TaLu TaLu komentáře u knih

Máma pro Veroniku Máma pro Veroniku Táňa Keleová-Vasilková

Z knih, které jsem od autorky přečetla, zůstala tato kniha, kterou jsem kdysi četla jako první, jedničkou.
Uvěřitelný, lidský příběh života, zasazený do zajímavého lékařského prostředí, jsem přečetla velmi rychle.
Hlavní hrdince jsem přála, aby vybojovala všechno, co bylo třeba v jejím životě proměnit.
Doporučuji.
V naší knihovně jedna z nejoblíbenějších knih.

06.10.2015 5 z 5

Pohádkový dědeček Pohádkový dědeček Eduard Petiška

Je tak krásné vidět, že knihy zasunuté v mých dětských vzpomínkách, vycházejí stále znovu a mohou tím dalším a dalším dětem darovat nezapomenutelné chvíle.
Moje oblíbená: O nenasytném vrabci. Jak já mu přála, aby to s ním, i přes jeho chybu dopadlo dobře !

11.09.2015 5 z 5

Podivné zásnuby Podivné zásnuby Jayne Ann Krentz

Po delším čase kniha od autorky, která příjemně překvapila a připomněla mi její dřívější dílo.
Napětí udržované od první do poslední strany, svižné tempo doplňují příjemné hlavní i vedlejší postavy. Výrazný a uvěřitelný záporák usilující ( jak jinak) o život hlavní hrdince. Romantika prostupující strany knihy ději spíše prospívá, - a hlavně, bez esoterické omáčky.
Jak osvěžující vidět, že si pro tentokrát hrdinové vystačili se zdravým selským rozumem :o)

26.08.2015 5 z 5

Táta Sekáč Táta Sekáč Jean Webster

Kniha, která podle mne patří do knihovničky, i když jsem ji prvně četla tak v 11. letech.
Netradiční kniha, vytvořená pomocí dopisů umožní čtenářům nakukovat trochu jinak do životů těch, o kterých ( kterým) se píše.
Že by moji touhu psát dopisy podpořila i četba této knihy ?
Dost možná :o)

11.08.2015 5 z 5

Dívka v sedle Dívka v sedle Sieglinde Dick

Jeden z dívčích románků z doby, kdy jsem byla dívka :o)

11.08.2015 4 z 5

Chaloupka strýčka Toma I. Chaloupka strýčka Toma I. Harriet Beecher Stowe

Klasický román, pojednávající o době, ve které otroci a otrokáři a všechno s tím spojené bylo každodenní náplní společnosti i lidí v ní. Skvěle vypovídá o době, o nezlomnosti lidství a o hrdinech všedních dnů. Na rozdíl od knihy Kořeny jsem při čtení neměla tak pocuchané nervy.

09.08.2015 5 z 5

Nevěsta ze zámoří Nevěsta ze zámoří Hana Marie Körnerová (p)

Další z autorčiných příběhů, které se velmi dobře čtou, mají spád, špetku dobrodružného napětí a romantiku - prostě přesně namícháno, pro chvíle odpočinku.

21.07.2015 4 z 5

Silnější než slova Silnější než slova Sandra Brown

Zajímavá zápletka. Kniha, ve které je nejen romantika, ale také napětí. Na autorku až nezvykle a překvapivě "drsný" děj. Dobře jsem se bavila.

17.07.2015 4 z 5

Smrtící zrození Smrtící zrození J. D. Robb (p)

Trochu volnější tempo, ale zase se dozvíme víc ze života hlavní hrdinky a jejích přátel. A kdo by nefandil těhulkám, kterým hrozí nebezpečí ? Četlo se mi, jako vždy dobře. Jen si tak říkám, že by mi možná nevadil komorník tak, jako hlavní hrdince, ale zase bych si nemohla užívat jejich špičkování :o))

08.07.2015 5 z 5

Smrtící imitace Smrtící imitace J. D. Robb (p)

První kniha od autorky z této série mne velmi mile překvapila. Nečekala jsem mírný posun do budoucnosti ani strhující, čtivý thriller. Dosud jsem znala autorku jinak. O to milejší bylo zjištění, že ji tento žánr podle mne vyhovuje, a že píše s lehkostí a velmi čtivě. Autorka ideální na dovolenou, chvíle volna i třeba do autobusu, jen pozor, abychom nepřejeli stanici. :o)

08.07.2015 5 z 5

Smrtelné odhalení Smrtelné odhalení Leonard S. Goldberg

Prvně se mi stalo, že v této sérii, na mne místy těch informací bylo v knize až moc. Jinak ale znovu napínavé čtení.

04.07.2015 4 z 5

Vražedné procedury Vražedné procedury Leonard S. Goldberg

Opět mne nezklamala kniha ze série od oblíbeného autora. Jeho znalost prostředí z jeho knih dělá uvěřitelné napínavé čtení od něhož se jen těžko odtrhávám, dokud nedočtu.

04.07.2015 5 z 5

Smrtící prostředky Smrtící prostředky Leonard S. Goldberg

Pro mne velmi oblíbená série od oblíbeného autora.
Ale musím napsat, že u této knihy jsem se zdaleka tak nebavila, jako s těmi dalšími.
Ovšem přečetla jsem také.
Kdybych neznala ostatní knihy, určitě bych i lépe hodnotila, ovšem znalost dalších autorových knih z této konkrétní, dělá podle mne tu nejslabší v sérii.

