Tesset Tesset komentáře u knih

Sicilští lvi Sicilští lvi Stefania Auci

Hezký historický román z prostředí, které u nás není moc známé - za to palec nahoru. Jediné co mi moc nesedlo byl ten styl - jednak vyprávění v přítomném čase a pak ty věty. Zkrátka si myslím, že příběh o takové rodině, jakou jsou Floriovi, by měl být napsán čtivěji.

03.01.2021 4 z 5

Boháč z Park Avenue Boháč z Park Avenue Vi Keeland

Další fajn oddechovka, sice nic extra co bych si pamatovala ještě dalších deset let, ale určitě si ji někdy přečtu. Sympatické postavy a dobrý humor. To mi stačilo.

03.01.2021 4 z 5

Zničená Zničená Rachel Van Dyken

Za mě teda nic moc. Hlavní postavy mi nebyly moc sympatické a dialogy mi připadaly dost nevěrohodné, místy až směšné a laciné. Příběh jako takový originální, ale špatné provedení. Navíc ten konec byl fakt moc, i když vím, co tím autorka zamýšlela. Akorát prolog jsem nepochopila vůbec.

03.01.2021 2 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

No, podle mě jen rýžování. Jako za tu cenu to určitě nestojí. Těch pár stránek, které se hodí k hlavnímu příběhu, mohly být v prvním dílu, ten zbytek zase není nic extra. Škoda, zpracování hezké, ale čtenářsky zajímavé nic moc.

30.12.2020 3 z 5

Zvláštní oheň Zvláštní oheň Tommy Wallach

Nebylo to to nejhorší, co jsem kdy četla, ale žádná sláva. Příběh jako takový má jistý potenciál, ale moc dobře zpracován nebyl. Další mínus je za to množství chyb. Kniha, která úplně zapadla a nikde o ní ani nebyla zmínka, pravda nezasloužila si to.

29.12.2020 2 z 5

Bridget Jonesová: Láskou šílená Bridget Jonesová: Láskou šílená Helen Fielding

Tenhle díl mě bavil více než předchozí dva. Aby to mohla být Bridget, muselo se stát, to co se stalo (i když mě to neskutečně mrzelo). Super.

26.12.2020 4 z 5

Jako první jsem viděla filmy, takže musím říct, že jsem trochu z knížek zklamaná. Filmy jsou prostě daleko vtipnější a trochu mě i mrzelo, že děj je v knize jiný.

19.12.2020 3 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Klasika. Občas mi tam ale přišlo, že pár věcí nedávalo smysl, jakoby to bylo vytrženo z kontextu. Jinak ale Bridget nemůže zklamat.

13.12.2020 4 z 5

Kůže plná stínů Kůže plná stínů Frances Hardinge

Jediná hvězdička čistě jenom za tu nádhernou obálku. Jinak obsah nestál za nic. Pro mě to byl neskutečně nudný příběh, místy až tak, že jsem ho nevnímala a přesto mi nic neuteklo. Tohle nemůžu doporučit.

04.12.2020 1 z 5

Cela Cela Benjamin Oliver

Bylo to celkem zvláštní, zdálo se mi jakoby se většinu knihy nic moc nedělo, pak prásk a byl konec a musela jsem hodně přemýšlet, o čem to vlastně bylo. Taková neurazí-nenadchne kniha. Bylo tam celkem dost překlepů - někdy i tak nešťastně, že člověk "visel za konečky prsů" :)

23.11.2020 3 z 5

Drzý bastard Drzý bastard Vi Keeland

Hezky čtivé a vtipné, což mám u těchto knih nejradši. Trošku mi akorát vadilo, že se do sebe zamilovali tak rychle, ale co už. Přestože jsme se toho o postavách jako takových moc nedozvěděli, padly mi do oka. Za mě hrozně fajn knížka.

19.11.2020 5 z 5

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

Tahle byla pecka! Neskutečně vtipné a skutečné. Obě hlavní postavy jsem si oblíbila a nechtěla, ať jejich příběh skončí. Takhle by měly vypadat oddechové romantické příběhy - žádný patos. Doporučuji.

