Valentine Valentine komentáře u knih

Čte se nádherně jedním dechem, výborná pro relax a čtenáře bez nároků na propracovaný a originální děj. Je skvělá, ale ne převratná. Taky mi přijde, že v nejlepším je najednou konec. Každopádně po dlouhé době mě něco takhle chytlo a těším se na další díly.

24.03.2013 4 z 5

Krámek s fantazií Krámek s fantazií Tabitha Bird

Kouzelně, sladce a smutně dojemné čtení. Krásný jazyk, čarovný příběh, který se před vámi postupně rozvíjí jako poupě bílé pivoňky, hladce plyne a nechá vás rozněžnělé, plačtivé i nadějeplné. Doporučuji všem, kdo někdy poznali lásku, ztrátu a bolest. Čtení téhle knihy je jako vzpomínka na něžné pohlazení po vlasech.

04.07.2024 5 z 5

Sirotčinec v údolí Sirotčinec v údolí Philip Fracassi

Doslova půlku svého života čtu Stephena Kinga, a proto mi bylo úplně jasné, že pokud toto dílo komentoval slovy: "Pěkná kniha.", bude to jistě traumatizující zážitek. I přes to jsem opravdu nebyla připravená na to, co jsem v této knize nalezla. Perfektně napsané, od příběhu se nedalo odthrnout ani na minutu, celou dobu čtení jsem třeštila oči a cítila potřebu se po pokřižovat. Skvělé, odporné, nádherné, zvrácené, citlivé, kruté a syrové. Doporučuji.

04.07.2024 5 z 5

Pytel kostí Pytel kostí Stephen King

Originální zápletka, čtivý příběh a napínavý závěr. Poctivá Kingovka která se čte sama a mrazí z ní v zádech, přesně tak, jak by to mělo být. :)

18.07.2018 4 z 5

Smoothie Book - Více než dieta, životní styl Smoothie Book - Více než dieta, životní styl Kateřina Endersová

Super jednoduchá kuchařka s minimalistickým designem a recepty na vynikající smoothie. Mňam :)

21.01.2016 5 z 5

Hodina děsu Hodina děsu Stephen King

Povídkovka, která bavila. Ne všechna dílka stála za 5 hvězdiček, ale ani tak nelituji přečtení. Atmosféra navozena, čtivost zaručena, úkol splněn. Za mě spokojenost.

06.01.2016 5 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Kouzelné a snad ještě lepší než první díl. Kniha čtvrtá, věnovaná putování Froda a Sama, nemá chybu.

26.10.2015 5 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Miluju ten jazyk. Ty obraty, slovní hříčky, to kouzlení se slovy. Jen za to bych dala 5 hvězd. Taktéž za příběh a charaktery. Jednu hvězdu však uberu kvůli začátku a závěru. Postavy námořníka, jehož jméno jsem již úspěšně zapomněla, tam vůbec nebylo potřeba.

07.09.2015 4 z 5

Kniha o kávě Kniha o kávě Petra Veselá

Krásná, přehledná a velice užitečná kniha napsaná na míru všem milovníkům kávy. Ideální pro kávové začátečníky - zákazníky i obsluhu; povedená bez zbytečného okecávání či bludů a navíc plná fotek, receptů a praktických konkrétních tipů. Takhle má populárně-naučná literatura vypadat!

01.07.2015 5 z 5

Christina Christina Stephen King

Christina mi dala těžce zabrat. Stejně tak jako všem ostatním, kdo s ní kdy měli tu čest. Atmosféra děje byla neuvěřitelná a po počáteční nechuti nasednout do toho zatraceného auta nyní nelituji, že jsem četla dál. A že jsme spolu s Christinou dojely až do hořkého konce...

24.05.2015 3 z 5

Hlas nože Hlas nože Patrick Ness

Ač již nespadám do teen-kategorie, tahle kniha se mi líbila víc než jsem po první kraťoučké kapitolce očekávala. Velice originální nápad a čtivé zpracování mě nenechalo vydechnout. Jen jsem se občas trošičku ztrácela v ne vždy zcela přehledném ději...

18.11.2014 4 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Napínavé čtení které vás nenechá chvíli si oddechnout, zakončené neskutečně velkolepým závěrem. Opět smekám před příběhem a pointou, ale bohužel některé drobnosti mi místy až kazily chuť. Například "nezničitelnost" hlavního hrdiny na konci příběhu se mi bohužel jevila až jako příliš přehnaná.

05.11.2014 4 z 5

Stephen King - Mistr strachu Stephen King - Mistr strachu Lisa Rogak

Můj první životopis a rozhodně četby nelituju, naopak! Z knihy se vyklubalo velice poutavé čtení, které jen dokazuje, jak neobyčejným člověkem Stephen King je. Líbí se mi neutrální pohled autorky, která popisuje fakta bez příkras. Po dočtení nejde jinak, než Kinga obdivovat ještě víc než kdy dříve!

03.11.2014 5 z 5

Heroinové deníky Heroinové deníky Nikki Sixx (p)

Nejen čtivé a nádherně zpracovené, ale také uchvacující, upřímné a inspirativní dílo. Výjev syrového nitra. Obdivuji Nikkiho Sixxe za to, co dokázal se svým životem. A taky za to, co nedokázal.

05.10.2014 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Příjemná kniha, která ke konci opravdu chytne za srdce. Škoda, že byla napsaná tak, že jsem místy ani nevnímala, co čtu, a dlouho předlouho jí trvalo, než začala být skutečně zajímavá.

16.07.2014 3 z 5

Rohy Rohy Joe Hill (p)

Po zklamání, které jsem nalezla v Černé krabici, jsem nečekala nic dokonalého. O to větší tedy bylo moje překvapení. Rohy mi byly perfektními společníky po dva líné dny, kdy jsem je nemohla pustit z ruky. Neskutečně čtivé, šokující, nesmírně originální dílo. První Hillovka, která mě dostala do kolen, a doufám, že rozhodně nebyla poslední.

14.07.2014 5 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Jelikož se mi líbil Svět podle Garpa, chtěla jsem vyzkoušet i další knihy od téhož autora. Bohužel, Pravidla moštárny mě zdaleka tolik nezaujala. Kniha je dobrá, místy k smíchu, jindy melancholická nebo třeba sobecká. Nikdy ale není nudná nebo zmatená, je stále čtivá a velice moudrá, ale pro mě prostě postrádala větší dávku šmrncu. Škoda jí, ale i přes to všechno mě od čtení dalších Irvingovek neodradila :)

03.06.2014 3 z 5

Souvislosti Souvislosti Zdeňka Jordánová

Člověk si díky téhle knize uvědomí spoustu věcí. Nebo si je alespoň připomene. Fajn knížka pro lidi kteří rádi přemýšlí nad tím, jak zlepšit svůj život a přitom třeba ani nemají čas na čtení - dá se přelouskat za jedno odpoledne.

29.03.2014 4 z 5

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Do poloviny mě kniha absolutně neuchvátila, ale četla se snadno, tak jsem pokračovala a dala jí ještě šanci. Za polovinou se děj konečně "rozjel" a krom bezduchého tlachání přišly na řadu zajímavé akce a reakce. Konec mě nečekaně nadchnul. Přes všechnu počáteční nechuť jsem ráda že jsem si ji přečetla a můžu říct že se řadí k těm lepším od Coelha.

18.01.2014 4 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Strhující, bolestné, úchvatné. V závěru jsem sice čekala něco víc, ale ani to mi požitek z knihy nezničilo. Jen... pár stránek navíc by v tomto případě rozhodně neuškodilo.

19.12.2013 4 z 5