vendy.b. vendy.b. komentáře u knih

Obraz Doriana Graye / Cantervillské strašidlo Obraz Doriana Graye / Cantervillské strašidlo Oscar Wilde

Obraz Doriana Graye se mi líbil moc. Především mě bavily myšlenky a rozumy Henryho Wottona. Konec celého příběhu, tedy zničení obrazu a smrt Doriana, mi přišel až moc rychlý a mohl být víc rozepsaný. To mě trochu zklamalo.
Cantervillské strašidlo se četlo dobře, je tam zajímavá myšlenka, ale stejně mi to přišlo celé takové nemastné a neslané.

22.04.2016 5 z 5

Jurský park Jurský park Michael Crichton

Zbožňuju film, takže tahle kniha byla jasná volba. Věděla jsem, že se děj liší, ale i tak mě konec velmi překvapil a vůbec jsem některé události nečekala. A právě to se mi na knize taky líbilo. Filmy už znám zpaměti, tak je fajn, že to bylo jiné a tudíž napínavější.
Určitě doporučuji knihu i filmy.

08.01.2016 5 z 5

Persona Persona Maxime Girardeau

Když se prokoušete prvními 100 stránkami nudy, následuje celkem zajímavý děj. Konec jsem ale čekala trochu akčnější.

02.04.2024 3 z 5

Divné hlášky z knihkupectví Divné hlášky z knihkupectví Jen Campbell

Chápu, že v těch situacích to mohlo být vtipné, ale takhle zpětně jsem se nezasmála snad ničemu a jen výjimečně jsem pozvedla koutky do mírného úsměvu. Za mě teda rozhodně nedoporučuju.
A že lidi jsou paka (sama s nimi pracuji), pro mě fakt není novinkou.

23.02.2019 2 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Perfektní konec.

01.06.2018 5 z 5

Když padne noc Když padne noc Jenny Milchman

Příběh sám o sobě celkem povedený, ale proč se ty konce vždycky tak příšerně a kýčovitě natahují... To mi dokáže znechutit i jinak docela fajn knihu.

07.02.2018 3 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Konec, který rozhodně nečekáte. Silný a velmi kontroverzní příběh, kdy ani vy nevíte, na které straně vlastně stojíte. Téhle spisovatelce přicházím na chuť stále víc.

28.03.2017 5 z 5

Děti, které přežily Mengeleho Děti, které přežily Mengeleho Eva Mozes Kor

Další čtivá a zajímavá kniha s otřesným a neuvěřitelným osudem.

21.12.2016 5 z 5

Hned na první pohled mě nadchla ta vzhledová stránka knížky. Přidat do knížky i dobové fotografie a nehodit tam jen obyčejné bílé stránky byl fakt super nápad. Takže listovat si takovou knížkou už je pro každého knihomola zážitek sám o sobě. Co se ale dějové stránky týče, tak jsem ani netušila, co od toho mám čekat a musím říct, že mě to nezaujalo tak, jak bych si přála. Ale zatím mě to od dalšího dílu neodradilo, takže uvidíme. Možná že i postupem času změním názor. A už se i těším na filmové zpracování mého oblíbeného režiséra Tima Burtona.

20.09.2016 3 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Tenhle žánr není nic pro mě, takže to musí být už opravdu něco, aby se mi to líbilo. Film se knize nemůže vůbec vyrovnat. Chybí tam podle mě to nejdůležitější - myšlenky a pocity hlavních postav, které tomu dodávají to pravé ořechové. A navíc se mi hrozně líbil ten styl, kterým to bylo napsáno.

18.08.2016 5 z 5

Dech Dech Sarah Crossan

Kniha se četla dobře a svižně. Nápad mi přišel zajímavý a originální. Přesto mi tam chybělo něco, co knížku posune z tuctové na jiný level a vy budete mít chuť si ji v budoucnu opět přečíst, nebo sáhnout po dalším díle, což bohužel nemám.

14.08.2016 3 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Tenhle díl mi přirostl k srdci asi nejvíc.

14.07.2016 5 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Vlastně k tomu ani nemám pořádně co říct. Všechno už je napsané níže a zcela to vystihuje knížku. To prostě nejde hodnotit jinak. Přečetla jsem na podobné téma už vícero knih a stále se podivuju nad tím, jak se to mohlo vůbec všechno stát.

23.06.2016 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Asi budu nejspíš za vyvrhele, ale pořádně nevím, co si o téhle knize mám myslet. Jediné, co se mi na knize líbilo, byl ten příběh okolo Barbory, vypravěče a dědečkova domu. To se četlo dobře a svižně. Postava Saturnina mi nebyla vůbec sympatická a ten příběh (a už vůbec tu postavu) neshledávám nijak vtipným. Konec se mi nelíbil už vůbec. Dlouho jsem se rozhodovala mezi 2 a 3 hvězdami.

06.04.2016 3 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Musím přiznat, že první část knihy mě moc nebavila. Kupříkladu taková kapitola se Stromovousem nebo Cesta k Železnému pasu. Těšila jsem se, až se děj stočí trochu jinam. Naopak druhá část knihy mě bavila hodně, byla snad ještě lepší než první díl a nemám jí co vytknout. A vzhledem k tomu, že filmy moc dobře neznám, byl pro mě konec knihy velkým překvapením.

22.02.2016 4 z 5

Označená Označená Kristin Cast

Bohužel pro mě propadák už od začátku. Kdyby mi nebylo líto, že jsem dostala k Vánocům hned 5 dílů a potom si je ani nepřečetla, na další díly bych se vykašlala. Do toho zbytku jsem čas i peníze opravdu investovat nehodlala. Snad nejhorší ztvárnění "upíru", co jsem četla a to už je co říct, když tu jsou i skvosty, jako je Stmívání.
Je mi líto dát tomu hodnocení "odpad", tak nechám aspoň tu jednu hvězdu.

12.01.2016 1 z 5

Všechno je definitivní Všechno je definitivní Stephen King

Výborně napsané, ostatně jako vždy. Ale většina povídek se mi po dějové stránce příliš nelíbila. Povídky od Kinga očividně nejsou moc pro mě.

12.08.2015 3 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Velmi čtivá kniha. Dokonalé vyobrazení toho, jak jsme stále více ovlivňováni médii.

20.06.2015 5 z 5

Ztracen v džungli Ztracen v džungli Yossi Ghinsberg

(SPOILER) Tak si to shrňme. Kluci chtěli dobrodružství a nechali se na něj ukecat. Pak se neustále hádali jako malí a nakonec si řekli, že jejich jediný průvodce, který tam umí přežít, je vlastně k ničemu a všechno zvládnou sami. Že by to zvládla i "jejich babička". Mezi tím zmasakrovali jakékoliv zvíře, co prošlo kolem. Někdy jen proto, že chtěl autor zamachrovat, jelikož ho ani nesnědli. Dostali se do toho vlastní blbostí a vysokým egem. Dvě hvězdičky za to, že to bylo čtivé a 3. za to, že to na konci obrátil v něco prospěšného pro okolí.

02.09.2023 3 z 5

Než jsem zemřela Než jsem zemřela S.K. Tremayne (p)

Kniha je za mě celkem dost napínavá. Četla se dobře a svižně. Ale zároveň je to jedna z mnoha, taková "tuctovka", na kterou si po přečtení už za týden nevzpomenete a určitě se k ní už nevrátíte.

09.05.2023 4 z 5