19.11.2020 5 z 5

Láska mého života Láska mého života Penelope Ward

Dobré, ale trošku moc sladké. Jediné co bych vytkla, je to, že v podstatě půlka knihy je shrnuta v anotaci a trochu to jejich prozření a cesta k němu byla celkem nuda.

16.11.2020 4 z 5

Americký princ Americký princ Sierra Simone

Tak tohle bylo oproti prvnímu dílu hodně slabé. Kvalita klesla o dost, což jsem nečekala. Některé scény z minulosti byly dost zbytečné, protože se o nich mluvilo v prvním díle, takže jsme už věděli, o co půjde. Greer mi byla celkem nesympatická už v jedničce a nic se na tom nezměnilo. Nechápu, proč tam tak často byly zmínky o tom, jak je Embry sobecký, to mi nepřišlo a hlavně jsem teda čekala, že tam bude vysvětlení, proč je takový, jaký je. Taky nechápu, proč oba tak uctívají Ashe, zas tak úžasný mi nepřijde. To že je to erotický román, ještě podle mě neznamená, že tyhle scény musí být v celé knize (a mnohdy i za dost zvláštních situací), ale to bych asi ještě překousla, protože tak to dělá mnoho autorek, co mi ale lezlo na nervy, bylo to, jak tyhle popisy byly dlouhé... 20 stran to je prostě potom zívačka, sorry jako. Už u předchozího dílu jsem psala, že by bylo lepší, kdyby se upustilo od těch nesmyslů s dominancí, podřízením a ponižováním a stojím si pevně za tím. Takže uvidíme, jaký bude třetí díl, ale moc naděje do něj nevkládám.

16.11.2020 2 z 5

Sexy profesor Sexy profesor Vi Keeland

Bylo to fajn, jedna se skvělých oddechovek. Ubírám jednu hvězdičku, protože si myslím, že by tam mohlo být více vtipnějších situací a taky těch, které by se odehrávaly ve škole. Sice bylo hned na začátku jasné, o co jde, ale to nevadilo, bylo to příjemné čtení.

12.11.2020 4 z 5

Maddox Maddox Melanie Moreland

Zase super, tahle série mě fakt hodně baví a můžu ji jenon doporučit. Sympatické postavy, skvělý humor i obstojná zápletka, která u tohoto žánru často chybí. Těším se na další díl.

12.11.2020 5 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

O něco vtipnější než první díl, ale opět tomu chyběla nějaká větší hloubka. O postavách jsme se toho moc nedozvěděli a v podstatě i děj byl celkem o ničem a dal by se rozpracovat lépe. Ale pokud hledáte něco jednoduchého, je tohle to pravé. Škoda jen, že vnitřek neodpovídá super obálkám a povedeným anotacím.

10.11.2020 3 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Nevím, proč jsem si myslela, že se jedná o fantasy, pořád jsem čekala, kdy přijde "něco" a ono nic. Přitom to je podobné jako styl Austenové. Bylo to fajn, akorát ten konec mi přišel dost uspíšený na to, že se v celé knize prakticky nic moc nestalo a najednou byl konec, chtělo to o pár stran navíc, to už by se v té bichličce ztratilo. Musím ale říct, že knihu jsem ocenila až někdy v její půlce. Zpětně hodnotím pozitivně a doporučuji.

08.11.2020 4 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Je fakt, že anotace byla o dost vtipnější než samotný příběh, ale i tak to nebylo vyloženě špatné. Řekla bych, že je to takový průměr, chtělo by to trošku víc propracovat příběh i postavy. Za mě ale rozhodně super obálka.

07.11.2020 3 z 5

Aurora povstává Aurora povstává Amie Kaufman

Skvělá sci-fi! Rozhodně se máme na co těšit v dalších dílech. Po sérii Akta Illuminae jsem měla docela vysoká očekávání a ty se mi splnily - jasně, u Illuminae to bylo ještě lepší grafickým zpracováním a tady navíc chyběl SPIRO, ale i tak to byla pecka. Jsem zvědavá, čím nás autoři překvapí v dalším díle, protože už jsem si u nich zvykla, že nic není na první pohled jasné. A Kal!

04.11.2020 5 z 5