Tazz1 Tazz1 komentáře u knih

Popravčí Popravčí Chris Carter

Druhé setkání s Panem autorem Carterem a opět fenomenální. Napětí od začátku do konce. Autor si hraje s kapitolách, kdy dočtení jedné nutí hned začít číst další. Stálo mě to pár přejetých stanic v metru ☺. Prostě skvělé čtení...

13.01.2018 5 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

Skvělé zakončení celé série. Opět jsem přečetl jedním dechem. Jen mi konec přišel trochu odfláknutý. Po třech knihách si možná čtenář zasloužil víc.

29.12.2017 5 z 5

Vzpoura na Nexu Vzpoura na Nexu Jason Hough

Jako vášnivý pařan Mass Effect série a zrovna hrané Andromedy, jsem musel sáhnout i po této knize. Ale mám smíšené pocity. Psychologie turianů či salarianů je mi ukradená, chtěl jsem akci a tu jsem zrovna moc nedostal. Takže takové rozvláčnělé povídání. Původně jsem chtěl dát tři hvězdy, ale za známé postavy a přenesení do univerza ME jednu hvězdu přidávám.

21.12.2017 4 z 5

Protiúder Protiúder Joshua Dalzelle

Poslední díl trilogie. Konec mě sice zrovna nenadchnul, ale celkově vysoká laťka udržena. Josh píše opravdu skvěle a už se těším na další knihy z jeho univerza.

03.12.2017 5 z 5

Podsvětí Podsvětí Michal Šefara

Na knihu jsem se moc těšil. Metrem jezdím denodenně a tak jsem se na mysteriózní příběh z tohoto prostředí moc těšil. Protrpěl jsem prvních cca sto stran a stále si říkal, třeba to konečně příjde, třeba to konečně bude mít spád, třeba přestane ta nuda, kdy postavy jen tak zmateně pobíhají a jsou totálně mimo. Ale evidentně asi tato kniha napětí či spád nemá. Škoda promarněného potenciálu. Ohodnotit se dá alespoň autorův přesný popis prostředí, ať už to je Hlavák nebo jednotlivé stanice metra. Ale to na napínavý příběh opravdu nestačí...

20.11.2017 2 z 5

Biggles od velbloudích stíhaček Biggles od velbloudích stíhaček William Earl Johns

Klasika a noční dobrodružství nad knihou s baterkou pod peřinou. A jak se pak nechtělo vstávat do školy :-) . To byly doby...

17.11.2017 5 z 5

Per-Zeus: Cizáci útočí Per-Zeus: Cizáci útočí Karel Keslly Mazánek (p)

Na knihu jsem se moc těšil. Hned od začátku byla jasná inspirace ve hrách UFO : Enemy unknown a XCOM. Bohužel mi tento styl autora nesedl. Hrdina má jakési sny, do toho zmatené povídání formou deníku, kdy se ani nejedná o ucelený děj. Naivně a nedotaženě vyprávěno jak slohová školní práce a ne dílo military scifi. Dál bych jednu hvězdu, ale ta jedna navíc je za skvělý námět. O to víc zamrzí provedení.

10.11.2017 2 z 5

Nuly Nuly Chuck Wendig

Námět super, skvělá myšlenka. Ale jde poznat, že to je autorova prvotina. Kniha mě moc bavila, jen občas...to prostě drhlo. Děj graduje a autor začne řešit nějaké vnitřní pocity. Prostě jsem to musel přeskočit. Pokud si dá pozor a bude lépe balancovat, bude to příště už ne jen hodně dobrá kniha, bude to vynikající kniha. Jo a taky to chce trochu doladit detaily...střela Sidewinder je vzduch-vzduch, nejde s ní střílet na pozemní cíle.

10.11.2017 4 z 5

Volání povinnosti Volání povinnosti David Weber

Klasický Weber, tedy space military scifi jak má být. Rozhodně super nápad, nové příběhy z prvopočátků Mantichory. Haven je kámoš, flotila tří křižníků je síla, která vládne vesmíru a v lodích vládne stav beztíže. Mantichora je zaostalá a je daleko za Havenem. Hlavní hrdina je hlava a tím si zajistil postup od toho posledního námořníka a míří na důstojníka flotily. Jen překlad mi občas trhá oči...výraz kosmoplavec, to je skoro jako nosočistoplena za Palackého. Ale stále parádně čtivé a už se těším na další pokračování.

24.10.2017 5 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Má to říz, má to spád ☺. Ale Brno jako hlavní město civilizovaného světa ? To snad ne ☺ . Každopádně se těším na poslední díl.

