Tazz1 Tazz1 komentáře u knih

Draci zimní noci Draci zimní noci Tracy Hickman

Toto a hra Dračí doupě...prostě krásná doba na gymplu :-)

27.01.2019 5 z 5

Draci podzimního soumraku Draci podzimního soumraku Tracy Hickman

Kdysi jsme tyto knihy na gymplu jako vášniví hráči Dračího doupěte přímo hltali :-)

27.01.2019 5 z 5

Amerika Amerika Stephen Coonts

Dobrý thriller. Slušně postavený příběh, dobré technické detaily. Škoda, že tento typ literatury je u nás upozaděn.

24.01.2019 5 z 5

Říše Bafometova Říše Bafometova Pierre Barbet

Čteno kdysi v dospívání a nadšení.

20.01.2019 5 z 5

Kosmičtí křižáci Kosmičtí křižáci Poul Anderson

Čteno kdysi na gymplu a absolutní nadšení...

20.01.2019 5 z 5

O statečném Cibulkovi O statečném Cibulkovi Gianni Rodari

Četl jsem kdysi v dětství. četl jsem několikrát a vždy naprosto nadšený. Jak já jsem fandil Cibulkovi proti Citrónovi :-) . A ty kresby pana Sekory. Prostě must have kniha každého dítěte, společně s Honzíkovou cestou a Letadélkem Káně. Náhodou jsem na ni tady narazil, krásná nostalgie a hned jsem si ji musel dát do přečtených.

11.01.2019 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Pan vypravěč, jinak se prostě nedá o Carterovi mluvit. A samozřejmě tomu naprosto odpovídající bravurní překlad. Spojení Carterova stylu a kyberprostoru, který mi je blízký, to vypadalo již předem na trhák. A opravdu tomu tak bylo. Děj gradoval a poslední stránky a kapitoly jsem již jen hltal, jen abych se konečně dostal k vyvrcholení...knihy :-) .

05.01.2019 5 z 5

Řetězová reakce Řetězová reakce František Kotleta (p)

Tato série měla být původně trilogie. Nevím co přimělo autora dopsat ještě jeden díl. Zda to byl tlak fanoušků nebo snaha prodat co nejvíce knih. Ta uspěchanost je z toho cítit. Stále je to skvělá četba, ale předchozí díly byly lepší. Autor zbytečně natahuje něco, co nikoho moc nezajímá a naopak závěrečné boje, kde by se mohl vyřádit, odbyde pár stránkama. A popravdě mi také nesedl ten pohled z pohledu ženy, hlavně ty sexuální scény. Ale celkově hodně dobré.

26.12.2018 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Stále jsem měl Harryho Pottera za četbu pro děti, tak na úrovni Pejska a kočičky. Na základě toho mě toto stále míjelo. Filmy jsem viděl a líbily se mi. Zrovna začaly v TV dávat zase celou sérii, tak jsem si říkal, zkusím, jako lehké vánoční čtení. A musím říci, že mě to chytlo, že mi první díl ani do Štědrého dne nevydržel. Hezky vypracovaný fantasy svět, dobře napsáno a samozřejmě i přeloženo. Navíc v knize je toho daleko více jak ve filmu. Takže odpověď na dvě nejčastější otázky...mám si to přečíst, když jsem viděl filmy? Můžu si to přečíst, i když jsem už dospělý? Na obě otázky je odpověď ANO. Sám jsem toho příkladem...

18.12.2018 4 z 5

Operace Zlaté Pobřeží Operace Zlaté Pobřeží James H. Cobb

První dvě knihy o Amandě byly super. Zde již byly některé věci krapet přitažené za vlasy. Ale i tak stále čtivé a napínavé. Dobrý zástupce military thrilleru, kterých u nás vychází jako šafránu.

10.12.2018 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Co k tomu říci. Příběh je vystavěný dobře a občas je napínavá chvíle. Ale celé to zabíjí popis různých úvah a to ještě v archaickém jazyce. Styl psaní ala deník mi nejprve přišel rušivě, ale posléze jsem si na něj zvykl. Ale co mě naprosto vytáčelo, jak se všichni milují a uctívají. Ale pořád, v celé knize. No hrůza. Mína miluje Jonathana, Jonathan miluje Mínu, Mína miluje Lucy, Arthur se dvakrát dotkl Lucy a Lucy miluje Arthura a do toho všechny miluje Van Helsing. Ty naprosto nesmyslné vzájemné transfúze už byly jen třešničkou na dortu. Moc jsem se na tuto knihu těšil, ale dočetl jsem spíše z donucení. Škoda.

17.11.2018 2 z 5

Darth Bane: Cesta zkázy Darth Bane: Cesta zkázy Drew Karpyshyn

Jako velký fanda Star Wars universa už toho mám spoustu načteno. Ale vždy dosud jen v černobílém vidění, kdy Jediové byli ti dobří a temná strana síly něco nepochopitelného a špatného. I proto jsem sáhl po této knížce a byl velmi příjemně překvapen. Že se bude jednat o o fajn čtení plné napětí a akce, to jsem u tohoto autora nepochyboval. Ale že získám i nový pohled na Sithy a temnou stranu, to mě překvapilo. Dokonce mi v ledasčem je temná strana sympatická. Emoce, vášeň, moc oproti suchopárnému vidění světa očima Jediů. U Banea jsem střídavě pociťoval obdiv a znechucení. Obdiv, jak si šel za svým a odpor, když třeba vyvraždil rodinu i s malými dětmi. Ale vlastně díky němu se uvedlo pravidlo dvou. Jak říkal Yoda, vždy dva jsou , učedník a mistr. Toto pravidlo poté vydrželo tisíce let až do "současné" doby Palpatina a Vadera. Každopádně super čtení a už se těším na další.

