Tazz1 Online Tazz1 komentáře u knih

Sirotci oblohy Sirotci oblohy Robert A. Heinlein

Příjemné scifi, četl jsem již roky zpátky.

26.07.2017 4 z 5

Kosmonaut z Čech Kosmonaut z Čech Jaroslav Kalfař

Velký boom, velký úspěch v Americe, Čech píšící v angličtině, který musí být přeložen do češtiny. Dobře, řekl jsem si jako fanda scifi, tohle zkusím. Ne vždy se podaří prorazit českému autorovi ve scifi ve světě. Ale pár stránek a nevěřím vlastním očím. Tahle slátanina má být scifi? Jasně, letí raketou...ale proto to má být scifi ? To snad ne. Dobře, vzpomínky, popis české krajiny...ale tak to měl být cestopis pro Američany nebo jiné sluníčkové národy. Ale povídání s pavoukem a jiné uchýlky...to už fakt ne. Navíc z logiky věci...na takovou misi by letěl jen jeden astronaut ? Asi ne...
Jedna z mála knih, které mě rychle znechutily a které jsem nedočetl.

17.07.2017 odpad!

Čtyři legendy Čtyři legendy Matthew Reilly

Klasický Reilly. Strhující čtení od začátku do konce. Tentokrát jak s Jackem Westem, tak i se Strašákem. Slupnuto během pár dní.

11.07.2017 5 z 5

Pekelný ostrov Pekelný ostrov Matthew Reilly

Strašák není člověk, Strašák to je bůh. Sice kratší, ale skvělé.

08.07.2017 5 z 5

Základna 7 Základna 7 Matthew Reilly

Reilly...co říci víc :-)

08.07.2017 5 z 5

Vetřelec - Covenant Vetřelec - Covenant Alan Dean Foster

Film jsem dosud neviděl, ale dám ho co nejdříve. Kniha je naprosto skvělá. Napětí, kdy stránky samy ubíhají a najednou je konec knihy. Jen doufám, že to není poslední kniha autora z tohoto prostředí.
Sice to již není úplně ten Alien vesmír...ale nový Prometheus má také dost do sebe a spoustu potenciálu.
Kniha skvělá a doporučuji všem fandům Vetřelce, stejně jako každému scifi čtenáři.

17.06.2017 5 z 5

Hon na ponorku Hon na ponorku Tom Clancy

Skvělé čtení. Asi opravdu musí být člověk fandou těchto knih. Za mě nadšení, kdy jsem si užíval i tu "rozvláčnost". Film je skvělý, ale kniha je ještě o level výše.

01.06.2017 5 z 5

Císařovna Císařovna Roman Bureš

Tak dočteno. Co napsat. Mám z toho rozporuplné pocity. První díl byl fajn a byl jsem z něj nadšen. Originalita a vypravěčské schopnosti autora byly hlavními atributy. V druhém dílu už zůstala jen dobrá řemeslná práce autora. Umí udržet děj a čtenáře v napětí. Ale je vidět, že daleko více mu to sedí v jednorovinném příběhu, jak dokázal ve své knize čistě jen z antiky. V prvním díle to nebylo tak markantní, ale proč proboha je hlavní hrdinkou tak naivní, až debilní kravka ? Osadil snad autor ženu jako hrdinku proto, aby se mohl realizovat v jejích bisexuálních výstřelcích a zabývat se tím, zda má nebo nemá porost mezi nohama ? Upřímně, toto byl velmi rušivý efekt při čtení a bránilo to zabrání do děje. Beru občas, ale bylo tam toho prostě moc. Místo toho mohl autor věnovat daleko více prostoru Viktorovi nebo Severovi na druhé straně Jadranu. Toho poměrně odbyl. A právě díky hloupé hlavní hrdince jsem tomuto "záporákovi" tak od půlky fandil, aby už jí proboha zakroutil krkem, protože si nic jiného nezasloužila. Přetvářet takový pojem jako byl antický Řím na beztřídní, socialistickou společnost, to už bylo opravdu moc. Stejně jako věčné rozjímání, zda někomu nepokřiví vlásek, což v konečném důsledku zcela logicky vedlo jen k daleko větším ztrátám na životech a utrpení těch "dobrých". To, že je v knize spousta chyb, to musí vidět každý fanda sci-fi literatury. Ale budiž. Po pravdě se děsím třetího dílu (snad má celé toto být trilogie), v co to ještě může vygradovat. Autor umí a je ve psaní dobrý, ale měl by se držet toho, co jej zřejmě zajímá a v čem je kovaný. Sci-fi literatura to asi bohužel nebude.

13.04.2017 3 z 5

Pobožný střelec Pobožný střelec Bob Peters (p)

Asi není co dodávat...nostalgie...

