šneki šneki komentáře u knih

Nádherné bytosti Nádherné bytosti Kami Garcia

I po druhém přečtení hodnotím kladně, sice jsem věděla co se stane, ale i tak to bylo napínavé. Těším se na druhou návštěvu dalších dílů.

31.12.2019 4 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Skvěle ukryté odkazy na věci, kterým malá Helenka nemůže rozumět, jinak bych si však přála trochu víc děje - kniha je spíš takové okénko do života, než že by vyprávěla nějaký určitý příběh.

29.10.2019 3 z 5

Exorcismus mé nejlepší kamarádky Exorcismus mé nejlepší kamarádky Grady Hendrix

Takové nijaké... Název přesně popisuje, o čem knížka je, ale něco tomu prostě chybělo.

26.07.2019 2 z 5

Temnější tvář magie Temnější tvář magie Victoria Schwab

Opravdu průměrných 2,5*. Nápad skvělý, provedení dobré, ale samotný příběh a postavy nezaujaly a ke čtení jsem se skoro nutila.

14.05.2019 3 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Moje třetí a asi poslední knížka od Meyerové. Renegáti byli asi nejlepší, ale pořád to nebylo nijak ohromující. Velká škoda je, že se to na začátku nerozjíždí rychleji a taky mě naštvala jedna "akcička".

25.03.2019 3 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Čekala jsem víc, vzhledem k většinové chvále, ale děj moc neubíhal a postavy nezaujmuly.

18.03.2019 2 z 5

Konec punku v Helsinkách Konec punku v Helsinkách Jaroslav Rudiš

Z knihy jsem příjmně překvapená. Kdyby se nám neobjevila v maturitním seznamu, tam bych se k ní určitě nedostala a i tak jsem do toho šla s tím, že se mi nebude moc líbit. Ale opak byl pravdou a setkala jsem se s výborným příběm odehrávajícím se nedávné minulosti. Myslím, že mohu doporučit opravdu každému, i tomu, koho nezajímá ani punk, ani pád komunismu.

27.01.2019 4 z 5

Adelheid Adelheid Vladimír Körner

Snažila jsem se knize porozumět, bohužel jsem ale nenašla žádné důvody pro to, jak se postavy chovají. Vlastně jsem z nich měla pocit, že jsou to tak trochu náhodně naprogramovaní roboti.

18.01.2019 1 z 5

Nouzový kontakt Nouzový kontakt Mary H. K. Choi

Příběh docela pěkný, bohužel občas jsem měla problém orientovat se v tom, kdo zrovna mluví, což nebylo moc přijemné. Navíc mám pocit, že jsem si knihu radši měla přečíst v angličtině, protože několik věci mi přišlo vtipných až po přeložení.

06.01.2019 2 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Byla jsem celkem dobře napjatá po celou knihu, ale konec byl takový... Zvláštní.

05.12.2018 3 z 5

Oliver Twist Oliver Twist Charles Dickens

Opravdu jsem myslela, že si Olivera Twista zamiluji, ale bohužel se tak nestalo. Možná, že kvůli několikanásobnému zhlédnutů Rebelů a notování si písně zmiňující tento slavný román, jsem byla tak utvrzená v tom, jaký je Oliver skvělý a oslňující hrdina, že jsem dočista zapomněla na fakt, že je mu po celou knihu pouhých deset let.
Nicméně to by mu nemělo bránit v tom být hlavní postavou, který vezme osud do vlastních rukou a navzdory všem překážkám si vydobije svůj šťastný konec. Ale ejhle, Oliver sice potká mnoho překážek, ovšem tak nějak se přes ně dostane ne díky sobě, ale takřka vždy ho zachrání někdo jiný. Zkrátka jsem měla pocit, že pomalu všichni ostatní byli hlavní postavy, neboť k vývoji příběhu přispívali mnohem větší měrou než Oliver Twist.
Co ale musím vyzdvihnout je autorovo užití ironie, které je opravdu brilantní, jen kdyby se tak neztrácelo v protahovaných souvětích.

