Vidlička Vidlička komentáře u knih

Diogenés v sudu a dalších dvacet známých příběhů z doby dávné a nejdávnější Diogenés v sudu a dalších dvacet známých příběhů z doby dávné a nejdávnější Hana Doskočilová

Dokonce jsem jí chtěla jako spratek lohnout z místní knihovny a dělat, že jsem jí ztratila, zaplatit jí a mít jí doma! Nakonec jsem ale vyměkla... Nejen, že vědomostně z této knihy čerpám dodnes, ale hlavně jsem milovala ty vtipné ilustrace páně Filcíka (jak matka máchá Achilla za tu patu v řece...dokonalost :-)). Nejlepší!!!

13.10.2017 5 z 5

Satanská bible Satanská bible Howard Stanton Levey

V podstatě nevinná kniha, která vám ovšem otevře oči, pokud jste dosud chovali o lidech kladné mínění. Já se u čtení výborně bavila už jen proto, jak LaVey shrnul všechny mé názory. Učinil tak ve své době určitě odvážně, protože se nebál nahlas konečně říci to, co zbytek lidstva pokrytecky tajně po celé dějiny žil . Druhá část je samozřejmě na víře/nevíře každého, jinak pravda pravdoucí.

13.10.2017 4 z 5

Kočičí král Kočičí král Pavel Šrut

Byla jsem zvědavá na pohádky mého oblíbeného souostroví a ejhle, další věc, která se mi na něm líbí. Mnohdy trošku morbidní (ale ani ty české nejsou zrovna nejpacifičtější...), ale většinou kouzelné a ještě kouzelnější s báječnou anglickou atmosférou a skoro bych řekla i typičností, i když pár jich je asi mezinárodních, známých i u nás. Každopádně doporučuji a chválím vyprávění pana Šruta a moc moc chválím ilustrace paní Prachatické!!

13.06.2017 5 z 5

Generální zázrak Generální zázrak Vladimír Páral

Klasická Páralovka s jeho originálním, zvláštním a úžasným používáním či spíše nepoužíváním sloves. Tento spisovatel přečten spíše náhodou a už u něho zakotveno. Plejádu svých hrdinů opět prosmýká veškerým bahnem ústeckým i celorepublikovým, a to hlavně tím morálním a citovým. A které z nich z něj nechá opět vylézt se vždycky těším celou knížku až na samý konec.

07.04.2017 4 z 5

Hu! Povídky Dědka Čucháka Hu! Povídky Dědka Čucháka Ondřej Neff

Chtěla jsem, chtěla strhnout jednu za nedostatek Dědka Čucháka oproti názvu, ale copak to jde, když Neffík používá hlášky jako kyboharaburdí nebo ztratil se z parády? Nejde. Nasmála jsem se notně. I když je ON skoro dvakrát tak starej jako já, mám pocit, jakoby jsme byli rovesníci. Už tradičně nekritických 5 *****!

18.10.2024 5 z 5

Národ sobě Národ sobě Vladimír Renčín

S dalekohledem: "Nedívej se do budoucnosti, táto, bude ti zaše špatně."

S politikem u vína: "Jen se nebojte a napijte se, tolik pravdy v tom zase není."

S kufry: "Jdu k mamince. Nebudu žít s člověkem, který neuznává teorie Johna Maynarda Keynese."

V kuloárech: "Nemá smysl si zakrývat, pánové, že nejvlídněji by byla teď národem přijata vláda ve složení Šmicer, Nedvěd, Kuka, Kubík, Poborský..." (jó, ty časy!)

V téhle sbírce se Renčín vyrovnává s porevoluční ekonomikou a politikou a s odvěkou a neměnnou lidskou blbostí.

Nejlepší je ovšem ten, jak se pán ohlíží hladě si hýždě, co že se mu to od nich odrazilo, se slovy: "Au, pečenej holub, čum na cestu!"

07.10.2024 4 z 5

Starosti korunovaných hlav Starosti korunovaných hlav Miloslav Švandrlík

Nevyužitý potenciál skvělého nápadu. Přiliš málo vtipné.

03.09.2024 2 z 5

Držte si klobouky! Držte si klobouky! Alena Heinová

Na můj vkus příliš filosofické...

Ale než jsem odložila, nasmála jsem se nad jednou hláškou Meryčky Rosůlkové: "Nemá-li žena v životě dost snů, je to ještě horší, než kdyby neměla dost šatů."

03.09.2024 2 z 5

A včely se vyrojily A včely se vyrojily Ondřej Neff

Tak mám dalšího oblíbeného knižního hrdinu - a je jím doktor Síc! Jeho životní strategie nedělat nic z důvodu obav před následky a pouze a jen tlachat je mi nesmírně blízká!!