29.03.2017 5 z 5

Toronto Toronto Bob Hurikán (p)

Příběhy, které jsem naprosto hltal v dětství. Ještě někde ty sešity všechny mám.

29.03.2017 5 z 5

Hvízdavý Dan Hvízdavý Dan Max Brand (p)

Klasika dětství, hltal jsem společně s knihami Boba Hurikána.

Vetřelec vs. Predátor - Armagedon Vetřelec vs. Predátor - Armagedon Tim Lebbon

Kniha super, stejně jako celá trilogie. Strhující zakončení, akce střídala akci. Jen doufám, že budou ještě nějaké knihy z prostředí AvP

28.03.2017 5 z 5

Game Game Anders de la Motte

Zajímavá kombinace češtiny, angličtiny a švédských názvů. Byl jsem sem nasměrován po přečtení Ready player one a Erebos. Je to podobné, ale i jiné. Nicméně četlo se to dobře a rychle. Zajímavé je, jak to někteří berou za švédskou/severskou krimi a jako takové to také hodnotí. Jestli ono to nebude tím, že to žádná severská krimi nebude a je to žánr blíže k již zmíněnému RPO a Erebos.
Ok, let's go motherfuckers :-)

18.03.2017 5 z 5

Pochodeň svobody Pochodeň svobody David Weber

Klasika Weber z prostředí Honorverse, je třeba dodávat víc ?

27.02.2017 5 z 5

Klíč soudného dne Klíč soudného dne James Rollins (p)

Další Sigma Force, co víc psát :-)

05.01.2017 5 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

No super. Při čtení se mi vybavilo , jak jsem nedávno pařil Fallouta. Dobře napsané postapo, kde jsem si jenom pořád nemohl zvyknout na české reálie. Snad jen škoda, že autor třeba v Praze více nepopisoval místa. Docela by mě zajímalo, kam by situoval americkou hospodu nebo zónu. Byť u té druhé asi tuším, kde by mohla být. Konec byl takový moc rychlý, aleže třeba to znamená, že se můžeme těšit na pokračování. Hrdinové neměli chybu. Fajn bylo, že se s nikým nepárali, žádná dilemata nad lidským životem jak to nudně bývá v jiných knížkách. Prostě někdo překáží, tak ho odkrágluji, jak prosté a efektivní.

28.12.2016 5 z 5

Vetřelec - Invaze Vetřelec - Invaze Tim Lebbon

Druhý díl je lepší jak ten první. Stále se něco děje. Pokud to takhle bude gradovat, máme se na co těšit v posledním dílu. Hlavně se také spojí všechny dějové linky. Tenhle žánr mi je hodně blízký a čtení jsem si užíval. Těším se na poslední díl...škoda, že již poslední...

22.12.2016 5 z 5

Armada Armada Ernest Cline

RPO byl fenomén, kterému se jen tak něco nevyrovná. Proto jsem s nadšením a očekáváním vyhlížel další knihu pana Clinea. Kniha mě opět chytla, má spád a nemohl jsem se odtrhnout. Zvláště, když většinu toho sám znám a tvořilo to ikony mého dospívání. Sen, podívat se mezi hvězdy, ten mi zůstal dosud. Kniha má i slabší místa, moc emocí, některé nelogičnosti, ale jak jsem psal, chytla a nepustila. A náramně jsem si čtení užíval. A to je pro mě to nejdůležitější. Za sebe doporučuji všem pařanům :-)

10.12.2016 5 z 5

Obchodní válka Obchodní válka Larry Bond

Skvělá knížka s napětím od začátku do konce. I přes poměrně velký rozsah (625 stran coby ebook) se četla snadno a rychle. Kniha ve stylu Toma Clancyho. Za sebe mohu jen doporučit.

16.11.2016 5 z 5

Vetřelec - Peklo Vetřelec - Peklo Christopher Golden

Celá trilogie se četla dobře. Tento námět mi je blízký, tak možná i proto. Ale k této knize. Jak již bylo řečeno, nevím co chtěl autor říci víc jak polovinou knihy. To bylo nemastné, neslané a skoro jsem chtěl knihu odložit. Ještě, že jsem to neudělal. Poslední cca třetina knihy byla jízda. Kniha se nedala odložit. Jako by v tu chvíli začal psát někdo jiný. Skvělé se to prolíná s filmem Vetřelci. Především ten konec, když Gormanova jednotka dorazí, přesně jako bych měl před sebou film. Autor umí pracovat s dějem a napětím a proto nechápu ten začátek, respektive víc jak polovinu knihy. Takže za začátek sotva 3hvězdy a za konec plný počet. Výsledek jsou 4 hvězdy hodnocení. Docela by mě zajímal další osud Bracketta...

02.10.2016 4 z 5