29.10.2018 3 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Hostitel se čte poměrně dobře, jakmile se prokoušete přes ne úplně akční začátek, ovšem nevzbudil ve mě žádné speciální pocity, takže hodnotím průměrnými 3*.

08.10.2018 3 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Zajímavé myšlenky, bohužel to ale nebylo to, co jsem očekávala. Navíc shazování žen také nebylo úplně příjemné.

28.05.2018 2 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Slabší 4*. Už to nebyla tak veliká zábava jako první díl, ale na konci byly zase zajímavé zvraty.

28.05.2018 4 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Bohužel musím hodnotit vesměs záporně, protože kniha mě nijak neohromila. Nedokázala jsem pochopit Charlieho chování, možná kvůli nedostatečnému vysvětlení jeho možného postižení. Neztotožnila jsem se ani s jednou z postav a celý příběh mi připadal velmi nereálný, což by se podle mě nemělo v knihách zaměřených na dospívání stávat.

19.03.2018 2 z 5

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Těšila jsem se na pomalé sblížení dvou lidí ve světě, který jejich lásce nepřeje. Bohužel Achilleova píseň je o něčem jiném. V tom by nebyl problém, kdybych nečekala již výše zmíněné. Ze začátku se moc nedělo, pak se to rozjelo, ale jen na krátkou chvíli a poté se to znovu vrátilo k průměrnosti. Pro někoho s větší fascinací historií je tohle skvělá knížka, pro mě to však byl opravdu průměr, který si 3* zasloužil jen tak tak, a to díky slzičce, která ukápla na konci.
P.S.: Proč si autorka myslela, že je dobrý nápad dát na konec rejstřík postav, ve kterém je vyzrazena většina knihy? Ano, jsou to historické a většinou známé fakty, ale stejně tam mohla dát alespoň upozornění.

03.02.2018 3 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Hodně napínavé, ale nebyl tam 1. "Wau efekt" 2. To něco, co by mě nutilo číst dál. Přesto se moc těším na další díl, protože tak nějak doufám a tuším, že ten to na těch 5* vytáhne.

26.01.2018 4 z 5

Bílá jako sníh, rudá jako krev Bílá jako sníh, rudá jako krev Alessandro ďAvenia

Krásný styl psaní, ale bohužel příběh mě nedokázal vtáhnout. možná až budu starší, tak se mi bude zdát lepší... Momentálně je to však kniha, kterou můžete otevřít na jakékoli stránce a určitě najdete nějakou zajímavou myšlenku k zapsání.

11.01.2018 3 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Sarah J. Maas znovu dokazuje, že umí psát tak poutavě, že nemáte problém přečíst 200+ stránek za den. Bohužel kvůli velké pauze mezi čtvrtým a pátým dílem jsem se vzdálila od Eriley a jejích obyvatel. Ani po přečtení krátkých shrnutí jsem se moc neorientovala, ale to tolik nevadilo. Vadila mi spíše Aelin, která se vždy ocitla v koncích, jen aby byla zachráněna svým plánem, který samozřejmě uvedla do chodu už před týdny, aniž by se o tom někomu zmínila. A vzhledem k tomu, že mi ani Jeřáb není sympatický, tak jsem se celou knihu soustředila spíše na ostatní postavy... Hlavně na Doriana a Manon, které jsem měla ráda již od začátku.
Abych to shrnula, tak bych si nejradši vzala Feyre a Rhysanda ze Dvorů a strčila bych je do této série místo Aelin a Jeřába.

08.01.2018 4 z 5

Celkově pěkné počtení, ale spíše na 3,5*. Některé povídky (Cos to sakra provedla, Sophie Rothová?; Krampuslauf) se mi dost líbily, jiné byly spíš podprůměrné.

04.01.2018 4 z 5