TerryDee TerryDee komentáře u knih

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Na Zlodějský tanec jsem se opravdu těšila, protože série Kroniky pozůstalých od Mary E. Pearson se mi líbila. Autorka vymyslela zajímavý svět a postavy v něm. Takže jsem si říkala, že když se do tohoto světa znovu vrátíme, tak to přece nebude nic hrozného. A hádejte co!? Ono to špatné vůbec nebylo.
Děj se odehrává ve stejném světě jako Falešný polibek, Zrádné srdce, Temná krása a plynule na ně navazuje. Náš příběh nicméně začíná o šest let později, tedy po velké bitvě, která se odehrála v poslední zmiňované knize. Příběh není nějak složitý, ale je vystavený tak, aby si čtenář užil postupné sbližování dvou protikladných osob, které přes to všechno k sobě našli cestu. Hlavní hrdinové jsou opravdu sympatičtí, i když vás v některých situacích můžou trochu naštvat (že Kazi? že Jací?), tak jim jinak fandíte.
Jak jsem už nastínila, díky příběhu a postavám do sebe všechno hezky zapadá. Kniha se tak četla velmi dobře. Možná začátek byl trochu pomalejší, ale potom se to rozjelo, že vás to nutili číst a číst. A najednou byla poslední kapitola kapitola a vy jen WTF!? Jako vážně!? Kde je další díl, já chci pokračování!

03.11.2019 5 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Příběh začíná tam, kde předešlý díl skončil, a to vraždou Broke a znovuobjevením Stevea. Celá kniha byla i tom, zda Reed je či není vrahem. Protože všechno ukazovalo na něho a všechno a všichni byli proti němu, až na Ellu, která se snažila mu být oporou.
V tomto díle jsem si ještě více oblíbila dvojici Val a Wade. Byli to slaďouši - narážky na pekařství neměly žádnou chybu. Kdo mi byl hned od začátku nesympatický, byl právě Steve. Ten mi lezl opravdu krkem. Ale nejspíš to byl účel, abychom si to se vším, co se stalo spojili.

10.03.2019 4 z 5

Trnitá řeč Trnitá řeč Leigh Bardugo

Trnitá řeč od Leigh Bardugo je neskutečný skvost. Má všechna potřebná nej - nejkrásnější obálka, nejkrásnější ilustrace (z těch ještě doteď nemůžu, opravdu neskutečná nádhera) a nejoriginálnější pohádkové příběhy. I když tyto pohádky jsou temně laděné. Za mě osobně jsou nejpovedenější Yama a trnitý les, Čarodějnice z Duvy, Když voda zpívá oheň. Tyhle tři na mě hodně způsobily a vryly se mi do paměti.

10.03.2019 5 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Jsem ráda, že jsem mohla opět zabrousit do tohoto světa a potkat staré známé, zejména Rhysanda, Azriela a Cassiana. Bylo to milé počteníčko, i když nic závratného se tam nestalo, přesto velmi příjemné. Nejvíce mě pobavily některé hlášky a především scénky, jako třeba koulovaná či předávání dárků (červené spodní prádlo rozhodně vede).

10.03.2019 5 z 5

Scotland Street Scotland Street Samantha Young

Scotland Street se věnuje Coleovi, mladšímu bratru Jo, což byla hrdinka z London Road. A právě Jo a její příběh mám ze všech nejradši, takže jsem se na ten Coleův opravdu těšila. A nebylo to špatný, řekla bych příjemná oddychovka. Jen mi trochu vadila hlavní hrdinka Shannon, která byla občas na pár facek. Její myšlenkové pochody jsem někdy nepobírala. A proto jsem i ráda, že po dlouhé době to musela napravovat ona a ne on. Protože Cole byl správňák se srdcem na pravém místě.

