šipek šipek komentáře u knih

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Mé první setkání s tímto spisovatelem a určitě ne poslední. Kniha se pomalu nedá odložit jak je děj strhující a čtenář je zvědavý co bude dále. Chvilkami je kniha dost hrůzostrašná. Milovníkům detektivek vřele doporučuji. Já osobně budu pokračovat v čtení této série.

12.02.2016 5 z 5

Volání o pomoc Volání o pomoc Wendy Dranfield

Za mě perfektní pokračování prvního dílu. Doporučuji číst postupně a nejlépe hned, jo to dost dobrá série. Tak jsem se začetl, že se pomalu nedala kniha odložit. Prostě přečteno za pár dní. Doporučuji.

06.05.2024 5 z 5

Mrtvá zóna Mrtvá zóna M. W. Craven

Moc mě tahle série baví a již se těším na vydání dalšího dílu. Kniha nepostrádá napětí a stránky utíkají jedna za druhou a jsme hned ve finále. Vřele doporučuji.

09.08.2023 5 z 5

Vlk Vlk Samuel Bjørk (p)

Tak mám z knihy smíšené pocity. Dost mi vadil styl psaní, kdy v jedné kapitole se střídá přítomnost s minulostí a já nedokázal vždy hned přepnout. Konec byl nějaký rychlý až bych řekl odfláknutý. Za mě jsou to slabší 4 hvězdičky.

21.04.2023 4 z 5

Zmizení Zmizení Charlotte Link

Za mě velice, velice dobrá detektivka. Moc dobře napsaná kniha, žádné krutosti, jen trošku pomalejší začátek. Vše do sebe zapadalo, jen jsem nedokázal odhadnout kdo za vším stojí. Pro mě to bylo překvapení.

09.12.2022 5 z 5

Noční brána Noční brána Peter May

Tak za mě velice povedená série a je jen škoda, že toto byl poslední díl. Přečetl jsem jí celou. Vřele doporučuji přečíst celou sérii postupně.

03.11.2022 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Tak má první kniha od tohoto autora a příjemné překvapení. Je teda pravda, že se čtenář musí opravdu hodně soustředit při čtení a žádné rozptylování. Několikrát jsem se musel vrátit i zpět, abych to všechno pobral. Nejde knihu odložit a nechat jí tři dny ladem, to je čtenář pak ztracený. Jak čtu zde příspěvky, tak nejsem v tom sám. Vřele doporučuji a já jdu na další díl, který mám již připravený.

15.09.2022 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Tak za mě tento díl byl nejlepší z celé série. Udělal jsem chybu, že jsem měl mezi díly delší pauzu, chce to číst určitě postupně a hned za sebou. Tato trilogie nebyla špatná, ale top to určitě nebylo.

10.08.2022 4 z 5

101 minut 101 minut Štěpán Kopřiva

Do posledního detailu propracovaná kniha. Do dnešní doby dost aktuální téma.

20.06.2022 5 z 5

Motiv X Motiv X Stefan Ahnhem

Tak mé první setkání s tímto autorem a jsem nadšený, výborná detektivka. Více dějových linii není vůbec na škodu. Jsem rád, že díky databázi knih mám hned připravený další díl s Fabianem Riskem. A hned ho začínám číst. Vřele doporučuji milovníkům tohoto žánru.

17.05.2022 5 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Tak za mě lepší 4 hvězdičky. Po delší době jsem sáhl v knihovně na pokračování Milénia a vůbec jsem neudělal chybu. Slibuji, že další díl vezmu do ruky daleko dříve. Vůbec nejsem z knihy zklamaný ba naopak jsem byl překvapený jak se mi po tak dlouhé době vybavily předchozí díly.

11.01.2022 4 z 5

Na okraji propasti Na okraji propasti Bernard Minier

Hodnocení zde na databázi knih odpovídá i mému hodnocení. Knize by dle mého názoru slušelo méně stránek, občas to bylo zdlouhavé čtení. Jelikož je pan spisovatel Bernard Minier pro mě oblíbený autor tak jsem po této knize sáhl i když téma knihy mě moc neoslovuje. Super vylíčeno prostředí Hongkongu.

28.07.2021 4 z 5

Na útěku Na útěku Harlan Coben

Tak opět vynikající thriller od mistra pera pana Cobena. Knihou se prolíná více dějových linií, které na závěr do sebe úžasně zapadnou. Stále jsem nemohl přijít na postavu Ashe s Didi jak do zápletky zapadnou, na závěr je vše objasněno. Pro mě kniha úžasně gradovala až do úplného vyvrcholení včetně nečekaného epilogu. Na této knize jsem si vyloženě pochutnal a mohu jen doporučit milovníkům tohoto žánru.

13.07.2021 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Má první kniha od této autorky a jsem mile překvapen. Opravdu dobře napsaný thriller.
Moc pěkné sousedské vztahy, kde je všechno možné :-). Kdo četl ví na co narážím. Moc se mi líbil přístup dvojice vyšetřovatelů, kteří šli rovnou k věci. Takže za mě zasloužených pět hvězdiček.

20.04.2021 5 z 5

Primární důvěra - úhel pohledu Primární důvěra - úhel pohledu Martin Goffa

Tak doporučuji si připravit oba díly na stolek a začíst číst. Spánek půjde stranou a jen se budou otáčet stránky jedna za druhou. Nemám co vytknout parádní česká detektivka, jen těch stránek by mohlo být více.

27.01.2020 5 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Opět výborný David Raker. Tak tato série mě neskutečně baví. Krůček za krůčkem se David přibližuje k cíli a vyřešení dost komplikovaného případu zmizení Sama Wrena. Prostě tuto knihu milovníci detektivek a thrillerů musí přečíst. již se těším na další díl této série.

26.12.2019 5 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Tady ta série s Martinem Servazem je úžasné počteníčko. Někdy teda dost nereálné, ale dobře napsané, napětí po celou dobu čtení. Tak se těším na další díl.

05.04.2019 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Tak jsem si na vánoční čtení zvolil tuto knihu a neudělal jsem vůbec špatně (jen je trošku těžší do ruky :-) ). Již se těším na poslední díl této trilogie. Skvěle napsaná kniha, ani se nechce odložit jaký to má spád a čtenář je zvědavý na pokračování. Kniha má dost stránek, ale stejně mě mrzelo že jsem jí dočetl.

04.01.2017 5 z 5

Syn Syn Jo Nesbø

Tak s knihou jsem byl maximálně spokojený. Na takovéto knihy se moc těším a hlavně se netěším až knihu dočtu :-) . Pro mě postava hlavního hrdiny Sonnyho byla dost zajímavá. Chvilkama si čtenář říká co je to za člověka a kam až ho honba za pomstou dožene a na druhou stranu ho čtenář miluje a drží mu palce. Kniha má nečekané vyvrcholení.

15.04.2016 5 z 5

Šedý muž Šedý muž Mark Greaney

Pohodová čtivá kniha, která splnila mé očekávání. Sice to není můj žánr, ale četlo se to velmi dobře a ani jsem se v knize neztrácel.

09.11.2022 4 z 5