TaJeMa TaJeMa komentáře u knih

Katův polibek Katův polibek Mons Kallentoft

Nebylo to špatné, z téhle série jsem četla jen tuhle, takže nemám srovnání s ostatními díly. Ze začátku jsem se bála, že tam toho fňukání kolem chuti na alkohol bude víc, něco jako Harry Hole, naštěstí to nebylo tak strašné.
Kdo je pachatelem vražd bylo od začátku předvídatelné, ale i tak děj docela plynul. Nicméně musím, bohužel, konstatovat, že je to jedna z mnoha knih, jejíž děj si za pár měsíců nevybavím.

12.06.2021 3 z 5

Stoner Stoner John Williams

Knihu jsem objevila ve své knihovně netušíc, kde se tam vzala, kdy byla koupena. Přečetla jedním jí dechem a rozhodně tuto knihu ze své hlavy jen tak nedostanu. Bude patřit mezi klenot v knihovně.

08.06.2021 5 z 5

Washingtonovo náměstí Washingtonovo náměstí Henry James

Kniha je sice docela čtivá, ale postavy mě nikterak nechytily za srdíčko, nedokázala jsem soucítit s hlavní hrdinkou, kniha nedokázala vzbudit žádné emoce. Prostě přečteno a dost. Tak, jak se 200 stran vleklo a nic se nedělo, posledních 20 stránek popsal 20 let života hlavních protagonistů a místy dost naivně. Taková kniha by měla u čtenářek vyvolat soucit, slza by měla ukápnout, nejen, že neukápla, ale nechala mě zcela chladnou.

12.05.2021 2 z 5

Písně dne a noci / Písně noci a dne Písně dne a noci / Písně noci a dne Tomáš Král

Nečtu poezii každý den, jsem spíše konzervativní čtenář, ale přijde mi, že na našem trhu je 90% detektivek a románů a jen malé procento poezie. Tuto knihu netvoří jen soubor básní, zde plyne celou knihou příběh lásky jednoho muže, jeho zpověď, touhy, vztek, jeho čekání. Co je velice osvěžující a nikde jsem to ještě v žádné knize neviděla, jsou vložené vsuvky v próze, dále poznámky pod čarou, vtipně a citlivě vložené, takže oddělují poezii, nechávají oddechnout v tom dobrém smyslu slova, abyste se mohli opět ponořit do úvah o lásce, zradě a smíření.
Knihu mohu jen doporučit a myslím, že by se mohla líbit i těm, kdo zrovna básně nemají na prvním místě.

07.05.2021 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Odloženo, tohle jsem nedokázala dočíst.

07.05.2021 odpad!

Nechápu; nedočteno, odloženo zhruba v polovině. Víc jsem nedokázala.

25.04.2021 1 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Knihu jsem četla v září 2020; už si ji skoro nepamatuju, jen vím, že jsem byla ráda, že jsem knihu dočetla a dala k prodeji do antikvariátu. Připojuji se ke komentářům, že kniha je povrchní, zapomenutelná, nevýrazná.

25.04.2021 1 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Pro mě zklamání, zbytečně překombinované, scéna s domem, kde šílení manželé drží obě zajatkyně, je podle mého absolutní nesmysl. Nalezení mrtvých v kontejneru, mezi nimi jedna na pokraji smrti, ale živá, stačí Joonovi čistým hlasem říct, že je to vraždění kvůli němu, přitom podle zranění by měla být dávno mrtvá; prostě někdy méně je více. Asi mi bude dlouho trvat, než se odhodlám vzít další knihu od tohoto autora. Přečetla jsem od něho již více knih, tahle je jednoznačně nejhorší.

22.04.2021 1 z 5

Dopis Dopis Kathryn Hughes

Velice příjemné čtení, lehce předvídatelné, ale čtivé. Myslím, že by se kniha nejvíce hodila pro náctiletá děvčata, pokud by chvilku nekoukala do mobilu, ale otevřela tuto knihu, věřím, že by je vtáhla do děje. Přečetly by ji jedním dechem a došlo by určitě i na slzičky.

17.04.2021 3 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Tato kniha je skvostem v mé knihovně, je to jedna z nejhezčích knih, co jsem kdy četla. Delší komentář není potřeba, stačí se usadit a začít číst.

17.04.2021 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Krásná kniha, u které je potřeba překonat prvních zhruba 50 slabších stran, kdy vypravěčka na mne působila až příliš naivně a dokonce jsem chvíli zvažovala, že knihu odložím, což nedělám často, dávám příběhu šanci. Nakonec jsem byla odměněna hlubokým příběhem, konec velice emotivní, smutné, krásné.

17.04.2021 5 z 5