13.01.2019 4 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Proč mi to dělá? Takhle to ukončit!? Kdo to čekání má vydržet.
Kniha pokračuje v tempu, které jí nastínily předchozí dva díly. Je to stále čtivé a záživné. Jedním slovem PECKA.
V tomto díle jsem si ještě více oblíbila příběh Manon a Elide. Hodně se mi zamlouvalo spojení Manon + Dorian a Elide + Lorcana. A proto mě docela naštvalo, že na konci si to tak trochu Lorcan pokazil (a to jsem použila mírný výraz). Jsem opravdu zvědavá, zda dostane u Elide šanci a budou spolu.
Musím říct, že se Aelin ukázala jako mistr taktiky a zamlčování. Protože to, co se postupně odkrývalo, dávalo následně smysl. Z toho vyplývá, že Aelin nedělala nic jen tak, vždy se za tím něco skrývalo.
A kvůli tomu mi bylo upřímně líto Aedeona. Chudák se dozvěděl všechno jako poslední, když nepočítám nás čtenáře. A ani se ho nezeptali, zda se mu zamlouvá to, co pro něho přichystali. Bylo to vůči němu velmi nespravedlivé.
Na závěr chci ještě říct, že mé srdce bije pro tuhle sérii. Opravdu jsem si ji zamilovala. ????

26.11.2018 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Já tu ženskou žeru. Po ne moc dobré dvojce přichází velmi ale velmi čtivá a zajímavá trojka. Nejspíš za to mohla změna prostředí a objevení nových postav. Velký podíl k tomu přidává Rowan neboli Jeřáb a potom i Manon s Abraxosem.
V knize se nám rozvíjí více příběhů a my tak můžeme sledovat osudy našich hrdinů. Mě osobně se nejvíce zamlouval ten s Aelin a Manon. Dění v Adarlanu nic moc.
Po přečtení jsem se musela vrhnout na další díl. Jinak to totiž nešlo.
P. S. Ta ženská umí napsat chlapa. Totálně zbožňuji Jeřába. Můžu říct, že se rovná Rhysandovi.

07.11.2018 5 z 5

Trhni si! Trhni si! Andrea Kabeláčová

Kniha nebyla špatná, ale asi pro každého úplně není.
Hlavní hrdinka Mia je velmi drsná a nekompromisní, která utekla z nefunkčního domova a nalezla nové útočiště v domku u kluků (s podobnými osudy).
Na Miu jsem si těžko zvykala. V některých situacích byla na pěst, někdy mi zase přišla v pohodě. Pro ránu a sprostá slova nešla daleko, a díky tomu si získala respekt chlapců, s kterými bydlela. Nicméně její pozu drsoňky postupně rozbije nový spolubydlící Brad, který podle mě měl svatou trpělivost. Ne všichni by se totiž přenesli přes její chování, které bylo občas přes čáru. A proto by nedělalo problém si oblíbit chlaoeckou sestavu. Kluci byli skvěle vykresleni a působili opravdu sympaticky. Byli to správná paka.
Závěrem, pokud si někdo chce přečíst něco oddechového a romantického, tak může sáhnout po této knize. Neuškodí.

01.10.2018 2 z 5

Temná krása Temná krása Mary E. Pearson

Názor na knihu obsahuje spoiler.
Závěrečný díl z trilogie Kroniky pozůstalých Temná krása úspěšně za mnou.
Co jsem v tomto díle moc nezvládala, byla hlavní hrdinka Lia a její chování. Ta holka mi občas, přesněji značnou část knihy, pila krev. A už se mi nezamlouvalo, že byl upozadněn Rafe, jako kdyby něco udělal špatně. Což neudělal! Zajímalo by mě, zda by Lia udělala to samé, kdyby byli v opačných situacích. Ale to jsou co by kdyby.
Myšlenka dát Kadena a Pauline dohromady se mi velice zamlouvala. Škoda, že tam nebylo víc jejich společných scén. A jméno Rgys, jako vážně? Úžasný výběr!
Jednu výtku bych k tomu měla, a to uspěchaný konec jak závěrečné bitvy, tak následného života po bitvě. Ale jinak spokojenost. Především jsem vděčná za happyend Lii a Rafe. Konečně spolu, konečně šťastni.
Celkově tuhle sérii hodnotím velmi pozitivně. Autorce se podařilo skvěle vykreslit její svět, že mě zcela okouzlil. Ještě teď po přečtení myslím na naše hrdinky a jejich svět.

20.09.2018 5 z 5

Niky Niky Zuzana Ryšavá

Tuto knížku určitě doporučuji jako letní čtení (možná i na jiné roční období). Za mě rozhodně příjemné a oddechové počtení.
Příběhově se mi to doopravdy líbilo. Prostě romantika. Postavy jsem si oblíbila, především pak duo Niky a Niky, i když ve spojení s Bárou super trio. A Martina snad ani nemusím zmiňovat, miláček.
Na závěr, jsem ráda, že jsem se k této knize od české autorky dostala (díky Týno za doporučení). Rozhodně nelituji a doporučuji i já.

