Tesset Tesset komentáře u knih

Kulti Kulti Mariana Zapata

Bylo to fajn, až na ten stráááášně dlouhý rozjezd, za to ubírám jednu hvězdičku, protože mi přišlo, že polovinu knihy se nic nedělo. Nevadí mi knihy, kde neni pořád nějaká a děj jen tak pomalu plyne, ale tady mi něco chybělo. Jinak byla kniha vtipná, brátvurst a preclík mi to vynahradili. Takže doporučuji.

12.01.2020 4 z 5

Nečekané setkání Nečekané setkání Gail McHugh

NEDOPORUČUJU, ani kdyby vám u hlavy drželi pistoli. Upřímně nechápu, jak něco takového mohlo spatřit světlo světa. Ani nebudu psát, co všechno bylo špatně, tolik času už téhle hrůze nejsem ochotna věnovat.

04.01.2020 odpad!

Ledový dech Ledový dech Diana Gabaldon

Dokonalost. Tak dlouho jsme čekali na pokračování, ale rozhodně to stálo za to. Po slabším Hořícím kříži přišel grandiózní Ledový dech. Někteří tady psali, že je nudily časté popisy krajin apod. a místy, že jim přišly některé scény zbytečné, no já teda četla úplně jinou knihu. Popisů je tam tak akorát a nic mi nepřišlo zbytečné a zdlouhavé. Jasně, formátově je to úplně někde jinde, než na co jsou zvyklí čtenáři historických románů, ale v tom je právě kouzlo Gabaldon - ona nepíše jen historický román, ale popisuje příběhy, které vytváří úplně nový svět (podobně jako u fantasy, kde jsou skutečně vymyšlené světy). Ale dost už bylo chvalozpěvů, honem na další díl. Jen si ještě neodpustím - hemeroidy a Ian a Jamie a jejich rozhovory s Claire ❤️

03.01.2020 5 z 5

Pod kůží Pod kůží Julie Kenner

Tohle už se fakt nedalo. Předchozí díly se aspoň rychle četly, když už nic jiného, ale tyhle žvásty byly moc. Sylvia měla být silná, jak několikrát bylo řečeno, ale hroutila se sotva fouknul větřík. Ty jejich krize, které přešly po jednom dni atd. No hrůza hrůz.

27.12.2019 odpad!

Mapa dní Mapa dní Ransom Riggs

Nevím proč, ale v tomhle dílu mi všechny postavy lezly dost na nervy. Přišlo mi, že se tam nic moc nestalo, až někdy ke konci a jen to hodilo směr na další díl. Už mě celkem taky otravovalo to velebení Aba. A ani fotky mi nepřišly tak zajímavé jako v předchozích dílech.

25.12.2019 3 z 5

Poutník, čarodějnice a červ Poutník, čarodějnice a červ Christopher Paolini

Bylo to jako vrátit se domů, jak řekl sám autor v doslovu. Rozhodně to není na úrovni hlavních knih, ale je to krásné připomenutí toho, jak jsme Eragona, Safiru a ostatní milovali. Krásná jednohubka, jen doufám, že se autor do Alagaesie vrátí v plnohodnotném románu.

20.12.2019 5 z 5

Kniha M Kniha M Peng Shepherd

Četla se mi dost ztuha, zezačátku mě ani moc nebavila a i pak mě některé části nudily. Celkem mě zklamal taky závěr. Některé věci mi přišly nesmyslné a nějak nedořešené (viz třeba otázka jídla nebo hygieny), nebudu psát víc, abych neprozrazovala. Přečíst se to dalo, ale hit to podle mě není.

19.12.2019 3 z 5

Na kolenou Na kolenou Julie Kenner

Ještě větší sr***a než první díl. Něco co mělo být asi šokující odhalení, bylo jasné už možná v prvním dílu. Kdejaký problém řešen sexem, resp. jen na jakési, dejme tomu, emocionální rovině. Dám třetí díl ať to mám celé odškrtlé a tuhle spisovatelku už nikdy víc.