06.10.2017 5 z 5

Sharpův meč Sharpův meč Bernard Cornwell

Opět naprosto úchvatná kniha. Sharpe je RoboCop :-) . Autor nicméně šrouboval napětí tak, že jsem měl co dělat, abych nepřeskakoval, když zřejmě zcela záměrně začal uprostřed akce něco popisovat. Prostě jsem musel číst a číst...

22.09.2017 5 z 5

Sharpův hněv Sharpův hněv Bernard Cornwell

co říci...skvělý Sharpe :-)

09.09.2017 5 z 5

Volání do zbraně Volání do zbraně Joshua Dalzelle

Kniha graduje a graduje a ke konci se již nedá odtrhnout. Sice detaily nemá Dalzelle tak propracované jako pan velmistr oboru Weber, ale má to spád. Mohl by sice přidat třeba na technických popisech a naopak kvituji politiku jen povrchně, kde se naopak pan Weber rochní víc než je zdrávo. Zase na druhou stranu pan Weber má stvořený celý vesmír a tento autor zatím jen dvě knihy. Každopádně se již těším na třetí díl (a to i díky otevřenému konci tohoto druhého dílu) a i na další knihy tohoto autora. Myslím, že se nám rodí nová hvězda na poli military scifi.

09.09.2017 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Takže, ke knize, respektive k autorovi jsem se dostal na mnohá doporučení tady, na FB i ve svém okolí. Logicky jsem začal první knihou. Rovnou říkám, že tento žánr není zrovna můj oblíbený. Ale kniha mě dokázala vtáhnout a jen jsem se těšil, až budu moci pokračovat ve čtení. Líbí se mi autorův "drsný" styl, stejně jako osoba hlavního hrdiny. Nehraje si na posledního spravedlivého a klidně nechá vyvraždit skupinku toho nejhoršího lidského odpadu, než aby jak Old Shatterhand trval na jejich předání spravedlnosti. Vše do sebe zapadá, vše má spád a koncem každé kapitoly autor natahuje čtenáře. Nechtěl bych to číst na pokračování, to bych nevydržel :-) . Každopádně se těším na další knihy autora...

28.08.2017 5 z 5

Osobně nejsem "povídkový" typ. Příjde mi to jako jednohubka, co skončí dříve než začne. Ale musím říci, že jsem byl mile překvapen a určitě si od některých daných autorů přečtu něco plnohodnotného. A pokud výjde další noir sbírka o Praze, určitě do ní půjdu.

15.08.2017 4 z 5

Válečná loď Válečná loď Joshua Dalzelle

Po "scifi" Kosmonaut z Čech jsem si chtěl spravit chuť a tak jsem dal na hodnocení tady a sáhnul po této military scifi. Kniha zaujala hned a nepustila mě až do konce. Hlavní hrdina má problém sám se sebou a přesto dokáže zachránit svět. Jsem zvědav, jak to bude v dalších dílech gradovat.

28.07.2017 5 z 5

Dračí doupě: Pravidla pro pokročilé Dračí doupě: Pravidla pro pokročilé Martina D. Antonín

Můj Hobit Alchymista, to byl zabiják :-)

26.07.2017 5 z 5

Dračí doupě: Pravidla pro začátečníky Dračí doupě: Pravidla pro začátečníky Michael Bronec

Ještě někde mám. Už to bude dvacet let co jsme to na střední škole hráli každou přestávku a mastili i o víkendech. To byla doba, krásně se na to vzpomíná :-)

26.07.2017 5 z 5

Sirotci oblohy Sirotci oblohy Robert A. Heinlein

Příjemné scifi, četl jsem již roky zpátky.

26.07.2017 4 z 5

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Velký boom, velký úspěch v Americe, Čech píšící v angličtině, který musí být přeložen do češtiny. Dobře, řekl jsem si jako fanda scifi, tohle zkusím. Ne vždy se podaří prorazit českému autorovi ve scifi ve světě. Ale pár stránek a nevěřím vlastním očím. Tahle slátanina má být scifi? Jasně, letí raketou...ale proto to má být scifi ? To snad ne. Dobře, vzpomínky, popis české krajiny...ale tak to měl být cestopis pro Američany nebo jiné sluníčkové národy. Ale povídání s pavoukem a jiné uchýlky...to už fakt ne. Navíc z logiky věci...na takovou misi by letěl jen jeden astronaut ? Asi ne...
Jedna z mála knih, které mě rychle znechutily a které jsem nedočetl.

17.07.2017 odpad!