SmallLucia SmallLucia komentáře u knih

Holka z popelnice Holka z popelnice Jacqueline Wilson

Má úplně první kniha od této autorky a jako malá jsem ji přečetla hned několikrát. Podle mě píše autorka skvělě pro mladší čtenáře.

17.09.2017 4 z 5

Nechci si představovat, že tento problém má v této době spousta mladých dívek. Děsivé, ale stojí za přečtení.

14.09.2017 5 z 5

Malá baletka Malá baletka Jean Ure

Dojemná knížka.

14.09.2017 4 z 5

Řezník Řezník Alina Reyes

Tohle se mi vůbec nelíbilo. Skoro bez příběhu, nezaujme, jen pár sprostých erotických scén.

12.09.2017 1 z 5

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Povídky, které mě vždycky na konci dostaly. Čapek je prostě můj oblíbený autor.

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Dětsky psaný příběh o hrozných věcech. Opravdu zasáhne.

Druhý sešit směšných lásek Druhý sešit směšných lásek Milan Kundera

Knížka čtená kvůli povinné četby na střední škole se nakonec stala docela zajímavou a vtipnou.

Vetřelec Vetřelec Alan Dean Foster

Úplně stejné jako film, mírně nudné.

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Za poslední dobu nejkrásnější knížka, jakou jsem četla. Neubránila jsem se slzám a ne jen jednou. Opravdu silný příběh.

12.09.2017 5 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Tato knížka téměř neměla chybu. Doslova jsem ji "zhltla" za jeden den, opravdu jsem se od ní nemohla odrhnout.

12.09.2017 4 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Tohle bylo prostě skoro perfektní. Prožívala jsem s hrdiny všechny jejich pocity, vžila se do nich, chápala je. Smála se s nimi i plakala. Dojemné, emotivní, krásné.

12.09.2017 4 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Pěkný příběh se zajímavou myšlenkou. Věřím, že děti by se u četby i bály a přiznám se, že z filmového zpracování i mně párkrát přejel mráz po zádech! Tohle se povedlo.

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Nejvíce bodů téhle knížce dávám asi za vtipnost od zařátku až dokonce, zmínky o anime a manze a taky kvůli mé nekonečné lásce k oreu. Bylo to prostě něco pro mě a tématika LGTB mi čtení ještě zpříjemnila.

17.07.2017 4 z 5

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

Opravdu jsem zvažovala, jestli radši nemám dát žádnou hvězdičku místo jedné, ale pak jsem si to rozmyslela. A proč? Možná sobě za odvahu, že jsem to vůbec celé dočetla a taky proto, že jsem se dozvěděla spoustu věcí, i když bych je radši nevěděla...

29.05.2017 1 z 5

Po sezoně Po sezoně Jack Ketchum (p)

Jestli jsem se musela znechuceně odvracet u Ketchumovy Dívky od vedle, tak u Po sezóně to platí dvojnásob. Ale musí uznat, že právě kvůli popisům lovu lidí a konzumace lidského masa je to skvělý horor. Ani nemusím mluvit, že jsem od začátku nevěřila, že něco takového může někdo přežít. Skvěle udržované napětí do poslední chvíle.

08.04.2017 4 z 5

Znovu jsem se přesvědčila, že Hrabal prostě není šálek mé kávy.

07.02.2017 2 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Asi začnu věřit na zázraky...

06.11.2016 4 z 5

Panenka Panenka Mo Hayder

Do konce knihy jsem vůbec netušila, kdo za tím vším stojí. Skvělá kniha.

25.09.2016 4 z 5

Čekání na nekonečno Čekání na nekonečno František Niedl

Nakonec to nebyla vůbec špatná kniha. Jenom jsem asi čekala podle popisu člověka opravdu chladného a neprojevujícího žádné city. Takhle jsme se setkali s mužem, který je ve svém životě akorát nešťastný, má pocit, že mu v něm nic nevyšlo a hrozí se toho, že z tohoto světa odejde s tím, že po sobě nic nezanechal a nikomu nebude záležet na tom, jestli ještě žije nebo ne.

09.08.2016 3 z 5

Sirotek lowoodský Sirotek lowoodský Charlotte Brontë

Krásná kniha.. Teď už na mě čeká celá Jana Eyrová!

01.08.2016 4 z 5