01.09.2018 4 z 5

Možná v jiném životě Možná v jiném životě Taylor Jenkins Reid

Kniha Možná v jiném životě mě velmi mile překvapila. Příběhově se mi doopravdy líbila. Bylo zajímavé sledovat vzájemně se prolínající příběhy, v nichž má volba hlavní hrdinky Hannah obrovské důsledky jak pro ni samotnou, tak pro lidi kolem ní.
Každý si snad někdy řekl, co by se stalo, kdybych se rozhodl jinak, než jsem se rozhodl. A právě tato otázka je hlavním momentem knihy.
Za sebe můžu říct, že jsem spokojená, jak oba dva příběhy skončily. Protože jak Hannah č. 1, tak Hannah č. 2 byly od sebe odlišné, a proto mohly mít svůj život.

15.08.2018 4 z 5

Z kouře a kamene Z kouře a kamene Alžběta Bílková

Upřímně musím říct, že se mi kniha četla velmi dobře. Příběh byl opravdu čtivý a nápaditý. A smekám před autorčinou fantazií, protože Šerosvět je opravdu zajímavé místo s ještě zajímavějšími obyvateli, jak jsou ghúlové, sirény, víly či vlkodlaci.
Na příběh je nahlíženo z pohledu tří hlavních postav, a to Carys, Mary a Roana. Jednoho dne se vše pro naše postavy změní. V Moriganu, kde pravidla určují čtyři vládci, totiž jeden z nich zemře, a to v náruči smrtelné dívky jménem Carys. Aniž by chtěla, stala se jeho nástupkyní – nositelkou titulu paní kouře a kamene. Aby titul získala, musí však podstoupit těžkou zkoušku od ostatních vládců města. A zároveň musí zjistit, kdo je její přítel a kdo nepřítel.

Spoiler!
Pro mě základním momentem se stal sraz vládců Moriganu, kde Carys předvedla obdivuhodný výkon, když přednesla svůj proslov. Zároveň objevení mrtvého chlapce, což odstartovaloz druhou stranu příběhu. Dále je to samozřejmě zkouška, kterou musela podstoupit, aby se stala vládkyní Severu. A jako poslední bych uvedla setkání s Vránou a finální souboj.
Konec spoileru!

Kniha skončila, tak jak skončila. A myslím si, že nebudu sama, kdo bude doufat v pokračování.

13.05.2018 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Jana Eyrová je jedna z mých oblíbených knih. Jsem ráda, že jsem si na ni udělala čas a přečetla si ji znovu. Bylo to totiž milé zavzpomínat na jednotlivé osudy našich hrdinů - Jany Eyrové a Edvarda Rochestera. Teď se tedy můžu s velkým očekáváním pustit na její retteling Rozlet Gemmy Hardyové od Margot Liveseyové. A upřímně, jsem zvědavá a zároveň natěšená.

29.04.2018 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Dočteno! A musím říct, že jsem sama překvapená, jak mě ta kniha totálně chytla. Jsem z ní hotová. Rozhodně jsem se do příběhu zamilovala. Z postav jsem si oblíbila Kaze, Inej a Ninu. Ale v podstatě mi tam nikdo nevadil, protože se jednotlivé postavy doplňovaly. Už se nemůžu dočkat druhého dílu. Ještě, že je to teď v dubnu.

26.04.2018 5 z 5

Tetování za trest Tetování za trest M. K. Hardy

Na tenhle díl jsem se těšila. Protože tuhle novozélandskou ragby partu jsem si moc oblíbila a na Henryho jsem byla zvědavá.

Henry prohraje se svým týmovým spoluhráčem sázku. A jako ten, kdo prohrál, se musí nechat tetovat. Což by nebyl takový problém, kdyby neměl ten dotyčný strach z jehel. Ale když už se tetovat, tak si přece nenechá tetování dělat někde jinde, než tam, kam chodí zbytek týmu.

A právě v tetovácím salonu dochází k prvnímu setkání Henryho s Yumiko, s naší hlavní hrdinkou, které nemohlo dopadnou lépe. Opravdu jsem se u toho nesmála. Yumi je střeštěnost sama o sobě. Henry je spíš takový roztomilý medvídek.