04.07.2015 3 z 5

Doba ledová: Ledová dobrodružství Doba ledová: Ledová dobrodružství Braden Lamb

Koupila jsem pro radost našich malých čtenářů do knihovny. A sama jsem se při čtení zaradovala, ze setkání s oblíbenými hrdiny, kteří se v dětském komiksu chovají stejně, jako na filmovém plátně. Při sledování filmů mi bylo líto, že Broskvička je v jednom filmu malinká a pak se jí více prostoru dostane, až když je z ní nevěsta. Říkávala jsem si, že bych uvítala více příhod z jejího dětství a rodiny mamutů jako takové. Nu a tyto komiksové knihy mi to přání vlastně plní.

25.01.2018 4 z 5

Útěk z teritoria smrti Útěk z teritoria smrti Tom Isbell

Musím říci, že první třetinu knihy jsem si velmi užívala. Sice postapokalyptická totalitní, až brutální společnost, rozdělená na kasty, není v tomto žánru ničím novým, ale zaujal mě styl vyprávění dějově bohatý, bez hluchých míst.
Napětí se s přibývajícími stránkami sice nevytratilo, přesto mi přišlo, jako by příběhu došel dech. Několik situací mimo logiku jsem přičítala tomu, že kniha je autorovou prvotinou.
Dočetla jsem rychle, ale samotný konec mi vyzněl jako nejméně propracovaná a nedomyšlená linka. Přesto příběh za přečtení určitě stojí.
Možná je určen spíše mladším čtenářům.
Tento typ literatury jsem si oblíbila po přečtení Hunger Games. Pokud se mladí čtenáři tímto způsobem seznámí s tím, co je člověk schopen ve válečných a totalitních režimech spáchat jiné lidské bytosti a pokud v nás přečtená slova zanechají touhu, aby se to již nikdy nestalo skutečností, pak tato kniha spolu s podobnými splnila svůj účel.

23.01.2018 4 z 5

Ve zlomku vteřiny Ve zlomku vteřiny Sharon M. Kava

Kniha byla dějově trochu méně dramatická, než první díl. Ale zločiny patřily do kategorie, ze které mi není tak úzko, jako tomu bylo při čtení úvodního dílu, takže jsem si odpočinula jako u běžného thrilleru a dávám tedy stejné, ne nižší hodnocení. Padouch z těch nejhorších, zločiny také, vše se točí v kruhu kolem vyšetřovatelky a kruh se utahuje, jako smyčka.
Rozvíjející se osudy ústřední dvojice jsem si ráda přečetla. Opět tak tři a půl hvězdičky.
Pokud vyjde další díl, přečtu ho také.

29.12.2017 3 z 5

Smrtící zrada Smrtící zrada J. D. Robb (p)

Jedna z nejlepších knih v sérii. Píši to v souvislosti s těmito knihami asi opakovaně, takže to něco vypovídá buď o kvalitě celé série nebo o mně, jakožto čtenáři. Velmi jsem si užila zamotané klubko, které Eva za vydatné pomoci svého týmu musela opět rozplétat. Zločiny tentokráte opravdu z nejhorších, až mrazí při pomyšlení, že člověk člověku může způsobit tolik zla. Kéž by to zůstávalo vždy jen na stránkách skvělých thrillerů. Vztahy hlavních postav dosvědčují, že nesvítí vždy slunce. A poctivě vypracované příběhy vedlejších postav dokazují, že není vše jen černé, či bílé.
Na erotické "odbočky" jsem si již zvykla a abych pravdu řekla, tak jim to všem přeji, jakkoli osobně pochybuji, že by byly všechny proveditelné - ale knihy jsou vlastně mírné sci-fi :o)
Vtipné dialogy a špičkování opět milým bonusem. Fanouškům netřeba doporučovat, ale pokud někdo chce vyzkoušet jeden díl, například do Čtenářské výzvy, tak myslím, že by tato volba mohla být šťastná.

22.10.2017 5 z 5

Smrtící extáze Smrtící extáze J. D. Robb (p)

Moje léto je vskutku "smrtící", protože čtu první díly série jeden za druhým. A znovu mě překvapila zápletka. Autorka použila možnosti z budoucnosti, ve které se příběhy Evy odehrávají, a vytvořila nečekanou možnost vražd. Jediné, co bych mohla vytknout je fakt, že v době, kdy bude možné koupit nějakou tu stanici mimo zemi a létat nadzemní dopravou, by určitě existoval vypracovaný plán na záchranu skokanů. Například létající pěnový koberec ? Bavila jsem se velmi dobře. Doporučuji. Jako vždy.

03.08.2017 5 z 5

Mladý Maigret Mladý Maigret Jan Cimický

Pamatuji se, že jsem mladému a sympatickému detektivovi upřímně fandila. Knihy tady nebyly uloženy do série a tak jsem to udělala, ale jen na základě roku vydání. Zbylé díly plánuji přečíst a pak, pokud to bude jinak, opravím. Vlastně si přečtu znovu i díl první, už je to dlouho, co jsem ho četla.

26.07.2017 4 z 5

Smrtící věrnost Smrtící věrnost J. D. Robb (p)

Číst starší díly této série je lepší, než jsem čekala. O projektu Kassandra se zmiňují i následující knihy a tak jsem si opravdu ráda přečetla, jak to celé bylo. Zase tak trochu jiný případ, protože jde o teroristy a výbušniny. Na pozadí příběhu se prohlubují vztahy. Peabodyová a McNabe si počkali až do devátého dílu? A nebo naopak: už od devátého jsou si ti dva blíž. Já se znovu výborně bavila. Jen jsem si uvědomila, jak je nebezpečné zasadit děj do mírné budoucnosti - protože v jedné větě jde o obavy, že by někdo mohl zaútočit na dvojčata, autorka zkrátka nemohla tušit, že představy se někdy stávají otřesnou skutečností. Kéž by zůstávaly jen ve výborných thrillerech. Fanouškům netřeba doporučovat, těm ostatním doporučuji, ale pozor, jde o mírnou závislost :o)

24.07.2017 5 z 5