spencer spencer komentáře u knih

Srdcerváči. Kniha 4 Srdcerváči. Kniha 4 Alice Oseman

Myslím, že tento díl byl po emoční stránce nejtěžší. Obdivuji, jak si autorka poradila s nelehkými tématy, které jsou v knize probírány. Tentokrát už to není vše jen růžové a setkáváme se již do větší míry s tématikou duševního zdraví, homofobie apod.
Kniha 4. ukazuje, že láska bohužel nemá na vše odpověď, a tak bychom si neměli určité věci vyčítat. Doporučuji.

07.10.2021 5 z 5

Truly Truly Ava Reed (p)

Z knihy mám relativně smíšené pocity. Chvíli mi trvalo se začíst, ale nakonec se to přece jen povedlo. Mým největším problémem byla nejspíš samotná romantická linka, která pro mě tolik nefungovala. Andie byla skvělá, Cooper taky, ale jejich vzájemná láska mi přišla příliš nucená. Tím jsem se opět ujistila, že instant love není nic pro mě. Také jsem měla občas problém s překladem, jelikož píseň Taylora Swifta mě na nějaký čas odrovnala (to si překladatelka nemohla její jméno vygooglovat, když jej neznala?).
Oddechový titul ovšem byl a svůj účel splnil. Nebyla to špatná romantická knížka, jen zastávám názor, že je v tomto žánru hned několik lepších titulů.

04.10.2021 3 z 5

Šifra Šifra Isabella Maldonado

Jednoho dne napadne neznámý muž Ninu Guerrerovou, agentku FBI, při běhání v parku. Video samotného útoku, kterému se ale s přehledem zvládla ubránit, se chvíli poté objeví na internetu. Nejen, že toto video obletí půl Ameriky, ale také jej uvidí muž, který ji unesl, když jí bylo šestnáct let. Po všech těch letech konečně ví, kde je a plánuje svou odplatu. Nejen, že je tato kniha plná napětí od první stránky až do poslední, ale je nabitá neuvěřitelně silnou ženskou energií. Ninu jsem si ihned zamilovala pro její odhodlání a sílu jít dál, a to i po všem, co se jí v životě přihodilo.
Šifra se titul nejmenuje jen tak, takže vám je jistě jasné, že si v průběhu čtení i dost zapřemýšlíte. Titul vřele doporučuji všem, kteří mají rádi napínavé thrillery a budu se moc těšit na pokračování:)

03.10.2021 5 z 5

Pátá minuta je o nás Pátá minuta je o nás Eva Pospíšilová

Opravdu nechápu, proč jsem tuto knihu tak dlouho odkládala.
Styl vyprávění byl poutavý a líbilo se mi, jak si autorky poradily s psychikou obou postav. Bylo zajímavé sledovat, jak se nám s každou další kapitolou více otevírají a oceňuji i samotný přesah, který zde je poměrně velký. Nečekala jsem že uvnitř najdu něco tak povedeného a jsem moc ráda, že Pátou minutu můžu zařadit mezi mé nejoblíbenější knihy z tohoto žánru. Dávám 4,75/5* kvůli samotnému konci, který mi přišel až příliš urychlený, ale přesto mě překvapil.
Určitě vřele doporučuji:)

24.09.2021 5 z 5

Vítr to ví Vítr to ví Amy Harmon

Vždy jsem měla ráda příběhy, které se z větší části odehrávají v Irsku či Skotsku, takže není divu, že jsem si i tento oblíbila. Vítr to ví je titul plný emocí, který vás svou poetikou skutečně vtáhne. Není překvapením, že se mu přezdívá irská Cizinka, jelikož se v určitých aspektech Cizince opravdu podobá. Cestování časem je mým oblíbeným tématem a autorka si s ním dobře poradila. Nebýt samotného zakončení, které mě trochu zklamalo svou překombinovaností a uspěchaností, hodnotila bych 5*

20.09.2021 4 z 5

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

Myslím, že D. H. Lawrence je jedním z těch autorů, jehož knihy budete buď milovat, nebo nesnášet. Byla jsem příjemně překvapena jeho upřímností a mnoha myšlenkami, které sedí i na dnešní dobu. V době jeho vydání byl titul kritizován a označen za skandální. Slovo skandální dle mého názoru k němu dnes již nesedí, ale chápu, proč tomu tak tehdy bylo. Autor se pustil do rozebírání velice citlivých témat, ze kterých mě nejvíce zaujala ženská osamělost, chtíč a samozřejmě kritika tehdejší společnosti.
Za sebe mohu titul jen doporučit, jelikož jsem v něm našla citáty, které mě opravdu přinutily nad tehdejší a dnešní dobou přemýšlet.

