Terva Terva komentáře u knih

Vlci, draci, bájná zvířata Vlci, draci, bájná zvířata Claude-Catherine Ragache

Nemá to tak krásnou ilustraci jako Egypt, ale i tak je to nádherné a poučné.

02.06.2015 4 z 5

Bonsaje Bonsaje Harry Tomlinson

Fotografie krásné, ale ty si mohu udělat také. Bohužel rady jsou stručné a má kniha dnes vypadá jak zápisník. Vše si totiž do ní zapisuji. Asi se pokusím vydat svou knihu.

02.06.2015 3 z 5

Hodina děsu Hodina děsu Stephen King

Tuhle povídkovou knihu mám jen tak z povinnosti, protože ty povídky jsou vydány již někde jinde.

Coffeyho ruce Coffeyho ruce Stephen King

Další strhující události ve vězení a navíc víc o Coffeym, který už skoro není tím, čím by se nám mohl zdát.

Dvě mrtvé holčičky Dvě mrtvé holčičky Stephen King

Strhující začátek a první příběh ze série Zelená míle. Naštěstí je celá série vydána na způsob rodokapsu a tak knihu do kapsy a v tramvaji jsem tento příběh přelouskal než jsem dojel na Bílou horu. První Zelená míle bez kávy.

28.04.2015 5 z 5

Černá krabice Černá krabice Joe Hill (p)

Prvotina syna Stephena Kinga se velmi lehce čte, postavy jsou výrazné a nepletou se vám, hudební doprovod dobrý:-) a finále uspokojující. Jen tak dále pane Hille.

28.04.2015 4 z 5

Deník Ellen Rimbauerové - Dům v růžích Deník Ellen Rimbauerové - Dům v růžích Joyce Reardon (p)

Do rukou se mi úplně náhodou dostala kniha s názvem Deník Ellen Rimbauerové,
Deník zkoumala a nechala vytisknout Joyce Reardonová
z oddělení Paranormálních jevů Beaumontské univerzity v Seattlu státě Washington.
Je to vlastně ten deník, který dovedl Stephena Kinga k napsání scénáře k filmu Rose Red.
Je to velmi zajímavý příběh - přečtěte si.

Pár poznatků z knihy, která inspirovala Stehena Kinga:

....tohle není žádná fantazie pana Poea
o dívce, která zapaluje školy,
o psu, který se chová jak posedlý,
ani o velkém kyvadlu, jenž přetíná lidi vejpůl.....

.....v roce 1946 zmizela při jednom večírku v domě Růží jedna z největších filmových hereček té doby Deana Petrie.

19.04.2015 3 z 5

Indiana Jones omnibus. Kniha druhá Indiana Jones omnibus. Kniha druhá Gary Gianni

Mám z hadů respekt, ne strach.

Nebezpečí a vzrušení následují archeologa Henryho Jonese juniora po celém světě, zatímco se snaží zajistit, aby nejmocnější předměty světa nepadly do nesprávných rukou.
Tohle zní moc dobře, že ano? Jenže opak je tak trošku pravdou. Z pěti povídek je jedna vynikající, jedna slušná, jedna průměrná a dvě jsou podprůměrné.
Musím však přiznat, že v počtu povídek oproti první knize bylo tohle lepší. Ale i tak je to jen za tři hvězdy.

Pět povídek, patnáct hvězd rovná se tři ***

Indiana Jones a zlaté rouno (1994) **

Indiana Jones a svatyně mořského ďábla (1994)*

Indiana Jones a železný fénix (1994) *****

Indiana Jones a kopí osudu (1995) ****

Indiana Jones a piráti Smaragdového moře (1995)***

Ke každé povídce jsem napsal krátký komentář, samostatně jsem povídky ohodnotil a to vše najdete v kolonce povídky v této sbírce.

…..............Opravdu nesnáším, když se mi říká „Juniore“!!!!...................

12.04.2017 3 z 5

Indiana Jones omnibus. Kniha první Indiana Jones omnibus. Kniha první Dan Barry

Indiana Jones a osud Atlantidy ****
Příběh odehrávající se v roce 1939 nakreslil Dan Barry, který spolu s Mike Richardsonem a Williamem Messnerem-Loebsem spolupracoval na dialogu. Vše to sponzorovala podle svého námětu společnost Lucasfilm Games.
Nejkrásnější kresba je na stranách 58-59. Krásný obrázek, plný života, řevu, strachu a zvířat.

Bouře v Orientu ***
Příběh je velmi podobný filmovému zpracovaní Indiana Jonese a Chrám zkázy. Je to jen průměrný příběh ve kterém je možná Indiana Jones tak trochu za kašpara a sklerotika.

Malá ochutnávka:
BRATATATATATATAT-TAT....KROOM....BLAM BLAM, BLAM BLAM. PTOOM...

Indiana Jones a Zlaté paže **
Nejhorší povídka v této sbírce. Scénář Lee Marrsové je podivný, někdy až nelogický. A ani kresba Lea Duraňona není moc povedená. Tedy alespoň pro mě. Prostě a jistě jen dvě hvězdy.

Celkové hodnocení těchto tří povídek je jasné. Takový lehký průměr a není to zrovna dobrý start pro celý komplet. Ale i tak jdu do další Omnibus knihy.

