Stanas513 Stanas513 komentáře u knih

Platón: Pravda je jinde Platón: Pravda je jinde Eduardo Acín Dal Maschio

"Žádný člověk nesmí požívat větší úcty než pravda."
Knížka poměrně slabá, takže se četla rychle, ale zase je tu nějaké ALE. Ke čtení jsem občas potřebovala slovník, protože jsou tam výrazy, které mi absolutně nic neříkají. Jak už píší čtenáři níže, je tam spousta tiskových chyb a opis obecně známých citátů a teorií. A přestože se o filozofii moc nezajímám, Platónova představa ideálního státu mi trochu nebezpečně připomíná způsob myšlení současné vlády u nás...

27.02.2024 2 z 5

Noční můry Billyho Straighta Noční můry Billyho Straighta Jonathan Kellerman

Vzít si takovou bichli na čtení v předvánočním chaosu bylo dost neuvážené. Ale zvládla jsem to. Knihy Jonathana Kellermana mám přečtené téměř všechny, co vyšly tady v Čechách. Už mi chybí jen Doktor Smrt. To hovoří za vše - kniha se mi moc líbila. Čte se dobře, děj má spád, rozvíjí se v několika rovinách a nakonec vše vyústí ve slušném závěru. I když se od poloviny knihy dá mluvit o jasné záporné postavě, čtenář zjistí, že není jenom jedna...

29.12.2023 5 z 5

Zločin Zločin Jeffery Deaver

Povídky mám ráda, ale tyhle byly trochu zvláštní. Proto mi asi taky tak dlouho trvalo knihu přečíst. Nejlepší byla asi povídka od Simenona, jinak mi žádná moc v hlavě neutkvěla.

23.10.2023 3 z 5

Záhady staré Evropy Záhady staré Evropy Erich von Däniken

Knihu jsem sice četla již v roce 2006, ale přece jen se občas ráda vrátím k nevyřešeným záhadám světa. Knížka je malá, dobře se čte a je napsaná formou dobrodružné literatury.

18.04.2023 5 z 5

Rituál Rituál Sergej Djačenko

Krásná pohádka o princezně a drakovi z říše fantasy. Čte se velice dobře a je to taková pohádková romantika střižená novodobým jednáním postav.

10.04.2023 5 z 5

Až za hrob Až za hrob Dean Koontz

"Chlapec schopný zachránit svět. Muž odhodlaný jej zničit."
Nebyl to tak drastický příběh, jak bylo označeno na obálce knihy, nešlo o záchranu světa, ale opět WOW! Když se mi něco moc líbí, tak nenacházím slov, abych to správně popsala...Pan Koontz se opět vyznamenal. Kniha je plná tajemna, čtenář se může dohadovat, jak celý příběh asi skončí. Ale v každém případě námět byl ohromující a bylo by krásné, kdybychom měli takový "drát" i mezi sebou a vlastními psy. Už dlouho jsem nebyla tak MOC nadšená z četby! Klidně bych dala i 6 hvězdiček.

02.04.2023 5 z 5

Život je krátký Život je krátký Jiří Žáček

Poezii sice moc nemusím, ale knížku jsem našla v knihovně v rámci plnění Výzvy 2023 - je to nová kniha, která vyšla letos. Toto je klasická sbírka básní, která tak trochu odsuzuje dnešní realitu světa a jeho mocipánů, oslavuje radost ze života tak, abychom sami nepociťovali jen a jen smutek z nesplněných snů. Vždyť i sny můžou v člověku vyvolat touhu užívat si života a vidět jeho krásu. Knížka se mi líbí.
Trochu mi to připomíná krátké básničky mého (neznámého) bratra, který už není mezi námi.

28.03.2023 5 z 5

Poslední důkaz Poslední důkaz Jeffery Deaver

Konečně konec - nějak rozvláčné, člověk čeká na překvapivé rozuzlení, ale nic moc se právě nekoná...

