Tazz1 Tazz1 komentáře u knih

Pokračování diplomacie Pokračování diplomacie Jan Kotouč

Jde vidět, že to je autorova prvotina. Občas to dře, kde by to chtělo zkrátit, tak natahuje a naopak, kde by se hodil obsáhlejší popis, popere se s tím v pár větách. K sektoru Hirano přistupuji již po přečtení obou knih z české alternativní historie a proto mohu vidět, jak autor na sobě zapracoval. Přesto již tady je vidět, že dokáže vygradovat děj a udržet napětí. Což je si myslím to nejdůležitější u knih podobného zaměření. Je vidět velký obdiv k universu Davida Webera. A to jsme dva. I proto se mi ta kniha v celku líbila. A už se těším na pokračování.

05.08.2018 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

5 hvězd? Sakra málo. Kam ten Carter na ty nápady a provedení vražd chodí ? Každopádně psát umí. Děj gradoval a na konci jsem řešil dilema, zda číst dále a přejet metrem stanici, kde vystupuji a přijít pozdě do práce nebo číst dál. No vyhrála práce :-) . Ale hned v práci jsem to dorazil. Prostě skvělé. Gradace děje, krátké kapitoly, kdy jak konec dílu u seriálu nutí hned číst dál. No pánové Huntere a Garcio, těším na Vás v dalším díle...

30.07.2018 5 z 5

21 úderů 21 úderů František Kotleta (p)

Taková chuťovka. Krátký příběh, ale plně v Kotletově stylu. Líbilo se mi spojení démonů a IT technologie.
"...ještě nemohu zemřít, ještě jsem nedohrál Fallout 4..."
...jak mu rozumím

17.07.2018 4 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Kniha je velmi obsáhlá, na tabletu skoro 860 stran. Nicméně udržuje spád a rytmus po celou dobu. Posledních skoro 200 stran jsem téměř přeskakoval, jak jsem byl napnutý a jak se autorovi povedlo vygradovat děj. Myšlenka thrilleru paralelně běžícího s detektivkou se opravdu povedla. Rovněž pozitivně kvituji dohru co mnohé knihy nemají. Tedy to co se děje "pak". Už dlouho mě žádná kniha takhle nechytla.

07.07.2018 5 z 5

Trosečníci polárního moře Trosečníci polárního moře František Běhounek

Jak já jsem tyto knihy v mladí hltal :-)

27.06.2018 5 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Četl jsem už kdysi a co si pamatuji, nemohl jsem se odtrhnout. První moje kniha od Kinga.

26.06.2018 5 z 5

Křižník Artemis Křižník Artemis Cecil Louis Troughton Smith

Poutavě napsáno.

26.06.2018 4 z 5

Velký cirkus Velký cirkus Pierre Henri Clostermann

Skvělá kniha, poutavě napsaná, četl jsem několikrát. Tempest, to byl panečku stroj.

26.06.2018 5 z 5

Vládci strachu Vládci strachu Jiří Kulhánek

Mým problémem asi je, že se ke Kulhánkovi dostávám až po přečtení mistra Kotlety. Byť většina to má zřejmě naopak. Ale mě tím Kulhánek příjde, jako by Kotletu vykradl. Byť asi bude spíše Kotleta inspirován Kulhánkem. Naštěstí u knihy řeším jen a pouze bavím se/nebavím se a nějaká originalita či jiné blbosti mi jsou ukradeny. Na to je jistě spousta jiných. Takže ano, líbilo, četlo se dobře.

07.06.2018 4 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Marťan se mi líbil a tak jsem po Artemis sáhnul hned jak v češtině vyšla. A rozhodně jsem udělal dobře. Skvělé scifi, humor, nic náročného na četbu a přesto napínavé a dobře napsané. Těším se na další knihu od Andyho Weira.

24.05.2018 5 z 5

Boží oko Boží oko James Rollins (p)

Kniha nezklamala. Jen prostě autor nedostál své vlastní laťce. I tak se četla dobře.

28.04.2018 4 z 5

Skautova dobrodružství na cestě kolem světa - díl první Skautova dobrodružství na cestě kolem světa - díl první Arnould Galopin

Knihu jsem v dětství/mládí hltal a přečetl několikrát. Kdo z nás by ta dobrodružství na druhém konci světa nechtěl zažít? A autor nám je servíruje tak, jako bychom u toho byli.

08.04.2018 5 z 5

Buzz Buzz Anders de la Motte

Kniha dobrá, nezklamala, důstojný nástupce prvního dílu. Pokud se něco takového již s internetem děje, tak potěš koště. Anglické výrazy a obraty mi nevadily, do popkuktury skvěle zapadají. Jen se mi čím dál tím víc hnusil hlavní hrdina. Buď byl sjetej nebo napitej, případně obojí. Konec strhující.

08.04.2018 4 z 5

Impérium Impérium Roman Bureš

Vypadá to, že si autor vzal k srdci, to co jsme mu někteří vyčítali u předchozích dílů. Tedy nesympatická hlavní hrdinka se socialistickým a útlocitným myšlením. Hrdinka dospěla a v knize začalo být více propracovaného děje jak zbytečných sexuálních nesmyslů. Na třetím díle se mi moc líbilo i těch několik souběžných dějových linek. Za mě nejlepší díl celé série.

25.03.2018 5 z 5

Turnaj – Poslání princezny Alžběty Tudorovny Turnaj – Poslání princezny Alžběty Tudorovny Matthew Reilly

Něco jiného, než na co jsme od autora zvyklí. Naprosto nereálné, ale zábavné.

10.03.2018 4 z 5

Elon Musk Elon Musk Ashlee Vance

Ač nejsou biografie moje oblíbené téma, tuto jsem si přečetl. Zvláště teď poté co Musk odpálil své Tesla vozítko se Starmanem k Marsu. Četlo se to dobře a zajímavý pohled na tohoto vizionáře.

22.02.2018 4 z 5

Ofenziva českých zemí Ofenziva českých zemí Jan Kotouč

Příjemné čtení. Autor zapracoval od minulého dílu na některých detailech a je to znát. Ale přece jen některé věci mi trhaly oči Česko-slovenské království...politická korektnost i v literatuře? Buď České nebo max Československé...ale ta pomlčka je šílená. Pak některé výrazy...pane králi...to je jak z pohádky. Ale celkově hodnotím víc než kladně.

11.02.2018 4 z 5

100 miliard neuronů 100 miliard neuronů Petr Stančík

Taková škodovácká jednohubka. Je to spíše povídka, jak samostatná kniha. Ale je to velmi dobré a čtivé. Petr Stančík i vytvořil nové pojmy, které třeba časem mohou být realitou. Každopádně se mi to líbilo a hvězda dolů jde jen za to, že to není plnohodnotná kniha. Uvidíme co další díly.

01.02.2018 4 z 5

Volání do zbraně Volání do zbraně David Weber

Kniha super, ale to jsem od tohoto autora čekal. Je zajímavé se dočítat o hvězdném království v jeho počátcích. Bitvy , kde na sebe střílí 6 střel a je to již mnoho. Jaký rozdíl oproti bitvám z knih o Honor. Prostě něco trochu jiného, ale stále velmi čtivého. Těším se na další knihu o T.U.Longovi...

28.01.2018 5 z 5

Žoldnéř Žoldnéř Jerry Pournelle

Klasika žánru. Četl jsem před dvaceti léty na gymplu a líbilo se.

13.01.2018 5 z 5