17.09.2021 4 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Návod na vraždu pro hodné holky byl velice příjemným překvapením.
Už dlouho jsem nečetla takto promyšlený YA thriller. Líbil se mi styl, kterým je příběh vyprávěn i to, že jsme jakožto čtenáři dostali možnost si nad případem spolu s hlavní hrdinkou zapřemýšlet. Pippa mi byla velmi sympatická a obdivovala jsem její kuráž a odhodlání případ vyřešit. I když jsem měla jisté podezření, konec jsem takový nečekala.
Určitě se budu těšit na autorčinu další práci. Vřele doporučuji:)

14.09.2021 5 z 5

Políbit nebe Políbit nebe Krista Ritchie

Ach jo, na čtení jsem se vážně těšila, ale bohužel jsem skončila dost zklamaná.
Kniha byla opravdu dlouhá. Kdyby byl její rozsah pouze nějakých 250-300 stran, udělaly by autorky lépe. Když se nad tím pořádně zamyslím, nic pořádného se tam nedělo. Původní koncept reality show mě zaujal, avšak mi výsledek připadal spíš jako něco vzniklého na Wattpadu. Postavám chyběla hloubka a Rose mi moc sympatická nebyla. Nejspíš pokračování série vynechám...

12.09.2021 2 z 5

Šedý muž Šedý muž Mark Greaney

Šedý muž je vskutku zabijákem, kterého nejde zastavit. I když jsem od tohoto akcí nabitého thrilleru čekala víc, bavila jsem se. Od první stránky jste vhozeni do děje, který se ve stejném tempu pohybuje až do poslední kapitoly. Court Gentry byl zajímavou postavou, která mě rozhodně zaujala svou schopností přežít vše, co na něj jeho nepřátelé nastraží. To je ovšem i jedním z mínusů, jelikož mi ta jeho "nesmrtelnost" přišla po nějakém čase nereálná. Líbil se mi ale styl jeho přemýšlení i to, že čtenáře při svém útěku vzal na různá místa po celé zeměkouli.
Titul rozhodně nebude pro každého, jelikož chvíli trvá dostat se do autorova stylu psaní a hlavně vám může brzy začít připadat, že je to dokola to samé. Gentry utíká - bojuje - zraní se - uteče. Jestli vás ovšem baví špionážní thrillery, kde opravdu nevíte komu věřit, mohl by vás i tento zaujmout.

10.09.2021 4 z 5

Tajemství krve Tajemství krve J. T. Ellison

Moje první kniha od autorky a myslím, že ne poslední. I když jsem z ní nebyla nadšená tolik, jak jsem původně předpokládala, nebylo to špatné čtení. Sledujeme příběh Mindy, která je talentovanou sedmnáctiletou lyžařkou. Když ale při závodě upadne, přijde se na nečekané - Mindy má leukemii a potřebuje nutně transplantaci kmenových buněk. Když se v rodině nenajde žádná shoda, začne vše naznačovat faktu, že byla Mindy při porodu zaměněna. Co když je ale její matka Lauren proti šťourání se v minulosti?
Čekala jsem něco malinko jiného, takže jsem byla překvapena finálním výsledkem. Líbil se mi styl vyprávění i to, že si čtenář nemohl být dlouho ničím jistý. Jen mi v polovině děj začal připadat až moc předvídatelný a z toho důvodu jsem byla trochu zklamaná.
3,75/5*

08.09.2021 4 z 5

František z kompostu František z kompostu Simona Smatana Čechová

Krásná dětská kniha vyprávějící příběh žížaly Františka, který se vydal zjistit, čím bude až vyroste. Jelikož jsou všichni jeho kamarádi v něčem dobří, je na čase, aby on sám zjistil, v čem je dobrý on. Věty jsou opět jednoduché a obraz krásně koresponduje s textem. Milé čtení, které svou tematikou navazuje na autorčinu předešlou knihu Včelař Josífek.

08.09.2021 4 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Napodruhé a v originále mě kniha bavila ještě víc.
Vážně jsem si tentokrát čtení užívala a opět si zamilovala Niolaie a Temnyje. Svět, do kterého je příběh zasazen, i magický systém samotný je fascinující. Počáteční kapitoly jsou pomalejší, ale ty vynahrazuje poměrně napínavý střed a konec. Líbí se mi, že se Alina smířila s tím, že není tou samou dívkou a nesnaží se, aby se vše vrátilo do starých kolejí. Těším se na pokračování.

06.09.2021 5 z 5

Zvon Zvon Neal Shusterman

Nemůžu si pomoci, ale Zvon byl pro mě nejslabším dílem. Mrzí mě to, ale příběh mi přišel tentokrát dost zdlouhavý a částmi natahovaný. Kdyby jej autor zkrátil na půlku, bylo by vše napínavější a fungovalo by to pro mě lépe.
Avšak oceňuji, jakou úlohu dostaly tentokrát vedlejší postavy, které v tomto díle opravdu zářily. Jsem ráda, že do sebe vše nakonec zapadlo jako puzzle a já dostala odpověď na většinu mých otázek. Zastávám ale názor, že by autor udělal lépe, kdyby z trilogie udělal dilogii.