07.10.2022 3 z 5

Třetí brána Třetí brána Lincoln Child

Na to, že se jedná o čistou fantazii, mě tato kniha docela dostala. Konec byl sice předvídatelný, ale celkově mě téma moc bavilo. Kniha byla čtivá, zaměřím se do budoucnosti na další knihy L.Childa.

29.07.2022 5 z 5

Komunita truchlících Komunita truchlících Jeffery Deaver

Druhý díl série, kdy hlavní postava opět trošku pokročí v hledání minulosti rodiny, ale opět je konec otevřený. Nutí mě číst další díl, ale mám na to vůbec ještě chuť ?? Hlavní téma knihy - vypátrání a likvidace sekty je dost na hraně. Nepochybuji o tom, že takové sekty existují a určitě bych od nich dala ruce pryč.

16.06.2022 3 z 5

Poslední hodina Poslední hodina Jeffery Deaver

Jako každá kniha od Deavera se mi i tato líbila. Konec byl vážně překvapivý, nějak jsem odhadovala úplně jiný závěr.

18.05.2022 5 z 5

Doktor chodí tiše Doktor chodí tiše Michael Palmer

Poslední dobou si vybírám knihy s více než 300 stránkami, ale vůbec mi to nevadí... Palmera čtu ráda a jeho knihy mají spád, jsou napínavé i akční. Ač je kniha staršího vydání, moc se mi líbila.

11.04.2022 5 z 5

Fialový hrom Fialový hrom Jaroslav Hašek

Krátké fejetony z předválečné doby. Hašek si bral na "paškál" církev a náboženství v té době a spojoval ho s tehdejší politikou. Uměl skvěle vykreslit pochybnou inteligenci tehdejších vládnoucích složek.

22.02.2022 4 z 5

Atomové návyky Atomové návyky James Clear

Rozvoj osobnosti a budování dobrých návyků, zbavování se návyků špatných - to je věc, která by měla být přístupná každému člověku, aby se podle uvedených rad dokázal také chovat.

11.02.2022 4 z 5

Ve světle nebo ve stínu Ve světle nebo ve stínu Lawrence Block

Zajímavé pojetí jednotlivých povídek k obrazům Edwarda Hoppera. Určitě se budu snažit vyhledat i další práce autorů, které jsem dosud neznala a kteří mě oslovili v této antologii.

31.01.2022 4 z 5

Ostrý řez Ostrý řez Jeffery Deaver

Dost komplikovaný děj v několika rovinách, což nakonec skončí úplně nad očekávání. A tak, proč ne?

11.12.2021 5 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Severský styl psaní mi sice moc nesedí, ale toto je velice čtivý psychothriller a fakt se mi to líbilo. Možná zkusím i Stříbrnou cestu.

26.11.2021 5 z 5

Šťastné a veselé Šťastné a veselé James Patterson

Jako vždy - čtivé, děj celkem ubíhal, trochu mi bylo líto osobního života Alexe Crosse...

15.11.2021 5 z 5

Hra na nikdy Hra na nikdy Jeffery Deaver

Z této knihy mám trochu smíšené pocity. Je pravda, že je to první kniha nové série, ale nějak mě to zatím moc nechytlo. Právě proto, že je tam příliš mnoho otevřených konců (minimálně dva...) , tak má čtenář pocit, že prostě musí jít do dalšího dílu - a to už mi není moc sympatické. Začíná to zavánět televizním seriálem, hmmm. Ale jinak se to četlo dobře. Styl Jefferyho Deavera se mi líbí.

03.06.2021 3 z 5

Král komiků Vlasta Burian Král komiků Vlasta Burian Emil Artur Longen

Buriana jsem ve filmech milovala. Po přečtení této knihy jsem plná rozporných pocitů. Jak je možné, aby takový umělec byl tak nestálý a někdy až krutý k ostatním? Je to vůbec on? V každém případě kniha stojí za přečtení a já budu vyhledávat další informace o jeho životě.

09.02.2021 4 z 5