veronika0382 veronika0382 komentáře u knih

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Příběh mladé Elly se mi moc líbil, ale musím říct, že byl na mě místy hodně zdlouhavý. Kvůli tomu hodnotím tento román jako nejslabší ze všech autorčiných knih. Ostatní knihy byly svižné, bavila jsem se na každé stránce. Tady jsem se občas přistihla, že se nudím. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách :)

21.08.2023 3 z 5

Zbrklík a čertidlo Zbrklík a čertidlo Sandra Dražilová Zlámalová

Možná se budu opakovat, ale Sandra je naší nejoblíbenější autorkou dětských knížek. Její příběhy jsou zábavné, vtipné a zároveň velmi poučné. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

04.04.2023 5 z 5

Neuvěřitelná dobrodružství se Snovíkem Neuvěřitelná dobrodružství se Snovíkem Lenka Jakešová

Tahle útlá knížka skrývá opravdu originální dobrodružství. V několika krátkých kapitolách zažijí děti mnoho zábavy. Více v mojí recenzi v záložkách - Veru, Knihy na cestách

03.04.2023 5 z 5

Andělské trable Andělské trable Petra Nachtmanová

Musím říct, že když jsem knihu začínala číst, vůbec jsem neznala anotaci, ani netušila, o čem vlastně děj románu je. A ten mě opravdu velmi mile překvapil. Námět příběhu je jiný. Je velmi originální, a jedinečný. Vlastně jsem nikdy nic podobného nečetla. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách.

15.12.2022 5 z 5

Jak je to doopravdy s počasím Jak je to doopravdy s počasím Monika Alžběta Svobodová

Krásná poučná kniha plná pohádek o počasí, ale také s vysvětlením toho, jak je to s různými přírodními jevy ve skutečnosti. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, knihy na cestách

19.05.2022 5 z 5

Slzy pro Araba Slzy pro Araba Mirka Manáková

Román se velmi dobře čte, je napínavý a neustálé zvraty vás nenechají přestat, dokud nebudete na konci. No a ten závěr? Sice jsem ho tušila, ale nečekala jsem, že mě takhle šokuje. Okamžitě potřebuji druhý díl, prosím. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

14.12.2021 5 z 5

Příhody včeličky Emičky Příhody včeličky Emičky Lenka Jakešová

Milý, laskavý a poučný příběh včeličky Emičky ukáže dětem, ale i jejich rodičům, jak to vlastně chodí v úlu u včel. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru,Knihy na cestách

06.12.2021 5 z 5

Síla naděje Síla naděje Barbora Walterová Benešová

Tento velmi silný psychologický román mě opravdu zasáhl. Především příběh Ondřeje, který jsem snad celý proplakala, je tak moc emotivní, až mi z toho bylo úzko. Byla jsem ráda, že jsem knihu nečetla hned po porodu, protože bych jí možná nerozdýchala, i tak je to ale opravdu moc bolestný příběh, a musíte s tím počítat. Brečela jsem jako želva a nedokázala přestat. Všechny maminky určitě velmi zasáhne. Zároveň by ale měl být čtený, protože je mi jasné, že takovéhle věci se bohužel na světě dějí a lidé by to měli vědět. Kruté zacházení s dětmi, které rodiče nezajímají je to nejhorší, co se může stát... více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách :)

26.10.2021 5 z 5

Den ve starověkém Římě Den ve starověkém Římě Jacopo Olivieri

Zábavné a zároveň poučné - takové jsou Averyho dobrodružství, které tentokráte zažívá v Římě...

06.03.2021 5 z 5

Šepot papíru a inkoustu Šepot papíru a inkoustu Lindsay Harrel

Šepot papíru a inkoustu je krásná kniha a bude se určitě líbit každému knihomolovi s romantickou duší, který věří v dobro i lásku. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

22.01.2021 5 z 5

PS: Je to výzva PS: Je to výzva Winter Renshaw

Žádné zdlouhavé protahování a popisky pocitů nebo okolí. V této knize se jde rovnou k věci, a to mi věřte, budete koukat, jak hodně rychle vše postupuje. I přesto jsem si román opravdu užila a díky jeho svižnosti jsem se znovu naladila na čtecí vlnu. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