Ke všem třem povídkám jsem napsal samostatný komentář, který lze najít v sekci - povídky :-)

05.03.2017 3 z 5

Návrat do budoucnosti II Návrat do budoucnosti II Craig Shaw Gardner

Nejslabší článek trilogie. Tohle cestování časem je moc futuristické. Ano, jako celek to jistojistě funguje a je to dobré, ale až moc překombinované. Vlastně i film je takový - a proč ne, když je tato kniha jen adaptací scénáře a ne samostatný knižní počin. Je to prostě jen pocta perfektních filmů od Roberta Zemeckise.

15.11.2015 4 z 5

Jitro kouzelníků Jitro kouzelníků Jacques Bergier

Tohle mě tenkrát strašně zaujalo a bavilo. Já to četl snad třikrát a možná ještě vícekrát. Dnes už jsou jiné knihy, ale tohle byla pecka.

08.06.2015 5 z 5

Lovci ztraceného vědění Lovci ztraceného vědění Erich von Däniken

Antologie různých vědců, novinářů a profesorů na Dänikenovské téma, zda naši planetu opravdu navštívila jiná civilizace. Nejpoutavější článek je o Elektřině ve starém Egyptě od Profesora dr. Rainera Oseho.

07.06.2015 5 z 5

Mrtví se někdy vracejí Mrtví se někdy vracejí Stephen King

Opět směsice povídek, které jsou k přečtení už na jiných místech. Tuto knihu nevlastním.

29.04.2015 4 z 5

Dvě velmi vyrovnané povídky, které by možná někdo mohl i natočit.

Mizerná smrt Eduarda Delacroixe Mizerná smrt Eduarda Delacroixe Stephen King

Mít k dispozici šest až deset hvězd, dal bych osm až devět. Nejlepší příběh v celé sérii. Dojemný, napínavý, smutný a skoro až hororový.

Dolanův cadillac Dolanův cadillac Stephen King

Nejdříve jsem viděl film. Christian Slater to prostě perfektně zahrál. V titulcích jsem zjistil, že je to Kingovina. A PROČ JÁ TO NEMÁM? Protože to vyšlo pod rouškou Noční můry a snové výjevy a mě to nějak uniklo. Ale už jsem se polepšil, sehnal a přečetl. Není to sice tak strhující, jak by čtenář očekával, ale i tak, přečteno ve své podstatě jedním dechem.

Stephen King - Mistr strachu Stephen King - Mistr strachu Lisa Rogak

Velmi povedený životopis největšího hororového tvůrce. Zde je perfektně vidět, jak si pan King vybere životní událost, nějakou - třeba jen maličkost například - pes - jídlo - smrt a napíše strhující knihu. Ale kdo píše o démonech má určitě nejednoho démona v sobě. Krásná inspirace.

Visio in Extremis Visio in Extremis Miroslav Žamboch

Pravda je taková, že Miroslav Žamboch toho napsal už dost, ale kdo ho má rád, ten přečte vše a možná sem tam něco i nadhodnotí. Tak například já. Visio in Extremis a In Nomine Sanguinis nejsou zas tak 100% příběhy, ale když se do nich začtete, zjistíte, že není problém se do světa Mathiase Majera a Oziáše Jiřího Rysa dostat. Mě se to povedlo a obě knihy hodnotím 80%

28.04.2015 4 z 5

Vetřelci vs. predátor omnibus. Kniha první Vetřelci vs. predátor omnibus. Kniha první Randy Stradley

A hned první povídka se jmenuje příznačně pro tento komiks ..........VETŘELCI VS. PREDÁTOR........... Scénář k povídce napsal Randy Stradley a příběh nakreslil Phill Norwood ( nakreslil i pěkný titulní list ) a druhým kreslířem byl Chris Warner. Zde se Mačiko Nogučiová přidává k Predátorům v boji proti Vetřelcům. Je zde i Vetřelec, který se vylíhne z létajícího ptáka, Povídku druhou z názvem ..........ČAS KRVE.......... napsal opět Randy Stradley a kreslí také člověk z první povídky Phill Norwood. A jedná se o část pravidel Predátorů v boji proti Vetřelcům. Třetí povídka nese název ..........SOUBOJ.......... Opět ji napsal Randy Stradley ale tentokráte má malíře se jménem Javier Saltares. Zde Kapitán Glass pomáhá Predátorovi na planetě Rjuši. ..........VÁLKA.......... Tak se jmenuje povídka čtvrtá. Opět ji nakreslil Randy Stradley a přizval si kreslíře z povídky první Chrise Warnera. Příběh pojednává o tom, jak Predátor Svázaný uzel, Mačiko Nogučiová a další bojují proti Vetřelcům na další nejmenované planetě. Pátý pátý příběh nese název ..........VĚČNÝ.......... Povídku napsal Ian Edginton a nakreslil ALex Maleev. Je o muži zvaném Lee, který před dvě stě lety zabil Predátora a od té doby si najímá lidi na lov Predátorů. ..........STARÁ TAJEMSTVÍ.......... Šestý příběh z Bulharska nakreslil i napsal Alex Maleev a je to nejkratší příběh této knihy. Povídka poslední se jmenuje ..........SÍŤ..........Napsal ji Ian Edginton a dva kreslíři se podílejí na černobíle grafice. Jsou to Derek Thompson a Brian O'Connell. Povídka, která má od všech příběhů trochu, jak z Vetřelců tak z Predátorů.

19.04.2015 5 z 5

Konspirace Umbrella Konspirace Umbrella Stephani Danelle Perry

První kniha, napsaná podle kultovního "bestovního celeru" videohry Resident evil.
Nese název: Konspirace Umbrella.
Kdo hrál hru, bude velmi potěšen, kdo nehrál má možnost se do hry podívat očima knižních listů.

19.04.2015 3 z 5