Ulala Ulala komentáře u knih

Stalker Stalker Lars Kepler

Lehce zdlouhavé, střídání spousty mrtvol při divných akcích a zdlouhavého popisu běžného života mně tentokrát docela udolalo. Nicméně zápletka dobrá, životy Erika a Joony se posunuly snad k lepšímu. Jsem zvědavá co si autoři vybájili v dalším díle.

12.05.2022 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Každý další díl je o ždibec lepší. Po troškách autoři prozrazují střípky ze života Joony Linny a zároveň i jeho kolegyně Sagy. Občasné nadsázky v příběhu beru již jako samozřejmost a udržení čtenáře v napětí, jako mistrovské dílo autorů. Jako obvykle je konec příběhu otevřený a tak se těším na další pokračování.

07.05.2022 4 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Zvratů si v této knize autoři dopřáli až přehršel. Spousta postav, ve kterých se zorientovat dá velkou práci. Je ale faktem, že po malých krůčkách se dostáváme k podstatě a to k hlavní postavě Joony Linny a jeho "nočním můrám". Čtení jednotlivých dílů na jeden zátah má něco do sebe. Zatím mně to nepřestalo bavit. Mimochodem zajímavý název knihy - ti kdo knihu přečetli, asi pochopí tuto poznámku.

01.05.2022 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Tak trochu detektivka, trochu thriller, trochu psychologický román. V některých místech zdlouhavé, v některých zbrklé. Připadá mi to tak trochu „pel-mel“, ale má to zajímavou zápletku a dá se to číst. Určitě budu pokračovat v této sérií, když už jsem ji kompletní dostala darem.

28.04.2022 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Knihu jsem četla po druhé, hodnocení však neměním. Zajímavé téma, děj trochu rozvláčný, závěr spíše strhující a překombinovaný. Ale autorův styl je zajímavý a proto v případech Joona Linna pokračuji.

22.04.2022 4 z 5

Z kostí a inkoustu Z kostí a inkoustu Rachel Caine (p)

Přání jednoho z čtenářů jsem si vzala k srdci a čtení jsem si užívala. Naposledy jsem fantazy knihu měla v ruce před mnoha léty a na knihu Z kosti a inkoustu jsem narazila náhodou a při jejím pořizování jsem si pořádně neuvědomila o jaký žánr jde. Chytlo mně to a s radosti jsem se ponořila do parních povozů a vlaků s 400 km rychlostí bez viditelných kolejí. Uvítala bych sice trochu víc fantazie při boji o ovládnutí světa a možná se ji dočkám v dalším díle. Těm, kdo je laikem jako já ve fantazy, vřele doporučuji.

11.04.2022 4 z 5

Nevěrní Nevěrní Andreas Norman

Na pozadí příběhů dvou rodin se odehrávají napjaté vztahy MI6 a švédské tajné služby, anebo naopak? Autorovi se podařilo vměstnat do příběhů život mimo svou vlast, mezilidské vztahy v rodině, boj o moc a přežití v tajných službách, změnu chování lidí v pozici: „když mohu všechno“. Při čtení jsem neustále bojovala mezi pocitem nudy při vyprávění o běžném životě dvou osob v tajných službách a každou větou se stupňujícím napětím při jeho vývoji. Tento styl psaní, téměř bez dialogů, se mi docela líbil. Konec se mi sice zdál trochu přes čáru, ale co by ne.

08.04.2022 4 z 5

Žena v modrém plášti Žena v modrém plášti Deon Meyer

Moje první kniha od tohoto autora a to cíleně pro Čtenářskou výzvu. Přestože to bylo krátké a stručné objasnění případu, kniha ani autor mně nezklamali. Myslím, že si přečtu i další ze série.

04.04.2022 4 z 5

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Pan Klíma nezklamal, přepis scénáře do podoby beletrie má něco do sebe. Příběh léčitele Mikoláška jsem zatím vnitřně nezpracovala. Na léčitelé mám svůj názor a o Mikoláškovi moc málo informací.

04.04.2022 4 z 5

Tajemství prázdného trezoru Tajemství prázdného trezoru Matthew J. Costello

Perfektní "jednohubka". Stručné, jednoduché a tento díl se zaměřuje na sbližování Jacka Brennana s Cherringhamem. To doufám poukazuje na další pokračování.

