tabaluga tabaluga komentáře u knih

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Psaní pana Hartla mne opravdu baví. Osudy několika lidí, kteří jsou vzájemně propojeni buď rodinnou vazbou nebo praci. Dokázala jsem se vcítit do každé z hlavních postav, do jejich pocitu do myšlenkových pochodů, ale myslím, že za pár dní už nebudu vědět nic, jelikož to nemá tu patřičnou hloubku, aby mne to něčím zasáhlo a já o tom musela přemýšlet.Kniha není náročná na čtení, taková oddychovka.

07.05.2019 4 z 5

Ženu ani květinou... Ženu ani květinou... Simona Monyová (p)

Kniha v níž autorka popisuje neschopnost může přijmout, že jeho žena je významnější osobnost než on sám. Myslím si, že takových muzu je spousta, já jsem naštěstí na takového magora nenarazila. Ale vůbec se nedivím, že ženy se nedokáží vzepřít, protože věří neustále slibům svých milovaných protějšku.

20.02.2019 4 z 5

Matka v koncích Matka v koncích Simona Monyová (p)

Kniha se krásně četla, jedná se o druhý díl Matky v krizi a zajímalo mne, jak to s Věrou dopadne. Věra neměla moc štěstí v lásce a je jasné, že i děti jednou odejdou z hnízda. Myslím si, že kniha byla trefně napsana

04.02.2019 4 z 5

Matka v krizi Matka v krizi Simona Monyová (p)

Kniha se dobře četla, je to psáno životem, jelikož děti v životě znamenají velkou změnu. Ona měla tu smůlu že na všechno byla sama a to si nějak neumím představit...

28.01.2019 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Knihu jsem přečetla, ale pro mne to byl brak

05.03.2018 1 z 5

Znamení hada Znamení hada Hana Marie Körnerová (p)

Druhý díl a neméně hezký jako ten první. Osud se s Céline opravdu nemazlil,ale jak říkám i v normálním životě, všechno zlé je k něčemu dobré a ona díky těmto útrapám potkává muže, který ji naslouchá a je jejím skutečným přítelem. Ten konec bych tedy ještě trochu rozvedla, protože si to opět můžeme pouze domýšlet:-D tak třeba někdy příště:-D

13.06.2024 5 z 5

Kniha se mi moc líbila a splnila mé očekávání. Pocity jedné nezdolné ženy, která se nenechala zastrašit tehdejší dobou. Dějem se prolíná hloubka přátelství a odvaha. Jen je mi líto, že ji nikdy nebylo dopřáno vychovávat děti.

07.01.2024 4 z 5

Diamantové oko Diamantové oko Kate Quinn

Tuto spisovatelku mohu jenom doporučit. I ženy dokáží velké věci a paní Pavlicenkovou bych si dokázala oblíbit. Válka je prostě špatná na obou stranách a ona se snažila bránit svou zemi, kde by mohl žít její syn spokojeně. Jen v téhle době se to čte velmi těžko už jenom tím, co se událo v ČR, ale i tím, co se děje v jiných, válkou okupovaných, zemích. Za jiných okolností bych knihou byla unešena, ale takto je mi těžko u srdce.

28.12.2023 5 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Tak po dlouhé době zase kniha, kterou bych vydržela číst na jeden zátah, kdybych to tedy časově stíhala:-D první polovina mne zaujala velmi, střídání minulosti s přítomností a do poslední chvíle člověk neví, co se s nimi stane, nicméně to nabralo překvapivý obrat. Druhá část už byla méně zábavná a v hlavě mi viri otázky, které nebyly zodpovězeny. Konec mne vyloženě zklamal, žádný happy end. Ale i tak hodnotím velice pozitivně:-)

20.12.2023 5 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Od Nyxie jsem neměla velké očekávání, ale jsem opravdu mile překvapená:-) miluji Enderovu hru a tímto dílem jsem si ji připomněla. Záhadný Babylon a látka nyxia, která ještě neukázala, co všechno dokáže. Emetta jsem si oblíbila, jen škoda Kayi. Tak musím pořídit ještě další pokračování.

14.02.2023 5 z 5

Císařská vyhlídka Císařská vyhlídka Hana Marie Körnerová (p)

Oddechová kniha pro milovníky historických románů. Poslední životní osudy hraběnky Hermíny de Marigny a Andrého Gisserota. Bylo mi lito, že Hermíně vztah s manželem nevyšel, ale nebyla klasickou představou tehdejší ženy.

