veronika0382 veronika0382 komentáře u knih

Jedlá soda Jedlá soda kolektiv autorů

Výborný rádce, kde najdete více než 250 způsobů využití tohoto ekologického zázraku v domácnosti, kuchyni, koupelně i na zahradě. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

03.03.2020 5 z 5

Jak Grinch ukradl Vánoce! Jak Grinch ukradl Vánoce! Dr. Seuss (p)

V tomto případě film mnohem lepší než kniha. Kniha opravdu osekaná, krátká, závěr uspěchaný. Docela zklamání. :(

26.02.2020 3 z 5

Velké překvapení pro malého méďu Velké překvapení pro malého méďu Marie-Danielle Croteau

12.02.2020 5 z 5

Velké překvapení pro malého tučňáka Velké překvapení pro malého tučňáka Marie-Danielle Croteau

Velké překvapení pro malého tučňáka (první díl) a Velké překvapení pro malého méďu (druhé pokračování) jsou krásné krátké pohádky, které si vaše dětičky oblíbí už po otevření první stránky. Vlastně ne. Už když spatří knihu a její obálku, budou chtít ihned číst, protože ty ilustrace jsou prostě dokonalé! Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

12.02.2020 5 z 5

Návrat domů Návrat domů Blanka Vun Kannon

Návrat domů je velmi důležitá a moudrá kniha o osobním rozvoji. Je pro každou ženu, která by chtěla naslouchat svému tělu a změnit svůj život k lepšímu. Je srozumitelně a velmi dobře sepsaná, na konci každé kapitoly je krátké shrnutí v rámečku, které nám dává skutečné rady, jak se řídit a co dělat. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

04.02.2020 4 z 5

Sběračka kostí Sběračka kostí Ludmila Svozilová

Výborný horor odehrávající se v mých rodných Litoměřicích mě zaujal na první přečtení anotace. Tohle je prostě „must read“ pro všechny Litoměřičáky, ale rozhodně také nejen pro ně! Hlavní hrdinka například pracuje v Kafe Doma, sídlící přímo na náměstí. Ve volném čase se potuluje historickým centrem města, ale také po přilehlých lesích, kopcích a stráních (jako je Dlouhý vrch, Bílá stráň, Mostná hora, Fafák atd.). Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

24.01.2020

PS: Chybíš mi PS: Chybíš mi Winter Renshaw

Druhý díl série P. S. jsem si opět velmi užila. Ale pozor, každý díl je samostatný příběh, takže určitě můžete číst knihy i jednotlivě. Opět jsem si knihu užila. Oddechové čtení, u kterého se i zasmějete. :-) Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

07.01.2020 5 z 5

Ocejchovaná Ocejchovaná Anna Ekberg

Román jsem četla jedním dechem, je výborně napsaný, opravdu strhující, plný odvahy, bolesti, krutého zacházení a bídného života v Africe.
Ocejchovaná se vám vryje pod kůži a budete o ní ještě dlouho přemýšlet, za to vám ručím!
Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

06.01.2020 5 z 5

Osmnáct Osmnáct Markéta Harasimová

Osmnáct je velmi silný příběh, který rozhodně nemusí být jen pro náctileté. Určitě si knihu může přečíst každý, zejména rodiče dopívajících dětí. Tento román by totiž, bohužel, mohl být klidně skutečný. Příběh je plný lidské krutosti, bolesti, nemoci, ale je také o čistých citech a lásce. Upozorňuje na každodenní problémy mladistvých a ukazuje, kam až mohou zajít. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

19.12.2019 5 z 5

Polibek v Londýně Polibek v Londýně Catherine Rider

Musím říct, že jsem přečetla i předešlé knihy od dvojice autorů píšících pod pseudonymem Catherine Rider – byl to Polibek v Paříži a Polibek v New Yorku a tento Polibek v Londýně se mi líbil nejméně. Nesálá z něj totiž tolik ta vánoční atmosféra, jako z předešlých dílů, ani Londýn není nijak extra popsaný a já si ho tolik neužívala, ač jsem se na knihu moc těšila. Jakoby autorům už docházela vánoční inspirace. Spíš než o vánoční romantický příběh se tu jedná o takovou tour po různých divadlech v Londýně a hon na různá představení. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