01.11.2018 5 z 5

Vetřelec - Covenant: Počátek Vetřelec - Covenant: Počátek Alan Dean Foster

Na této knize je dobře vidět, že dát někdy na hodnocení nemusí být nejlepší. Třeba nechápu, když si někdo 3x přečte, že tam není jediný alien, tak si po přečtení stěžuje, že tam na Vetřelce ani nenarazil. A podle toho dá knize hodnocení. Jistě, je to z univerza Aliens, ale je to úplně něco jiného. Je to kvalitní thriller, který objasňuje některé aspekty. Podobné knihy jsou v Marvellovském univerzu, ve Star Wars a dalších. Za mě kniha dobrá a jako fanda alienů jen kvituji. Jen doufám, že bude ještě napsána nějaká další kniha jako prequel, kde bude více o první výpravě Prométhea, kde měl zmizet Peter Weyland.

18.10.2018 5 z 5

Příliš blízké setkání Příliš blízké setkání Jan Kotouč

První kniha od autora byla dobrá, ale tahle byla super. Tento "jednodušší Weber" mi sedl. Military sci-fi jako víno. Těším se na další Hirano books. A konec byl super, zcela zjevně tam autor chtěl nacpat alegorii na Cerberus z Mass Effect nebo Weyland Yutani z Aliens :-) . Jsem zvědav, jak se toto odrazí na další děj.

06.10.2018 5 z 5

Mise Saturn Mise Saturn John Sandford (p)

Tak zase po dlouhé době scifárna ze staré školy. Kdo je přes technické věci, bude nadšen. Kdo byl přesycen technikou již v Marťanovi, toto asi nebude pro něj. Techniky je zde daleko více. Nicméně uvěřitelné techniky. Tak uvěřitelné a reálné, že si skoro říkám, jak to, že již nelétáme ke hvězdám ???? . Sice velký rozsah, ale čte se to dobře.

01.10.2018 5 z 5

Pacifický vír Pacifický vír Clive Cussler

Dirk Pitt, hrdina bez bázně a hany. Napínavé a dobře se to četlo.

07.09.2018 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Klasika Carter, čtivé a napínavé. A hrůzné :-) . Nicméně si myslím, že tentokrát pan autor udělal chybu. Od začátku nějak prezentoval vraha (malé scénky po činu, třeba na lodi) a na konci to byl nakonec někdo, kdo do toho vůbec nezapadl. Nechci nic vyzradit a tak nemůžu více, ale tentokrát to asi trochu překombinoval ve snaze, aby čtenář do poslední chvíle nevěděl kdo je vrahem.

27.08.2018 5 z 5

Teror pochází z hlubin Teror pochází z hlubin Steve Alten

Kniha přečtena na dovolené v Egyptě, což uznávám, je krapet morbidní vzhledem k tomu co se tu před pár dny stalo. Ale do moře se kvůli tomu nebojím ;-) . Psáno dobře, jen občas mi to přišlo trochu nedotažené nebo kostrbatě formulované. Ale to může být třeba překladem. Každopádně dobrá dovolenková četba.

24.08.2018 4 z 5

Polární záře Polární záře Jiří Mazurek

Kniha příjemně překvapila. Mix Stargate, Clancyho, Akt X a Carpentera celkem vyšel. Jen těch linek bylo možná zbytečně moc a občas se divně překrývaly a to až trochu zmateně. A občas to bylo poněkud nedotažené. Skvělý potenciál, ale trošku nevyužitý. Nicméně napětí kniha udržela a to především ve druhé půli. Hodnotím kladně.

18.08.2018 4 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Začnu negativy. Co ten konec ??? Takhle se nekončí ani kapitola, natož kniha. A zrovna v situaci, kdy bych moc rád věděl jak se to vyvrbí a jak se k tomu Lars postaví. A druhá věc, má to být "řízná krimi z Prahy", ale co tu Prahu mělo připomínat? Takhle to je prostě krimi z jakéhosi českého města, ale klidně to může být Brno nebo Ostrava. Tohle bylo super v Rychlopalbě, kde jsem mohl přesně sledovat, kde se hrdina pohybuje a ty scény si živě představovat v odpovídajících kulisách. Na začátku jsem si jen myslel, že to napsal Kopřiva, ale po přečtení jsem přesvědčen, že Gris a Kopřiva jsou stejné osoby. Styl vyprávění Rychlopalby je víc než znát. Hlášky super a opět odpovídají již zmíněné knize. Autor zřejmě zkouší trochu jiný styl a tak to nechtěl spojovat se svým jménem, kterému již vybudoval reputaci. Každopádně kniha je to luxusní a nebýt výše uvedených negativ, nemělo by to chybu. Každopádně to zřejmě byl autorům záměr a tak to nelze hodnotit jako mínus, ale spíše autorský záměr. Lars je borec, sarkasmus, hlášky, no bavil jsem se královsky. Děj také odsýpá a tak co si přát více ?

10.08.2018 5 z 5