sola_lupa sola_lupa komentáře u knih

Kdo čeká návrat Potterovin, bude zklamaný, a to velmi. Nejsem úplně milovník knih s Harrym, ale spíše filmů s Harrym. Jsem lehce zklamaná a znuděná z této knihy, protože je to neustálé hop sem - hop tam v čase... Tohle pokračování za mě vážně nefunguje, i když jistý potenciál to má. Chce to více Rowlingové, jak už někdo zmínil přede mnou.

09.04.2018 2 z 5

Den co den Den co den David Levithan

Začátek byl pecka, pak to místy bylo takové podivné a podle mě trochu zbytečně váhavé, ale nakonec se to pořádně rozjelo. Co má asi drahý A dál za lubem? Rozhodně se těším na druhý díl a filmové zpracování. :)

06.04.2018 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Sice se toho v tomto díle zas až tak moc nestalo z pohledu jiných knih, ale má to skvěle našlápnuto do dílu druhého. A nápad? Naprosto skvělý! Film jsem zatím neviděla.

03.04.2018 5 z 5

Zavřená kniha Zavřená kniha Gilbert Adair

Knihu jsem měla přečtenou za chvilku, až mě to samotnou udivilo. Přiznávám, že jsem čekala něco víc krvavého a napínavého. Zklamaná z ní ale rozhodně nejsem. Příběh je takový pomalu plynoucí a pak chvilku před koncem: "Baf!" a úplně na konci: "Jejda!" Co knihu četli, to asi pochopí, ostatní mohou být rádi, že nespoileruji doslovně.

16.03.2018 4 z 5

Příběhy nepohádkový budoucnosti Příběhy nepohádkový budoucnosti Rachel Renée Russell

Rozhodně nejsem cílovka, ale příběh to nebyl špatný, dokonce byl i vtipný. A odteď je jedno z mých oblíbených slov: gebit se. :D

14.03.2018 3 z 5

Páté kolo u vozu Páté kolo u vozu Jeff Kinney (p)

Greg nám očividně začal trošku dospívat, ale pořád mu jde jen o sebe, takže to nakonec zkazí a Rowley je král.

12.03.2018 3 z 5

Jak poznat, že vaše kočka touží po vaší krvi Jak poznat, že vaše kočka touží po vaší krvi The Oatmeal (p)

Jsem sice přes psy, ale část "jak poznat, že vaše kočka touží po vaší krvi" a "kdybychom se ke kočkám chovali jako ony k nám" jsou nejen zábavné, ale i přesné. Zbytek mi moc bohužel neřekl, asi budu muset začít více studovat sousedovic vrnící bestie.

12.03.2018 3 z 5

Únava materiálu Únava materiálu Marek Šindelka

Cenu Magnesia Litera si kniha podle mě zasloužila oprávněně. Děj knihy šel rychle dopředu. Napsaná je stylem, kdy je člověk schopný se do ní rychle a lehce začíst. Co se týče tématu, je velmi zajímavé a hlavně je aktuální v každé době. Z ČSR utíkali lidé kvůli válce, z Koreje také, teď utíkají ze Sýrie, Iráku,... Utečence nikdy nikdo nechce přijmout a nezáleží na době, ani vyznání. Jsme pořád stejní. Extremisté se najdou v každém národu jakéhokoliv vyznání a zázemí. Kdo jsi bez viny, hoď kamenem.

11.03.2018 5 z 5

O stromu, který dával O stromu, který dával Shel Silverstein

Hezká knížka k zamyšlení se nad dáváním a braním.

10.03.2018 5 z 5

Od zítřka budu sexy třicítka Od zítřka budu sexy třicítka Pamela Redmond Satran

Viděla jsem nejprve seriál, pak až četla knihu. Zhodnotila bych to tak, že knížka končí dříve než seriál, což je dobře, protože potom se to vše dost zbytečně zamotává. Kniha je super oddechovka, která dokáže pěkně pohltit. Neodložila jsem ji, dokud jsem ji nedočetla do konce.

07.03.2018 4 z 5

Merde! Rok v Paříži Merde! Rok v Paříži Stephen Clarke

Tohle si člověk vyloženě musí přečíst. Ta krásná nenávist Anglie a Francie tu je stále i po takovém množství let vidět. Ale nejhlavnější je merde a ještě pokrčení rameny. Plus teď asi vstoupím do stávky, protože jaro nám očividně stávkuje taky a když může ono, tak potom i my všichni.
Podrobný návod jak převést šéfa a ještě si otevřít kavárnu, a to vše jako Angličan ve Francii a s minimální ztrátou čehokoliv... No neberte to!
Můj komentář asi vypadá jako skákání od jednoho k druhému. Za to se omlouvám, ale když mně se na té knize líbilo tolik věcí a člověk si na ně nemůže vzpomenou, jak šly po řadě... Ach, ještě humor! Ten je skvělý. :)