Pro mě neffíkovina trochu jiného stylu než jsem u autora zvyklá, ale opět nezklamal. Taky bych se ráda tak moc hemžila fantazií jako on.

Boží pastelkové ilustrace.

03.09.2024 4 z 5

Co se slovy všechno poví Co se slovy všechno poví Josef Hiršal

Jééé, kéž by si se mnou někdo taky takhle hrál! ;-P

20.05.2024 4 z 5

Zuby machairodů Zuby machairodů Jiří Mikula

Jé, to bylo tak krásně naivní!
Jistě by se našlo dost věcí, které by šly zkritizovat. Mě obzvláště iritovala Ira, kravička, docent jí ale naštěstí trumfoval.
Ale úžasností bylo pro mě víc. Od nádherných ilustrací, přes upírka Micíka, po edukativní formu...
Miluju scifi, miluju pravěk a tady je obojí. Navíc jsem zas děcko v osmdesátkách a je mi príma.

20.03.2024 5 z 5

Kniha o snobech Kniha o snobech William Makepeace Thackeray

Jak ráda bych byla abonentkou Punche v 19. století!

29.01.2024

Dospěju, až umřu Dospěju, až umřu Dave Barry

U Barryho průpovídek se vždycky nasměju tak, že mu odpouštím i to, že je Američan.

10.01.2024 4 z 5

Česká vánoční kniha Česká vánoční kniha Michaela Zindelová

Nevkusnej děs. Dort pejska a kočičky je proti tomuto výtvoru vrchol dovednosti. Obzvlášť ty rádoby dekorační fotky jsou totální pelmel. Vytvořeno stylem Ctrl+c - Ctrl+v. Raději sáhněte po jakékoliv jiné knížce o Vanocích.

10.12.2023 1 z 5

Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho Podivné odpoledne dr. Zvonka Burkeho Ladislav Smoček

Bomba! Super! Totální pecka! Geniální! Smích, smích, smích!!!

Asi se budu zuby nehty bránit skouknout nějaké divadelní nastudování, abych si Zvonka "nezkazila".

Další z mého seznamu "Co si chci přečíst", k čemu jsem se dostala až teď, ale nelituju ani trochu. Občas se totiž začínám bát, že většinu skvělých věcí jsem už jakž takž přečetla, a ejhle - naděje, že je svět ještě plný podobných perel, žije!

Zlaté ruce, pane Smočku!

05.12.2023 5 z 5

Jiskry z křemene: Ze života a díla K. H. Borovského Jiskry z křemene: Ze života a díla K. H. Borovského Karel Havlíček Borovský

"No, neříkal jsem to?! To je ale chlapík!"

Hezky sestavená knížka, až na ty propagandistický padesátkový kecy samozřejmě...

20.11.2023 5 z 5

Garfield je na vážkách Garfield je na vážkách Jim Davis

Tenhle díl mi přišel trochu slabší a i na Garfielda poměrně depresivní... Přesto se pár dobrých frků samozřejmě našlo.

Jon: Přál bych si, abys rozuměl všemu, co říkám, Garfielde. - Abych ti mohl říct, že tě mám rád.
Gar: Chápu, co se v tobě odehrává. - Já se mám taky rád.

Jon: Nesnáším filmy o lidožravých lvech. -Jak vůbec můžou zvířata požírat nevinné oběti?
Gar: To vysvětli tomu kuřeti, co jsi měl k večeři.

20.11.2023 3 z 5

Malá historie draků Malá historie draků Joyce Hargreaves

Moc bych si chtěla přečíst něco takového, ale o alespoň pětistech stranách :-)))

02.11.2023 4 z 5

Jak poznat, že vaše kočka touží po vaší krvi Jak poznat, že vaše kočka touží po vaší krvi The Oatmeal (p)

Bobany bych chtěla za kolegy! LOL!!
Mustread pro číčofily, ale jen tak na jedno přečtení...

01.09.2023 3 z 5

Rytíři bez meče (Malé portréty velkých lidí) Rytíři bez meče (Malé portréty velkých lidí) Ľudo Zúbek

Mám moc ráda životopisy spisovatelů, ale nemám ráda, když ze mě někdo dělá blbce, i když to asi omlouvá tím, že jako cílovka této knížky jsem mládežník, a tudíž by mě asi porouchalo, kdybych se o některých z vybraných spisovatelů dozvěděla pravdu, protože spousta z nich byli přinejlepším hodně mravně zlobiví páni, což je hrubě překrucováno a omlouváno, jen proto, že jsou autorovi oblíbení....
To jsem ale v afektu vypotila dlouhé souvětí! Snad se jednou taky dostanu do nějakého takového sborníku, jen bych ale chtěla, aby nebyl smlčen žádný z mých četných prohřešků, zločinů a charakterových vad...

20.06.2023 1 z 5