14.12.2019 1 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

Epický závěr téhle scifi série. Myslím, že není třeba se tady rozepisovat, tohle je prostě dokonalé a nejde tomu nic vytknout. A hlavně... SPIRO ❤️❤️

13.12.2019 5 z 5

Řekni mé jméno Řekni mé jméno Julie Kenner

No opět takový ten "brakoidní" styl. Dvě hvězdy jen za to, že se to četlo rychle, i když jsem nad těmi jejich dialogy a myšlenkovými pochody převracela oči. Sérii dočtu čistě z principu.

09.12.2019 2 z 5

Letuška Letuška Cassandra O'Leary

Začalo to dobře, ale cca po 50 stranách se z toho stal totální brak pro změklé mozky. Gabriel na začátku takový sebevědomý a dominantní a o chvilce byl z něho totální podpantoflák. Sinead taky chvílemi působila sebevědomě a silně a vzápětí naprostá zoufalka a stíhačka. Nedoporučuju, je daleko více ppdpbných knih, které aspoň stojí za to.

08.12.2019 1 z 5

Letní romance Letní romance Julie James

Trošku slabší než ostatní díly. Jinak opět ten samý vzorec jako u předcházejících příběhů. To autorka nezná nic jiného než 34 leté muže a 33 leté ženy, které nosí vysoké podpatky?

06.12.2019 2 z 5

Mě nedostaneš Mě nedostaneš Julie James

Z tohohle dílu mám dost smíšené pocity. Na jednu stranu mi Sidney a Vaughn přišli asi jako nejlepší dvojice s nejlepšími a nejvtipnějšími rozhovory, ae na druhou stranu Sidney působila chvílemi jako dost velká zoufalka, což ji sráželo. Jinak si i tento díl drží poměrně stejnou úroveň jako předchozí díly.

04.12.2019 3 z 5

Nezvladatelná láska Nezvladatelná láska Julie James

Vtipné, mělo to švih. Líbí se mi odkazy na předchozí díly, ale celkem už mě začíná nudit pořád ten stejný rámec.

03.12.2019 3 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Za mě teda strašná nuda. Plno popisných částí, málo dialogů. A navzdory častým popisům jsem se ztrácela a někdy nechápala, o co jde, i když to bylo možná i tím, že jsem po většinu doby nedokázala udržet pozornost. Dost mě mrzelo, že tam nebyl více rozpracovaný vztah mezi Drakem a Agnieszkou.

01.12.2019 1 z 5

O té noci O té noci Julie James

Zatím nejslabší díl. Přijde mi, že autorka se dost opakuje. Všechny dvojice mají v podstatě stejné charakterové vlastnosti, na konci vždy žena váhá, zda chce vážný vztah, plus popisy některých scén taky velmi podobné. No už by to chtělo nějakou změnu.

01.12.2019 2 z 5

Něco jako láska Něco jako láska Julie James

Vzhledem k tomu, že to bylo dost podobné prvnímu dílu, dávám o hvězdičku méně. Jinak stále trvám na tom, že kdyby to vyprávěly samotné postavy, získalo by to daleko lepší rozměr.

28.11.2019 3 z 5

Cosi o tobě Cosi o tobě Julie James

Příjemná oddechovka. Líbila se mi kombinace romantického příběhu a detektivní zápletky, ta milostná linka pak nebyla taková plytká, jak to obyčejně bývá. Jen mě trošku mrzelo, že jsme celkem brzo věděli, kdo je vrah. Nevím proč, ale dost rušivě na mě působilo vyprávění v er formě. Kdyby to vyprávěly samy postavy, mělo by to větší šmrnc.

26.11.2019 4 z 5

Trnitá řeč Trnitá řeč Leigh Bardugo

Co tímhle autorka chtěla říct, fakt netuším. V podstatě jde o převyprávěné a mírně upravené klasické pohádky, nic nového a originálního pro svět, který Bardugo stvořila.

23.11.2019 1 z 5

Nebezpečná iluze Nebezpečná iluze Winter Renshaw

Taková romantická, sladká pohádka. Oddechovka na jedno odpoledne. Nic víc bych od toho nečekala.

23.11.2019 4 z 5