05.03.2018 4 z 5

Vytí na měsíc a jiné trapasy Vytí na měsíc a jiné trapasy Tim Collins

Takhle to dopadá, když se z člověka, který je až moc slušňák, stane vlkodlak posedlý normálností, a k tomu všemu ještě i jako vlkodlak lpí na školním prospěchu. Ale co, nějaké to zachránění dvou nadpřirozených ras a lidí a zvládnutí dokončení školy spolu s vlkodlactvím přece není nic složitého. Úplná pohoda...
Kniha se nečetla špatně. Nejedná se o žádný krvák. Pokud chcete čtenáři nabídnout trošku fantasy prvků ještě se vzorem, který je odhodlaný se učit a nemlátí jen kolem sebe, protože využívá mozek, určitě mu ji vrazte do ruky.

03.03.2018 3 z 5

Čarodějův klobouk Čarodějův klobouk Tove Jansson

Kdysi jsem jako malá některé díly Mumínků četla. Teď jsem na ně nějakou záhadou narazila v knihovně, tak jsem si knihu ráda půjčila. Musím uznat, že je to stále tak krásné počtení jako kdysi. :)

02.03.2018 5 z 5

Deník Deník Anne Frank

Na knihu jsem se těšila, protože jsem čekala něco úžasného. Je to asi hlavně kvůli tomu, že o této knize všichni básní snad celý můj život a stále je kolem toho velký rozruch.
Bohužel vidím Annu jen jako slečnu, která žila před ukrýváním v dostatku a z mého pohledu byla rozmazlená. Během ukrývání dospívala a to bylo tedy něco... Obešla bych se bez tak niterných výlevů. Vlastně celá kniha byla příběhem, který se téměř vůbec nedotýkal událostí vně domu. Jen občas vidíme trošku nástin. Vše, co se v domě děje je vlastně následkem nesnesitelné ponorkové nemoci, kterou by po takové době měl snad každý a také dospíváním, kdy dochází ke konfrontaci stejných i odlišných generací.
Co mě nejvíc mrzí je, že všichni obyvatelé měli velkou smůlu. Do konce války zbývala jen chvilka proti tomu, jak dlouho se ukrývali.
Na hodnocení se nedívejte, je spíše pro mě. Dle mého názoru nejde dost dobře hodnotit deník, který, i když možná prošel určitým filtrem, je stále plný až příliš osobními myšlenkami.

01.03.2018 2 z 5

Králíčkovy sebevraždy Králíčkovy sebevraždy Andy Riley

Mám chuť metamorfovat se do králíčka s depresí a aspoň jednu ze sebevražd si zkusit. Jen se u toho potom už asi nebudu moci smát jako teď. :D

25.02.2018 5 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Ještě dneska si pamatuji, jak mě tahle klasická americká romanťárna dostala. Ono není divu, protože tenhle styl jsem v knihách, které se běžně prodávaly, nepotkala. O to víc mě mrzí, že Breakable nebylo nikdy přeloženo.

25.02.2018

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Kasie West mě uchvátila, už když jsem četla Náhradní kluk. I tato kniha se čte skvěle, je úplně odlišná od té předchozí a já se jdu právě modlit, aby mi CooBoo vydalo další její knihu, protože už mě rozmlsali a já bych si vážně špatně zvykala na něco méně úžasného. Kdybyste i tak stále váhali, věřte mi, že tahle knížka za to stojí, nikdy jsem nic podobného nečetla. Podle mě si obě její knihy, které nám přeložili a naservírovali, zaslouží filmové zpracování (ale jen za předpokladu, že to někdo šeredně nepokazí).

24.02.2018 5 z 5

Chlupatý a nebezpečný Chlupatý a nebezpečný Skottie Young

Jelikož komiksy jsem nakažena teprve krátce, šla jsem v knihovně naslepo. Mohu ale říct, že tohle byla docela šťastná volba. Kdo by nezbožňoval tohohle chlupáče s kvérem v packách a problémem na každém kroku, navíc když má za kámoše Groota. Příběhy byly fajn, humor mi taky celkem sedl. Kresbu raději soudit nebudu, na to ještě nemám kvalifikaci. Pokud jste zhrzená ex-přítelkyně, určitě se inspirujte prvním příběhem, jen si všechno lépe zorganizujte a naučte se bojové umění.

22.02.2018 4 z 5

Tento díl byl ještě lepší než předchozí. Nejlepší hlášky byly asi ty dětské a potom: "Máte audioknihu o znakové řeči?" :D

21.02.2018 5 z 5

101 způsobů jak použít mrtvou kočku 101 způsobů jak použít mrtvou kočku Simon Bond

Není to úplně top v humoru, ale rozhodně jako milovník psů a ne zrovna milovník koček, ji velmi oceňuji. :D Jako nejlepší se mi jeví nápad s bombardováním kočkami.

20.02.2018 4 z 5