Tucaka Tucaka komentáře u knih

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

Za mě zatím nejslabší díl. Docela mě začíná štvát, že ať se hlavní hrdinové dostanou do jakýchkoliv nesnází, nikomu se nic nestane a vše má dobrý konec. Zkrátka na mě až moc velká pohádka pro děti.

12.03.2017 3 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

NAPROSTO OHROMUJÍCÍ!
Škoda jen, že jsem tuto knihu četla až po Královně stínů, určuje si doporučuju přečíst Krvavé ostří jako první než načnete první díl Skleněného trůnu .. člověk tak počítá s tím co se stane na konci knihy.

11.03.2017 5 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Za mě nejlepší kniha od Jojo. Realistická a naprosto jsem cítila s hlavními postavami. Kniha neobsahovala žádné zbytečné pasáže jako u ostatních knih. Za mě rozhodně plný počet hvězdiček a doufám že brzdy vyjde nový příběh od spisovatelky. :)

02.03.2017 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Co na to říct. Nemám slov. Posledních 100 stránek přečteno s jedním dechem. Naprosto celou sérii DOPORUČUJU.

20.02.2017 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Dle procent na databázi a recenzí jsem čekala opravdovou knižní bombu jako každá knížka od jojo. Od spisovatelky jsem četla celkem 4 knihy, a tato mě bavila zatím nejméně.
Jinak úžasný příběh o lásce, škoda.. jsem spíše realista a na tak přehnané slaďárny zkrátka nejsem. V některých pasážích jsem se trochu ztrácela a některé bych úplně vynechala.
Jinak doporučuji přečíst, ale nejlepší kniha co jsem od Jojo četla byla slavné než jsem tě poznala.

27.01.2017 4 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Ze začátku byla velmi zajímavá. Ale část o boji mě příliš nebavila.

10.01.2017 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Velký chaos s popisem osob. Ze začátku mě kniha bavila, jelikož mě zajímal osud Rebeky, Karolíny a Martina. Některé příběhy bych úplně vynechala. Pro mě to bylo hodně chaotické a divně uzavřený konec.

30.12.2016 3 z 5

Moc pěkné čtení! Rozhodně zase něco trochu jiného. Těším na 2. díl.

24.12.2016 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Na knihu jsem se moc moc těšila :). Jojo Moyes je moje nejoblíbenější spisovatelka, ale tuhle knihu bych přiřadila ,,k těm slabším''. Výborná zápletka, ale navzájem bych zápletku o Samovi napsala dříve než dořešení situace s Lilly. Konec byl pro mě až moc zdlouhavý, asi to mělo působit dojemně, ale na mě to bylo až přehnaně ,,sladké''. Jinak opět chválím hlášky a vtipy!

11.12.2016 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Skvěle vymyšlená návaznost příběhů. Tato kniha mě nenadchla tolik jako ostatní knížky od Jojo Moyes, obsahovala spoustu úryvků, kde si nic nedělo. Pro mě nejlepší začátek knihy - příběh Sophie a Édouarda :)

20.11.2016 4 z 5

Věčná Ambra Věčná Ambra Kathleen Winsor

Nato kolik má kniha stránek má stále zajímavý příběh. Pro mě ze všech nejlepších část o moru v Londýně, v té chvíli jsem hltala každé slovo!

10.11.2016 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Moc pěkná kniha. Ze začátku mě trochu příběh nudil, stále se tam neudálo nic zajímavého. Nejvíce mě zaujalo, jak dokáže autor propojit všechny příběhy v jeden. Krásné ...

24.10.2016 4 z 5

Všechno o lásce Všechno o lásce Stephanie Laurens (p)

Tak tahle knížka mě opravdu zkalamala. Mám ráda historické romány ale tahle knížka se mi opravdu obtížně četla a pletla se mi jména. Všechno co se stalo bylo pro mě předvídatelné a stále jsem nemohla najít aspoň část knížky, která by mě napínala.
Těšila jsem se až ji konečně zaklapnu...

28.09.2016 1 z 5

Papírová města Papírová města John Green

Knížka mě zklamala. Nechápu proč je kniha oceněna světovým bestsellerem. Kniha se mi špatně četla. Margo bych definovala jako pubertálního spratka. Asi jsem stále nedokázala pochopit způsob jejího přemýšlení.
Jediná věc , která se mi velmi líbila byla vtipné řečí Q a jeho kamarádů, u kterých se člověk opravdově zasmál.
Od knihy jsem očekávala víc a mrzí mě to. Za mě jen 2 hvězdičky.

09.09.2016 2 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Krásné čtení :)
Jediné co bych knize vytknula je rozsah celé knihy. Některé části bych vytknula, aby nebyla kniha pro čtenáře tak dlouhá. U knihy byl nejlepší velmi smutný konec.

05.09.2016 4 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Nádhera! První polovina knížky se četla pěkně, ale nic zajímavého se tam nedělo ... ale druhou polovinu jsem přečetla jedním dechem. Rozhodně jsem nepochybovala o tom, že by si spisovatelka hravě neporadila s dalším strhujícím příběhem. Za mě bez zaváhání plný počet hvězdiček!

24.08.2016 5 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Knížka mě od začátku hodně bavila, ale ten konec... Konec je podle mého až příliš přehnaný.

08.08.2016 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Přiznám se. Řvala jsem u toho jak malá puberťačka. Co jiného dodat .... snad jen ACHJO! Opravdu jsem netušila jak to nakonec dopadne.
... SPOILER ...
Uvnitř jsem pořád doufala, že Will se uzdraví a budou spolu žít až do smrti. Škoda.. to je zkrátka realita.

18.07.2016 5 z 5

Váhání Váhání Maggie Stiefvater

Mnohem lepší než první díl! Už se těším na třetí

14.07.2016 5 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Moc pěkná kniha. Jediné co mě mrzelo, že spousta věcí se dala předpokládat. Samozřejmě knize nechybí ani sem tam nějaký ten románek. Co mě nadchlo? Konec! Určitě si přečtu pokračování!

04.07.2016 4 z 5