03.04.2022 4 z 5

Zubař Zubař Tim Sullivan (p)

"Zubař" je knihou, která přináší jiný pohled na řešení kriminálních příběhů. Zapojením protagonisty s aspergenovým syndromem mně autor přiměl podívat se na tyto osoby jinak, než bylo mé obvyklé "chovají se tak, protože prostě takoví jsou". Zamyslela jsem se nad tou nejdůležitějsí otázkou - proč? (mimochodem se jedná o konkrétního kolegu z práce). Za co autorovi děkuji. Ale to není podstatné. Důležitý je jiný přístup k řešení vraždy - bez prolité krve, bez hromady zbraní, pouze logika, rutina a špetka humoru. A to je mi sympatické.

02.04.2022 4 z 5

Teorie vraždy Teorie vraždy Andrew Mayne

Teorie vraždy mi nějak nesedla. Asi jsem čekala něco jiného a proto zklamání. Styl skvělý ale příběh trochu překombinovaný. Prostě to nebyl můj šálek kávy.

30.03.2022 3 z 5

Bretaňské speciality Bretaňské speciality Jean-Luc Bannalec (p)

Ani jsem nestihla knihu navést jako čtenou. Nemohla jsem se odtrhnout od nádherných popisů přírody a gurmánských zážitků. Samozřejmě jsem si v průběhu čtení dělala dobré kafé, bez toho by to nešlo. Jak jsem knihu dočetla, vypadlo ze mně jediné slůvko - skvělé. Tentokrát mi sice trochu chyběla Nolwenová, její dobré rady a skvělá práce, ale všichni kolegové z komisařství v Corcarneau se alespoň v příběhu na chvíli po telefonu vyskytli. Přesto kniha nemá chybu a už by mohla vyjít další.

21.03.2022 5 z 5

Morový testament Morový testament Vlastimil Vondruška

U příběhů Oldřicha z Chlumu , Oty a Diviše si vždy prostě užívám atmosféru té doby. Autor svým stylem psaní umí zaujmou, přidá k tomu historická fakta, pár vražd, okoření to dobrou nebo špatnou náladou tehdejšího panovníka Přemysla II Otakara a jako přílohu dává k dobru popis tehdejší šlechty, která stoji buď na straně panovníka anebo proti němu. Co chtít víc. Já se celou dobu u seznamování se s hříšnými lidmi Království českého chovám jako mlsný kocour nad miskou mléka - čtu, nehledám chyby a podobnosti, prostě si to užívám a těším se na další.

19.03.2022 5 z 5

Nitranská brána smrti Nitranská brána smrti Vlastimil Vondruška

Tuto sérií pana Vondrušky jsem si oblíbila a tento díl byl z těch lepších. Tak mohu pouze napsat, že Nitranská brána smrti se mi líbila.

17.03.2022 5 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Skvělý námět a velmi mně bavil styl autorky. Naše vnitřní "já" je skryto někdy velmi hluboce a autorka se je pokusila na příkladech hlavních postav odhalit. Snad jen slovy autorky: "Dejte si pozor, komu se svěříte do rukou".

05.03.2022 4 z 5

Hrnčířovo pole Hrnčířovo pole Ellis Peters (p)

Případy bratra Catfaela mně nepřestávají překvapovat svou laskavostí, kouzlem místa a doby, které autorka zvládá bravurně popsat. Je škoda, že nových se už nedočkáme

26.02.2022 4 z 5

Zážitky z karantény Zážitky z karantény Halina Pawlowská

Přátelské a milé povídky paní Haliny mně velmi potěšily. Její typický humor je mi docela blízký a tak jsem si čtení docela užila. A že celou dobu jen vařila - tak přece žila v karanténě spousta lidí. Já si z toho vezmu alespoň pár receptů na vyzkoušení.

25.02.2022 4 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Zaměřením na sociopaty si mně autorka získala ještě o trochu vice. Když si uvědomím kolik lidí se sociopatickými rysy žije mezi námi a jaké by to mohlo mít důsledky, jsem z toho trochu "na větvi". Důmyslně zvolené a rozpracované téma se mi moc líbilo a těším se na další knihu.

25.02.2022 5 z 5

Smrt za úplňku Smrt za úplňku Matthew J. Costello

Super kniha na odlehčení. Bez hektolitrů krve, pouze dedukce a trocha kriminální zvídavosti. Mám ráda tuto sérií a už se těším na další díl.

23.02.2022 5 z 5