03.12.2020 4 z 5

Poslední řecké léto Poslední řecké léto Mandy Baggot

Pokud si chcete odpočinout a zažít znovu léto, pak určitě neváhejte. Spolu s Beth a Heidi se podíváte na tento překrásný ostrov, pobavíte se a zahřejete teplým řeckým sluncem, které už u nás v těchto dnech chybí... Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

02.12.2020 5 z 5

Pohádky z lesa Pohádky z lesa Lenka Jakešová

Krásně zpracovaná pohádková kniha určitě zaujme všechny naše nejmenší... více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

11.11.2020 5 z 5

Den ve starověkém Řecku Den ve starověkém Řecku Jacopo Olivieri

Avery cestuje v čase a tentokráte se ocitl ve starověkém Řecku, v období olympijských her. Jeho příběh je proložený různými informacemi a fakty z tohoto období. Najdeme tu například jak to bylo s účastí v soutěžích, jak přišly do Řecka mince a jak vznikaly banky. Poznáme spousty bohů a řeckých hrdinů (od Parise, Heleny, Medůsy, Mínotaura až po Achillea) a jejich osudy. Dozvíme se, jak vznikalo divadlo, jak to chodilo v Athénách a ve Spartě... Více v mojí recenzi v záložkách- Veru, Knihy na cestách

12.08.2020 5 z 5

Vzpomeň si na lásku Vzpomeň si na lásku Sarah Jio

Tento příběh je zkrátka romance, která ve vás vzbudí všechny emoce. Moc se mi líbila, stejně jako autorčina předešlá kniha Láska z deníku. To byla jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

26.06.2020 5 z 5

Slzy africké lásky Slzy africké lásky Mirka Manáková

Pokud máte rádi Afriku, chcete zažít dobrodružství, a toužíte zjistit, jak chudobně tam místní žijí, určitě si přečtěte Slzy africké lásky. Je to příběh plný bolesti, touhy přežít, lásky, něhy, sebeuvědomění, ale také krutého zacházení. Román je plný nemilosrdných lidí a ukáže nám chudé, ale i bohaté stránky Afriky. Moc se mi příběh líbil a já už se moc těším na další knihu z pera Mirky Manákové.

04.06.2020 5 z 5

Všemi dary obdarovaná Všemi dary obdarovaná M.R. Carey (p)

Pokud máte rádi postapo a zombíky, rozhodně si tuto knihu/audioknihu nenechte ujít. Je zase úplně jiná, než ty ostatní, co jsem doposud četla nebo viděla. Zpracování z pohledu malé dívky, která objevuje vlastní identitu, je opravdu velmi neobvyklé a zajímavé.

29.05.2020 4 z 5

Neplechy čerta Zbrklíka Neplechy čerta Zbrklíka Sandra Dražilová Zlámalová

Veselý, krásný a skvěle zpracovaný příběh děti nejen pobaví, ale také nenápadným způsobem poučí. Kniha je rozdělená na spousty kratších kapitol, které se velmi dobře čtou a jsou opět doplněné nádhernými ilustracemi od Marie Koželuhové. I díky nim musí kniha zaujmout každé dítko (a nejen je, že ano) na první pohled, jsou prostě dokonalé! Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

06.05.2020 5 z 5

Kniha skřítků náladovníčků Kniha skřítků náladovníčků Dagmar Medzvecová

Každý náladovníček má svůj obrázek, popis jak vypadá a co vyvádí. A na další stránce je mu věnovaná povídka, příhoda, jak se s ním žije a co vyvádí ve skutečném životě. Vaše dětičky si skřítky zamilují a budou chtít číst stále dokola. Přitom si budou prohlížet krásné obrázky a jistojistě si knihu oblíbí, to vám slibuji. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

22.04.2020 5 z 5

Příběh Christophera Příběh Christophera Radek Hraba

Příběh má dobrý potenciál, o tom žádná, ten nápad se mi velmi líbí, jen by to chtělo více propracovat a dotáhnout pořádně do konce. Nyní si říkám, že to vlastně bylo takové oddechové čtení, nebylo špatné, možná cílené na mladší čtenáře, náctileté. Těm by se jednodušší děj, trocha magie a probíraná sexualita mohla líbit. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

14.04.2020 3 z 5