14.12.2019 3 z 5

Ochránce Ochránce Jodi Ellen Malpas

Ochránce je místy vtipný, zábavný, ale i napínavý new adult román s tou správnou dávkou erotiky. Začátek je trošku zdlouhavý, ale pak se děj rozjede a já si postavy zamilovala. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

13.12.2019 4 z 5

Zvládneš to... – Okamžité povzbuzení při smutku a obavách Zvládneš to... – Okamžité povzbuzení při smutku a obavách Kate Allan

Tato malá, útlá knížka skrývá nádherné, uklidňující obrázky s texty či citáty, které mohou pomoci a zlepšit den. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, KNihy na cestách

25.11.2019 4 z 5

Naděje pro Fleetwood Naděje pro Fleetwood Stacey Halls

Tento historický román, inspirovaný skutečnou událostí, tzv. honem na čarodějnice v Pendle Hill, nám ukáže, jaké je to být ženou v době, kdy jen pouhé podezření z čarodějnictví může znamenat smrt… Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

21.11.2019 5 z 5

Zdravě jíst Zdravě jíst Lenka Špaček

Kuchařka je nádherně zpracovaná, obsahuje spousty fotografií, má zajímavý úvod a informace v předmluvě, ale hlavně - spousta dobrot! Už si moc těším hlavně na ty různé polévky a sladkosti, které podle ní vyzkouším. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

16.11.2019 5 z 5

Pákistánská pomsta Pákistánská pomsta Monika Wurm

Napínavá, akční, záhadná a vášnivá. Taková je (česká) novinka mojí nejoblíbenější autorky Moniky Wurm. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

15.11.2019 5 z 5

Děti Raumy Děti Raumy Kristina Haidingerová

Co se týče děje, opravdu nečekejte žádnou upírskou romantiku. Děti Raumy je drsný horor, který si nebere s ničím servítky. Sice musím říct, že jsem si více užila první díl (a vlastně nevím proč, mám radši knihy z přítomnosti, možná jsem teď byla jen špatně naladěná na tento žánr), ale i přesto není pochyb, že Kristina Haidingerová prostě umí. Dokáže dokonale vykreslit atmosféru, postavy i okolí a čtenáře vtáhne do děje, který vás pohltí. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

01.11.2019 4 z 5

Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Jeremy Dronfield

Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi je skutečný příběh lásky mezi otcem a synem, utrpení, vůle žít a nevzdávat se. Je to příběh odvahy, který je v dějinách holocaustu jedinečný tím, že spolu otec se synem odešli do koncentračního tábora už v roce 1939 a po dlouhých, krutých šesti letech oba přežili.
Více v mojí recenzi zde záložkách - Veru, Knihy na cestách

24.10.2019 5 z 5

Láska po řecku Láska po řecku Kat French

Nemůžu jinak, protože prostě Řecko, má láska. :-) Příběh je svižný, nijak náročný, báječně jsem se bavila. Román mě přenesl do milovaného Řecka, dokonale vykreslil místní pohodu, přírodu, východy slunce na pláži a hlavně náturu místních. Ta atmosféra je prostě dokonalá a jedinečná. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

15.10.2019 5 z 5

Účetní z Osvětimi: Vina Oskara Gröninga Účetní z Osvětimi: Vina Oskara Gröninga Reiner Engelmann

I přesto, že je má kniha jen 197 stran a je psaná méně do hloubky, našla jsem v ní zase nové informace o holocaustu. Dozvěděla jsem se například, jak probíhaly soudní osvětimské procesy, co byl Svaz německých dívek (BDM) a spousty dalšího. Kniha obsahuje také veliké množství dobových fotografií, některé jsou přímo z koncentračního tábora Osvětim té doby, a ty jsou tedy opravdu síla… Až mě mrazilo, ufff… Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

25.09.2019 5 z 5

Tradinář: Rodinný a tvořivý rok plný oslav a rituálů Tradinář: Rodinný a tvořivý rok plný oslav a rituálů Monika Kindlová

Každý měsíc je nabitý nejen informacemi, ale také nápady, skvělými recepty na různé mňamky a návrhy na mnoho různých aktivit. V Tradináři najdete prostě vše, je to dobrý rádce na každý den a každé roční období. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

19.08.2019 5 z 5