sola_lupa sola_lupa komentáře u knih

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

První, čeho jsem si na knize všimla, byly popisné pasáže. Ty jsou naprosto dokonalé a detailní, člověk si dokáže prostředí skvěle představit. I přes tuto detailnost se jedná o útlou knížku, což mě celkem překvapilo. Vtipy mi sedly, takže jsem se dost často usmívala a říkala si, jak skvělá přirovnání zde jsou. A hraní si se slovy - nádhera.
Co se týče příběhu, byl takový romantický, ale pro mou generaci podáním již netradiční, což oceňuji.

07.08.2018 5 z 5

Cesta za tatínkem Cesta za tatínkem Tove Jansson

Mnoho cestování a málo muminkovství, ale i tak se mi celkem líbila.

05.08.2018 4 z 5

Terapie láskou Terapie láskou Matthew Quick

Vnímala jsem text i jeho obsah, ale něco mu trošku chybělo. Pro mě se bohužel nejedná o bestseller, ale o průměrnou knížku. Film se mi oproti tomu líbil více.

05.08.2018 3 z 5

Čarodějova nevěsta 2 Čarodějova nevěsta 2 Kore Yamazaki

V druhém díle se děj začal pro mě rozjíždět a najednou byl konec. Oproti prvnímu jsem si konečně zvykla na styl, jakým je příběh vyprávěn. Vážně se těším na další.

02.08.2018 5 z 5

Fakt smůla Fakt smůla Jeff Kinney (p)

Čím více dílů této série čtu, tím více se mi začíná líbit, přece jen stálo za to to vydržet.

01.08.2018 4 z 5

Léky smutných Léky smutných Pavel Gotthard

Útěk z reality do jiného světa, kdo by to nechtěl. Ovšem za všechno se platí. Hlavně pokud před něčím utíkáte. A nejvíce potom zaplatí ten, kdo se vám snaží vysvětlit, že je to pitomost, že se tomu máte postavit čelem a vyřešit to, i když vás to k smrti děsí, protože tak rychlí, abyste tomu utekli, vážně nejste.
Realita i samotné Království a děj byly úžasné. Vážně jsem z knihy nadšená a stále z ní vstřebávám dojmy.

01.08.2018 5 z 5

Jíst, meditovat, milovat Jíst, meditovat, milovat Elizabeth Gilbert

Jedná se o jednu z těch knih, která ke mně doputovala v době, kdy jsem ji podle mě potřebovala a mohla jsem si z ní dost odnést. Příběh mladé ženy, která je očividně psychicky ne příliš na výši a začne cestovat a hledat (Boha, sebe, něco víc? Myslím, že v tom sama nemá jasno, i když tvrdí opak.), mě celkem okouzlil. Musím říct, že kniha i film jsou pěkné, ovšem kniha nabízí také tu filozofickou stránku, z níž si můžete odnést nejen příběhovou část.

30.07.2018 4 z 5

Jsem romantik, ale léčím se Jsem romantik, ale léčím se Leah Konen

Knížka je fajn. Místy jsem chtěla Gaela zadupat do země, protože se rozhodně choval jako malý fracek, kterému rozhodně není 18, ale nakonec jsem si na jeho vyžívání se ve velkém dramatu tak nějak zvykla. Odkazy na filmy mi přišly na celé knize asi nejlepší.

18.07.2018 3 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Musím uznat, že mě začátek vyděsil. Ovšem jakmile se příběh rozjel, nestačila jsem zírat, jak jsem najednou napnutá a čekám, co se bude dít dál. O překvapivé zvraty zde není nouze a pokud vám budou postavy připadat jako psychopati, tak se nebojte, nejste sami.

16.07.2018 4 z 5

Válečný kůň Válečný kůň Michael Morpurgo

Pozor, lehce obsahuje spoiler!!!
Dojemný příběh koně, který se dostane do první světové války. Film jsem zatím neviděla, ale kniha mi přišla velmi hezká. Pro mě asi nejhezčí byl obraz, kdy si Němec s Angličanem házeli na frontě, konkrétně na území nikoho, pod bílou vlajkou o Joeyho mincí. A k tomu se mi líbil také citát: „Bůh pomáhá těm, kteří si pomáhají sami.“

