šipek šipek komentáře u knih

Muž z labyrintu Muž z labyrintu Donato Carrisi

Výborný psychologický thriller a dost náročný. Čtenáře nutí stále přemýšlet a přemýšlet.
No a závěr knihy mě teda úplně dostal (co je skutečnost?) Čekám na další díl.

11.10.2022 5 z 5

Hypotéza zla Hypotéza zla Donato Carrisi

Za mě spokojenost. Kniha má spád, napětí a takové soustředění na četbu, aby jsem se v ději neztratil skoro nepamatuji. Čtenář nemůže knihu nechat ladem, jinak se ztratí teda aspoň já. Tak a teďka mám již připravený třetí díl této výborné série. Vřele doporučuji.

16.09.2022 5 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Tak mě kniha nenadchla ale ani nezklamala. Takové poklidné vyprávění a hlavně srozumitelné. Čtenář se v knize neztrácí, dobře se čte a za chvilku je nečekané vyvrcholení.

03.08.2021 4 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Dvě prolínající se dějové linie vůbec v této knize nejsou na škodu. Řekl bych,že je to trošku jiná detektivka než bývaji severské kriminálky. Za mě velice dobře a slušně napsaná detektivka. Jsem překvapený, kolik mých oblíbených uživatelů tuto knihu má přečteno.

02.02.2021 5 z 5

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Tak jednou za čas se vrátím k této autorce a její amišské tématice. Knihy jsou velice čtivé a dost srozumitelné. Trošku mi vadí nesmrtelná hrdinka Kate, ale tak to musí být. Kniha je na pohodlné dovolenkové čtení.

15.12.2020 4 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Tak mě tahle série neskutečně baví. I když z mého pohledu je tento díl nejslabší. Dvě dějové linie se prolínají celou knihou, která nepostrádá napětí.

30.11.2020 4 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

Tak jsem narazil na vynikající sérii detektivek se svérázným Sebastianem Bergmanem. Přes pomalejší rozjed to byla potom neskutečná jízda. U takovéto knihy se čtenář vůbec nenudí a otáčí stránku jednu za druhou a je plný očekávání jak se bude děj vyvíjet dále. Přál jsem si aby se čas zastavil a já mohl číst dále a dále. Za mě zasloužených pět hvězdiček a vřelé doporučení.

22.10.2020 5 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Tak další dobrá kniha od tohoto autora. Jen mě mrzí že knihy nejsou vydávány postupně, čímž je čtenář ošizen o různá překvapení. Kniha má napětí a různé překvapivé zvraty (občas přitažené za vlasy). Tuto sérii určitě přečtu celou.

07.11.2019 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Tak opět hodně brutální kniha od tohoto autora. Kolikrát přemýšlím kam na ty nápady chodí, až čtenáři běhá mráz po zádech. Vynikající série detektivek se sympatickým detektivem Robertem Hunterem. Již se moc těším na další knihu, ale mezitím dám něco lehčího.

26.10.2016 5 z 5

Mrtvé od Tichého jezera Mrtvé od Tichého jezera Leslie Wolfe

Kniha mě vůbec nezklamala, za mě velice dobrá detektivka. V případu jsem se vůbec neztrácel, kapitoly z pohledu vraha mi vůbec nevadily ba naopak. Moc se těším na další díl a doufám, že bude tak dobrý jak tento díl.

26.03.2024 5 z 5

Sokolník Sokolník Isabella Maldonado

Moc povedená série. Z mého pohledu byla tato kniha o trochu slabší jak předchozí díly ale tím nechci říci, že je špatná. Zajímavé téma a prostředí.

09.08.2023 4 z 5

Kdo seje vítr Kdo seje vítr Hans Rosenfeldt (p)

Tak tento díl jsem již ani neočekával. Série graduje do finále. Jak jsem se zde dočetl tak zbývá poslední díl. Pro to opět otevřený konec knihy. Doufám, že nebudeme tak dlouho čekat jak na tento díl. Za mě skvělá série, jedna z nejlepších jakou jsem četl. Nelze než doporučit.

27.12.2022 5 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Tak má první kniha z této série a jsem nadšený. Jen to určitě chce číst postupně. Jediné co mi dělalo problém, že jsem se občas ztrácel v postavách. Pomalu jsem si chtěl začít psát tahák. Určitě budu pokračovat v této sérii dále a již od prvního dílu.

07.06.2022 5 z 5

Černé světlo Černé světlo Peter May

Poutavá série detektivek od mistra pera mého oblíbeného autora. Jen upozorňuji, kdo má zájem číst celou tuto sérii je dobré přečíst postupně. Každá knihy je jednotlivý případ, ale celým dějem této série se prolíná život Enza Macleoda.

11.02.2022 5 z 5

Kritik Kritik Peter May

Moc se mi kniha líbila a tuto sérii určitě přečtu celou. jen mě mrzí, že jsem přečetl již poslední díl této série. Životní příběh Enza se prolíná všemi díly. Tak doporučuji číst postupně. Děj této knihy spadá do prostředí francouzského vinařství, tak doporučuji otevřít při čtení lahvinku výborného vínečka.

10.12.2021 5 z 5

Nezvratné alibi Nezvratné alibi Peter May

Tak za mě opět skvělý Peter May. Jeho knihy to je takové pohlazení. Já udělal velkou chybu a až nyní jsem si přečetl recenze zde na Databázi knih a tuto knihu jsem přečetl jako druhou v pořadí, ale stejně se pustím do dalších dílů této série.

01.12.2021 5 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Oddechové, pohodové a rychlé čtení. Na můj vkus je kniha moc krátká na to jak se dobře četla. Závěr jsem si přečetl dvakrát abych porozuměl.

16.02.2021 4 z 5

Střípky ticha Střípky ticha Linda Castillo

Tak na tuto autorku jsem narazil až zde na databázi knih. Celá série případů s Kate má zde vysoké hodnocení. Musím říci po právu. Jen mě mrzí, že jsem tuto sérii nezapočal číst prvním případem. V knize nejsou hluchá místa, velice dobře se čte a není zbytečně natažená. Takové pohodové dovolenkové čtení.

29.05.2020 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Kniha se mi moc líbila. Oddechové pohodové čtení. U mě mezi 4-5 hvězdičkami. Zajímavě uspořádané krátké kapitoly z pohledu různých žen. Doporučuji tuto knihu přečíst. Koukám,že většina mých známých tuto knihu má již přečtenou.

26.08.2018 5 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Tak zde ani nepřemýšlím kolik dát hvězdiček, pět je málo. Kniha je o mateřské lásce jak matka - dcera tak v přírodě při chování slonů. I jako muž musím tuto knihu ocenit, různé pohledy hlavních postav této knihy jsou zajímavé. Kniha ve mě zanechala neskutečný dojem a ten konec to bylo rozuzlení, které se jen tak nevidí. Poslední kapitoly jsem musel číst dokonce dvakrát abych to vše vstřebal. Děkuji autorce za neskutečný čtenářský zážitek.

02.10.2017 5 z 5