vikaa vikaa komentáře u knih

Květy z půdy Květy z půdy Virginia Cleo Andrews

Tahle knížka je inspirována skutečností a pokud se něco podobného v reálném světě skutečně odehrálo, tak je to příšerné. Přerod starostlivé a milující matky, která se stará 12 let pečlivě o své čtyři děti v necitelnou slabošskou zrůdu a nakonec i vražedkyni, se mi zdá být nepochopitelný. A všechno, co tato "matka" dělá, dělá pro peníze a spokojený bezstarostný život. U mě ji neomlouvá ani to, že sama jako dítě trpěla necitelnou výchovou ze strany bezcitné, přísné matky a despotického otce. Dočítala jsem v noci a už se těším na další napínavé osudy dětí z půdy.

06.02.2014 4 z 5

Nejlepší přítelkyně Nejlepší přítelkyně Mary Bard

Knížka se mi líbila, byla taková pohodová. Určitě bych ji ale víc ocenila v pubertě.Jo,kdyby byl život tak jednoduše krásný, to by byla paráda:-)

30.01.2014 3 z 5

Máma a smysl života Máma a smysl života Irvin D. Yalom

Yalom ve své knize nabízí šest příběhů, v nichž nás seznamuje s existenciální terapií. Název knihy je odvozen od první povídky, která rozkrývá vztah psychoterapeuta se svou mrtvou matkou, který nebyl ani za jejího života bez problémů. Nyní se mu zjevuje ve snech. Pro mě nejsilnější příběh z celé knihy.

29.01.2014 4 z 5

Perličky dětství Perličky dětství Věra Gissingová

Velmi působivá knížka vzpomínek napsaná jedním z Wintonových dětí. Autorka prožila v Británii celou válku a tak se vyhnula společně se svou sestrou krutému osudu mnoha tisíců židů. Její rodiče zahynuli v koncentračním táboře a Věře zůstala naživu pouze teta. Zajímavé je vylíčení návratu již dospělé Věry Diamantové do poválečného Českolovenska, kdy autorka prožívá velké rozčarování a zklamání jak z politického poválečného vývoje, tak i z některých reakcí českých lidí na židy. Autorka se vrací zpět do Anglie, kde našla již v období dětství opravdový druhý domov.

29.01.2014 5 z 5

Skrytý význam nemoci- Naučte se rozumět řeči vlastního těla Skrytý význam nemoci- Naučte se rozumět řeči vlastního těla Kurt Tepperwein

Užitečná knížka, která mi trochu připomněla knížku Luise Hay Uzdrav svoje tělo. Připadá mi to jako velmi podobná životní filozofie - chystám se srovnat psychické příčiny nemocí u těchto dvou autorů,ale předpokládám, že budou podobné:-)

26.01.2014

Zrádné útesy Zrádné útesy Elizabeth Haran

Mám ráda tenhle námět výměny už od té doby, co jsem si před mnoha lety přečetla Past na popelku. Knížka se mi moc líbila, jen možná byla na mě trochu moc rozvleklá, ale aspoň jsem si početla:-)

06.01.2014 4 z 5

Modrý bicykl 1 Modrý bicykl 1 Régine Deforges

Může někdo poradit?
Knihu jsem začala číst teprve včera a jsem značně rozpačitá. Přečetla jsem cca 70 stran a autorka zatím pouze kopíruje postavy a situace známé z knihy Jih proti Severu. Připadá mi, že přejmenovala postavy, děj situovala do Francie a válku Jihu proti Severu vyměnila za II. světovou. Četl někdo i další díly? Je to takhle "zkopírované" až do konce. Kdybych chtěla číst příběh o Scarlett, přečtu si ho od Mitchellové. Má cenu shánět další díly, když Jih proti Severu mám doma?.
Knížku už jsem dočetla a ohodnotila. Dala bych 4 hvězdičky, kdyby mě ta podobnost se Scarlet tak neiritovala:-)

20.11.2013 3 z 5

Slzy pouště Slzy pouště Halima Bashir

Působivé svědectví o ženě,která si musela sáhnout na dno fyzických i psychických sil, aby přežila a o síle rodiny, bez které by se jí záchrana vyhnula. Kniha mě donutila vyhledat si informace o válce v Súdánu.

07.08.2013 4 z 5

Past na Popelku Past na Popelku Sébastien Japrisot (p)

Četla jsem znovu asi po dvaceti letech. Úplně jsem na knihu zapomněla - v mládí byla moje oblíbená a četla jsem ji mockrát. K přečtení mě tentokrát inspiroval nový film Popelka v pasti. Knížka je mnohem, mnohem lepší. Film mě bavil jenom proto, že jsem si trošku pamatovala děj. Knížku rozhodně doporučuji. Sice je útlá, ale je v ní super rozpracovaná psychologie hlavní hrdinky. A ten konec.......

29.07.2013 4 z 5

Chudobinec: Deník viktoriánské dívky z roku 1871 Chudobinec: Deník viktoriánské dívky z roku 1871 Pamela Oldfield

Kniha se mi moc líbila i když je určena pro mladší čtenářky. Určitě může probudit v mladých zájem o historii a to velmi nenásilnou formou.