10.07.2018 5 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Nechápu, jak mohla tato kniha jen tak zapadnout mezi novinkami. Dobře, chápu, neměla takovou reklamu jako jiné. A je to velká škoda, protože i když se prvních pár stran nudíte, tak potom přichází zvrat za zvratem. Některé nečekané události nejsou sice zas tak nečekané, ale věřte mi, spíš si budete na konci každé kapitoly říkat: ´Cože? Jak? To snad ne!´A pak jen budete čekat pokračování ob asi čtyři kapitoly, kdy se opět dostanete k příběhu dané osoby (ano, kniha sleduje osudy více lidí), ovšem mezitím přijde další šok v jiné kapitole a vy jste ve výsledku tak napnutí, že ji nebudete chtít odložit.
Jako studentka biologického oboru oceňuji, že spojení pomocí jednoho genu bylo výborně reprezentováno jako oboustranná závislost, se kterou člověk nic nenadělá. A ta psychologické vsugerování si něčeho? To chce potlesk, protože přesně takhle to funguje. Ach, ano, málem bych zapomněla na ustavičnou manipulaci lidmi... Ta je nejen v knize, ale i v životě tak častá a nikdo si jí ani nevšimne, případně všimne, ale až když je pozdě, že je super o ní i číst a rozčilovat se hezky od plic.
Jak můžete vidět, jsem z knihy naprosto unešena. Pokud jste tyto řádky přečetli, doufám, že jsem moc nespoilerovala, protože jsem se vážně snažila, aby mi to moc neujelo.

10.07.2018 5 z 5

Čarodějova nevěsta 1 Čarodějova nevěsta 1 Kore Yamazaki

Rozhodně se jedná o zajímavý příběh, místy je tu na mě moc přeskoků, tak to moje mysl nestíhala úplně pobrat. Určitě se těším na další díl a vývoj příběhu.

02.07.2018 4 z 5

Císař Nihon-džinu Císař Nihon-džinu John Flanagan

Hraničářův učeň nikdy nezklame. Pořádná zápletka, boj a inovace bojové strategie ve stylu - jsme úplně v háji, ale dobrý nápad nás zachrání.

02.07.2018 5 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Taková ta pohádka, kdy je dívka chudák oběť a nutně potřebuje zachránit princem - andělem. Ovšem potenciál to má, uvidím jaké budou další díly.

25.06.2018 3 z 5

Podělaným navrch Podělaným navrch Becky Albertalli

Romantická knížka, která se lehce vymyká všem ostatním. Milá a oddechová. :)

26.05.2018 4 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Posledních sto stran jsem myslela, že se od knihy neodtrhnu. Nakonec ale skončila a já ji mohla odložit. Tato série rozhodně stojí za to. :)

20.05.2018 5 z 5

Z deníku ajťáka Z deníku ajťáka Lukáš Pavlásek

Útlá knížka uprostřed objemnějších svazků v knihovně... tak proč ji nezkusit. Příště si tohle přemýšlení rozmyslím. Až na Kropáčkovi pokusy zažít každý den něco nového, to bylo takové nijaké. Vtip knihy mě bohužel minul.

27.04.2018 1 z 5

Cesta vojáka Cesta vojáka Michal Černý

Kniha není rozpracovaná do hloubky, pokud jde o mise, což naprosto chápu a ani jsem to vlastně nečekala. Ovšem vše, co v knize bylo, mi rozhodně přiblížilo, jaké to je, být vojákem z povolání. Kniha se mi četla dobře a místy jsem se i usmívala, protože tento muž má svou práci vážně rád a narodil se pro ni. Její přečtení určitě stojí za to.

26.04.2018 4 z 5

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Druhý díl nezklamal, začalo se to v něm vše ještě více zamotávat. Jsem zvědavá, jak to vše skončí. :) Upozorňuji ty, kteří chtějí vidět filmy, že v prvním filmu je i kousek druhého dílu knížky. Já to nevěděla a pak při čtení dvojky jsem si říkala, že už to odněkud znám...

19.04.2018 4 z 5

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Viděla jsem film Nerve, ale tohle... To je o víc jak třídu vyšší liga! Neváhejte a jděte do toho, čte se to, že člověk ani neví jak a najednou je konec. Pokud se nebojíte sociálních sítí a cítíte se jako velcí páni a mistři za monitorem, po tomhle už se bát budete a budete opatrnější. V této knize je všechno - pidi kapka zamilování, která je téměř nepodstatná, boj o život, zabíjení, egomaniaci, ochránci, zbabělci, žháři, vyvrhelové, zachránci, oběti pro dobrou věc,... a nejlepší na tom všem - konec, který dává prostor pro další úvahy.

10.04.2018 5 z 5