Valentine Valentine komentáře u knih

Příběhy Arthura Gordona Pyma Příběhy Arthura Gordona Pyma Edgar Allan Poe

Takové čtení spíš pro "kluky", řekla bych. Knížka se mi líbila svým obsahem, příběh byl poutavý a čtivý. Ale některé pasáže s popisy fungování lodí nebo podrobnostmi o zámořských objevech jsem doslova přeskakovala...

14.07.2014 3 z 5

Láska Láska Zdeňka Jordánová

Příjemně čtivé vysvětlení toho, že jsme občas všichni velmi hloupí, když si neuvědomujeme o co v životě vlastně jde, nevážíme si toho, čeho bychom měli a nejsme tak šťastní, jak bychom snadno mohli být.

02.04.2014 3 z 5

Nahý oběd Nahý oběd William Seward Burroughs

Občas jsem se v knize mírně ztrácela nebo mě dokonce nudila, ale i tak ji hodnotím jako vtipnou, místy snad i poučnou a rozhodně zajímavou sondu do života dalšího "slavného feťáka". Nicméně mě něco nutilo ji dočíst a rozhodně toho nelituju. Má své syrové kouzlo.

02.03.2014 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Prokousat se touto kniho mi dalo docela zabrat. Text je sice čtivý, děj napínavý, ale občas jsem se ztrácela v mnoha liniích postav a příběhů, které zdánlivě s ničím dalším nesouveisely. Nakonec to dalo pěkný, uspořádaný a pochopitelný závěr, ale na druhou stranu, kniha mě nenadchla, nic jsem si z ní neodnesla a happyend mi tam opravdu neseděl.

06.11.2013 3 z 5

Sladká jak krev Sladká jak krev Petra Neomillnerová

Úžasně propletená fikce s realitou. Věrohodné postavy, poutavý děj a podle mě si tady v době fifty shades téměř každý musí přijít na své...

Dítě Skály Dítě Skály Petra Neomillnerová

Díky téhle knížce jsem se téměř platonicky zamilovala do autorky a začala hltat všechna její díla. Opravdu skvělé čtení, pokud nejste fanoušci happy endů a růžovoučkých šatiček...

24.07.2013 5 z 5

Biblické příběhy Biblické příběhy Ivan Olbracht (p)

Hmmm... Aspoň konečně víme, jak to tenkrát vlastně všechno bylo ;)

24.07.2013

Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Šťastný princ a jiné pohádky (7 pohádek) Oscar Wilde

Jednoduše okouzlující.

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Jednoduše kouzelné. Pohádka jak má být a ač nemám ráda happy endy, závěr téhle knížky mi přivodil husí kůži. Celá se báječně čte a je skvělá, ale konec je na tom zkrátka to nejkrásnější. Doporučuji!

18.07.2013 5 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

Poněkud roztahanější a jednotvárnější děj uzavírá epický závěr. Ač jsem tomu zpočátku nevěřila, opravdu stojí za to dočíst až do konce. Opět jsem se utvrdila v tom, že King se sice nezdá, ale přece jen je to král.

29.06.2013 4 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Dokonalé završení naprosto dokonalého díla. Jedinou vadou na kráse shledávám tu, že série Zaklínač nemá více (konkrétně nekonečně mnoho) dílů... :)

26.04.2013 5 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Skvělé, čtivé, pravdivé. A tak moc vtipné, že jsem až žasla. Vřele doporučuji :)

22.03.2013 5 z 5

Nekromant Johannes Cabal Nekromant Johannes Cabal Jonathan L. Howard

Knížka mě bavila, ale čekala jsem od ní víc. Napsaná je skvěle, uculovala jsem se prakticky od začátku do konce, ale děj chvílemi pokulhával a na konci jsem byla kompletně zmatená. Možná je to jen můj problém, ale rozhodně to není knížka, ke které bych se ráda vracela...

06.03.2013 3 z 5

Dorty a dezerty Dorty a dezerty kolektiv autorů

Sbíhají se mi sliny!

24.10.2012 5 z 5

Bezejmenné město a jiné povídky Bezejmenné město a jiné povídky Howard Phillips Lovecraft

Asi jsem už přespříliš navyklá jinému stylu, řekněme drsnějšímu, aby mě tahle kniha dokázala zneklidnit nebo vyděsit. Ale snažila se převelice, to jí musím nechat. A snaha se cení.

06.01.2016 3 z 5

Angličtina na rovinu Angličtina na rovinu Darren Crown

Zábavné a poučné. Týkající se angličtiny. Bravurně ilustrované. Darované i s věnováním. Co víc si ještě přát? :)

19.03.2015 5 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Poutavé vyprávění které mě bavilo od začátku do konce. Příjemně podaný příběh, kterému jsem věřila snadno a netrpělivě očekávala, co se stane v příští chvíli. Zajímavé, napínavé, neotřelé a zkrátka kouzelné. Tetovanému jsem naprosto propadla.

18.08.2014 5 z 5

Spratek Spratek Zdeňka Jordánová

Myslím, že každý, kdo si tuhle knížku přečte, si z ní něco odnese. Něco mu ta útlá knížečka dá a už se na sebe/ostatní lidi/celý svět nikdy nebude dívat tak, jako předtím.

13.04.2014 4 z 5

Geraldova hra Geraldova hra Stephen King

Na mě možná až příliš pozitivní konec, ale jinak nemám naprosto co vytknout. Starý dobrý King mě zase jednou uvedl v dokonale odpudivý úžas.

07.02.2014 4 z 5

Špinavá práce Špinavá práce Petr Schink

Tohle kraťoučké dílo se mi teda ale vůbec nelíbilo. Nemastné, neslané, nezajímavé, až nudné. Století páry bylo mnohem lepší.

23.01.2014 1 z 5