tereza1198 tereza1198 komentáře u knih

Napříč Asií z Moskvy do Bangkoku Napříč Asií z Moskvy do Bangkoku Pavel Svoboda

Opravdu nádherné fotografie a poutavý text. To putování jsem si užila.

31.01.2020 5 z 5

Až mi zítra budeš chybět Až mi zítra budeš chybět Heine Bakkeid (p)

Byla jsem dlouho znuděná a zmatená. Co byla realita? Je Aske blázen, médium nebo se jen moc dopuje prášky? Proč tam byl na několika stránkách popsaný klystýr? Prostě mi to přišlo hodně nelogické, zdlouhavé. Nemám moc zkušeností se severskými detektivkami, ale určitě se najdou stokrát lepší.

28.01.2020 2 z 5

Tlustoprdka, no a co? Tlustoprdka, no a co? Renáta Názlerová

Prostě jedna z těch naivních pohádek pro dospělé , ale čekala jsem něco víc. Postavy byly strašně černobílé. Bela byla příliš dokonalá, chápavá, charismatická a tolerantní. Moc se mi líbilo to její vaření. Hned bych se dala nakrmit. Linka se Sašou byla ukončena strašně zkratkovitě. Jako by s tou potvorou došly autorce nápady.

28.01.2020 2 z 5

Debutantka z rodu Kennedyových Debutantka z rodu Kennedyových Kerri Maher

Předně musím přiznat, že mi Kennedyovi nikdy nebyli moc sympatičtí. Jejich muži jsou prominentní pozéři a sukničkáři.
První půlka knihy se mi líbila. Předválečný Londýn, politika a večírky. Pak přijde válka, ale našich postav se dlouhou dobu skoro netýká. Chodí na party, lijou do sebe šampaňské a pomlouvají se.
Kick v Londýně získá protekční místo u Červeného kříže. A tam zažívá ve válce opravdové hrůzy. Bojí se, že ji dojdou nylonky a že si bude muset rozpouštět zbytky rtěnek do kelímku jako Angličané. Naštěstí ji rodina přes oceán zásobuje dostatkem punčocháčů, cukrovinkami a radami, jak být správnou katoličkou.
Druhá půlka knihy se točí kolem jejího vztahu a víry. Já opravdu netušila, že je takový problém, když si protestant chce vzít katolíka. To mi po roce 1940 přijde úplně šílené. Ale je to historická realita. Jak je to asi dnes? Pořád se to řeší?
Kdyby nedošlo k sledu několika tragédií a válečných reálií, tak bych netušila, že se kniha odehrává v druhé světové. Kick si v knize získala všechny, ale mě tedy moc ne.

27.01.2020 3 z 5

Pačinko Pačinko Min Jin Lee

Kniha mi přišla oddechová. Spousty zlých věcí se děje jen tak okrajově. Četla jsem i jiné knihy o podobném tématu, které byly daleko syrovější. Příběh je čtivý, postavy sympatické (někdy až moc) a hezky to ubíhalo. Moje kamarádka žijící v Japonsku potvrzuje, že Japonci byli pěkní rasisté (mají rádi turisty, ale běda, jak tam chcete žít a rovnat se jim třeba v práci), ale už se to prý trochu lepší. A to je v knize dobře ukázáno.

22.01.2020 4 z 5

Lid mi říká Evita Lid mi říká Evita Josef Opatrný

Výborná kniha, která mi potvrdila, že Evita byla rozporuplná osobnost. Na jedné straně stavění škol, nemocnic, sociální pomoc chudým a na té druhé fanatické propagování Perónovi diktatury, hromady šperků a luxusních šatů. Ale která z nás by nechtěla stát na balkóně před davem lidí a nevypadat při tom skvěle?!
Kniha popisuje epizody z jejího mládí a pozdějšího života po boku Peróna. Její tvrdou práci pro nadaci a pozdější nemoc. Myslím, že se kniha k Evitě a jejímu životu staví objektivně.

09.01.2020 4 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Opravdová akční bomba. Upíři se prohánějí troskami města, krev teče, zrada všude kolem. Ze série Bratrstva krve se mi líbila nejvíc.

03.01.2020 4 z 5

Muž, který už nezavolal Muž, který už nezavolal Rosie Walsh

Pro mě strašně rozvleklé. Řešení citečků, kontrola facebooku, stalkování chlapa. Důvod jeho odmlky dával smysl, ale to odhalení mi už bylo trochu jedno. Když se něco pořádného začne dít až za polovinou knihy, tak to mi prostě nestačí.

01.01.2020 2 z 5

Hledání El Dorada Hledání El Dorada Marc Herman

Čtivě napsaná kniha o zlatých dolech, místních lidech a obřích společnostech ve stínu deštného pralesa. Autor popisuje těžbu zlata, lidi s kterými se setkal a celkově dopad na prostředí v Guyaně. Moc zajímavé. Pokaždé až si budu brát zlatý řetízek nebo prsten, tak si vzpomenu odkud pochází a kolik práce dalo ho vydobýt ze země. A to jak ho máčeli v rtuti a kyanidu.