11.05.2013 4 z 5

Pán much Pán much William Golding

Kniha se mi líbila. Doporučila bych ji jako "povinnou" četbu už na druhý stupeň základních škol. Myslím si,že v letech dospívání by se mi kniha líbila ještě víc. Narozdíl od některých čtenářů nesdílím názor,že popisy ostrova jsou nudné a že si ho i přes autorovu snahu nedokáží představit. Já s tím žádný problém neměla.

26.03.2013 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Zvláštní kniha. V první čtvtině jsem si byla téměř jistá,že ji nedočtu.Kniha mi přišla primitivní a psaná primitivním jednoduchým jazykem. Opakující se fráze mě začínaly pomalu zabíjet. Tohle že je kniha, kterou čtou na světe tisíce žen? Sexuální scény mi připadaly popsány velmi nudně a jako podle manuálu. Potom jsem začala být zvědavá na to,co je špatně s Christianem (zapalovalo mi to ale o dost dřív než Aně:-)). Ani nevím jak,najednou jsem se do četby ponořila a každou volnou chvilku sahala po knize.Přestala jsem všem říkat,že druhý díl už nikdy a začala jsem si přiznávat, že mě budoucí osudy hlavní dvojice asi zajímají. Takže možná, že si dopřeju i další porci. Možná?Nebo určitě?

16.03.2013 3 z 5

Sluncem spálená země Sluncem spálená země Elizabeth Haran

O této knize jsem slyšela samou chválu dávno před tím,než jsem ji začala sama číst a možná proto se mi zpočátku zdálo,že je jenom jednou z mnoha dalších knih napsaných pro ženy a že se od běžného "ženského" čtení nijak neliší. Po přečtení asi třetiny knížky jsem byla vtažena do děje a každou volnou chvilku jsem trávila s Tarou a jejími dětmi. Tento čas jsem si báječně užila a nepovažuji ho za promarněný, přestože některé zápletky byly hodně předvídatelné. Opravdu skvěle napsaná knížka.

09.03.2013 5 z 5

Díky za každé nové ráno Díky za každé nové ráno Halina Pawlowská

Nějak jsem od té knihy čekala víc. Film se mi líbil moc, ale tentokrát je filmové zpracování překvapivě lepší než předloha. Tohle je první kniha od Haliny,kterou jsem četla a asi zůstane jediná:-(. Ne,že by to bylo tak hrozné, ale zážitek ze čtení mě nenutí sáhnout po autorčině další knize.

28.11.2012 3 z 5

Táta Sekáč Táta Sekáč Jean Webster

Tak tuhle knížku jsem zbožňovala a s hlavní hrdinkou Judy jsem všechno prožívala. Vždycky mě dostala do dobré nálady.

15.08.2012 5 z 5

Vrah ve mně Vrah ve mně Jim Thompson

Zajímavý pohled do nitra psychopata. Prý to byl i film,tak bych se na něj měla někdy podívat.

15.08.2012 3 z 5

Ondřejka Ondřejka Lilly Hodáčová

Tohle byla srdcovka mého dětství.Četla jsem tuhle knížku mockrát a nikdy mě nezklamala. Měla jsem ráda ten úplně jiný svět cikánů a snahu některých z nich se přizpůsobit. Dnes by se mi to asi zdálo dost zidealizovaný.

15.08.2012 5 z 5

Pekelný ráj Pekelný ráj Vicki Mason White

Tak úplně nechápu nízké hodnocení a negativní komentáře. Kniha pro ženy, která mě neskutečně bavila a měla jsem ji přečtenou za dva dny. Padouch Carlo, sympatická Catherine, mužný Luka, neurotická Nikki, atraktivní prostředí, mafiánské praktiky říznuté romantikou a já tam cítila i trochu skrytého humoru a nadsázky. Za mě bych tuto knihu doporučila všem ženám, které mají romány pro ženy rády, na dovolenou. A o oblíbenosti knihy svědčí i značná očtenost knihy, kterou jsem koupila za desetikačku ve výprodeji knihovny.

29.07.2024 4 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

20. léta 20. století, New York plný gangsterů a jedna cesta za splněním amerického snu. Román o těžkém životě přistěhovalců, kteří čekají na štěstí a přitom valná většina z nich živoří na okraji společnosti. Aby se mladý člověk z ulice vymanil z všudypřítomné bídy, musí vstoupit na šikmou plochu a nasazovat denně svůj krk. Chrismas je ale trochu jiný a i při jeho nelehkém osudu se mu podaří zaujmout pár lidí, kteří mu na cestě vzhůru pomohou. Jeho osudová láska Ruth sice pochází z bohaté newyorské smetánky, ale přesto se musí utkat se svými vlastními démony po traumatickém znásilnění v dospívání. Mají Chrismas a Ruth šanci na společný život? Může láska překonat všechny překážky?

05.07.2024 5 z 5

Vévodkyně Vévodkyně Jude Deveraux (p)

Klasická romanťárna pro dlouhé chvíle u vody nebo v zimě u krbu. Hlavní hrdinka byla celkem sympatická, kapitán Baker byl tajemný jak hrad v Karpatech. Celkové hodnocení 3,5 hvězdy. Od autorky jsem četla lepší knihy.

27.05.2024 3 z 5