20.01.2023 5 z 5

Dovolená s moderním fotrem Dovolená s moderním fotrem Dominik Landsman

Kniha mne moc bavila, okamžitě jsem si vzpomněla na naší dovolenou u moře:-) a když to tak člověk četl, bylo to téměř to samé. Vede mne to tedy k zamyšlení, jestli opravdu stojí za to cestovat takové dálky a zažívat tam identické situace pořád dokola:-D zlatá dovolená na chatě:-D

19.01.2023 4 z 5

Lucia Lucia Bernard Minier

Kniha se četla dobře, tak, jak jsem u Miniera zvyklá. Lucia mi jako matka sympatická nebyla, ale do vyšetřování úmrtí svého parťáka se vrhla s naprostou jistotou. Postupně se to tak nějak zamotalo až z toho vyšel vrah, který se celou dobu snažil svést na jinou stopu. Jen bych chtěla vidět obsah dopisu od Hectora Delgada.. Ten mi tam jako poslední střípek do skladacky chybí. Tak uvidíme, jestli se můžeme těšit na další vyšetřování v podání Lucii.

23.12.2022 4 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

Do této knihy jsem se nemohla vůbec začíst, spousta postav, technické věci, ale nejsem typ, co by knihu nedočetl a jsem rada, že jsem vydržela.Od dvou třetin knihy to začalo mít konečně trochu spád. No zajímavá fikce, i když připadá mi, že v poslední době trochu realističtější než by nám bylo milo. Čím dál více jsme závislí na elektrické energii nemluvě o našich dětech. Málokdo by byl schopný situaci zvládnout s grácií, protože v domácnostech už nebývají prostředky, které by mohly být užívány bez elektrické energie, takže mne minimálně kniha vede k zamyšlení, co bych sama dělala, kdyby toto nastalo. S jistotou vím pouze to, že bych si zatopila:-) a to ostatní by se muselo nějak vymyslet. Takže směle do čtení:-)

10.10.2022 3 z 5

Hořící drát Hořící drát Jeffery Deaver

No asi jsem neudělala dobře, že jsem přečetla pouze tento díl, nicméně v knihovně jiný nemají, to jest na mou omluvu:-) nemohla jsem se do knihy vůbec začíst, způsob zabíjení mne jako ne příliš technicky založenou osobu moc nezaujal, ale vyústění knihy, tak to byla pecka..:-) už jsem se o pána Rhyma bála... Myslím, že odteď se budu koukat po čem sahám a na čem stojím:-D klobouk dolů před Lincolnem a jeho vyšetřovací partě..

25.02.2022 4 z 5

Kouzelný prst Kouzelný prst Roald Dahl

Koupila jsem ji synovi jako dárek za první vysvědčení a byl naprosto nadšený, jelikož nejdříve si poslechl v audioverzi Karlíka a továrnu na čokoládu a moc se mu to líbilo.Myslím, že pan spisovatel bude jeho oblíbený:-) musela jsem nejdříve přečíst a musím uznat, že je to poutavě psaný příběh i s poučením. Uvidíme až to syn dočte, jaký bude mít názor:-D

03.07.2021 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Cilka musela být silná žena, nejdřív Osvětim a poté Sibiř... Taková nespravedlnost.. Nicméně nic to nemění na tom, že v tomto podani mne příběh moc nenadchl. V podstate u mne nevyvolal téměř žádnou reakci, nevím, jestli to bylo tím,že postavy se mi zdaly méně propracované. Ale Cilce jsem štěstí opravdu přála.

01.05.2021 3 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Napínavá kniha. Theo je pro mne záhadou, jak je chytrý a všechno ví lépe než policie. Nicméně Hrackare bych určitě potkat nechtěla... Ale děje se to v podstatě dnes a denně, kdy se ztratí dítě:-( a nemusí se jednat o dítě ze špatného prostředí. Nicméně líbí se mi, jak Theo je před policii vždy o krok napřed a je to takový ten typ, který hlavu neskloni a říká si pořád to své...

11.11.2020 4 z 5

Bílá žena Bílá žena Barbara Wood

Kniha byla velice zajímavá, osidlování Havaje a privadeni Havajcu na pravou viru. Byl smutný konec kapitána. Ale kniha se mi líbila, paní spisovatelku radim mezi své oblíbené:-)

12.06.2020 4 z 5

Cesty se rozcházejí Cesty se rozcházejí Veronica Roth

Knihu jsem si zapůjčila v knihovně a bohužel jsem nevěděla, že existuje i první díl, ale ten si myslím půjčovat nebudu. Četla jsem knihu celkem dlouho a nebyla to taková ta kniha, která mne uvrta do křesla a pak je mi líto od ní odcházet, u ní jsem s tím problém neměla. Akose jsem si oblíbila, ale Cyra mi moc k srdci neprirostla, jediné, co se mi opravdu líbilo, byly popisy planet a různých rostlin, které se na planetách objevovaly. Nicméně nápad to byl hezký, jen to zpracování mohlo být více propracované...

06.04.2020 3 z 5