalšoval důkazy se mi zdá zajímavější.

25.03.2019 4 z 5

Italské boty Italské boty Henning Mankell

Krásně napsaný příběh, který nutí čtenáře k zamyšlení. Detektivku ale neočekávejte.
Henning Mankell je pro mě pan spisovatel.

01.02.2018 4 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

Tak špatná kniha to nebyla, ale něco tomu chybělo. Za mě slabší čtyři hvězdičky. Kniha má dvě časové linie a je to přehledné. Téma sekty a zneužívání lidí je pro dnešní dobu zajímavé a reálné. Konec knihy takový neslaný nemastný.

30.10.2017 4 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Tuto sérii detektivek s Erikou a Patrikem mám přečtenou celou. Je to takové pohodové čtení a klidné. Po těchto knihách sáhnu, když si potřebuji orazit od psychothrillerů.

05.06.2017 5 z 5

Chybíš mi Chybíš mi Harlan Coben

Parádní psychothriller s dost dobrým tématem na dnešní dobu. Na této knize jsem si hodně pochutnal, dal bych si přídavek :-). Napínavé a konec výborný.

08.07.2016 5 z 5

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Výborný Deaver, starší detektivka plná napětí a zvratů. Bál jsem se čínské tématiky a byl jsem mile překvapen. Doporučuji.

15.06.2015 5 z 5

Hlava plná strachu Hlava plná strachu Rob Ashman

Tak kniha psaná jak z pohledu vraha tak vyšetřovatele. Za mě dost těžké téma, ale dobře napsané. Jo byl jsem spokojený.

03.09.2024 4 z 5

Případ Ewy Morenové Případ Ewy Morenové Håkan Nesser

Velice svižná detektivka. Inspektor Van Veeteren je tentokrát mimo děj a vystřídala ho workoholička Ewa Morenová. Zajímavá zápletka.

07.07.2020 4 z 5

Zkamenělá krev Zkamenělá krev Johan Theorin

Tak za mě to pomalu ani není detektivka. Je to takové pěkné povídání o životě na Olandu a detektivní zápletka je spíše v pozadí děje.

16.01.2020 3 z 5

Synové člověka Synové člověka Arnaldur Indriðason

Tak klidné pohodové čtení s určitě zajímavým a nevšedním příběhem. Na styl psaní jsem si chvilku musel zvyknout, ale potom v pohodě. Je zajímavé a nevšední, že si na Islandu všichni tykají. Závěr knihy dost nečekaný, spíše spadá do oblasti sci-fi jak do žánru detektivního.

11.11.2019 4 z 5

Vlaštovka, kočka, růže, smrt Vlaštovka, kočka, růže, smrt Håkan Nesser

Velice dobrá detektivka plná napětí. Inspektor Van Veeteren se do vyšetřování zapojí v druhé polovině knihy a určí směr vyšetřování. Tuto knihu vřele doporučuji.

06.08.2019 5 z 5

Útěk Útěk Peter May

Tak spíše než detektivka je tato kniha román v kterém se prolínají dvě časové linie. Vražda je pouze okrajová záležitost. Pěkně napsané jak je u tohoto spisovatele zvykem, ale ostrovní trilogie je nesrovnatelně lepší.

10.10.2017 4 z 5

Poslední poutník Poslední poutník Gard Sveen

Tak moc se mi tato detektivka líbila, až jsem byl překvapený. Dvě dějové linie a jedna z nich zasahuje dokonce do období druhé světové války a vše se nádherně doplňuje. Moc mě nelákají knihy s válečnou tématikou, ale tady jsem s tím neměl žádný problém. Kniha nepostrádala napětí a moc dobře se četla. Vřele doporučuji.

18.09.2017 5 z 5

Neboj se Neboj se Lisa Gardner

Ta to byla jízda, super počteníčko, kniha se nedá snad ani odložit. A ten závěr knihy neměl chybu. Všem čtenářům drsných detektivek můžu jen doporučit.

04.08.2017 5 z 5