Další setkání na sebe nechá dlouho čekat. A i to nedopadlo podle Henryho představ. Ale i tak se ti dva sblíží a Yumiko se nabídne, že Henrymu pomůže překonat strach z jehel, aby nakonec měl to svoje tetování za trest.

Jejich sbližování celkem naruší nečekaná návštěva rodičů Yumiko. Tahle tradiční japonská rodina se s ničím a s nikým nepáře. V tomhle momentě se mi nelíbilo, jak se Yuniko pod nátlakem rodiny, především svého despotického otce, změnila a jak se chovala k Henrymu.

Jsem zvědavá, jestli se dočkáme dalšího dílu a o kom by asi tak mohl být. Pár chlapů tam ještě v zásobě je.

05.07.2024

Poslední tanec Poslední tanec Nicole Böhm

Příběh pojednává o tanci, ale také o nových šancích a snech. A ze není nikdy pozdě bojovat za to, co má člověk rád.

"Nedopusť, aby cokoliv vstoupilo mezi tebe a tvou vášeň. A už vůbec ne bolest. Nepustí tě, dokud se s ní nevypořádáš. Neutíkej před ní."

Gillian vždy toužila stát se tanečnicí. Ale život jí dal do cesty mnohé nástrahy a kopance. Vše to korunovalo, když její otec onemocněl a ona musela nastoupit na pozici ředitelky proslulé newyorkské umělecké školy. Její život jakoby šel stranou a veškerou svou energii věnovala škole.

Jednoho dne jí však cestu zkříží Jaz, mladý pouliční tanečník bez prostředků, ale s neuvěřitelným talentem. A i když mu život neustlal na růžích, tak ho to nezlomilo, a že nepodlehl žádným nástrahám. Zkrátka to byl dobrák se srdcem na dlani.

A i když oba dva pochází z odlišných světů, mají něco společného. A tím je právě tanec. Skrze tanec se oboum začal pozvolna měnit život.

"Tanči srdcem, děvenko. Tenhle svět tu je pro tebe. Stačí vstoupit a nechat se vést."

Pokud máte rádi slowburn romance, tak tohle je příběh pro vás. Jakože je to hodně slow. O tom žádná. A autorka dokázala zajímavým a poutavým způsobem vylíčit nelehký život na ulici.

"Kam ses v myšlenkách zatoulala?"
"Všude a nikde."

Hodnocení: 4/ 5

Za poskytnutí e-knihy k recenzi děkuji @endlessbibliophile z @humbook a @humbookblogeri #spoluprace #humbookblogeri

27.06.2024 4 z 5

Niccolo Andretti Niccolo Andretti Parker S. Huntington

V předchozí knize Asher Black byl příběh protknutý špetkou mafie a v tomto příběhu ji máme o trochu více.

Oba dva hrdinové mají své masky a ukazují světu tak svoji druhou tvář. Nicméně nic není takové, jak se na první pohled zdá. Neboť oba dva si nesou na svých bedrech těžkou minulost, s níž musejí žít a nějak se s ní po svém vypořádat.

A tak zjišťujeme, že ta zlá "kráva" Minka. Není až tak špatná. Jediné, o co se snaží, je fakt, že chce k sobě nazpátek svoji mladší sestřičku. A že udělá všechno, aby se tomu tak stalo. A cesta zlatokopky se jí zdá jako ta nejsnadnější. A tak díky poslednímu úlovku se potkává s Nickem. S nerudným a protivným týpkem, který ji vytáčí a zároveň přitahuje tak jako žádný chlap předtím. Niccolo Andretti je vyděděnec skrývající se před svým bratrem, jenž na jeho hkavu vypsal tučnou odměnu. A tak se musí skrývat. Což není život, který by si přál. Jenže pak mu cestu zkříží protivná, ale sexy Minka. A jeho život nebere jiný směr.

Opět bych řekla, že se více jedná o slowburn příběh, než o mafianskou darkromanci. Sledujeme tu postupné sbližování Nicca a Minky, kteří zjišťují, že ne všechno je tak zlé. Moc jsem si užila scénu, kdy Nicco čte Minčin oblíbený erotický román.

15.05.2024 4 z 5

Zjizveni Zjizveni Emily McIntire

Líbí se mi, že to je i není retelling na Lvího krále. Tuhle pohádku mám ráda, takže jsem byla zvědavá, jak tohke autorka zpracuje. A to, co jsem dostala, se mi líbilo, jako že hodně líbilo.