27.12.2019 4 z 5

Parádní kniha plná tance, vztahů, životních příběhů a touhy. Touhy po lásce, tanci, změně a kvalitních botách...

09.12.2019 5 z 5

Miovo blues Miovo blues Kristina Ohlsson

Bylo to čtivé a pořád jsem si říkala, jak se z něčeho takového může dostat. Nakonec mi to přišlo překombinované, moc náhod, hromada věcí, co se mohlo pokazit. To nemají ve Švédsku kamery na silnicích a ve městech? Že tam pořád můžete přejíždět lidi autem a nemít na to pořádné svědky? Tak jednoduché to asi nebude.

06.12.2019 3 z 5

Mademoiselle Coco a vůně lásky Mademoiselle Coco a vůně lásky Michelle Marly

Kniha byla krásně napsaná. Ztráta lásky, hledaní dokonalé vůně. Ale měla jsem pocit, že postava Coco Chanel zde byla zidealizována až na hranu možností. Vždycky jsem ji brala jako podnikatelku a ženu, co všemi prostředky jde za tím, co chce. Po té bídě v dětství a hladu v ní podle mě nezbylo moc místa na ohledy. Takže Coco která je zlomená žalem a parfémem chce vyjádřit svou životní ztrátu se mi nějak nezdá. Vždycky jsem ji viděla v cyničtějším světle.

30.11.2019 3 z 5

Láska na jedno kliknutí Láska na jedno kliknutí Cyril Massarotto

Ten zvrat na který jste mě v komentářích nalákali, byl opravdu zajímavý a knize dodal šmrnc. Jinak mi ale celý příběh přišel nudný a nepravděpodobný . Všechno mi to tak nějak prosvištělo hlavou a na knihu si už nikdy nevzpomenu.

23.11.2019 2 z 5

Čtyři dny v červnu Čtyři dny v červnu Iain Gale

Dobrá kniha o jedné z nejslavnějších bitev. Hodně vojenské hantýrky, ale to k tomu patří. Postavy byly dobře vykreslené a tak mi jich bylo líto, když napochodovaly do těch jatek. Konečný přehled byl skvělý.

19.11.2019 4 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Pořád napínavé a mistrně napsané, ale ten přechod v nadpřirozeno mi vůbec neseděl. Raději bych zase detektivní příběh.

12.11.2019 3 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Hodně zvláštní. Jiná kultura, jiné mravy. Některé věci pro mě totálně nepochopitelné. Ten tlak na ženu, aby rodila, protože jinak nemá žádnou cenu. Mnohoženství a ten pocit, že se otcové do výchovy moc nezapojují. Jak je možné, že synové jedné manželky jdou na vysokou a druhé do učení, protože jejich matka nemá peníze? A co otec všech těch synů?
Ale jinak krásně napsaná kniha o mateřství, lásce, zradě a vlastní hodnotě. Můžete si vymyslet dokonalý životní plán, ale realita je mnohdy jiná.

12.11.2019 4 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Opět nečekané dějové zvraty. Parádní příběh a skvělé prostředí. Jen si říkám proč v každém příběhu z amerického jihu musí být pologramotní vařiči samohonky ve flanelových košilích.

10.11.2019 4 z 5

Americký sniper Americký sniper Jim DeFelice

Tohle nemůžu hodnotit hvězdami. Tak jen, co si o tom myslím.

Tento milý chlapec vyrostl na farmě. Miloval Ameriku. Jeho otec měl tři práce a tento hoch byl příkladný občan, co se nezaplétal schválně do rvaček. Bojoval jen tehdy, když chránil slabší. A miloval Ameriku. Pak přišel vstup do armády, kde mu vymyli mozek a on ještě víc začal milovat Ameriku.
Ta kniha je napsaná, jak červená knihovna. On a jeho láska - armáda. Bylo to prostě šíleně patetické. Bojuje, protože má pocit, že tím chrání svoji zemi a rodinu a kvůli tomu na rodinu kašle. My jsme Američané a nikdo není víc. Můžeme postřílet koho chceme a kde chceme. Bůh žehnej Americe.
Film byl lepší.

07.11.2019

V knihovně je na tuto knížečku čekací fronta 12 lidí. Asi mají Instagram nebo co. Tak jsem si řekla, že to bude něco a půjčila si elektronickou verzi. Byla jsem mírně v šoku. U knihy jsem se zasmála - to se přiznám. Opravdu to bylo vtipný. Ale byl to hlavně popis jídla, krávovin a toho, jak je blbě oblečená a cítí se trapně a tlustě. To všechno v exotických kulisách po celém světě.
Jsem přesvědčená, že autorka ze sebe dělá takovou povrchní blbušku, aby byla kniha vtipnější. Protože jestli ne, tak asi přestanu lítat.

29.10.2019 2 z 5

Krásná filozofická kniha o životě, lásce, umírání a smrti. Ale hlavně lásce, kterou by jsme měli dávát a umět přijímat. Myslela jsem, že mě moje práce ohledné umírání a smrti náležitě obrousila, ale není tomu tak. Naopak jsem se dokázala do knihy a Morrieho vyprávění náležitě vžít a prožít část jeho boje s ním. Kéž bych měla takového učitele.

29.10.2019