šneki šneki komentáře u knih

Jackaby Jackaby William Ritter

Knížku jsem objevila náhodou v knihovně a byla jsem zvědavá, co se v ní skrývá, bohužel jsem nedokázala hledat moc dlouho a radši jsem šla číst něco jiného.

06.01.2019

Dům krásy Dům krásy Melba Escobar

Nedočteno, měla jsem problém se změnami pohledu a celkově jsem se nemohla pořádně soustředit na příběh, protože jsem se nemohla zorientovat, kdo vlastně vystupuje v ději.

06.01.2019

Šíleně bohatí Asiati Šíleně bohatí Asiati Kevin Kwan

Z traileru na film jsem měla dojem, že Rachel bude Nickovou rodinou totálně terorizováná, což se v knížce absolutně nedělo. Nickova matka ji sice nesnáší, ale to se samotná Rachel dozvída až v druhé polovině, navíc se tak zhruba 250 stran akort popisuje jaké šaty si kdo koupil atd....

05.12.2018 2 z 5

Trápení Trápení Richelle Mead

Po druhém přečtení trochu slabší, ale stále je to skvělá oddechovka, která v sobě umí snoubit smysluplný děj, erotiku i nějaký ten humor, což se ne všem knihám daří.

29.10.2018 4 z 5

Reset Reset Amy Tintera

Moc jsem od této knihy nečekala, ale byla jsem příjemně překvapená, jak dobře se mi četla. Navzdory lehce naivnímu příběhu mě to opravdu bavilo.

20.10.2018 4 z 5

Bídníci II. Bídníci II. Victor Hugo

Příběh opravdu nejde nemilovat, bohužel mi stále vadí dlouhé popisy okolí a událostí ne tak úplně podstatnými, takže zůstanu u filmového zpracování.

08.10.2018 4 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Šla jsem do čtení této knížky s tím, že jsem lehce pozapomněla, o čem měla být a to bylo špatně. Udělala jsem představu o čem bude (konkrétně jsem si myslela, že se bude June zabývat svojí sexualitou) a tím pádem jsem tak trochu pořád čekala na něco, co nikdy nepřišlo. Ale i bez této chybné představy by se mi knížka nelíbila, neboť jsem tam nenašla jedinou postavu, se kterou bych se alespoň v jedné věci ztotožnila. Řekni vlkům, že jsem doma mi ukázala, že knížky zasazené v reálném světě, nezabývajíc se nějakou epickou historickou dobou/událostí, opravdu nepotřebují více než 300 stran.

27.07.2018 2 z 5

Čarodějka a čaroděj Čarodějka a čaroděj James Patterson

Po druhém přečtení si říkám, co se mi na tom mohlo líbit. Nejvíce mě podivilo to, že Whit a Wisty jaksi nezaregistrovali, že začal vládnout Nový řád. Nejsou vykresleni jako hloupí, tak bych čekala, že budou alespoň něco vědět o politické situaci v jejich zemi. Přece jenom politický převrat se neděje bějem 1 noci.

27.07.2018 2 z 5

Závist Závist Gregg Olsen

Po druhém přečtení strhávám ze 4* na 2*. Postavy byly ploché a vůbec se do nic nedalo vžít, závěrečné rozuzlení to také nezachránilo.

14.05.2018 2 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Cinder je sympatická hrdinka a příběh byl slibný, bohužel se to nějak nepřehouplo přes průměrnost.

03.05.2018 3 z 5

Královna Tearlingu Královna Tearlingu Erika Johansen

3,5*
Hodně mých známých si knihu vychvaluje, ale pro mě to prostě nebylo ono. Uvítala bych více hlavnějších postav kromě Kelsey.

19.04.2018 4 z 5

Střípky duší Střípky duší Mary Lindsey

Po druhém přečtení už ji tolik nezbožňuju, z toho nápadu by se dalo vytřískat mnohem, protože jsem měla pocit že nás to sice rychle hodí do děje, ale jinak se dlouho neděje nic moc, takže snižuji hodnocení na 4*.

12.04.2018 4 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Gemina pro mě byla tak trochu zklamání. Sice se mi více líbily hlavní postavy, ale mám pocit, že jinak se to od Illuminae moc nelišilo, což rozebru (se SPOILERY) níže.

Zaprvé mne chvílemi přestávalo bavit číst záznamy z kamer, přece jenom když máte knížku napsanou takhle, tak vás po chvíli nebaví číst normální děj. To samé pak bylo na konci u pohledů Nicka a Hanny z jiných dimenzí. Číst obojí by byla ztráta času, protože polovina se opakuje, takže jsem jen přeskakovala mezi dvěma stránkami a moc si to neužila.
Dále si říkám, co by asi dělaly postavy, kdyby nebyl v příběhu alespoň jeden hacker, který vždy všechno zachrání.
A nakonec konec. Už podruhé si zde myslíme, že nám umře hlavní postava/y a ejhle, zase všichni žijou. Jsem zvědavá na Obsidio, ale zároveň i lehce skeptická, abych nečetla potřetí variaci na tu stejnou knihu.

09.04.2018 4 z 5

Démon z Hex Hall Démon z Hex Hall Rachel Hawkins

Ne tak dobré jako první díl, ale stejně celkem čtivé.

27.03.2018 4 z 5

Leviatan Leviatan Scott Westerfeld

Kniha měla našlápnuto velmi dobře. Nádherné ilustrace, zajímavý svět a celkem sympatické postavy. Bohužel se tam vyskytlo na můj vkus až moc chyb v rodu, když o sobě Deryn mluvila, a děj nebyl až tak akční, jak jsem čekala. Možná jsem se minula věkem, ale stejně myslím, že z toho mohl autor vykřesat více.

27.03.2018 3 z 5

Čarodějnice z Hex Hall Čarodějnice z Hex Hall Rachel Hawkins

Po druhém přečtení zvedám na 5*, protože jsem nečekala, že mě to bude znovu tak bavit. Začetla jsem se, i když jsem věděla jak to skončí a to znamená, že je to opravdu dobře napsaná kniha.

08.03.2018 5 z 5

Tisíc a jedna noc I Tisíc a jedna noc I neznámý - neuveden

Zajímavý pohled do tak dávných časů a odlišné kultury. Nejvíce se mi líbilo Vypravování o vezíru Šamsaddínovi a jeho bratru vezíru Núraddínovi, naopak konec knížky už mě poměrně nebavil, hlavně to, kolik bylo věnováno v podstatě jednomu příběhu.

31.12.2017 4 z 5

Tajemství muzea Tajemství muzea Henry Chancellor

Knihu jsem poprvé četla jako malá a moc se mi líbila. I po rereadingu mě dokázala chytnout, přestože už dávno nejsem cílová skupina.

23.12.2017 4 z 5

Neobyčejní Neobyčejní V. E. Schwab (p)

Příběh sám o sobě mě nijak neohromil, jediná zajímavá věc jsou postavy, opravdu detailně promyšlené a neotřelé.

13.11.2017 3 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Není to 5 plných hvězdiček, jen takové 4,5, protože nemůžu říct, že by ve mě kniha zanechala do budoucna nějaký dojem. Ale četla se jedna báseň, příběh mě dokázal upoutat díky úžasnému maasovskému stylu a promyšlenosti.

07.11.2017 5 z 5