02.09.2021 4 z 5

Jak se dědí tajemství Jak se dědí tajemství Barbara O'Neal (p)

Jak se dědí tajemství je jedním z těch titulů, který vás zahřeje u srdce. Atmosféra příběhu mě ihned vtáhla a prostředí anglického venkova jsem si užívala. Hlavní hrdinka je velmi sympatická, a až na její neustálé komentáře týkající se věkového rozdílu mezi ní a Samirem jsem si čas s ní strávený užívala. Autorčin styl psaní je poutavý a dějová linka týkající se rodinného tajemství byla zajímavá a neotřelá. Dle mého názoru si v knize každý najde něco, co jej zaujme. Mně se velmi líbila cesta hlavní hrdinky za smířením se s matčinou smrtí a také romantická linka, jež zde byla velmi přirozená a nenucená. Za sebe titul můžu jen vřele doporučit.

30.08.2021 4 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Skvělé pokračování Smrtky. Pro mě to tentokrát bylo podruhé, ale abych pravdu řekla, s prvního čtení jsem si toho moc nezapamatovala. Líbí se mi, že autor navázal tam, kde naposledy skončil a přitom celý příběh dokázal obohatit o nové napětí a zvraty. I když nám bylo mnoho otázek zodpovězeno, vyskytly se další, které jsou pro mě rozhodně motivem pro čtení závěrečného dílu. Na ten se již těším a jelikož jsem jej jako jediný předtím ještě nečetla, jsem zvědavá, jak autor trilogii završí.

29.08.2021 5 z 5

A jak se vám líbím teď? A jak se vám líbím teď? Holly Bourne

Knížka ve mně vyvolala dost smíšené pocity. Byl to můj první román pro dospělé od této autorky. Předtím jsem od ní četla jen tituly z žánru Young Adult, takže jsem byla zvědavá, jak si s ním poradí.
Tori byla rozhodně zajímavou postavou, která si procházela tím, čím asi většina lidí po třicítce. I když jsem jí rozuměla, neoblíbila jsem si ji tolik, jako jiné postavy z autorčina pera. V některých momentech mi přišla až moc dětinská, ale obdivuju ji za to, k čemu se na konci přece jen odhodlala. Konec se mi líbil z celé knihy nejvíc, ale to asi z toho důvodu, že mě nejvíce tato část bolela číst.
Titul vřele doporučuji každému po dvacítce, jehož život se úplně nepodobá lidem kolem něj.

27.08.2021 4 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Příběh lásky, války, jedné rodiny a statečnosti je jen špetkou toho, co na vás v této úžasné knize čeká. Opravdu si zaslouží všechnu tu chválu, které se jí dostává. Nečekala jsem, že mě příběh pohltí natolik, že jej přečtu na posezení, ale stalo se. Propletenost jednotlivých dějových linek mě bavila a byla jsem moc ráda, že nakonec vše dávalo smysl. Příběh mě rozesmál, dojal, ale také obohatil o nové informace týkající se 2. světové války.
Moc doporučuji.

26.08.2021 5 z 5

Rakvář Rakvář Sharon J. Bolton

Toto je jedna z mála knih, kde bylo vše, co jsem si myslela, obráceno proti mě. Příběh mě poměrně rychle vtáhl a líbilo se mi prostředí, kam byl zasazen. Tušila jsem, že skončí podobným způsobem, ale přesto jsem byla překvapená. Autorčin styl psaní byl velmi poutavý a krátkost kapitol mi vyhovovala. Aspoň mě to nutilo číst dál. Jestli máte rádi knihy s ponurou atmosférou odehrávající se na anglickém venkově, mohla by vás tato zaujmout.

23.08.2021 4 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Pan Romantik je vtipná sexy knížka, která vás rozhodně pobaví, ale i zahřeje v určitých momentech u srdce. Kombinace cynik vs. romantik mě bavila a líbilo se mi, že nám i autorka dala vysvětlení, proč je každý z hlavních hrdinů takový. Hvězdičku strhávám za konec, kdy mi občas Eden lezla na nervy. Jinak se jedná o příjemné a oddechové čtení, které rozhodně můžu doporučit.

22.08.2021 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Knihy Shari Lapeny si obvykle velmi užívám, ale Její konec nebyl tím, co jsem čekala. První polovina knihy byla poutavá, ale to samé se o druhé polovině říci nedá. Vůbec jsem neměla pocit, jako bych četla jednu z jejích knih. Postavy mi byly všechny nesympatické a chyběla jim hloubka. Všechny mi přišly stejné a nebyla tam žádná, která by se od ostatních odlišovala. Ke konci jsem čekala velký zvrat, který se sice dostavil, ale bohužel bez WOW momentu. Myslím, že má autorka na svém kontě mnohem lepší knihy. I když mě tato zklamala, na další se těšit budu.

15.08.2021 3 z 5