"Jednota je naše síla, Svár náš pád."

Jestli jsem si myslela, že jsem podlehla Hookovi, tak to jsem ještě nepoznala Tristana Faasu. Musím vám říct, že mě očaroval. Jak svými jizvami, temnotou, tak i tím částečným světlem v něm. Zkrátka jsem jeho. Navždy.

"Pravdou je, že jsem tvůj. Zcela. Nevysvětlitelně. Bolestivě. Bezpodmínečně." Přesune mou ruku a přitlačí si dýku k hrdlu. "A pokud potřebuješ obětovat mou duši, abys dokázala žít s tou svojí, udělej to."

Sára není žádná křehká květinka. Ale je to bojovnice za to, co považuje za správné. Má jasný plán, vzít si krále Michaela z rodu Faasů a následně jej zneškodnit. Ale nepočítala se Zjizveným princem, Tristanem. Ten je nebezpečný, zakázaný, ale svým způsobem zajímavý a tak lákavý. A naopak to platí též. Tristan mám svůj plán a nic jiného ho nezajímá, až s příchodem Sary se situace jaksi zkomplikuje.

Knihu jednoznačně doporučuji. Dostane nevšední a zajímavý příběh. A zejména pak Tristana.

"Tohle není láska. Tohle je posedlost. Šílenství. Spása."

17.03.2024 5 z 5

Carrie Soto se vrací Carrie Soto se vrací Taylor Jenkins Reid

“Nevím, jak bych hrál tenis jinak než celým srdcem.

Přiznám se, že tenisu tolik neholduji. Občas jsem nějaký ten match viděla. Asi... Ale tady nastal zlom. Líbilo se mi, jak bylo všechno popsáno, tréninky i jednotlivé zápasy. Najednou jsem přišla tenisu na chuť. Neuvěřitelné.

“Tohle si na tobě pamatuju - každá věta z tvejch úst řeže jako žiletka.

Carrie není typická hlavní hrdinka. Někdo by o ní mohl říct, že je až moc tvrdohlavá a místy až arogantní. Ale podle mě to k ní zkrátka patřilo. Nebyla dokonalá, ale stránku po stránce jsme mohli sledovat její vývoj. A to bylo na tom to úžasné. Jako kdybychom sledovali opravdovou postavu.

Take se mi líbilo, že to nebylo jen o tenise, ale také o životě a vztazích, a to zejména mezi otcem a dcerou. To jak byl popsán jejich vztah a co všechno se za ty léta mezi nimi odehrálo. Bylo to silné a emotivní.

Autorce se to opět podařilo. Od samého začátku vás vtáhne do příběhu, nechá vás ho s hrdiny prožívat a pustí vás až na samém konci.

“Eres perfecta, incluso en tú imperfecctión.
(“Jsi dokonalá i ve své nedokonalosti.)

04.03.2024 5 z 5

Spoutej mě Spoutej mě Hope Marks

V prvni řadě musím říct, že mě zaujalo zápletka knihy, a to kleptomanka a místní šerif. Rozhodně nevšední a zajímavá změna.

Kniha je rozdělena na tři části, v nichž se střídají podledy obou hrdinů, a to Laury a Bradleyho. Takže máme možnost nahlédnout na danou situaci jejich optikou.

Laura se kvůli své práci přestěhovala do malého městečka, kde pracuje na tamní bance. Nicméně nikdo z místních neví, že se potýká s kleptomanií. Laura má neustálou touhu krást věci, které jí nepatří a zároveň je nepotřebuje. Při jedné krádeži se seznamuje s místním šerifem Bradleym. A právě tohle setkání se jim stane osudným.

Trochu jsem bojovala s hlavní hrdinkou Laurou. Její některé myšlenkové pochody a chování mi úplně nesedly. A občas jsem si říkala, proč je pro ni tak těžké komunikovat a vyslechnout toho druhého. Chápu, že bez toho by nebyly následující zapletky. Ale na knihach (a i v životě) mi vadí nedostatečná komunikace mezi lidmi. Nicméně šerif se mi libil. Ano, v jeden moment jsem ho chtěla praštit za jeho chování, ale následně to vysvětlilo a já ho díky tomu pochopila.

24.02.2024